Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jak rzadzić, nie mając większości a łaska marszałka L. na pstrym koniu jezdzi? /a tak się podobno zmienił, takim męzem stanu pod wpływem PiS stał/

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=5551&wid=8136743&rfbawp=1135947503.255

Trudno jest. Ale wytrawni politycy w stylu braci K., którzy z pełną swiadomoscią biorą /widziały gały co brały :) / i to chętnie władzę, powinni się z tym liczyc i mieć plan B na wypadek takich wpadek.

Dzisiejsze lamenty pokazuja, ze tego planu nie ma. Trudno oskarzać opozycję, zeby myślała w interesie rządu, który /patrz np.ustawa-media/ działa w znacznym stopniu w interesie swojej partii.

Rzad i prezydent powinni jakoś rozwiązac całą sytuacje z korzyscia dla państwa. Za to im płacimy.

Smutne to wszystko. Oni się bawią....na nas się skrupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie biedulki z PIS-u zdziwiły -hihihihihihi- moze nawet zniknie usmieszek z twarzy wiecznie zadowolonego premiera ... hmmm kto wie ???

 

W koncu PO poszlo gdzies po rozum do glowy i wymyslilo co to jest opozycja.

 

Zreszta ja uwazam ze zadbali przy okazji o swoj elektorat (naprzyklad mnie) ... co do pytania "kto za to bedzie placil??" to sie nie przejmuje bo i tak zakladam ze PIS w perspektywie 4 lat zakosi mi z moich pieniazkow ile tylko da rade ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cieszy was że moherowa opozycja PO z LPR (przypomnijmy że PO poprosiło LPR o koalicję) wydało lekką reką 1,5 miliarda złotych... zapewne na tak pożądane przez tu obecnych becikowe DLA WSZYSTKICH

no i plus nowe wybory w Wawie.. ale co tam że miliony z podatków pójda by Hania była prezydentem przez kilka miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cieszy was że moherowa opozycja PO z LPR (przypomnijmy że PO poprosiło LPR o koalicję) wydało lekką reką 1,5 miliarda złotych... zapewne na tak pożądane przez tu obecnych becikowe DLA WSZYSTKICH

1. lekka reka to wydal pieniadze PIS uchwalajac taka bzdurna ustawe jak becikowe w ogole

2. To nie PO jest odpowiedzialne za budzet bo jest w opozycji tylko rzad a jesli ktos stworzyl rzad ktory nie jest w stanie rzadzic bo sie nie chcial dzielic wladza z PO to sorry.....

3. akurat mohery nie dostana becikowego bo sa za stare :):)

4. A co wg Ciebie powinno robic PO w opozycji .... siedziec cichutko i trzymac kciuki za panstwo ... ta droga poszla UW i ... jej nie ma :-?

 

no i plus nowe wybory w Wawie.. ale co tam że miliony z podatków pójda by Hania była prezydentem przez kilka miesięcy

 

W Wwie to warto by wydac i miliardy zeby tylko PIS tam nie rzadzil ... bo o zwyciestwie Hani to i ty jestes przekonany jak widze... (no i dobrze)

 

poza tym jest cos takiego jak prawo i ono powinno byc przestrzegane a nie "poprawiamy terminy w ustawie to se dluzej porzadzimy ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. lekka reka to wydal pieniadze PIS uchwalajac taka bzdurna ustawe jak becikowe w ogole

2. To nie PO jest odpowiedzialne za budzet bo jest w opozycji tylko rzad a jesli ktos stworzyl rzad ktory nie jest w stanie rzadzic bo sie nie chcial dzielic wladza z PO to sorry.....

3. akurat mohery nie dostana becikowego bo sa za stare :):)

4. A co wg Ciebie powinno robic PO w opozycji .... siedziec cichutko i trzymac kciuki za panstwo ... ta droga poszla UW i ... jej nie ma :-?

 

 

 

W Wwie to warto by wydac i miliardy zeby tylko PIS tam nie rzadzil ... bo o zwyciestwie Hani to i ty jestes przekonany jak widze... (no i dobrze)

 

poza tym jest cos takiego jak prawo i ono powinno byc przestrzegane a nie "poprawiamy terminy w ustawie to se dluzej porzadzimy ..."

 

Pawson cos Ty tak sie naciął by bujac w żywe oczy...

 

czy Ty nie kumasz że becikowe w Polsce wprowadzili LPR, PO i Samoobrona... koalicja powstała z inicjatywy Platformy!!!!

Nie kumasz że Donald i Andrzej i Roman to teraz koalicja

 

1. Pawson umiesz czytać???? http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051230/kraj/kraj_a_1.html

 

Zamiast rządowego projektu PiS, według którego tysiąc złotych becikowego miały dostać tylko najuboższe matki, Sejm - głosami LPR i PO - poparł projekt... LPR. Co to znaczy? Teraz każda kobieta za urodzenie dziecka dostanie tysiąc złotych, a kobieta w trudnej sytuacji materialnej - dwa tysiące

 

a poza tym

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&5&6&30

 

Roman Giertych, Donald Tusk, Andrzej Lepper jak bracia głosowali za becikowym dla wszystkich!!! oraz głosowali za innymi inicjatywami które nas podatników beda kosztowały 1,5 miliarda złotych, cieszmy się że moherowej koalicji udało się załatwic PIS!!!

 

2. masz racje PIS nie jest w stanie rządzić!!!! Myślę że LPR, PO i Samoobrona partie które tak dobrze sie dogaduja powinny teraz stworzyć rząd.

 

3. myslisz że wyborczynie PO, to same stare baby???? a ja myślałem że za PO głosowały głownie młode wykształcone kobiety... patrz jak się pomyliłem.

 

4. dobrze że PO siedzi głośno, my zapłacimy za to z własnej kieszeni

 

Masz racje jasne, w Warszawie powinno się robić wybory co pół roku... aż Hania wygra

 

no popatrz poza 1 punktem we wszystkim się z Tobą zgadzam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych lamentów. Jak PiS juz nie chce becikowego, bo szkodzi finansom to prezydent ustawy nie podpisze i z głowy.

Wszak rzadzi i kieruje się interesem państwa, nie?

A co do wyborów...niecały miesiac temu w pewnym miasteczku w okolicach Krakowa/ rzut kamieniem od mojego miejsca na ziemi :)/odbyły sie wybory burmistrza, bo dotychczasowy został posłem. Z listy PiS w dodatku. I nikt się nie awanturował oraz nie dostrzegał w tym niczego złego, nie żądał komisarza, sejm nie zmieniał prawa .......

Dlaczego warszawiakom nie dac takiej samej szansy jak innym mieszkańcom naszego kraju? Nie rozumiem.

 

To może z innej beczki :D

Co myslicie o tym pomysle ?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3089969.html?skad=rss

genialne moim zdaniem :roll: :roll: :roll: :-?

Czy jest tu jakis prawnik?

Czy naprawdę zgodnie z prawem mozna zmusić do pracy lekarza, który nie podpisał kontraktu /umowy o pracę/ z powodu nieodpowiadających mu warunków??? Albo obciazyc go odpowiedzialnoscią za zdrowie pacjentów przychodni, w której umowa juz mu wygasła a nowej nie podpisał???

:roll: :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropsiak, a kto lamentuje... ja myślę że jest ogólna radośc że Donald i Roman dali wszystkim po 1000 zl a wybranym po 2000 zł...

 

jest GIT, Donald i Andrzej juz ogłosili że 1,5 miliarda złotych dodatkowych wydatków (przeciez w naszych kieszeniach można wyciągnąc znacznie więcej, na nowe wydatki) to pikuś

 

ja nawet czekam aż ten rząd PIS który pokazał że nie potrafi zarządzać ani nie ma, większości w sejmie, zastąpi, sprawdzona w boju koalicja Samoobrony, PO z LPR... cieszy mnie przede wszystkimn że w PO sa tak mądrzy ludzie którzy pierwsi poprosili LPR o koalicję!!!

teraz rozumie dlaczego Donald przepraszał babcie za berety... przecież własnie widac efekty powstała nową moherowa koalicja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co myslicie o tym pomysle ?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3089969.html?skad=rss

genialne moim zdaniem :roll: :roll: :roll: :-?

Czy jest tu jakis prawnik?

Czy naprawdę zgodnie z prawem mozna zmusić do pracy lekarza, który nie podpisał kontraktu /umowy o pracę/ z powodu nieodpowiadających mu warunków??? Albo obciazyc go odpowiedzialnoscią za zdrowie pacjentów przychodni, w której umowa juz mu wygasła a nowej nie podpisał???

:roll: :roll: :roll: :roll:

 

hhihii ... lekarze sie pewnie przestraszyli wszyscy i leca podpisywac umowy :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziesiątki razy o tym mówiliśmy i nigdy się tak nie stało

 

wreszcie dożyliśmy czasów, że gdy na jakimś ministrze ciąża jakieś zarzuty jest on dymisjonowany.... nie ma sytuacji jak w poprzednich rządach, czy to SLD, czy AWS z UW, czy UW, KLD że prasa wrzeszczy o przekrętach a premier i rząd broni ministra, że to na pewno nie prawda

 

Cieszy zwłaszcza to że na odwołanie ministra naciskał Prezydent.... bo to chyba o to chodzi by Prezydent w naszym kraju nie krył aferzystów a ich gonił

 

wreszcie jakieś zasady...

 

patrzcie na zachód, tam jest identycznie,

podobnie na zachodzie gdy szef partii przegra wybory (zwłaszcza wygrane) honor i zasady kazą mu sie oddać przewodnictwo partii

 

czy znacie raport NIK np o działalności ministra Lewandowskiego z PO w sprawie NFI??? a w PO to główna postać

 

zgadzam się z Tobą w pełni Pawson!!! Mam nadzieję że to jest początek góry i to dobry początek i z polityki i z PIS i z PO i innych partii zostaną pogonieni wszyscy gangsterzy i Mikosze... a nie będzie sytuacji że Sobotki są chronieni przez Prezydenta

 

może czas skończyć z tradycja że aferałów awansuje się np do europarlamentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle...:

dzisiejsza Rzepa:

Zapomnieli złożyć deklaracje majątkowe

 

Zbigniew Ziobro nie złożył w terminie oświadczenia majątkowego. Minister sprawiedliwości naruszył ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Teraz będzie się z tego tłumaczył przed Sejmową Komisją Regulaminową i Spraw Poselskich. Jej posiedzenie wyznaczono na przyszły tydzień.

 

Z przekroczenia terminu tłumaczyć się będzie także czwórka innych posłów: Małgorzata Ostrowska (SLD), Robert Strąk, Witold Hatka i Halina Murias (wszyscy z LPR).

 

Zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora parlamentarzysta ma obowiązek złożyć oświadczenie majątkowe najpóźniej w przeddzień ślubowania poselskiego - a więc w tym roku do 18 października.

 

Minister Ziobro złożył swoje oświadczenie 31 października. Hatka, Murias i Strąk - kilka dni wcześniej, ale też po terminie.

 

Najbardziej spóźniła się z oświadczeniem Ostrowska - złożyła je dopiero 3 listopada.

 

- Wcześniej byłam w Ministerstwie Skarbu i tam na odchodnym również składałam oświadczenie majątkowe. Sądziłam, że ono wystarczy - tłumaczy Ostrowska. Okazało się jednak, że w Sejmie musi złożyć kolejne oświadczenie. - Napisałam wyjaśnienie i wysłałam do Komisji Regulaminowej, mam nadzieję, że teraz wszystko jest w porządku. Nie wiem jednak, co zdecyduje komisja - dodaje posłanka SLD.

 

Kara za opóźnienie nie jest dolegliwa - Komisja Regulaminowa może zwrócić posłowi uwagę, udzielić mu upomnienia, a w ostateczności nagany.

 

Rzadko jednak surowsze kary są stosowane. Zwykle komisja ogranicza się do prowadzenia korespondencji z posłami w celu wyjaśnienia sprawy.

 

A jest co wyjaśniać, bo w poprzedniej kadencji posłowie nagminnie mylili się, wypełniając swoje oświadczenia majątkowe.

 

Najsłynniejsze i najbardziej brzemienne w skutki były pomyłki byłego marszałka Sejmu Włodzimierza Cimoszewicza, dotyczące zakupu i sprzedaży akcji PKN Orlen. Pośrednim efektem tych pomyłek było gwałtowne zakończenie kariery politycznej Cimoszewicza.

e.o.

kazdy wszak jest tylko człekiem, no nie :lol: :lol: :lol: :lol:???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pawson słusznie zauważył, na dobry początek, poleciał Mikosz (BRAWO) cieszy że to Prezydent poparł!!

 

Dropsiak

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8139981&rfbawp=1136278012.433&ticaid=1d73

 

mam nadzieję że nowa moherowa koalicji szybko posprząta Ziobrów na "dobry początek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak apropos gdzie jest dziś Pan Minister Lewandowski czołowy przedstawiciel realnego socjalizmu?? i z ciekawości jaką partie reprezentuje obecnie??? i ile nas kosztowało wprowadzanie pomysłów realnego socjalizmu przez pewną partię???

 

NFI?? kto to jeszcze pamięta, a płacimy do dziś... kto rozliczy tego pana i pewne partie które to wprowadziło??

http://www.nik.gov.pl/o_nik/publikacje/kp/2002_1_077.pdf

http://www.wprost.pl/ar/?O=6157&C=57

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=17007&w=11388508&a=11388508

 

najzabawniejsze jest to że najbardziej obśmiweany człowiek RP mia rację w sprawie NFI

Lepper

Z przemówienia w Sejmie 25 stycznia 2002 r.:

 

NFI, największa afera, największe oszustwo w dziejach Polski. Kto to wymyślił? Kto za tym stoi? Ano pan Lewandowski, ten, któremu immunitet Wysoka Izba uchyla już 8 lat, jeśli się nie mylę. Czterech ministrów wystąpiło o to, aby uchylić mu immunitet. Nie, po co, to nasz człowiek. Czy to lewa strona, czy to środek -bo nie chcę obrażać prawej strony -jest to samo: to jest nasz, oddany. Razem z Kaczmarkiem obydwaj doprowadzili do tego. NFI dzisiaj przynoszą same straty. Mówiłem wtedy, że te świadectwa będą niczym. Mogę to mówić, dlatego że ja nie dąłem się oszukać. Ja tego świadectwa nie kupiłem. Na dzień dobry kazali jeszcze za wstęp zapłacić. Będziecie mieć duże pieniądze, ale za wstęp do tego biznesu, który przyniesie takie zyski, musicie zapłacić po 20 zł. Powiedziałem: Nie, ja tego nie kupię i nie kupiłem. Można to sprawdzić. Kupiła żona, pytała, czy może kupić. Tak, ale dlaczego? Mówię: kup, tylko dlatego, żebyśmy dzieciom pokazali kiedyś, jaki biznes zrobiono na Polakach, jaki to Zachód zrobił biznes na Polakach. Chodziło o to, żebyśmy później je mieli i mogli dzieciom pokazać. 20 zł. Praca naszych dziadków, naszych ojców, nasza praca. Wyceniono ją na 20 zł. Ale obiecali, mówili, ile to będzie pieniędzy. Ludzie, nie pomieścicie ich nie tylko w kieszeniach, ale w torbach, z walizkami będziecie do banków przychodzić, takie były głosy. Balcerowicz podreptał do okienka pierwszy. Kupuję świadectwo - mówi - kupuję świadectwo. I kupił, kupił. Prawie 28 milionów ludzi oszukał. Rodacy! Zastanówcie się, na kogo my głosujemy, kogo wybieracie? Opamiętajcie się! Przecież to jest jedno wielkie oszustwo, jedno wielkie złodziejstwo. Funduszami tymi zarządza Zachód, firmy zachodnie, których zarządy wypłacają sobie rocznie nieduże kwoty, tylko niektóre przytoczę: l 600 000 euro rocznie. Mała kwota, to jest około 5 milionów zł, 50 miliardów starych złotych. Co to jest, jeśli prezesi banków biorą po 9 miliardów starych złotych miesięcznie. To nie jest dużo. Bogaty kraj, świadectwa rosną w siłę. Ludzie żyją dostatnio, coraz lepiej im się żyje, tak, że mogą tam brać.

 

Żaden z funduszy nie ma zysku. Coś tam o jednym przebąkuje się teraz, że podobno jakiś zysk wykazał. Aleja tego jeszcze nie widziałem, dlatego operuję tymi danymi, które mam. Pierwszy NFI- strata 5 milionów, prawie 6 milionów zł. Drugi NFI - 5 milionów. NFI Jupiter - prawie 20 milionów zł straty, NFI IV Progress -prawie 9 milionów strat. NFI V Victoria - 4 miliony strat. NFI VII -4,5 milionów strat. NFI IX imienia wielkiego człowieka, Eugeniusza Kwiatkowskiego. Patrzcie, jaka perfidia, jakie to sprytne, Kwiatkowski, twórca Polski w latach 20., 30., człowiek zasłużony dla kraju, i teraz nazywa się jego imieniem, szubrawcy nazwali, ten fundusz, żeby oszukać ludzi, bo jak już imienia Kwiatkowskiego, to na pewno jest dobrze. Strata tego funduszu na dzisiaj - tylko 13 milionów zł, bardzo mała. NFI Foksal - 6,5 milionów zł. NFI XIII Fortuna - 6,5 milionów zł. NFI XIV Zachodni -7,5 milionów zł. I tak co roku, same straty, a pieniądze idą na Zachód. Żeby było śmieszniej, fundusze NFI na dzień 30 czerwca 2000 roku... Strata wszystkich funduszy wyniosła ok. 333 miliony zł. To jest 70 procent kapitału zapasowego. Jest ona 111 razy większa od kapitału akcyjnego. To są interesy. Za to nikt w Polsce nie odpowiada, nikomu nic nie grozi, wszyscy mają się bardzo dobrze.

 

NFI dostały jeszcze środki pomocowe. Tak. Im trzeba było jeszcze pomóc, żeby te 20 zł kiedyś przerodziło się w 20 milionów nowych złotych. Środki pomocowe z budżetu państwa, z budżetu, z budżetu, w którym nie ma na służbę zdrowia, nie ma na szkolnictwo, nie ma na wojsko, na policję. Dostały w 2000 roku z budżetu tylko 59 milionów zł, z budżetu państwa. Nie słyszałem w Sejmie, żeby ktoś z tej trybuny alarmował, krzyczał. Ba, bierzemy kredyty z Banku Światowego i dofinansowujemy fundusze NFI. Z Banku Światowego jest to kwota, pożyczka przyznana dnia 10 lipca 1991 roku, wykorzystana później, w wysokości 155 milionów dolarów i drugie 260 milionów dolarów. Nie ma w Polsce pieniędzy; biedny kraj. Udowadniam w ten sposób, że NFI nic nie znaczą dzisiaj, ale panowie prezesi, zarządy i kapitał zachodni mają się dobrze. NFI również udzielał poręczeń. Największe straty w latach 1995-2000 wykazał NFI Foksal, tam strata wyniosła, szanowni państwo, 345 milionów zł. A najmniejsza strata w NFI im. Kwiatkowskiego; w porównaniu z tamtą, 345 milionów zł, tutaj 333 miliony zł-w ciągu 5 lat. O czym to świadczy? A państwo włożyło w NFI kwotę 252 milionów zł w latach 1995-2000. Skąd te pieniądze się brały? Na nic, przypominamy sobie, pieniędzy w kraju nie było. Mówiono ciągle, że nie ma pieniędzy. Dla zarządów na pensje pieniądze z budżetu państwa nawet się znalazły.

 

Może ktoś powiedzieć, że przecież i tak jest lepiej niż za komuny. Nieprawda. Nasi liberałowie krzyczeli, że jesteśmy tygrysem Europy Wschodniej, bo przyrost naszego produktu krajowego brutto wynosił po 6 i więcej procent rocznie. A to nie było nic innego jak tylko zwykła manipulacja liczbami. Bo jeżeli PKB przyjąć jako 100 procent w 1989 roku, to okaże się, że w 1998 roku nasz PKB wynosił 115 procent, czyli rocznie wskaźnik ten wrósł o 1,7 procentu. Symboliczny przyrost, tym bardziej że w takim samym okresie PKB Chin wzrósł o 143 procent, Indii 64 procent, Litwy o 69 procent, a przeciętna dla świata wynosiła 29 procent. Gdzie wiec są te osiągnięcia naszych cudotwórców gospodarczych? Gdyby Polska była takim rajem, jak wmawia nam Balcerowicz i spółka, to nikt by nie ucieka! z Polski. A w latach 1991-1995 wyemigrowało z kraju ponad 100 tysięcy ludzi, od 1995 roku 25 tysięcy rocznie opuszcza Polskę. To ludzie wykształceni, prężni i dynamiczni, których siły i umiejętności tak bardzo są tutaj potrzebne. Ale oni najwidoczniej nie widzą dla siebie perspektyw. I trudno się im dziwić. Za przeciętne miesięczne dochody ludzie mogli kupić w 1988 roku 1154 bochenki chleba, w 1999 - już tylko 672, wołowiny bez kości w roku 1988 - 95 kg, 11 lat później - 62,7 kilograma, mleka 2794 litry w 1988 roku, a po 11 latach liberalnej gospodarki - zaledwie 390 litrów. Spadek dochodów realnych ciągu pierwszych trzech lat nowej, jakoby sprawiedliwszej, Polski, dla rolników wyniósł 59 procent.

 

Jakie jeszcze dane mam przytoczyć, żeby udowodnić, że przez ostatnie 12 lat doprowadzono Polaków na dno upokorzenia, że cierpią nędzę, że wszystkie te okrągłe frazesy, którymi karmili nas kolejni politycy, to było kłamstwo? Wiem, że cokolwiek bym powiedział, to i tak nie wzrusza to polskich polityków liberalnych. Oto, co w wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział wspominany tu kilkanaście razy były minister i obecny poseł Platformy Obywatelskiej - Janusz Lewandowski:

 

Dziennikarz Wyborczej: - "To znaczy, że ludzie z pegeerów muszą wymrzeć?"

 

Lewandowski: - "Tacy, jakimi są, nie mają szans na sukces. Socjalizm okaleczył ich, wyuczył bezradności".

 

http://www.samoobrona.org.pl/pages/07.Publikacje/01.Listaleppera/06/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...