Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Propozycja dużej premii dla zwycięzkiego ugrupowania mieści się nie tylko w definicji demokracji parlamentarnej, ale nawet w definicji ordynacji proporcjonalnej, która zapisana jest w Konstytucji. Są różne definicje proporcjonalności, czyli przeliczania głosów, co daje w efekcie mniejszą lub większą premię dla ugrupowań o największym poparciu. Zgodnie z propozycją PiS (wzorowaną na Włoszech i Grecji) nie byłoby jednak tak, że zwycięzca bierze wszystko (czyli nawet 100%), co jest teoretycznie możliwe przy ordynacji większościowej. Nie wiem, co złego w dużej premii, skoro ona zapewnia tylko możliwość samodzielnego tworzenia rządu na okres kadencji sejmu, o co przecież głównie w wyborach chodzi.

To jest zdecydowanie lepsze, niż niemerytoryczna walka o każdy głos z sejmowym planktonem, wyszarpującym od większych ugrupowań stanowiska i przywileje dla swojego wąskiego elektoratu. Czy to jest właściwa demokracja, kiedy ugrupowanie z mniejszym popraciem bierze więcej, niż wynika z jego rzeczywistego popracia w społęczeństwie?

 

Tu się akurat z Tobą zgadzam. Jestem za takim rozwiązaniem, nawet gdyby miał wygrać PiS 8). Odpowiedzialność za swoje czyny w 100% ponosiłaby jedna partia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No i jeszcze w sprawie plucia na autorytety. Ciekawam, kiedy ta wprawiona w tym paczka weźmie się za metropolitę krakowskiego. No bo po dzisiejszej homlii kierowanej do polityków biedak podpadł ani chybi.

Jakiś czas temu pewien pan z kancelarii /obecnie ex/ juz próbował kardynała ustawiać. Więc teraz ani chybi ciag dalszy nastapić może :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie usatysfakcjonują nawet zmniejszone opłaty za prowadznie rachunków bankowych, które w Polsce należą do najwyzszych na świece. Ale to właśnie komisja może ustalić, czy nie ma w tym zakresie np. jakiejś zmowy oligopolistycznej.

Oto do czego prowadzi polityka rządu. Działacz PiS (jakby nie było inteligentny człowiek) musi wypisywać takie głupoty (Zawiszy się nie dziwię, że to powiedział...). Komisja sejmowa ma zająć się wysokością opłat bankowych (sic! sic! sic!). :D :D :D Dlatego też zaczęła działalność od dobierania się do skóry Balcerowiczom. :o

O dowód na tezę odnośnie najwyższych na świecie opłat bankowych nawet nie pytam. Tak bogusław z przybocznym jak i ckwadrat z opalem nigdy w tym dobrzy nie byli.

 

Rząd (czyli PiS) ma szereg narzędzi, ciekawe dlaczego z nich jeszcze nie skorzystał:

1. UOKiK - o czym wspomniał już dobrzykowice.

2. Może znieść podatek od lokat bankowych

3. Znowelizować prawo bankowe, tak by wymusić obniżenie tychże

4. Mając w swoich rękach państwowy bank PKO BP może rozpocząć wojnę cenową a'la komórki czy nomen omen hipermarkety.

5. Może, w końcu przestać prowadzić szkodliwą dla finansów państwa politykę emisji papierów wartościowych, na których zarabiają banki zamiast skupić się na swojej statutowej działaności (kredyty, lokaty...).

 

Mam nadzieję, że ckwadrat w głębi ducha dostrzega irracjonalność przytoczonej tu tezy i kiedyś to przyzna głośno... :wink:

 

No ale skoro jest szansa, że ciemny lud kupi (bo nie zna się na finansach), to dlaczego o tym nie pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam się podoba taki marszałek?

 

Projekt uchwały, autorstwa PO, w sprawie powołania komisji śledczej, która wyjaśniłaby ewentualne związki Samoobrony ze SB, mógłby trafić pod obrady najbliższego posiedzenia Sejmu - uważa poseł Platformy Paweł Graś. Posłowie otrzymali druk sejmowy z projektem.

 

Graś nie jest zdziwiony, że projekt ten, złożony przez PO w maju, "pojawił się następnego dnia po tym, jak Andrzej Lepper dokonał rządowej wolty". - Przez czas funkcjonowania Andrzeja Leppera w rządzie marszałek Marek Jurek nie znalazł czasu na wyciągnięcie tego projektu z szuflady - powiedział poseł PO dziennikarzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewakk, odwalasz kawał dobrej roboty, tłumacząc wszystko niemal od Adama i Ewy. Obawiam się jednak, że to próżny trud, bo lata prania mózgu przez Wybiórczą poczyniły nieodwracalne spustoszenie.. Wyzwanie od gnojków i ".... tu wpisz najgorsze określenie" za "świętą krowę" jest tego klinicznym przykładem. Albo może jesteśmy świadkami narodzin jakiegoś nowego kultu, czy wręcz świeckiego fundamentalizmu.. :wink:

 

No dobrze .... to odwrócę sytuację.

Skoro tamci ludzie byli sługami reżimu, skoro tak łatwo przychodzi Ci ich deptać, to poproszę abyś podał z kogo mamy dziś brać przykład ? Kogo przedstawisz swojemu dziecku jako autorytet ??? Tak konkretnie poproszę.

 

Markus gdzie ktoś napisał że byli sługami reżimu???? KOmu i gdzie tak łatwo przychodzi ich deptać???

 

 

Oburzenie spotkało zdanie:

 

 

Dlatego dziś świętymi krowami są Szymborska i Kuroń piewcy swego czasu wielkości Stalina, a lata pookrągłostołowe to ich złote lata dzięki Geremkowi i innym kolegom z układu..,

 

 

Pytam po raz kolejny czy w tym zdaniu jest jakaś obraza albo nieprawda????

 

Przypomnijmy Jacek Kuroń nigdy nie wypierał się swego okresu "walterowskiego" ani fascynacji komunizmem, czy dziś jego obrońcy "gnojownicy" chcą pisac na nowo historię, nawet wbrew woli zmarłego????

 

Zadziwiające że prawda gryzie, ale instrumentalne stawianie zmarłego obok Millera i Oleksego nikogo nie oburza, robienie przedmiotu z człowieka którego szanuję, co nie znaczy że nie mam prawa krytykowac wielu jego czynów czy słów!!!

 

Zauważmy jeszcze jeden fakt Jacek Kuroń i w latach komunizmy gdy wstawiano go w grono "żydokomuny", czy w latach 90 kiedy miał wielu przeciwników politycznych, którzy niejednokrotnie go szkalowali, NIGDY nie odpowiadał językiem swych wrogów, nigdy nie wchodził do rynsztoku...

 

To jest to co zauważył Bogusław czy J. Kuroń życzyłby sobie w swojej obronie "gnojowania" czy też

 

 

W tym miejscu użyłbym znacznie mocniejszych słów niż Majka, ale gadać mi się z Tobą już nie chce.

Jesteś ........................................... (wpisz sobie najbardziej chamskie określenia jakie przyjdą Ci do głowy)

czy Kuroń życzyłby sprowadzenia swojej osoby do rynsztoku "((wpisz sobie najbardziej chamskie określenia jakie przyjdą Ci do głowy)"?????

 

CZy Jacek Kuroń traktował swoją osobę jak świętą krowę???

 

Może mnie to nie dziwi, wiem że jak napisał Ziemkiewicz "pompatycznym" trudno wyjśc ponad "gnojownicę" i "rynsztok" ale żal że sprowadzają Kuronia w te rejony!!!!

 

Co DO Szymborskiej czyżby państwo chcieli usunąc całe lata jej twórczości??? Po prostu jedni robili kariery w PRL. a drudzy woleli nie pisać peanów o Stalinie. Jedni podpisywali pisma o ukaranie księży (czytaj zabicie) a inni się nie podlizywali władzy.... ale o karierach artystów śpiewał już Kazik....

 

Przecież każy rodak dumny jest z jej Nobla, ale dlaczego ktoś chce usuwać część jej twórczości????

 

 

Szymborska o Stalinie

 

Jaki rozkaz przekazuje nam

na sztandarach rewolucji profil czwarty?

- Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!

Wzmocnić warty u wszystkich bram!

 

Oto Partia - ludzkości wzrok.

Oto Partia: siła ludów i sumienie.

Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.

Jego Partia rozgarnia mrok.

 

Niewzruszony drukarski znak

drżenia ręki mej piszącej nie przekaże

nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.

A to słusznie. A to nawet lepiej tak.

http://www.polskaludowa.com/napisali/stalin.htm

 

 

p.s. Powtarzam te same argumenty "OD Adama i Ewy" ale jakoś mi się wydaje że prawda niektórych nie interesuje....

 

Dalszą rozmowe w tym temacie uważam za zbędną, pozostawiam państwa na poziomie "gnojowania" i innych wszelkich chamskich określeć, jak widać niektórzy uwielbiają ten styl i język......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację, nie wiem natomiast jakiego dyskutanta masz na myśli, jeżeli PiS i jego propozycję to nie jest krytykowany sam autor tylko jego propozycja, która niewiele ma wspólnego z demokracją. Nie wiem jaka jest aktualna definicja demokracji parlamentarnej. Dla mnie demokratyczny wybór to jest taki na którego wynik ma tylko i wyłącznie wpływ wyborca.

 

No dobra. Powiedz to Rokicie. Chocby dzisiaj mowil, ze to co, proponował PiS on juz od dawna proponowal to raz. Dwa, podales w zasadzie definicje ordynacji wiekszosciowej, bo tylko w niej wyboraca ma calkowity wplyw, ktory kandydat przejdzie w jego okregu. A przechodzi ten, ktory zdobedzie najwiecej glosow. Bez zadnych premii dla drugiego, czy trzeciego, sumowania wynikow z roznych okregow na caly kraj, co jest charakterystyczne dla ordynacji proporcjonalnej. To ona zaklamuje wlasnie wplyw wyborcy. Wieksza premia dla zwycieskiego ugrupowania w ordynacji proporcjonalnej, zbliza ja tylko do ordynacji wiekszosciowej.

Fakt, ze nie wszyscy ida do wyborow, wiec politycy nie maja mandatu calego spoleczenstwa, tylko tej jej czesci, ktora do wyborow idzie. Ale przeciez pojscie na wybory to wolny wybor. Choc, aby ten mandat uwiarygodnic, mozna sie zastanowic nad karami dla tych, co na wybory nie pojda. Bodaj w Grecji tak jest (ale poprawcie mnie bo nie pamietam).

 

Winnym za taki stan rzeczy są politycy, WSZYSCY politycy, którzy w większości nie dorośli do bycia politykiem a tym bardziej do rządzenia naszym krajem...

 

Nie ma co generalizowac, ale polityka taka niestety jest. Trzeba ja brac z dobrodziejstwem inwentarza i szukac swoejego w niej miejsca. nie mowie, zeby szukac mniejszego zla (bo ja np. PiS nie uwazam za najemniejsze zlo), ale wbrew pozorom mozna miec jakis wplyw na to co sie dzieje, jesli sie tylko troche postarac.

 

Czasami ckwadrat zerkam na Twój blog i widzę to czego tak naprawdę się spodziewam, w końcu znamy się, co prawda wirtualnie, nie od wczoraj. Powiedz jednak tak szczerze, z ręką na sercu, czy wszystko to co obecnie dzieje się w PiS i w rządzie jest dokładnie tym czego byś oczekiwał ?

 

W zasadzie, po wywaleniu Leppera, to juz kamien spadl mi z serca. Nigdy nie bylem zwolennikeim jego obecnosci w rzadzie. Moment, gdy Lepper znalazl sie rzadzie byl najmocniejszym momentem mojego zwatpienia w PiS. Na blogu npaisalem wtedy, ze Kaczynski bierze do rzadu Hannibala Lectera . Pozniej dostrzeglem jednak, ze dzieki Lepperowi wiele ustaw, na ktorych zalezalo PiSowi przeszlo przez sejm, wiec w czambul Leppera nie potepiam. Teraz sytuacja jest dla mnie wygodniesza, ale dla PiS raczej nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litości ckwadrat, wysil się i trochę poszukaj, z tego co wiem to inteligo nic nie pobiera za prowadzenie konta. A tak wogóle to od tego chyba jest UOKIK i komisja z wojującym Zawiszą naprawdę nie jest do tego potrzebna.

 

OK. Bylem akurat niedawno na kameralnym spotkaniu z Zawiszą (organizowanym przez Prawica.Net ), na ktorym Zawisza po prostu o tym wspomnial ze komisja bedzie chciala zaproponowac w tej kwestii konkretne rozwiazania. Oczywiscie nie jest do tego niezbedna i jedyna, ktora moze cos tu zrobic. A propos Inteligo - akurat korzystam z tych uslug :). Ale przeciez nie o waski egoizm chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do PISU chyba nigdy tak wyraźnie nie pokazało że nie jest przywiązane do stołków, bo nie trwa z Lepperem byle rząd trwał, byle jak byle być

 

No i właśnie m.in. za to lubię JK. Za otwartą i czystą grę. Choć stawianie wszystkiego na jedną kartę, może oczywiście kiedyś go w końcu drogo kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Pogląd ze dzieki komisji z Zawisza na czele zmniejszy się opłaty bankowe jest debesciarski :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale jesli o mnie chodzi, to nie jestem juz w przedszkolu......inni chyba tez.

 

No dobra, zacznijmy zatem od żłobka. Który bank w Polsce ma największy wpływ na ustalanie tychże (reszta banków w zasadzie dostosowuje sie do wyskości opłat ustalanych przez ten bank) i kto ma w nim znaczące udziały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewakk, odwalasz kawał dobrej roboty, tłumacząc wszystko niemal od Adama i Ewy. Obawiam się jednak, że to próżny trud, bo lata prania mózgu przez Wybiórczą poczyniły nieodwracalne spustoszenie.. Wyzwanie od gnojków i ".... tu wpisz najgorsze określenie" za "świętą krowę" jest tego klinicznym przykładem. Albo może jesteśmy świadkami narodzin jakiegoś nowego kultu, czy wręcz świeckiego fundamentalizmu.. :wink:

 

No dobrze .... to odwrócę sytuację.

Skoro tamci ludzie byli sługami reżimu, skoro tak łatwo przychodzi Ci ich deptać, to poproszę abyś podał z kogo mamy dziś brać przykład ? Kogo przedstawisz swojemu dziecku jako autorytet ??? Tak konkretnie poproszę.

 

Markus, ja Kuronia wcale nie uważam za sługusa reżimu! On w zasadzie prowadził swoją politykę, przez długi okres jeszcze bardziej na lewo, niż oficjalna linia. Ale długo by o nim, kiedyś zbiorę to w notkę na blogu ;)/ A jeśli chodzi o autorytety, któremu można przekazać dziecku, to przewrotnie odpowiem, że naważniejsze jest to, aby nauczyć go samodzielności myśłenia i sądów tak, aby nie dał się zwieść żadnym fałszywym (medialnym) autorytetom. Oczywiście bezdyskusyjny jest dla mnie JPII. Także Herbert, Kiesiel, Wolniewicz, Krasnodębski, Staniszkis, Wądołowski..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto do czego prowadzi polityka rządu. Działacz PiS (jakby nie było inteligentny człowiek) musi wypisywać takie głupoty..

 

Działacz PiS.. Dobre sobie. Zaraz będzie, że mi nawet płacą. Nie znoszę komuny, a PO ne ufam, że sami byliby/są w stanie zmienić coś na lepsze. Wyrażam to o dawna i i to jest cała moja "pisowska" działalność. Jak tu pewne rzeczy pisałem, to jeszcze o PiSie nawet nikt nie słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewakk, odwalasz kawał dobrej roboty, tłumacząc wszystko niemal od Adama i Ewy. Obawiam się jednak, że to próżny trud, bo lata prania mózgu przez Wybiórczą poczyniły nieodwracalne spustoszenie.. Wyzwanie od gnojków i ".... tu wpisz najgorsze określenie" za "świętą krowę" jest tego klinicznym przykładem. Albo może jesteśmy świadkami narodzin jakiegoś nowego kultu, czy wręcz świeckiego fundamentalizmu.. :wink:

 

No dobrze .... to odwrócę sytuację.

Skoro tamci ludzie byli sługami reżimu, skoro tak łatwo przychodzi Ci ich deptać, to poproszę abyś podał z kogo mamy dziś brać przykład ? Kogo przedstawisz swojemu dziecku jako autorytet ??? Tak konkretnie poproszę.

 

Markus, ja Kuronia wcale nie uważam za sługusa reżimu! On w zasadzie prowadził swoją politykę, przez długi okres jeszcze bardziej na lewo, niż oficjalna linia. Ale długo by o nim, kiedyś zbiorę to w notkę na blogu ;)/ A jeśli chodzi o autorytety, któremu można przekazać dziecku, to przewrotnie odpowiem, że naważniejsze jest to, aby nauczyć go samodzielności myśłenia i sądów tak, aby nie dał się zwieść żadnym fałszywym (medialnym) autorytetom. Oczywiście bezdyskusyjny jest dla mnie JPII. Także Herbert, Kiesiel, Wolniewicz, Krasnodębski, Staniszkis, Wądołowski..

 

No widzisz .... każdy z nas ma inną optykę.

Dla mnie akurat Staniszkis nie jest autorytetem, jej opinie są zależne od biegu wydarzeń.

Ja poprostu wierzę, ze Kuroń był człowiekiem uczciwym. Jego lewicowe (ale nie komunistyczne) poglądy mi nie przeszkadzają i nie widzę powodu żeby mu to wymawiać. Uważam, ze swoim zyciem i zwykłą ludzką postawą zasługuje na szacunek.

 

A przy okazji proszę byś nie oskarżał innych o to że im system wyprał układ myślowy bo nie masz monopolu na rację i nie jesteś wieszczem jedynej objawionej prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to klasyczny przykład polskiego bajzlu legislacyjnego, gdy chciejstwo przeważa nad zdrowym rozsądkiem:

 

Pracę nad znowelizowaną dwa tygodnie temu ustawą samorządową toczyły się w ekspresowym tempie. Posłowie za wszelką cenę chcieli zmienić sposób przeliczania głosów na mandaty, który byłby korzystny dla rządzącej koalicji. Udało się. Tyle że poprawiona ustawa zawiera koszmarny błąd, na który w gonitwie po władzę nie zwrócili uwagi parlamentarzyści. Chodzi o artykuły niedopuszczające do udziału w wyborach samorządowych osób, które w rok od wyborów - ogłoszonych na 12 listopada br. - zmieniły miejsce zameldowania i tym samym znalazły się w innym okręgu wyborczym.

 

Posłowie nie zwrócili na to uwagi, mimo iż w lutym br. Trybunał Konstytucyjny zakwestionował ten przepis. Zgodnie z jego wyrokiem taki zapis jest niezgodny z konstytucją i ogranicza prawa obywatelskie.

 

- Sejm powinien ustosunkować się do decyzji Trybunału Konstytucyjnego i poprawić ustawę. A tu nic. Żadnej reakcji - irytuje się Marek Rybnik z Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku. - Teraz przed wyborami nie uda się już tego zmienić.

 

Co na to posłowie? Nie ukrywają, że po prostu o tych przepisach... zapomnieli.

 

- Nie to było dla nas najważniejsze. Mieliśmy ważniejsze sprawy na głowie - mówi z rozbrajającą szczerością Krzysztof Jurgiel, poseł PiS z sejmowej komisji samorządu terytorialnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden przykład impotencji umysłowej naszej "klasy politycznej". Nie ma to jak zawód - bezrobotny:

 

Projekt ustawy o statusie bezrobotnego

13:10

 

Kampania zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o statusie bezrobotnego

(fot. PAP / Andrzej Grygiel)

 

Finansowanie przez samorząd składek bezrobotnych na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, prawo do stałych zasiłków, bezpłatnych szkoleń, przejazdów, darmowych posiłków dla dzieci w szkole oraz dopłaty do czynszów i udziału w imprezach kulturalnych zakłada projekt ustawy o statusie bezrobotnego autorstwa Polskiej Partii Pracy.

 

W niedzielę w Katowicach ruszyła kampania zbierania podpisów pod obywatelskim projektem. W ubiegłym tygodniu zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej na rzecz ustawy o statusie bezrobotnego wpłynęło do marszałka Sejmu.

 

Ta ustawa ma odmienić los milionów polskich bezrobotnych i zmusić instytucje państwowe do rzeczywistego zajęcia się ich problemami - powiedział lider PPP oraz przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" Bogusław Ziętek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do PISU chyba nigdy tak wyraźnie nie pokazało że nie jest przywiązane do stołków, bo nie trwa z Lepperem byle rząd trwał, byle jak byle być

 

No i właśnie m.in. za to lubię JK. Za otwartą i czystą grę. Choć stawianie wszystkiego na jedną kartę, może oczywiście kiedyś go w końcu drogo kosztować.

 

Kaczyńscy chyba dziś jako jedyni mają wizję i ideę Polski i IV RP, szkoda że większość sprowadza dyskusję do urody, wzrostu, czy klamek (przypomnijmy nikogo nie interesował sukces Kaczyńskiego w Brukseli ważniejsze jest grzebanie w życiorysach rodziców polityków), co kończy sie na "małpim rozumem" czy jeremiadach które słusznie zauwazył Semka są dziś po liberalnej stronie polityki a dawno nie ma ich już w Radiu Maryja..., ale właśnie ta idea jest dla KAczyńskich ważniejsza niz stołki i trwanie w byle jakiej opozycji, byle być, większość dyskutantów od poczatku była przeciwnikami Leppera w rządzie, dziś wykonuje taką samą woltę jak PO czyli ułaskawia i próbuje wykorzystać Leperra (teraz mądrego i rozsądnego bo przeciwko Kaczyńskim) dlatego tak realny jest rząd Tuska i Leppera (premier Lepper i wice Rokita, marszałek Tusk :o :o ) byle jak wprost powiedział u Lisa Tusk odsunąć Kaczyńskich, ale nie proponują oni NIC poza ta ideą, żadnej ideii Polski, zadnych reform (jak wiadomo liniowy to był PIC).... zresztą co może zaproponować najsłabsza w historii opozycja???

 

 

Właśnie dla swojej idei a nie dla stołków PIS proponuje nową ordynację, kazdy jest świadomy że nowe wybory nic nie zmieniają, dziś tą ordynację krytykują zwolennicy wyborów większościowych które przecież w swej antydemokracyjności przegranym nie daje NIC, ordynacja PISU (zauwazmy w momencie coraz większej przewagi PO w sondażach!!!!!) daje zwycięzcy realną szansę na wprowadzenie włąsnych reform, zmian, wizji i wzięcia za to odpowiedzialności, a nas jako wyborców pozbawia cyrku wzajemnych komplementów, umizgów, poklepywań pomiedzy Tuskiem i Lepperem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewakk, odwalasz kawał dobrej roboty, tłumacząc wszystko niemal od Adama i Ewy. Obawiam się jednak, że to próżny trud, bo lata prania mózgu przez Wybiórczą poczyniły nieodwracalne spustoszenie.. Wyzwanie od gnojków i ".... tu wpisz najgorsze określenie" za "świętą krowę" jest tego klinicznym przykładem. Albo może jesteśmy świadkami narodzin jakiegoś nowego kultu, czy wręcz świeckiego fundamentalizmu.. :wink:

 

No dobrze .... to odwrócę sytuację.

Skoro tamci ludzie byli sługami reżimu, skoro tak łatwo przychodzi Ci ich deptać, to poproszę abyś podał z kogo mamy dziś brać przykład ? Kogo przedstawisz swojemu dziecku jako autorytet ??? Tak konkretnie poproszę.

 

Markus, ja Kuronia wcale nie uważam za sługusa reżimu! On w zasadzie prowadził swoją politykę, przez długi okres jeszcze bardziej na lewo, niż oficjalna linia. Ale długo by o nim, kiedyś zbiorę to w notkę na blogu ;)/ A jeśli chodzi o autorytety, któremu można przekazać dziecku, to przewrotnie odpowiem, że naważniejsze jest to, aby nauczyć go samodzielności myśłenia i sądów tak, aby nie dał się zwieść żadnym fałszywym (medialnym) autorytetom. Oczywiście bezdyskusyjny jest dla mnie JPII. Także Herbert, Kiesiel, Wolniewicz, Krasnodębski, Staniszkis, Wądołowski..

 

No widzisz .... każdy z nas ma inną optykę.

Dla mnie akurat Staniszkis nie jest autorytetem, jej opinie są zależne od biegu wydarzeń.

Ja poprostu wierzę, ze Kuroń był człowiekiem uczciwym. Jego lewicowe (ale nie komunistyczne) poglądy mi nie przeszkadzają i nie widzę powodu żeby mu to wymawiać. Uważam, ze swoim zyciem i zwykłą ludzką postawą zasługuje na szacunek.

 

A przy okazji proszę byś nie oskarżał innych o to że im system wyprał układ myślowy bo nie masz monopolu na rację i nie jesteś wieszczem jedynej objawionej prawdy.

 

JA także szanuję Kuronia, nie przeszkadzają mi jego lewicowe ani komunistyczne poglądy, nie widzę powodu by mu to zamazywać, co do czego się sam przyznawał.

 

Przeszkadza mi tylko to że dziś politycy traktują jego ducha jako przedmiot w poparciu komunistcznych zombiee oraz przeszkadza mi sprowadzanie Kuronia do dyskusji na poziomie "gnojownicy" i rynsztoku.... czytaj autora: "Jesteś ........................................... (wpisz sobie najbardziej chamskie określenia jakie przyjdą Ci do głowy)" Czy Jacek Kuroń tak by powiedział??? Tak by bronił swego imienia??? Na szczęście to świadczy nie o Kuroniu a o autorze tych słów!!!!

 

 

Nie zakłamuj historii Markus minimala znajomość historii powoduje że włączam się do dyskusji, piszesz że nie miał komunistycznych poglądów...., on sam uważał inaczej, ale może Ty wiesz lepiej :o :o :o :o zresztą czy to coś złego??? same poglądy i myśli nie mordują...

 

J. Kuroń:

My "walterowcy", jestesmy komunistami i dlatego nasze wychowanie jest komunistyczne. Czy w ogole w naszym kraju budujacym komunizm mozna wychowywac inaczej? Naszym zdaniem protesty przeciw wychowaniu komunistycznemu - to jakies wielkie nieporozumienie("Druzyna" 30 XI 1956).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ze nie wszyscy ida do wyborow, wiec politycy nie maja mandatu calego spoleczenstwa, tylko tej jej czesci, ktora do wyborow idzie. Ale przeciez pojscie na wybory to wolny wybor. Choc, aby ten mandat uwiarygodnic, mozna sie zastanowic nad karami dla tych, co na wybory nie pojda. (ckwadrat)

To jest wielki problem. Nie chodzi mi o to, by 99,9% głosowało, a 99,9 na listę Frontu Jedności Narodu, ale żeby choć frekwencja wynosiła 80%

Optymista i marzyciel jestem.

Tylko dlaczego do wyborów idzie mniej niz 50%.

Moze to zasługa rządzących?

A może egzamin z "bycia obywatelem" uprawniającym do głosowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc, aby ten mandat uwiarygodnic, mozna sie zastanowic nad karami dla tych, co na wybory nie pojda. Bodaj w Grecji tak jest (ale poprawcie mnie bo nie pamietam).

Skąd ten pomysł ? Jak to się ma do dobrowolnego uczestnictwa w wyborach ? Udział w wyborach jest przywilejem a nie obowiązkiem.

 

Nie ma co generalizowac, ale polityka taka niestety jest. Trzeba ja brac z dobrodziejstwem inwentarza i szukac swoejego w niej miejsca.

pół biedy jak takie miejsce można znaleźć, wielu jednak go nie znajduje, stąd m.in. frekfencja na wyborach wynosi ledwie 50% lub mniej.

 

nie mowie, zeby szukac mniejszego zla (bo ja np. PiS nie uwazam za najemniejsze zlo),

bardzo często nie ma wyboru i trzeba decydować się na to mniejsze zło. Jesteś niepoprawnym idealistą jeżeli uważasz, że Pis to jest strzał w dziesiątkę i jedyna siła która jest w stanie poprowadzić dalej Polskę i Polaków. Widzę wiele wad i głupich posunięć w PO tyle że cała reszta ma tych wad jeszcze więcej :/

 

W zasadzie, po wywaleniu Leppera, to juz kamien spadl mi z serca. Nigdy nie bylem zwolennikeim jego obecnosci w rzadzie. Moment, gdy Lepper znalazl sie rzadzie byl najmocniejszym momentem mojego zwatpienia w PiS.

 

Pamiętam jak Ci się "chciało wyć" na samą myśl, tyle że w późniejszym okresie już Ci to tak bardzo nie przeszkadzało. Całą ta sprawa z Lepperem pokazuje jednak, że nawet JK, pomimo że jest kreowany na wytrawnego politycznego gracza, nie jest nieomylny, czyli nie wszystkie pomysły rodem z PiS muszą być najlepszym rozwiązaniem.

 

Pozniej dostrzeglem jednak, ze dzieki Lepperowi wiele ustaw, na ktorych zalezalo PiSowi przeszlo przez sejm, wiec w czambul Leppera nie potepiam.

Ależ on tylko po to został wzięty do koalicji, podobnie zresztą jak LPR. Lepper w końcu zorientował się, że pis ma go, jego program i plany w dupie, że zależy mu tylko na jego głosach :) Gierych już nie może podskakiwać tak jak Lepper bo jego partii juz nie ma i każdy jego wybryk mógłby zakończyć jego pięć minut. Dlatego swoje ambicje polityczne przemianował na pedagogiczne, co swoją drogą jeszcze gorzej mu wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK. Bylem akurat niedawno na kameralnym spotkaniu z Zawiszą (organizowanym przez Prawica.Net ), na ktorym Zawisza po prostu o tym wspomnial ze komisja bedzie chciala zaproponowac w tej kwestii konkretne rozwiazania.

Mogłem się domyślić kto mógłby być autorem tego "genialnego" pomysłu :/

 

 

 

Oczywiscie nie jest do tego niezbedna i jedyna, ktora moze cos tu zrobic. A propos Inteligo - akurat korzystam z tych uslug :). Ale przeciez nie o waski egoizm chodzi..

 

No to już zupełnie nie rozumiem Twojego stanowiska i sugestii, że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...