Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

:D :D :D :D :D

To jak kłamczuszku, masz te cytaty?

:wink: :wink: :wink: :wink:

 

Aleś się wkopał... 8)

 

Majce też nie odpowiedziałeś i agitka się sypnęła. ojoj 8) :lol:

 

A'propos obecny wzrost gospodarczy świadczy tylko ni mniej ni więcej o tym, że gospodarka w Polsce wreszcie uzyskała duży stopień niezależności od polityki. Bo jak przyznał Bogusław, PiS nie zrobił nic by klimat dla wzrostu poprawić. Niestety :cry: ... i stety :lol:, na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Wzrost akcyzy na benzynę o 25 gr podwyższy o 30 gr cenę na stacji

 

 

mtom nie odpowiedziałeś na pytanie, kto uchwalił ostatnią podwyżkę 25 groszy na paliwa??????

Czy ktoś mi wytłumaczy o jakie 25 groszy temu człowiekowi chodzi?

 

Kłamczuszku demencjuszku jak widzisz po dwóch powyższych cytatach, szkoda czasu i tak się wyprzesz nawet własnych słów...

 

 

Pozdrawiam...

 

apropos nie kumam tego wątku, jak piszemy o plagach i tragediach które spadają na naszą gospodarkę, wtedy piszecie że to wina PIS-u i rządu, a jak jest mowa o tym jak świetnie gospodarka się rozwija to wtedy PIS i rząd nic nie ma do tego.... ciekawe..., a skoro gospodarka się tak świetnie rozwija to słusznie mtom radzisz selimmowi po co wyjeżdzać z kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MArkus a ja jestem Bogusław??? Rrmi już chyba o tym pisała i chyba LUC i może jeszcze parę osób, co pewnie łączy wasz poziom umysłowy.... 8)

Powiedz na jakich przesłankach opierasz stwierdzenie że Bogusław i Lewakk to ta sama osoba???

 

Bo śmiem twierdzić że mocno się ośmieszyłeś, nie pierwszy raz, ale jeszcze chyba nigdy tak dobitnie :lol: :lol: :lol: 8)

 

Nerwy Ci puszczają ?

W kulturze dyskusji staczasz się do poziomu rynsztoku. Zawsze jak brak Ci argumentów merytorycznych zaczynasz wycieczki osobiste. Gratuluje kultury osobistej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dochodze do wniosku ze wodka i polityka to pachnie nozem :lol:

 

słuchajta - nie mam czasu szukać ,niech mi ktos napisze jak bedzie wygladała sytuacja jesli sprzedam budowe w przyszłym roku ?

 

dziekuje

 

Na dzień dzisiejszy każda odpowiedź może być nietrafna. Cholera wie co nam koalicja wysmaży w podatkach. Jedno jest pewne dla podatników - lepiej już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewakk. Bardzo dobry tekst !

 

Sam ze sobą rozmawiasz ???

 

 

 

Nerwy Ci puszczają ?

W kulturze dyskusji staczasz się do poziomu rynsztoku. Zawsze jak brak Ci argumentów merytorycznych zaczynasz wycieczki osobiste. Gratuluje kultury osobistej.

 

Żenada :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dochodze do wniosku ze wodka i polityka to pachnie nozem :lol:

 

słuchajta - nie mam czasu szukać ,niech mi ktos napisze jak bedzie wygladała sytuacja jesli sprzedam budowe w przyszłym roku ?

 

dziekuje

 

Na dzień dzisiejszy każda odpowiedź może być nietrafna. Cholera wie co nam koalicja wysmaży w podatkach. Jedno jest pewne dla podatników - lepiej już było.

 

ten podatek 19% to jeszcze nic pewnego ???

 

Lewakk - Ty masz pewnie swieze przecieki z parti ...to w koncu jak z tym będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Jest szansa, że wycofają tak wspaniały i korzystny dla obywateli projekt? :o 8) :lol:

 

I taka smutna refleksja:

 

Smutny radosny dzień

 

Pamiętamy radość tamtego dnia, radość milionów Polaków, którzy po podpisaniu Porozumień Sierpniowych uwierzyli, że komunizm może upaść, i że może to dokonać się na drodze pokojowej. To wtedy Polacy zaczęli budować społeczeństwo obywatelskie. I pamiętamy podziw dla robotników, dla przywódców strajku i ludzi przedsierpniowej opozycji, którzy ten przełom przygotowali. Pamiętamy także przyjaźń, solidarność, wzajemne zaufanie i szacunek ludzi, którzy tworzyli Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność".

 

Tym większa gorycz dzisiaj, kiedy pękły więzi, a dawni przyjaciele i sojusznicy poróżnili się dramatycznie. Naiwnością byłoby oczekiwać, że między ludźmi, którzy przez lata walczyli z komunizmem, muszą po dziś dzień panować stosunki idylliczne. To oczywiste, że różniły ich poglądy polityczne, często życiorysy "przedrewolucyjne", a także różnią późniejsze wybory polityczne w wolnej Polsce. Trudno, takie jest życie. Rzecz w tym, że te różnice nie powinny przekładać się na wypowiedzi poniżające czy też zniesławiające ludzi w tej walce niezwykle zasłużonych.

 

O ile z przykrością można obserwować potępieńcze swary kombatantów, o tyle postawa głowy państwa musi budzić protest. Prezydent Lech Kaczyński nie zaprosił na oficjalne uroczystości Lecha Wałęsy. Takiego zachowania nie da się niczym usprawiedliwić. A przecież to niejedyny tego typu gest z jego strony. Kilka miesięcy temu nie znalazło się miejsce w Pałacu Prezydenckim dla Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego redaktora naczelnego "Tygodnika Solidarność", na uroczystości wręczenia odznaczeń jego twórcom. Kilka dni temu prezydent z kolei odmówił zwrócenia się do Władysława Bartoszewskiego z prośbą, by pozostał istotnym współpracownikiem MSZ, ponieważ ten odważył się dołączyć swój głos do krytyki sposobu odwołania przez Lecha Kaczyńskiego szczytu Trójkąta Weimarskiego. To są dowody zapiekłej małostkowości głowy państwa. Bardzo smutne.

 

Lech Kaczyński po zwycięstwie w wyborach prezydenckich stwierdził, że odrzuca formułę bycia prezydentem wszystkich Polaków. Swoją koncepcję bycia prezydentem tylko części Polaków wdraża sumiennie. Ze szkodą dla obyczaju politycznego w Polsce, i tym samym dla Polski.

 

A rocznica mimo wszystko radosna.

 

Gdyby dodać do tego wypowiedź naszego ulubieńca Romana porównującą Jacka Kuronia go do zdrajców narodowych, to mamy obraz naszych czasów. Ciekawe czy Romuś pamięta kim był jego tatuś w czasach rządów Jaruzelskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten podatek 19% to jeszcze nic pewnego ???

 

 

Rządowy projekt wprowadzający 19% stawkę od sprzedaży mieszkań czeka na rozpatrzenie przez sejmową komisję finansów publicznych. Jak wyjdzie z komisji to musi być rozpatrzony przez Sejmi i Senat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że Jacek Kuroń był agentem Służby Bezpieczeństwa, ja twierdzę coś znacznie gorszego i zawsze tak twierdziłem - że to porozumienie, które zostało zawarte przy Okrągłym Stole m.in. przez niego, było porozumieniem, które szkodziło Polsce i było zdradą ideałów milionów ludzi, którzy należeli do Solidarności - mówił w środę w Katowicach lider LPR wicepremier Roman Giertych.

 

 

dla mnie to jest zwykle skurwysyństwo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się koljene opinie na temat podatku od nieruchomości...

 

 

Szkodliwy podatek nieruchomościowy

 

Od nowego roku opodatkowany ma być dochód ze sprzedaży (i zamiany) domu czy mieszkania, czyli różnica pomiędzy ceną sprzedaży a ceną zakupu. Teraz podatek płaci się od przychodu, czyli tak naprawdę od kwoty uzyskanej za daną nieruchomość.

 

Zmienią się stawki podatku - w miejsce 10-proc. podatku od przychodu pojawi się podatek w wysokości 19 proc. od dochodu ze sprzedaży (zamiany) nieruchomości. Rząd liczy, że dzięki temu więcej pieniędzy trafi do budżetu.

 

Zdaniem KIG rządową propozycję obłożenia dochodów ze sprzedaży (bądź zamiany) domów czy mieszkań 19-proc. stawką podatku można uznać za celową tylko w sytuacji pozostawienia obecnie obowiązujących ulg podatkowych. Dziś sprzedaż nieruchomości po 5 latach od jej nabycia nie podlega opodatkowaniu. Ponadto obowiązuje przepis, który także podatnikowi sprzedającemu dom czy mieszkanie posiadane krócej niż pięć lat daje możliwość wykręcenia się od podatku. Wystarczy, że w ciągu dwóch lat wyda pieniądze uzyskane ze sprzedaży na inną nieruchomość. W roku 2007 te rozwiązania mają zniknąć. Rząd chce, by 19-proc. podatek objął sprzedaż (i zamianę) wszystkich domów i mieszkań kupionych po 1 stycznia 2007 r.

 

- Ten projekt jest niekorzystny dla rodzin, które będą chciały powiększyć swoje mieszkanie, sprzedając jedno i kupując drugie lokum. Stracą też firmy zwiększające powierzchnię działalności gospodarczej celem powiększenia swojego potencjału - uważają przedsiębiorcy z KIG. - Zmiana zasad opodatkowania sprzedaży nieruchomości doprowadzi do kolejnej zwyżki cen, co pogłębi i tak już trudną sytuację na rynku budownictwa mieszkaniowego - twierdzi Andrzej Arendarski, prezes Izby.

 

Rządowy projekt zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych zawierający m.in. nowe przepisy dotyczące opodatkowania sprzedaży i zamiany nieruchomości czeka na rozpatrzenie przez sejmową komisję finansów publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że Jacek Kuroń był agentem Służby Bezpieczeństwa, ja twierdzę coś znacznie gorszego i zawsze tak twierdziłem - że to porozumienie, które zostało zawarte przy Okrągłym Stole m.in. przez niego, było porozumieniem, które szkodziło Polsce i było zdradą ideałów milionów ludzi, którzy należeli do Solidarności - mówił w środę w Katowicach lider LPR wicepremier Roman Giertych.

 

 

dla mnie to jest zwykle skurwysyństwo....

 

I taką opinię wypowiada bydlę Giertych, którego dziadek kolaborował z sowieckim wywiadem, ojciec był w członkiem komunistycznych władz, a on sam szczał jeszcze w pieluchy gdy Kuroń siedział w więzieniu.

 

Ciągle próbuje znaleźć odpowieź na pytanie dlaczego tak podłym narodem jesteśmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giertych to debil.

 

Kuroń natomiast to jeden z nielicznych prawdziwych komunistów (był w przeszłości członkiem partii) a jego wieloletnia walka byla walką z wypaczeniami, komunistyczną hołotą i państwową bezdusznością.

 

Dlatego nie chciano Kuronia przy okrągłym stole: był zbyt prawdziwy i zbyt czysty na szwindel, ktory dla nas wszystkich wcześniej zaplanowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem u Giertycha leży w tym, iż po posunięciu niezlym następuje posunięcie głupie. Zbyt się szamocze.....

 

Jednak ostatnio ma chyba słabszą passę, bo tych niezłych posunięć coś trudno się dopatrzyć - nie śledzę tego zbyt pilnie, ale chyba wejście do koalicji było ostatnim niezłym - z punktu widzenia jego własnych interesów, rzecz jasna.

 

A nawiązując do szwindlu, o którym pisałeś, czy możesz przybliżyć na czym on polegał i co należało w tym czasie zrobić, żeby skończyć z komunizmem bez tego szwindlu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem u Giertycha leży w tym, iż po posunięciu niezlym następuje posunięcie głupie. Zbyt się szamocze.....

 

Jednak ostatnio ma chyba słabszą passę, bo tych niezłych posunięć coś trudno się dopatrzyć - nie śledzę tego zbyt pilnie, ale chyba wejście do koalicji było ostatnim niezłym - z punktu widzenia jego własnych interesów, rzecz jasna.

 

A nawiązując do szwindlu, o którym pisałeś, czy możesz przybliżyć na czym on polegał i co należało w tym czasie zrobić, żeby skończyć z komunizmem bez tego szwindlu?

 

Zapewne należało stanąć na barykadzie, poświęcić ileś tysięcy ludzkich istnień i dzieki temu mielibyśmy dzisiaj gdzie wychwalać naszą martyrologię i głosić mesjanizm narodu. Bo przecież to, że przewrót dokonał sie "niemal bezkrwawo" nie może cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz M.:

A nawiązując do szwindlu, o którym pisałeś, czy możesz przybliżyć na czym on polegał i co należało w tym czasie zrobić, żeby skończyć z komunizmem bez tego szwindlu?

 

Ten tzw. "przewrót" i "obalenie komunizmu" :lol: :lol: robiony był za wiedzą i z blogosławieństwem aparatu, który przygotowywal się od lat wielokierunkowo do pozornego oddania części władzy politycznej, pilnując głównie kasy i wiedząc, że cała władza do tej kasy prędzej czy później wróci.

Aparat wiedząc co jest grane szybko wyrwał co smaczniejsze kąski.

Reszta albo się podłączyła albo przegrała.

Ludzie działając w pojedynkę mieli do czynienia ze skoordynowanymi działaniami policji politycznej i siłą całego pozostałego aparatu państwa.

Kto nie był z nimi był zmieciony........

Prędzej czy później niemal wszyscy kolaborowali właśnie w imię mniejszego zła....

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że Jacek Kuroń był agentem Służby Bezpieczeństwa, ja twierdzę coś znacznie gorszego i zawsze tak twierdziłem - że to porozumienie, które zostało zawarte przy Okrągłym Stole m.in. przez niego, było porozumieniem, które szkodziło Polsce i było zdradą ideałów milionów ludzi, którzy należeli do Solidarności - mówił w środę w Katowicach lider LPR wicepremier Roman Giertych.

 

 

dla mnie to jest zwykle skurwysyństwo....

 

I taką opinię wypowiada bydlę Giertych, którego dziadek kolaborował z sowieckim wywiadem, ojciec był w członkiem komunistycznych władz, a on sam szczał jeszcze w pieluchy gdy Kuroń siedział w więzieniu.

 

Ciągle próbuje znaleźć odpowieź na pytanie dlaczego tak podłym narodem jesteśmy ?

 

Hola hola.. od kiedy to kanalizacja polityczna jest zaraźliwa ??

 

 

Giertych pochodzi z całkiem innej linii ewolucyjnej, od innej małpy.

To nie jest moja małpa. Ja jej nie powiem "babciu" :lol:

 

 

 

>>> W obronie pamięci Jacka Kuronia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...