Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nie żebym chciał kogoś wyręczać, ale wydaje mi się (nie czytałem przepisów, a tylko ich opis), że podatnik zyska, tzn. zabuli mniej niż poprzednio jeśli:

1. sprzedaje mieszkanie za tyle samo, za ile je kupił albo mniej (co jest b. prawdopodobne przy obecnych trendach cenowych :evil: );

2. sprzedaje za niewiele więcej niz kupił, a pieniędzy ze sprzedaży i tak nie miał zamiaru przeznaczać naa cele budowlane.

Z tego widzimy jasno, że zdecydowana większość podatników powinna skakać z radości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtom nie odpowiedziałeś na pytanie, kto uchwalił ostatnią podwyżkę 25 groszy na paliwa??????

 

 

ciekawe że mtom nie dodał ostatniego zdania z tekstu:

– Choć planowana stawka podatku jest wyższa, w praktyce może się okazać, że podatek do zapłaty w pewnych okolicznościach będzie niższy niż obecnie – wskazują specjaliści White & Case.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1783.27.800.2.8.1.0.1.htm

 

Przestań już się wozić z tymi 25 groszami bo jest to żałosne.

Przecież wszyscy wiedzą, że taką stawkę akcyzy zapisała poprzednia ekipa rządząca, nie wiem tylko co próbujesz tym osiągnąć? Chcesz wytłumaczyć cały bezwład decyzyjny obecnej ekipy tymi 25 groszami.

 

A w pewnych okolicznościach oznacza .... jeżeli Cię stać zapłacić kilka stów na godzine za poradę Panów z White&Case

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli kupił 20 tat temu?

 

Jak był głupi (uuups, naiwny) i sam pomyślał o zabezpieczeniu bytu własnego i swojej rodziny zamiast poczekać na "państwo solidarne" to niech buli.

 

Już tu kiedyś pisałem, że tak zwana prawica uprawia czysty bolszewizm.

 

Socjalizm - TAK, wypaczenia - NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz ,zaraz - te 19% idzie w dochod od roznicy pomiedzy zakupem a sprzedazą ??

w przyszłym roku mija mi 5 lat od zakupu mieszkania - po staremu całują mnie w d.u.p.e ..a po nowemu ja ich ??

 

dzień dobry sierściuch :D jakie przebudzenie było? miłe? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak jedno "ale":

 

Po wprowadzeniu nowych zasad zwolnienie to będzie miało zastosowanie tylko do nieruchomości i praw kupionych do 1 stycznia 2007 r. Te, które zostaną kupione po tej dacie, nie będą objęte zwolnieniem podatkowym i trzeba będzie zapłacić od ich sprzedaży 19-proc. PIT.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że nowe zasady mogą być korzystne w wypadku gdy cena pomiędzy kupnem, a sprzedażą będzie zbliżona.

Czyżby w ten sposób sprytnie ustawodawca niejako przy okazji zapragną regulować ceny mieszkań? Ewentualnie namawia do nieuczciwości i zaniżania cen podawanych na potrzeby fiskusa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj selimm ostatnio u nas w sklepie osiedlowym staniał chleb o 10 groszy i zdrożał cukier o 10 groszy...

 

partia im gorzej tym lepiej będzie grzmiała, zdrożał cukier.... a ja tylko zapytam co częściej kupujesz chleb czy cukier?? :lol: :lol: :lol:

 

Sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku, mamy i boom inwestycyjny i budownictwo ciągnie jak nigdy, bezrobocie spada i pensje rosną itd i itp, a nawet ktoś nie chce powiedzieć kto zapisał 25 groszy podwyżki benzyny (bo mamy paliwa za tanie).... dlatego pewnie Ziemkiewicz ma rację że wreszcie rządy Pisu potrwają dłużej niż jedną kadencję...

 

można codziennie wklejać tu tragiczne linki, jak to Polska upada, gospodarka w ruinie.... tylko że wystarczy za okno spojrzeć i co innego widać, ale smutni ludzie nie potrafią wyjśc z negatywizmu i jadu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(....) mamy i boom inwestycyjny i budownictwo ciągnie jak nigdy, bezrobocie spada i pensje rosną itd i itp, a nawet ktoś nie chce powiedzieć kto zapisał 25 groszy podwyżki benzyny (bo mamy paliwa za tanie).... dlatego pewnie Ziemkiewicz ma rację że wreszcie rządy Pisu potrwają dłużej niż jedną kadencję...

 

można codziennie wklejać tu tragiczne linki, jak to Polska upada, gospodarka w ruinie.... tylko że wystarczy za okno spojrzeć i co innego widać, ale smutni ludzie nie potrafią wyjśc z negatywizmu i jadu...

 

 

A gdzie to tak piknie ??? Moja pensja od 2 lat się niezmieniła ( jak i lwij części moich znajomych) bezrobocie spada ? To naprawdę ciekawe.... może dlatego, że co poniektórzy wyjechali i łowią ryby w Anglii.....

Ale Ty tu piszesz o jakimś rozwijającym się kraju mlekiem i miodem płynącym ... czy to ten kraj gdzie wszyscy juz sobie wyjechali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) bezrobocie spada i pensje rosną (...)

Ktoś wyliczył, że bezrobocie spadło dokładnie o tyle, ile osób wyjechało za granicę. Pamiętacie jak premier cieszył się, że możliwość pracy za granicą to największy sukces tego rządu?

 

Widzisz Majka i nie doczekaliśmy się na wyjaśnienie co znaczą "pewne okoliczności" odnośnie nowej propozycji PiS dotyczącej opodatkowania sprzedaży mieszkań.

Inaczej mówiąc propozycja jest o wiele mniej korzystna dla podatnika.

Wyobraźmy sobie sytuację, gdy Kowalski dostaje propozycję pracy w większym mieście. Postanawia się tam przenieść z całą rodziną. Sprzedaje swoje mieszkanie w małym mieście i kupuje inne w powiedzmy Krakowie. Dzisiaj nie zpałaciłby ani grosza podatku. Jutro, cóż... zabuli aż miło.

Inaczej mówiąc wpłynie to negatywnie na proces migracji zarobkowej Polaków. A to ponoć największa nasza bolączka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, Wareczka czy Gregmena obiecywał, że będzie taniej. :-? :cry:

 

Autogaz i benzyna gwałtownie zdrożeją

 

Wyższa akcyza na autogaz to zwolnienie w branży kilkunastu tys. osób

Montowanie w samochodzie instalacji LPG przestanie się opłacać

Wzrost akcyzy na benzynę o 25 gr podwyższy o 30 gr cenę na stacji

................

Benzyna też zdrożeje

 

Przyszły rok będzie kosztowny dla wszystkich posiadaczy samochodów. Obecne stawki benzyny bezołowiowej 95 (ok. 4,10-4,25 zł za litr) gwałtownie skoczą w górę tuż po nowym roku. Podniesienie akcyzy do poziomu sprzed 15 września 2005 roku (wtedy obniżono ją o 25 gr dla zrekompensowania skokowego wzrostu cen paliw na giełdach światowych) sprawi, że cena detaliczna wzrośnie o 30 gr. Przy dzisiejszym poziomie cen, za litr najtańszej bezołowiowej 95 płacilibyśmy ponad 4,5 zł.

...................

 

 

mtom nie odpowiedziałeś na pytanie, kto uchwalił ostatnią podwyżkę 25 groszy na paliwa??????

Czy ktoś mi wytłumaczy o jakie 25 groszy temu człowiekowi chodzi?

 

Majka, konkretnej odpowiedzi nie doczekasz się. 8)

Zakład? :lol:

 

Mtom czy Ty w ogóle wiesz co piszesz na forum, lub ile osób pisze pod nickiem mtom???

Albo kłamiesz jak zwykle w oczy że nie wiesz o jakie 25 groszy chodzi, albo umyślnie manipulujesz, albo po prostu sam nie wiesz który z kolegów co pisze pod nickiem!!!

Ależ mtom o tych 25 groszach sam mówiłeś, sam straszyleś podwyżkami cen paliw.... a tu gazeta wyborcza zamiast spełnienia twych czarnych wizji pisze że paliwa stanieją!!!!!

 

 

Mam pytanie dlaczego mtom i pozostali partii im gorzej tym lepiej nigdy nie poda takiego linka????

http://biznes.onet.pl/0,1377428,wiadomosci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...