Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

mTom.

Ale to co piszesz to nie jest jak myślę wina PIS-u :roll: , tylko skutek bycia w UE i skutek zapisanych w traktacie postanowień.

 

Jeśli urzędnicy MF w sporej części zajmują się pilnowaniem spraw różnych Stokłosów, to trudno się dziwić, ze sprawy państwa są odkladane na plan dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mTom.

Ale to co piszesz to nie jest jak myślę wina PIS-u :roll: , tylko skutek bycia w UE i skutek zapisanych w traktacie postanowień.

Konkretnie. Co jest skutkiem bycia w UE (a bycie to popira PiS)?

Jakbyś doczytał to byś wiedział, że mamy jeden z najwyższych podatków w budownictwie w Europie, a jednocześnie najmniejszy stopień zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych (najmniej mieszkań na 1000 obywateli).

Czyli co? Proponujesz wyjście z UE?

 

Jeśli urzędnicy MF w sporej części zajmują się pilnowaniem spraw różnych Stokłosów, to trudno się dziwić, ze sprawy państwa są odkladane na plan dalszy.

Rozbić układ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom

Ale to co piszesz to nie jest jak myślę wina PIS-u :roll: ?

 

Podatek 22% można ominąć odpowiednio definiując budownictwo spoleczne, co zresztą uczyniło wiele panstw Unii, czyż nie tak?

 

A jak J.K uda się nakręcić dobrą koniunkturę w budownictwie?

Tego jeszcze nie wiemy.....

Poprzeczkę zawiesił sobie samemu dość wysoko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to on nie jeszcze rozbity? :wink:

Przypomina mi się, sam nie wiem czemu, b.stary dowcip (co najmniej sprzed 30 lat) jak to dziennikarz spotkał w lesie zarośniętego gościa w potarganym mundurze, który wyjaśnił, że jest partyzantem.

- Partyzantem!?! Człowieku, wojna się skończyła 30 lat temu!!!

- Skończyła???!!! Patrz Pan, a ja pociągi tak wysadzam i wysadzam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom

Ale to co piszesz to nie jest jak myślę wina PIS-u :roll: ?

A czy ja gdzieś pisze o winach? Nie ja pokazuję obszary państwa, które wymagają naprawy. Liczyłem na to, że PiS podejmie debatę społeczną i przedstawi konkretne projekty...

 

Podatek 22% można ominąć odpowiednio definiując budownictwo spoleczne, co zresztą uczyniło wiele panstw Unii, czyż nie tak?

Nie 22%, a stawkę podstwawową. W Niemczech wynosi ona póki co 16%. Moje pytanie brzmi - czy definicja budownictwa społecznego jest sprawą tak skomplikowaną, że rząd przez prawie rok nie potrafi przygotować ustawy? Ba, mówi się, że się nie wyrobi do 2008...

A jak J.K uda się nakręcić dobrą koniunkturę w budownictwie?

Tego jeszcze nie wiemy.....

Poprzeczkę zawiesił sobie samemu dość wysoko....

Ja bym wolał jedna wiedzieć, a nie wierzyć.

 

Widzę, że unikasz tematu.

Podaj więc w punktach za co powinienm pochwalić rząd na przestrzeni ostatniego prawie roku?

 

I jeszcze jedno. Kto liczył na niższe podatki po tej wypowiedzi Jarosława może chyba o tym zapomnieć:

"Niektórzy ciagle żadają niskich podatków, ale one są już niskie. 95 proc.

obywateli płaci podatek liniowy, niski jest podatek od osób prawnych. Najwyższa stawka w Irlandii, którą tak się chwali, to było 58 procent- w czasie ich najwyższego rozwoju. W innych krajach europejskich jest podobnie."

Newsweek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto skutki nadmiernego optymizmu w MF:

W przyszłorocznym budżecie zabraknie czterech miliardów złotych. Może to oznaczać koniec marzeń o podwyżkach dla służby zdrowia, policji czy emerytów. Rząd nie wyklucza, że podwyżki płac będzie musiał przesunąć. W przeciwnym razie może nam grozić kryzys finansowy.

 

Jak doszło do powstania dziury w publicznej kasie?

- Ministerstwo Finansów, licząc budżet na przyszły rok, zbyt optymistycznie oszacowało zarobki państwa. Według przedstawionych w czerwcu założeń miały wynieść ponad 213,14 mld zł. Tak jednak nie będzie.Jak informuje "Dziennik" ubytek dochodów będzie wynikiem niższych wpływów z tytułu akcyzy i podatku VAT.(....) ale naobiecywac się juz zdązyło......:( a tu klopsik :(

ps. To taka dygresja.Nie przeszkadzam w ciekawej wymianie zdań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś, coś z oczami? Więc wersja specjalnie dla Ciebie. :D :lol:

 

Widzę, że unikasz tematu.

Podaj więc w punktach za co powinienem pochwalić rząd na przestrzeni ostatniego prawie roku? Chętnie pochwalę, bo lubię sprawnych polityków i dobre informacje oraz działania pro publico bono.

 

Teraz widać? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko niecałe 2% przychodów.

:o :o :o

Oto jak zwolennik PiS podchodzi do publicznych pieniędzy. 4 mld zł, to tylko 2% budżetu, nie ma o czym mówić.

 

Żeby zrozumiec skalę, podam przykład:

Przedstawione wstępnie przez Ministerstwo Finansów, nie uwzględniały pełnych skutków finansowych obiecanej obniżki składki rentowej. W planie finansowym FUS może zabraknąć netto ok. 8 mld zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwytaj mTom, jak jakiś napalony dziennikarz jakiegoś newsa.

To są kolego tylko szacunki, a nie pewne wyliczenie.

Poczekajmy. Może przyspieszy to znacznie reformę finansów publicznych..

 

Tak samo z twoimi tabliczkami "zakaz foto..".

Okazuje się, żę ma to dotyczyć obiektów wojskowych i innych w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Stało się coś złego ? :roll:

Chwytasz się każdej negatywnej informacji jak powietrza, czego by ona nie dotyczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działania pro publico bono.

Jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził.

 

 

Chcąc dać jednym musisz zabrać drugim, w tym wydrenowanym, złupionym finansowo i moralnie państwie.

Będziesz biadolił na temat każdego aktualnie niedocenionego zawodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też chciałam zapytać wreszcie Bogusława o konkrety, o to, co mu się tak podoba z dotyczczasowych posunięć władzy ustawowej i wykonawczej.

Jak się przegląda codzienne informacje, to dostrzec można same tematy zastępcze. Aby uzdrowić np. system edukacji, trzeba się wziąć za Kartę nauczyciela - przestać wreszcie ochraniać niekompetencję - a pan wice wymyśla mundurki (osobiście nawet specjalnie nic nie mam przeciwko, ale to nie może być temat roku w edukacji!). A np. taki temat gospodarczo-społeczno-etyczny - znów powraca jak natrętny sen sprawa handlu w niedzielę. Czy oni nie mają naprawdę czym się zajmować?

A do tego Cymański mi mówi, że w niedzielę, jako że to dzień święty, to nie wypada chodzić do kina, tylko na spacer, więc w niedzielę kina mogą być zamknięte.

 

Zresztą jak tak bardzo dbają cyt. "o pewne grupy zawodowe", to jaka jest różnica, czy ta matka pracująca "za ladą" będzie siedziała przez całą niedzielę w markecie, czy w małym sklepiku. Przecież ja widzę, jak pracują w osiedlowym sklepiku małej sieci 8) - normalnie bite osiem godzin przypada na każdą zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem dobrze!

A będzie jeszcze lepiej.

Chcąc dać jednym musisz zabrać drugim, w tym wydrenowanym, złupionym finansowo i moralnie państwie.

Wiem, straszny upał dzisiaj... 8)

Tyle, że Ty zaprzeczasz sam sobie nawet jak jest chłodniej.

 

Czy dowiem się wreszcie, co takiego pozytywnego zrobił obecny rząd dla poprawy stanu gospodarki? Wystarczą 3 punkty. Obiecuję, że będę go wychwalał pod niebiosa... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom. Ja widzę szansę na lepsze jutro dla większej niż dotychczas części narodu. Szansę na przywrócenie znaczenia niektórym zapomnianym i ośmieszonym słowom i tym elementom Państwa, które tworzą autentyczną więź narodu.

 

Wyobraź sobie, że jesteś gospodarzem starego, zniszczonego domu, nadający się być może tylko do rozbiórki.

Od czego zacząłbyś jego remont?

Wyobraź sobie, że w domu tym mieszkają ludzie o różnym statusie finansowym a dookoła jest szereg nowych bądź już wyremontowanych domów.....

Kasa: Jak zrobisz izolację i drenaż, nie będziesz miał kasy na remont

dachu i odwrotnie.

Wszyscy !!! lokatorzy budynku krzyczą, żebyś podniósł standard domu

przynajmniej do standardu sąsiadów.

Ważne! Jak coś spaprzesz lokatorzy nie wybiorą Cię ponownie na

gospodarza i wyśmieją na cały świat.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...