Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

ps. Pogląd ze dzieki komisji z Zawisza na czele zmniejszy się opłaty bankowe jest debesciarski :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale jesli o mnie chodzi, to nie jestem juz w przedszkolu......inni chyba tez.

 

No dobra, zacznijmy zatem od żłobka. Który bank w Polsce ma największy wpływ na ustalanie tychże (reszta banków w zasadzie dostosowuje sie do wyskości opłat ustalanych przez ten bank) i kto ma w nim znaczące udziały?

Tak jak myślałem. Ckwadrat rzucił w eter temat - komisja zajmie się bodaj najwyższymi w świecie opłatami bankowymi. Ale z moim postem, gdzie wyliczam sposoby i narzędzia do walki z tym problemem, polemiki jak zwykle nie podjął.

Zadam więc dwa pytania wprost:

1. Jaki jest/był wg Ciebie cel działania komisji bankowej?

2. Czy jesteś członkiem PiS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Swego czasu pisałem, że Lipiec został zawieszony za stosowanie dopingu.

Bogusław pewnie pamięta, bo napisał:

Czy to znaczy, że jak Lipiec brał doping w '93 to nie może zabrać się za PZPN?

Nawet jakby byl na koksie do dzisiaj na okrągło, to chwała mu za to!

Moim zdaniem człowiek, który była w przeszłości nieuczciwy, może mieć z tym problemy w teraźniejszości...

 

Tomasz Lipiec, szef resortu sportu, zorganizował przyjęcie urodzinowe, za które zapłacił 3,5 tys. złotych. Używając służbowej karty.

 

Lipiec jest bywalcem Villa Parku Wesoła - eleganckiej restauracji niedaleko swojego domu w podwarszawskiej miejscowości Wesoła. Ustaliliśmy, że 10 i 11 maja zapłacił za dwa posiłki służbową kartą Ministerstwa Sportu odpowiednio 1087 zł i 2318 zł.

 

- Przez dwa dni szef urządzał w Villa Parku urodziny - zdradza proszący o zachowanie anonimowości pracownik ministerstwa. Według naszych informacji wśród gości Tomasza Lipca znaleźli się jego zaufani ludzie: Marek Różycki (były szef gabinetu politycznego Lipca, "Rzeczpospolita" opisywała wyłudzenie przez niego mieszkania komunalnego, dziś sprawę bada prokuratura) i Andrzej Parzęcki, szef Centralnego Ośrodka Sportu. W latach siedemdziesiątych Parzęcki jako student AWF i aktywista Socjalistycznego Związku Studentów Polskich brał udział w najściu na mieszkanie Jacka Kuronia.

 

Służbową kartą można płacić tylko za służbowe spotkania. Kiedy pytamy, z kim ze środowiska sportowego Tomasz Lipiec spotkał się 10 i 11 maja, ministra zawodzi pamięć. Przyznaje, że miał wtedy urodziny.

 

Pewna pani minister ze Szwecji, za podobny czyn wyleciała z rządu, pomimo że pieniądze zwróciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Pogląd ze dzieki komisji z Zawisza na czele zmniejszy się opłaty bankowe jest debesciarski :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale jesli o mnie chodzi, to nie jestem juz w przedszkolu......inni chyba tez.

 

No dobra, zacznijmy zatem od żłobka. Który bank w Polsce ma największy wpływ na ustalanie tychże (reszta banków w zasadzie dostosowuje sie do wyskości opłat ustalanych przez ten bank) i kto ma w nim znaczące udziały?

ponizej mojego poprzedniego posta jest post mtoma.

Toz samo mniej wiecej miałam na mysli.

Ale ty to raczej wiesz.

Mydli sie sztuka dla sztuki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zacznijmy zatem od żłobka. Który bank w Polsce ma największy wpływ na ustalanie tychże (reszta banków w zasadzie dostosowuje sie do wyskości opłat ustalanych przez ten bank) i kto ma w nim znaczące udziały?

No dobra, który to bank i jakie są dowody na to, że jest tak jak piszesz? Pisząc o dowodach, mam, na myśli fakty, a nie czyjeś głębokie przekonanie, choćby i samego posła Z.

Nie pytam złośliwie, po prostu nie wiem, chyba muszę wrócić do żłobka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom, Dropsiak, Tomasz M.. Z punktami, co wymienił mTom w pełni się zgadzam, dlatego nic o nich nie pisałem. Pisząc pytanie do Dropsiaka, jeszcze ich nie zauważyłem a odpowiedź na to pytanie jest w p. 4. Chodziło mi właśnie tylko o to, że przedstawiciele skarbu państwa, sprawujący nadzór właścicielski nad PKO BP, mogliby kosztem części zysków, obniżyć opłaty i marże tego banku. Z dobrym skutkiem dla całego rynku. A komisja mogłaby coś takiego wnioskować, bo ma ku temu uprawnienia. Ot i wszystko. Wydaję mi się, że tu nie ma sporu, tylko trochę się nie zrozumieliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Faktycznie nie ma sporu w sprawie, co (między innymi) można zrobić, żeby w bankach było taniej.

A co do komisji, to wychodzi na to, że jest potrzebna posłowi Z., żeby w świetle kamer zwrócić się z namaszczeniem do swego partyjnego kolegi ministra i drugiego kolegi premiera, coby prowadzili przyjazną szaremu obywatelowi politytkę właścicielską. To oczywiścię będzie miało swoją wagę i w/w minister na pewno się tym przejmą i zrealizują. Był kiedyś plan L. Balcerowicza, będzie nowy, lepszy plan Artura Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komisja mogłaby coś takiego wnioskować, bo ma ku temu uprawnienia.

... a przy okazji zaspokoić czyjeś ego i dokopać Balcerowiczowi?

 

Skoro dlatego powołano komisję, to dlaczego nie powołano jej w przypadku ewidentnego przekrętu - prywatyzacji TP SA? Tu także mamy jedne z najwyższych (relatywnie) opłat na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd (czyli PiS) ma szereg narzędzi, ciekawe dlaczego z nich jeszcze nie skorzystał:

1. UOKiK - o czym wspomniał już dobrzykowice.

2. Może znieść podatek od lokat bankowych

3. Znowelizować prawo bankowe, tak by wymusić obniżenie tychże

4. Mając w swoich rękach państwowy bank PKO BP może rozpocząć wojnę cenową a'la komórki czy nomen omen hipermarkety.

5. Może, w końcu przestać prowadzić szkodliwą dla finansów państwa politykę emisji papierów wartościowych, na których zarabiają banki zamiast skupić się na swojej statutowej działaności (kredyty, lokaty...).

A'propos punktu 5:

 

Prezes Business Centre Club Marek Goliszewski uważa, że poziom zadłużenia Polski i Polaków zaczyna być niebezpieczny dla przyszłości kraju. Wpadamy w pułapkę zadłużeniową, tak jak za Gierka - powiedział w czasie konferencji prasowej.

 

Według danych BCC, w 2002 roku dług dewizowy Polski wyniósł 29 mld USD. W 2006 roku sięgnął 42 mld USD. Wartość polskich obligacji w portfelach zagranicznych instytucji finansowych, banków, i inwestorów indywidualnych wyniosła w obecnym roku 74 mld zł. W 2001 roku było to 21 mld zł.

 

Według BCC w 2007 roku potrzeby pożyczkowe państwa szacowane są na 45 mld 266 mln zł netto. W tej kwocie mieści się konieczność sfinansowania 30 mld zł deficytu budżetowego oraz zrównoważenia ujemnego salda przychodów z prywatyzacji i prefinansowania w 2007 r. zadań z udziałem środków unijnych. Koszty obsługi długów (publicznego, zagranicznego i krajowych papierów skarbowych) wyniosą ponad 60 mln zł, zaś źródłem sfinansowania potrzeb pożyczkowych państwa ma być zapożyczenie się za granicą na 10 mld zł i emisje krajowych papierów skarbowych na ponad 36 mld zł.

 

Wyobraźmy teraz sobie, że rząd rezygnuje z zadłużania się m.in. w bankach (które w efekcie musiałby się zająć swoimi głównymi statutowymi obowiązkami), czym sfinansowałby swoje rozpasanie i populizm?

Przecież łatwiej powołać komisję... 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewna pani minister ze Szwecji, za podobny czyn wyleciała z rządu, pomimo że pieniądze zwróciła.

 

całkowicie się z Tobą zgadzam...

Ale jesteśmy w Polsce a nie w Szwecji, chyba nie ma takiego kraju w Europie gdzie lider partii opozycyjnej nie ma nawet odrobinki zasad i po podwójnym przegraniu wygranych wyborów nie podaje się do dymisji...

Masz także racje mtom nigdy nie było tak słabej opozycji jak w tym sejmie, co oni mogą zaproponowac po wygraniu wyborów???

Żadnej inicjatywy ustawodawczej (bycie w opozycji to świetne miejsce na wykazanie się), PO ma podobno rząd cieni, instytucja któa w Europie ma ważne miejsce a czy ktoś zna jakies propozycje tego rządu, albo kto w nim jest i oni mają objąć włądzę????

W zasadzie poza spełniem przedwyborczej obietnicy że partie dla dobra społeczeństwa muszą być finansowane przez podatników nie pamiętam niczego poza jeremiadami, kłótniami, awanturami i ciągłym atakowaniem przez PO...

 

No ale chyba warto by doprowadzić Leppera do prezydentury...

 

Liderowi Platformy opłaca się zarówno histeryczna opozycyjność (manifestacje na wzór Węgier), jak i dziwna pobłażliwość wobec wszystkich łącznie z Lepperem, ale poza Kaczyńskim. Tylko cel ostateczny jest dwuznaczny. Przyszłe rządy z centrolewem Olejniczaka i Borowskiego w kolejnym parlamencie wydają się zaprzeczać, co Platforma mówiła rok temu o naprawie państwa. No, ale konsekwencja nie jest szczególną cnotą współczesnej polityki.

P. Zaremba - Newsweek

 

Andrzej Lepper nie zniknie z mediów. Bedzie się bił mocno. I tak jak ostatnich miesiącach legitymizowali go KAczyńscy, tak wkrótce bedą to robili Donald Tusk z Janem Rokitą.

Andrzej Lepper był już wicemarszałkiem. Był też wicepremierem. Kto wie, jeśli będzie to pod warunkiem odsunięcia Kaczyńskich od władzy, Platforma taką cenę zapłaci. A co potem? To, o czym myśli, wielu wie że ma na to ochotę. Prezydent Lepper.

T. Lis

 

 

 

Na szczęście gospodarka toczy się swoim tokiem, PIS usuwa idiotyczne podatki od spadków i darowizm w rodzinie, a także pożyczek rodzinnych.

Koalicje się zmieniają, gazety mają o czym pisać a poza tym jest normalnie, a pewnie i coraz lepiej

http://finanse.wp.pl/wid,8522085,wiadomosc.html?rfbawp=1159183271.384&ticaid=12636&_ticrsn=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kor a potem "Solidarność" i cała antykomunistyczna opozycja budzą we mnie jedno tylko uczucie. Podziw. Po 1989 r. do podziwu dołączyła jeszcze wdzięczność. Wyrażam ją przy każdej okazji, a 30 urodziny KOR-u to moment idealny, by dziekować.

 

I. Zalewski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p.s. szkoda tylko że są osoby sprowadzające Kuronia do poziomu dyskusji o "gnojowaniu" i "......." wpisywania wszelkiego chamskiego tekstu, szkoda także że są tacy którzą chcą zakłamać historię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy sukces. Minister Lipiec po kilku miesiącach zwrócił kasę za prywatną balangę. :-?

 

To jest dobre: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3644006.html

A najlepsze:

Podsłuchaliśmy, jak senator Prawa i Sprawiedliwości nakłaniał posłankę Samoobrony do przejścia do PiS: - Nie idź w zagładę z Lepperem. Myśl o Polsce i o sobie - mówił.

(...)

"Gazeta": - Nie przeszkadza Panu, że wcześniej była w SLD - kierowała kołem SLD Akademicka Młodzież Lewicowa i była asystentką Krzysztofa Janika, szefa MSWiA w rządzie SLD?

- Prawda jest taka, że każdy poseł ma jedną rękę do podniesienia - odpowiada senator Chmielewski.

sic! 8)

 

Co by się nie wydarzyło, to i tak hitem tygodnia będzie tekst ckwadrata, że komisja bankowa ma spowodować obniżenie opłat bankowych. Z tego co zauważyłem, wśród sympatyków PiS (są tacy), jest to oficjalne wytłumaczenie tego co wyprawiał Zawisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogło być tak tanio... :cry:

 

Wkrótce wyższa akcyza

 

W kolejnych tygodniach benzyna powinna tanieć nieco szybciej, bo spadek cen ropy utrzymuje się już przez dłuższy czas. OPEC poinformował, że w przyszłym roku należy oczekiwać spadku cen ropy poniżej 50 dolarów za baryłkę. Ale polskich kierowców czeka podwyżka akcyzy, która zwiększy cenę detaliczną benzyny o 30 groszy.

 

- Nie jest wcale powiedziane, że od nowego roku cenniki na stacjach zostaną automatycznie podwyższone o taką kwotę. Podwyżka będzie niższa, bo obecne wysokie marże pozwalają już teraz wkalkulować ją w cenę - uspokaja Urszula Cieślak.

 

Windowanie marż na benzynie nie dotyka jednak oleju napędowego. W końcu ubiegłego tygodnia średnia cena tego paliwa wynosiła 3,85 zł, mimo że w hurcie olej napędowy jest teraz droższy od benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie usatysfakcjonują nawet zmniejszone opłaty za prowadznie rachunków bankowych, które w Polsce należą do najwyzszych na świece.

Jako, że lubię konkrety, trochę poszperałem:

 

Z raportu firmy Capgemini wynika, że średni roczny koszt korzystania z podstawowych usług bankowych, uwzględniający specyfikę lokalną danego rynku, wynosił w Polsce 79 euro i był nieznacznie wyższy od średniej światowej (77 euro). Jednak średni koszt wyliczony dla wystandaryzowanego koszyka wyniósł 81 euro i był niższy od średniej światowej (90 euro), a także od średniej w Europie Centralnej (83 euro) i strefy euro (88 euro).

 

Oczywiście mamy jeszcze coś takiego jak siłę nabywczą, ale z tymi jednymi z najwyższych na świecie cen opłat bankowych to chyba spora przesada. Co nie oznacza, że opłaty te nie powinny być niższe...

 

Co Pan Zawisza, ustami ckwadrata, na to? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj :) wiesz juz że niektórzy konkretów nie lubią, więc mniemam iz możesz być tak dla sportu nazywany przez kolejnych kilka stron np. zwolennikiem podwyzszenia opłat bankowych lub cos w tym stylu :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tak czasowo dopóki sytuacja na arenie cyrkowej sorry politycznej się ostatecznie nie wyklaruje. :):)

ps. Chetnie bym to całe towarzycho z Wiejskiej w kosmos wystrzeliła. Nikt by chyba nie odczuł dotkliwie ich braku :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo podoba mi się zagrywka wekslami.

Najpierw lepper oddał je do windykacji, a teraz d.upa trzesie, bo vat mu naliczą :wink:

pomysł w sam sobie był świetny /bo w końcu wywindował się jeden z drugim po plecach Endrju z politycznego niebytu na ciepły stołek w sali sejmowej/ ale wykonanie spierniczone. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł w sam sobie był świetny /bo w końcu wywindował się jeden z drugim po plecach Endrju z politycznego niebytu na ciepły stołek w sali sejmowej/ ale wykonanie spierniczone. :lol:

Jak nie brac postac juz historyczna ten nasz endrju.

 

Kilka dni temu nawet na US Yahoo o nim pisali. :-?

Polski vice premier , swiniopas.....i o tych wekslach i o wyrzuceniu z rzadu

Jak slowo daje.Sama czytalam i wstyd mi sie zrobilo :-?

 

ps.no dobra , tak naprawde bylo hodowca swin 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie usatysfakcjonują nawet zmniejszone opłaty za prowadznie rachunków bankowych, które w Polsce należą do najwyzszych na świece.

Jako, że lubię konkrety, trochę poszperałem:

 

Z raportu firmy Capgemini wynika, że średni roczny koszt korzystania z podstawowych usług bankowych, uwzględniający specyfikę lokalną danego rynku, wynosił w Polsce 79 euro i był nieznacznie wyższy od średniej światowej (77 euro). Jednak średni koszt wyliczony dla wystandaryzowanego koszyka wyniósł 81 euro i był niższy od średniej światowej (90 euro), a także od średniej w Europie Centralnej (83 euro) i strefy euro (88 euro).

 

Oczywiście mamy jeszcze coś takiego jak siłę nabywczą, ale z tymi jednymi z najwyższych na świecie cen opłat bankowych to chyba spora przesada. Co nie oznacza, że opłaty te nie powinny być niższe...

 

Co Pan Zawisza, ustami ckwadrata, na to? :wink:

 

 

Niesamowite, że też niektórzy przepisują byle co byle sobie popisac...., nie wiem czy bardziej są śmieszne takie raporty porównawcze czy osoby które je powtarzają...???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

No i wychodzi że jesteśmy tani, zwłaszcza jak się przypomni że nasz rodak średnio do banku tej samej nazwy co na zachód wpłaca 2000, unijny rodak także wpłaca 2000......, supcio z drobną różnicą, nasz rodak w złotych, a unijny brat w EURO.... wylicz teraz kto ma taniej :):):)

 

Swego czasu jadąc do pracy usłyszałem w Radiu Zet że w Polsce średnio auta są tańsze o 1000 euro :lol: , super, super, super.... zaraz dziennikarz dodał że najtańsze auto w Polsce i to samo w Niemczech...., tam można kupić za 2 pensje, a za 20 pensji....:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że Platforma podjęła wewnętrzną decyzję że za wszelką cenę musi rozhuśtać sytuację, pozbyć się rządu J. Kaczyńskiego.

Zapowiedź manifestacji i ton, jakim się posługują się politycy PO, oznacza zgodę na długotrwałą eskalację politycznego z PIS.

Platforma ze strachu o swoim programie milczy. I tak naprawdę wygląda na to że Polska będzie buksować w miejscu i że zmarnotrawiony zostanie czas i fala poparcia dla zmian.

M. KArnowski

Newsweek

 

p.s. To platforma miała jakiś program????

No chyba że chodzi o doprowadzenie Leppera do prezydentury co słusznie podkreślił T. Lis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba idola

 

 

Wezwanie do uprawiania polityki historycznej padło na podatny grunt nie tylko wśród stronników IV Rzeczypospolitej, ale i wśród jej zagorzałych przeciwników.

 

 

Przeczytałem w jednej z gazet o zorganizowanym przez lewicowe pismo "Krytyka Polityczna" pokazie filmu dokumentalnego o Karolu Modzelewskim. Sądząc po relacji, pokaz odbył się w warunkach konspiracyjnych; rozentuzjazmowana dziennikarka reklamuje film stwierdzeniem, że "w telewizji tego nie pokażą". Życiorys profesora Modzelewskiego jest dość dobrze znany, trudno więc w pierwszej chwili zrozumieć, co wprawiło środowisko "Krytyki Politycznej" w takie podniecenie.

 

Otóż, jak deklarują "nowi pryszczaci", postać Modzelewskiego jest dla nich szczególnie ważna, bo pokazuje, że z Peerelem walczyła nie tylko Armia Krajowa, jak to ponoć można sądzić z dzisiejszej propagandy, ale przede wszystkim partyjni rewizjoniści. W owych właśnie partyjnych rewizjonistach chce dziś lewicowa młodzież widzieć dla siebie ideowe wzorce. No bo, to trzeba przyznać, trudno jej takie wzorce zobaczyć w Babiuchu czy Kliszce.

 

Tylko czy przemyślano sprawę? List Modzelewskiego i Kuronia z 1965, ganiący partię za odejście od leninowskich pryncypiów i postulujący władzę rad robotniczych, dzieło niewątpliwej odwagi i uczciwości, ale niekoniecznie tęgiego rozumu, był dla ideowej ewolucji komunistycznych rewizjonistów punktem wyjścia, a nie dojścia. Jeśli po latach zdobywszy władzę, nie próbowali oni aplikować Polsce recept z tegoż listu, to nie dlatego, że im ktoś zabronił, tylko dlatego, że z czasem zdali sobie sprawę z ich bezsensu. Całe intelektualne dojrzewanie Kuronia i innych to właśnie proces stopniowego zrywania z obłędem marksizmu i leczenia heglowskiego ukąszenia.

Czy środowisko "Krytyki Politycznej" chce takim wskazaniem idoli dać nam nadzieję, że i ono za jakieś trzydzieści lat dozna łaski oświecenia - czy też po prostu nie ma na podorędziu filmu o Kazimierzu Mijalu?

 

Rafał A. Ziemkiewicz

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060926/publicystyka/publicystyka_a_8.html

 

I pomyśleć że jeden z uczciwych obrońców "Świętej krowy" (którą JAcek Kuroń nigdy nie chciał być!!!) tak łatwo po przejściu od gnojowania i wpisywania "............." każdego chamskiego tekstu (chyba zawsze w taki sposób gadają gdy jest temat Kuroń..., pewnie szacunek chcą wyrazić przez każde przekleństwo....), tak łatwo po prostu używa kłamstwa o Kuroniu..... - patrz pogrubienie

 

 

Ja poprostu wierzę, ze Kuroń był człowiekiem uczciwym. Jego lewicowe (ale nie komunistyczne) poglądy mi nie przeszkadzają i nie widzę powodu żeby mu to wymawiać. Uważam, ze swoim zyciem i zwykłą ludzką postawą zasługuje na szacunek.

 

a może MArkus masz rację, nie miał poglądów komunistycznych a jedynie Leninowskie i Marksistowskie....

 

 

CZy szacunek wyraża się kłamswtem i wszelkimi wyzwiskami?????

 

 

 

Powtórzę:

Kor a potem "Solidarność" i cała antykomunistyczna opozycja budzą we mnie jedno tylko uczucie. Podziw. Po 1989 r. do podziwu dołączyła jeszcze wdzięczność. Wyrażam ją przy każdej okazji, a 30 urodziny KOR-u to moment idealny, by dziekować.

 

I. Zalewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...