Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Boguś jeszcze wczoraj bronił Leppera. Ciekawe co napisze dzisiaj?

 

Zastanawiają mnie słowa Kaczyńskiego, że niby Andrzej wrócił do warcholskich zachowań. Jakby cokolwiek zmieniło się w lepperoswkim zachowaniu w ostatnim roku... 8) :D

 

Rząd zaprzepaszcza szansę redukcji deficytu i naprawy finansów publicznych przy sprzyjającej koniunkturze — uważają pracodawcy.

 

Przedsiębiorcy krytykują projekt przyszłorocznego budżetu. Według Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan (PKPP), to budżet straconych szans na naprawę finansów publicznych.

 

— Rezygnacja z naprawy finansów jest generalnym błędem budżetu. Zastrzeżenia budzi też silny wzrost wydatków w okresie dobrej koniunktury — uważa Maciej Krzak, ekspert PKPP.

 

Jego zdaniem, tylko dzięki dobrej koniunkturze możliwe jest utrzymanie w ryzach deficytu budżetowego (30 mld zł). Przyjęte założenia makroekonomiczne (m.in. wzrost gospodarczy na poziomie 4,6 proc., wzrost popytu krajowego rzędu 5,1 proc. i 10-procentowa dynamika inwestycji) są realistyczne i spójne. Jednak już dochody budżetu, które według projektu mają się zwiększyć o 8 proc., są zdaniem pracodawców zaplanowane zbyt optymistycznie.

 

— Wpływy z podatku VAT są przeszacowane o blisko 3 mld zł. Łączne wpływy podatkowe mogą być zawyżone o blisko 4 mld zł, czyli 0,4 proc. PKB — ocenia Maciej Krzak.

 

Według PKPP, błędem jest planowany wzrost wydatków socjalnych o ponad 3 mld zł, czyli 4,2 proc.

 

— Nie powinny one w ogóle rosnąć w sytuacji, gdy szybko rośnie zatrudnienie, zmniejsza się bezrobocie, solidnie rosną płace, a budżet wykazuje wysoki deficyt. Wydatki te powinny się wręcz obniżać — uważa ekspert PKPP.

 

Jego zdaniem, kotwica budżetowa jest iluzoryczna, gdyż pozwoli na obniżenie deficytu budżetowego jedynie o 0,1 proc. PKB.

 

— W takim tempie deficyt całego sektora finansów publicznych (uwzględniający koszty reformy emerytalnej i deficyty samorządów) spadnie poniżej wymaganego w traktacie z Maastricht poziomu 3 proc. PKB za 14-15 lat — ocenia Maciej Krzak.

 

Według Jeremiego Mordasewicza z PKPP, realizacja rządowego projektu budżetu oznacza wzrost obciążeń podatkowych o 0,5 proc. PKB (około 5 mld zł) — do poziomu 17,4 proc. PKB.

 

— Przedsiębiorcy oceniają budżet zdecydowanie negatywnie. Nie widać w nim zapowiadanej obniżki pozapłacowych kosztów pracy, maleją nakłady na budowę dróg, edukację i naukę, rośnie akcyza (także na paliwa), co będzie nas kosztowało 2,5 mld zł, a przyspieszona amortyzacja zostanie ograniczona, na czym firmy stracą kolejne 0,6 mld zł — wylicza Jeremi Mordasewicz.

Jego zdaniem, niedopuszczalne jest obwinianie przez rząd pracodawców za odejście od pomysłu obniżania klina podatkowego.

 

— Niech rząd nie robi z nas głupków. Byliśmy zwolennikami obniżenia składki rentowej, chcieliśmy nawet obniżenia składki emerytalnej. Rząd po prostu oszukuje, bo nie był gotowy do obniżenia składek: nie chciał ograniczyć dostępu do świadczeń — dodaje Jeremi Mordasewicz.

 

Budżet nie podoba się także wicepremierowi Andrzejowi Lepperowi, który zapowiedział wczoraj po raz kolejny, iż w obecnej formie nie uzyska poparcia Samoobrony.

 

— Jeżeli nic się nie zmieni, nie wykluczamy głosowania za samorozwiązaniem Sejmu — stwierdził wicepremier.

 

Miało być obniżenie podatków... :evil:

Kłaniają się Węgry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Znowu manipulujesz mTom.

 

Pisałem: "polityka to sztuka rzeczy możliwych".

Pisząc o Lepperze miałem na myśli posłów Samoobrony - jak to ujmowałem "lepperowcach".

Jeśli Kaczyńskiemu uda się utrzymać przy PIS-ie ludzi Leppera, pozbywając się Leppera, tym lepiej dla wszystkich.

Pawlak jest znacznie bardziej przewidywalny..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu manipulujesz mTom.

 

Pisałem: "polityka to sztuka rzeczy możliwych".

Pisząc o Lepperze miałem na myśli posłów Samoobrony - jak to ujmowałem "lepperowcach".

Jeśli Kaczyńskiemu uda się utrzymać przy PIS-ie ludzi Leppera, pozbywając się Leppera, tym lepiej dla wszystkich.

Pawlak jest znacznie bardziej przewidywalny..............

Boguś, musisz udowodnić, że manipuluję. Zarzucasz mi to po raz kolejny. Konkretnie. 8)

 

Lepiej z Lepperem przeprowadzać swój program, niż obrazić się na niego i wygenerować permanentny kryzys.

To nie Ty napisałeś?

 

 

Trochę ważnych głosowań lepperowcy jednak załatwili.

Jakie głosowania PiS zawdzięcza Lepperowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zwycięstwo PiS:

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że komisja śledcza ds. banków jest niezgodna z Konstytucją.

 

I garść cytatów:

Prezydent odwoła dziś Leppera z funkcji wicepremiera. To zamach stanu - mówi lider Samoobrony.

 

PiS robi zamach stanu na państwo prawa - ocenia Andrzej Lepper. Jak podkreślił, "polityka PiS sięga bruku".

 

- Obiecują stanowiska, np. wicepremiera, ministra, co tylko chcesz, dla rodziny, dla ciebie, masz problemy z wymiarem sprawiedliwości, to nie martw się, mamy ministra sprawiedliwości i wszystko załatwimy - powiedział dziennikarzom Lepper.

 

- To nie ja zachowałem się jak awanturnik, jak cham, jak niewychowany. Brak kultury politycznej, osobistej, to co premier wyprawia w tym rządzie nie konsultując nic z nikim. (...) Ja i tak byłem cierpliwy i wytrzymałem bardzo długo. Samoobrona wytrzymała poniżanie, upokarzanie, niewywiązywanie się z umów ustnych, z umów pisemnych - powiedział Lepper.

 

- Facet dostał amoku od tych wszystkich tytułów i kogutów na służbowej limuzynie. Liczy się tylko kasa! - mówi nam o Lepperze rozgoryczony poseł Jan Bestry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekomunizacja - tak.

Widzisz lewakk, nie chcą podejmować Twoich tematów.....

 

Dekomunizacja nie oznacza całkowitego usunięcia wszystkich byłych ludzi partii, lecz usunięcie byłych ludzi partii z kierownictwa centralnego i wojewódzkiego szczebla oraz ludzi "aparatu ucisku" z obieralnego i wybieralnego życia politycznego.

 

Tusk doskonale zdaje sobie sprawę, że po ponownych układ sił pozostanie z grubsza podobny.

PIS + ktoś lub PO + ktoś.

KTO?

Samoobrona lub...... SLD :wink: Jaki wybór dla PO jest lepszy :roll:

 

 

Boguś, ja się w ogóle nie spodziewam dyskusji, dla tych ludzi problem dekomunizacji i lustracji załatwili Tusk i Wałęsa pewnej pamiętnej "nocnej zmianie" dlatego jesteśmy ewenementem w Europie....

 

 

Dlatego dziś świętymi krowami są Szymborska i Kuroń piewcy swego czasu wielkości Stalina, a lata pookrągłostołowe to ich złote lata dzięki Geremkowi i innym kolegom z układu.., a Kiszczak i JAruzelski to szanowane persony (ciekawe czy dla dzieci zamordowanych zamordowanych robotników przez nich i do dziś bezkarnych)..... zamiast tego postkomuna tworzyła gospodarke w latach 90.... w nagrode....

 

Zamiast takiej rozmowy, oczywiście mtom propnuje stały schemat rozważań personalnych, zauważmy ton spoufalenia, Dropsiak z "JAro"pija brudzia to i chyba się mtom dobrze zna z "Bogusiem" .....

 

Proponowałem kilka razy temat sukcesu Kaczyńskiego w Brukseli, ale ich to nie interesuje, wolą niedzielne gwarzenie kim są rodzice polityków....

 

Ale w sumie czego się więcej spodziewać od "pierdu" i "bla" :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

 

 

 

,.

 

Lewakk, a mówiłam ci już, żeś skończony gnojek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewakk napisał:

 

Dlatego dziś świętymi krowami są Szymborska i Kuroń piewcy swego czasu wielkości Stalina, a lata pookrągłostołowe to ich złote lata dzięki Geremkowi i innym kolegom z układu.., a Kiszczak i JAruzelski to szanowane persony (ciekawe czy dla dzieci zamordowanych zamordowanych robotników przez nich i do dziś bezkarnych)..... zamiast tego postkomuna tworzyła gospodarke w latach 90.... w nagrode....

 

W tym miejscu użyłbym znacznie mocniejszych słów niż Majka, ale gadać mi się z Tobą już nie chce.

Jesteś ........................................... (wpisz sobie najbardziej chamskie określenia jakie przyjdą Ci do głowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewakk, a mówiłam ci już, żeś skończony gnojek?

jaka Ty dzisiaj delikatna jestes Majeczko

:D

 

jestem subtelna niczym tornado :wink:

 

a słyszeliście o tym?

Trybunał Konstytucyjny uznał uchwałę powołującą bankową komisję śledczą za niezgodną z konstytucją

 

to się Zawisza zapłacze na amen, a miało byc tak pieknie..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majeczko. Przesadziłaś, przegięłaś. Ponioslo Cię. :cry:

 

bynajmniej, nazwała rzecz po imieniu i to w baaardzo dyplomatyczny sposób. Ja mam na to cały zestaw bardziej adekwatnych słów, tylko po co jak to mTom powiedział, karmić trolle ? Już raz zrobił z siebie ofiarę naszych prześladowań i nieszczęśnika, któremu to grzebie się w życiu, żenada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powołanie komisji bankowej jest konstytucyjne, natomiast uchwałę

należy doprecyzować co do zakresu.

I w czym problem?

To odbędzie się tylko z korzyścią dla usprawnienia prac komisji bankowej.

 

mTom. Jadę na trzy dni w góry. :D Hurrrra!

Dla ciebie nic nie będę wyliczał, z niczego nie zamierzam się tłumaczyć,

nic nie zamierzam udowadniać.

Wielu z was pokazało, co naprawdę ma za pazurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Lepper najlepszym przyjacielem mToma jest....

Gdzie tak napisałem? Daję Ci na odpowiedź 2 posty (aż dwa bo namiętnie lejesz wodę), potem nazwę Cię kłamcą i manipulatorem.

mTom. Jadę na trzy dni w góry. :D Hurrrra!

Dla ciebie nic nie będę wyliczał, z niczego nie zamierzam się tłumaczyć,

nic nie zamierzam udowadniać.

Wielu z was pokazało, co naprawdę ma za pazurami.

Właśnie pokazałeś, że jesteś kłamcą i manipulatorem.

Niniejszym rezerwuję sobie prawo do nazywania Cię tak w dowolnej chwili, do momentu złożenia przeprosin.

 

Miłej wycieczki, góry o tej porze są piękne... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy: "nazwać rzecz po imieniu" :roll:

 

odsyłam do słownika zwrotów jezyka polskiego czy innej podobnej ksiązki

 

Czyjeś poglądy są jego własnością.

 

jeżeli powiem, że jesteś głupi i masz wszy na tyłku to też uznasz że to jest mój pogląd i nic ci do niego ? To nie jest bogusław pogląd tylko bezpodstawne obrzucanie kogoś gnojem dla samego obrzucenia. Nikt nie twierdzi, że należy kogoś kochać ale minimum szacunku byłby na miejscu. Niestety teraz jest trendy obrzucać błotem wszystkich dookoła, im bardziej dana osoba była dotąd szanowana tym lepiej, lepszy efekt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za reakcja, co za histeria, jak wychodzi co za pazurami (ładne porównanie Bogusław)... 8) 8) 8)

 

Grupkę oburzyło jedno zdanie, choć można wnioskować z języka że to wielonickowa ta sama osoba

 

 

Dlatego dziś świętymi krowami są Szymborska i Kuroń piewcy swego czasu wielkości Stalina, a lata pookrągłostołowe to ich złote lata dzięki Geremkowi i innym kolegom z układu..,

 

 

Kolor Majki.

 

Mam pytanie czy w tym zdaniu jest jakiekolwiek zdanie nieprawdy???

Czy jakiekolwiek oszczerstwo wobec Szymborskiej czy Kuronia??

Czy powiedzenie faktów to obrzucenie błotem???

Czy przypomnienie tego do czego sami się przyznają Kuroń i Szymborska to coś złego???

Co oburzyło szanownych państwa????

 

Największe sukcesy np nobel Szymborskiej, czy ministerstwo (dz. Geremekowi) Kuronia były w latach 1990 więc to prawda co powiedziałem.

Powszechnie jest także zachwyt dla komunizmu Szymborskiej czy Kuronia.

 

Więc pytam jeszcze raz co państwa oburzyło??

Niby w jaki sposób to zdanie piętnuje Kuronia i Szymborską???

Osobiście cenię twórczość Szymborskiej i działalnośc Kuronia z ostatnich lat jego życia i jego krytyki dla transformacji i jej efektów gospodarczych.

 

CZY POWIEDZIAŁEM NIEPRAWDĘ???

 

Szymborska o Stalinie

Jaki rozkaz przekazuje nam

na sztandarach rewolucji profil czwarty?

- Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!

Wzmocnić warty u wszystkich bram!

 

Oto Partia - ludzkości wzrok.

Oto Partia: siła ludów i sumienie.

Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.

Jego Partia rozgarnia mrok.

 

Niewzruszony drukarski znak

drżenia ręki mej piszącej nie przekaże

nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.

A to słusznie. A to nawet lepiej tak.

http://www.polskaludowa.com/napisali/stalin.htm

 

O Leninie

Że w bój poprowadził krzywdzonych,

że trwałość zwycięstwu nadał,

dla nadchodzących epok

stawiając mocny fundament -

grób, w którym leżał ten

nowego człowieczeństwa Adam,

wieńczony będzie kwiatami

z nieznanych dziś jeszcze planet.

 

http://akson.sgh.waw.pl/~apszczol/szym.htm

 

Przypomnijmy także że Szymborska podpisała się w liście w raz z innymi pisarzami o zabicie księży.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

Kuroń i jego Walterowcy mieli jasny stosunek do Komunizmu i Stalina, a ile krwi wylali tego można tylko się domyślac, gdzy czytamy w historii że rozkułaczali kułaków....:

 

My "walterowcy", jestesmy komunistami i dlatego nasze wychowanie jest komunistyczne. Czy w ogole w naszym kraju budujacym komunizm mozna wychowywac inaczej? Naszym zdaniem protesty przeciw wychowaniu komunistycznemu - to jakies wielkie nieporozumienie("Druzyna" 30 XI 1956). J. Kuroń

 

 

 

Państwo zarzucają mi atak na Szymborską czy Kuronia??? Gdzie jest ten atak????

 

 

Ale jednocześnie nikt nic nie ma do zarzucenia że pamięć i ducha Kuronia wykorzystuje się dziś jako przedmiot w polityce:

 

SLD, SDPL, UP i Partia DEmokratyczna razem

Gdyby żył JAcek Kuroń byłby tu dziś razem z nami - stwierdził J. Onyszkiewicz

 

To was nie rusza????

 

Komentarze do tego wyciągania z grobu i uszlacetniania Kuroniem Oleksego, Szmajdzińskiego i itd:

 

Szczególne znaczenie ma koło ratunkowe PArtii Demokratycznej. Przecierałem oczy czytając dokument porozumienia wyborczego, pod którym podpisał się J. Onyszkiewicz (a popiera je J. Lityński)- jakby chciał potwierdzić najdalej idące oskarżenia prawicy - mówi się że jego środowisko zawsze było z postkomunistami przy Okrągłym Stole....

 

RYszard Bugaj (ODSZEDŁ z UP)

 

W Polsce jest dziś tylko jeden socjalista, z prawdziwego zdarzenia. To Ryszard Bugaj. I dlatego jest outsiderem. Nigdy nie będzie błyszczał jak Pastusiak. JA się z nim nigdy nie bede zgadzał w poglądach na gospodarkę, ale będe miał szacunek. Tymczasem kanapowcy z PAdecji (Demokraci.pl) najpierw palą świeczki na grobie Kuronia, a potem idą na własny pogrzeb, żeby tą ofiarą podtrzymać rozbrykanych Zombi z SLD. Niech im ziemia lekką będzie.

M. Rybiński

 

 

 

 

 

Lewakk, a mówiłam ci już, żeś skończony gnojek?

 

 

W tym miejscu użyłbym znacznie mocniejszych słów niż Majka, ale gadać mi się z Tobą już nie chce.

Jesteś ........................................... (wpisz sobie najbardziej chamskie określenia jakie przyjdą Ci do głowy)

 

Lewakk, a mówiłam ci już, żeś skończony gnojek?

jaka Ty dzisiaj delikatna jestes Majeczko

:D

 

Majka, olej trolla. Nie karmione zdychają.

 

Majeczko. Przesadziłaś, przegięłaś. Ponioslo Cię. :cry:

 

bynajmniej, nazwała rzecz po imieniu i to w baaardzo dyplomatyczny sposób. Ja mam na to cały zestaw bardziej adekwatnych słów, tylko po co jak to mTom powiedział, karmić trolle ? Już raz zrobił z siebie ofiarę naszych prześladowań i nieszczęśnika, któremu to grzebie się w życiu, żenada...

 

Ten język świadczy tylko i wyłącznie o was i przypuszczam że chyba jest to język używany pomiędzy prawdziwymi szlachcicami mowy, bo inaczej trudno szukać choćby minimalnej kultury...

 

Zresztą tą histerię chorych z nienawiści i udających że nie widzą prawdy o Kuroniu skomentował już Ziemkiewicz:

Adam Michnik w pompatycznej i zupełnie bezsensownej obronie Jacka Kuronia przed zarzutami, których nikt mu nie stawiał, skonkretyzował wroga jako „nieświętych młodzianków z gazet, telewizji i IPN";

Rafał Ziemkiewicz

 

 

RZeczywiście poza oblepianiem innych epitetami, niedzielnym grzebaniem w genaologii polityków nic państwo nie potrafią, ale chyba Dropsiak będzie uczciwy i zauważe że kilka powyżej wypowiedzi było niezgodnych z:

 

Wydawnictwo MURATOR sp. z o.o. nie redaguje wypowiedzi prezentowanych na Forum i Czacie, ale zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi lub zablokowania dostępu do Forum oraz Czatu użytkownikowi w przypadkach, gdy:

a) wypowiedzi naruszają prawo prasowe,

b) wypowiedzi naruszają dobra osobiste, dobre obyczaje, są w formie obraźliwej lub wulgarnej; atakują osobę a nie poglądy!

 

 

Bogusławie dziękuję za obronę, jestem pewny że Kuroń nie pochwaliłby obelg w swojej obronie, bo sam ich nigdy nie używał, ale zauważ Ci państwo traktują go jako przedmiot nawet po śmierci w swych politykach, słusznie. Bogusław nie uważam by Majka przegięła, ona po prostu taka jest i trafnie podkreślasz że wyszła prawda o kilku osobach na forum. Dziekuję.

 

 

Oczywiście nie spodziewam się niczego więcej poza dalszymi plwocinami w imie Jacka Kuronia!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...