Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No i mamy problem. Czy to co zarejestrowała Begerowa (się kobiecina nauczyła w komisji Rywina 8) ), to:

 

1. Wg wszelakich standardów - korupcja polityczna i nie tylko (patrz propozycja zapłaty za weksle przez kanselarię Sejmu).

2. Czy też, tak jak twierdzi nasz ulubieniec Gosiewski, prywatne pogaduszki, całkowicie niezobowiązujące, w sumie nic ważnego.

3. A może, tak jak twierdzi Lipiński (minister w Kancelarii Premiera) - łajadactwo, SB-ckie metody, skandaliczne podsłuchiwanie prywatnej rozmowy?

 

A'propos punktu nr 3, dziwnie jakoś PiS-owi nie przeszkadzało stworzyć ustawę, która wydłuża okres przechowywania zapisów rozmów telefonicznych i e-maili... Czyli jak Kalemu ukraść krowę to grzech, jak kali ukraść to czyn jak najbardziej właściwy (brawo Sienkiewicz :D ).

 

I jeszcze cytat z rozmowy Begerowej z Lipińskim:

 

RB: Ja pomyślałam o takim czymś, że skoro są posłowie, którzy czekają na moją decyzję, to może państwo jesteście w stanie zabezpieczyć mnie w razie czego finansowo, a reszta przejdzie jak.... wie pan, gęsiego.

AL: Myśmy się dzisiaj zastanawiali nad tym czy nie uruchomić... Bo teoretycznie to nawet można Sejm obciążyć tymi pieniędzmi, gdyby Lepper... Teoretycznie jest to możliwe.

RB: No ale jak? W jaki sposób?

AL: No że Sejm... że komornik może odebrać do czasu jakby skutkowania tej apelacji posłów... że Sejm by jakby te pieniądze w jakiś, nie wiem jaki, nie jestem prawnikiem, prawny sposób zabezpieczył.

RB: Finansował by jakby, tak?

AL: Tak, bo myśmy też myśleli o tym żeby stworzyć jakiś fundusz, który do czasu kiedy ta sprawa nie będzie rozstrzygnięta mógł, że tak powiem, założyć za tych posłów, gdyby nie daj Boże tam wszedł komornik.(...)

 

Dla niezorientowanych wyjaśniam - chodzi o publiczne czyli nasze pieniądze. :evil:

Szczęście (albo nosa :wink: ) ma Boguslaw, że wyjechał w te góry. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wszystko się da wyłumaczyć (poseł Cymański już rano w Trójce tłumaczył - trochę nieskładnie, ale zawsze). Wszystko było omawiane czysto teoretycznie. Nikt nie powiedział, że ten fundusz na weksle miał być z pieniędzy Sejmu, PiS na pewno miał na myśli własne pieniądze partyjne. A cała reszta to normalna polityka i niech się moralizatorzy-hipokryci z opozycji nie oburzają, bo handel stanowiskami i miejscami na listach był, jest i będzie. Najważniejszy jest wyższy cel - utrzymanie rządu, który naprawia RP i już by dawno naprawił gdyby wciąż nie wsadzano kołków w szprychy. Jeśli ktoś inaczej rozumiał hasła o odnowie moralnej i wysokich standardach, to wyłącznie jego problem. A jakie moralne prawo do oburzenia mają ci, co są (z definicji) przez te wszystkie lata w układzie rozkradającym i niszczącym ojczyznę, a nawet teraz stosują ubeckie metody - od razu widać skąd się wywodzą.

Przekonałem Was? Nie? To szkoda, bo siebie też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie m.in. za to lubię JK. Za otwartą i czystą grę.

 

Bym polemizował, szczegółnie w świetle ostatnich wydarzeń, wiem jednak, że byłoby to bezcelowe i najpewniej bym został oskarżony o histerię.

Spytam się jednak czy partia która szła do wyborów jako ta która niesie odnowę moralną, której sztandarowym pomysłem było powołanie CBA chce ową moralność i sprawiedliwość wprowadzać w taki właśnie sposób ? Czym to się różni od działań poprzednich ekip ? Gdzie jest ta nowa jakość jaką pis obiecał wprowadzić ? Po 12 miesiącach widzę ten sam gnój (lewak, oszczędź sobie i innym) co w poprzednich kadencjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle. Fajnie tłumaczył Gosiewski /jak zwykle nie na temat/ :lol: Czy zauważyliście, że on identycznie formułuje zdania jak Jarek? 8) A Lipiński stwierdził, że taka sama sytuacja była po wyborach i proponowaniu ministerstw PO :o

No to mamy prawo i sprawiedliwośc :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, takie są skutki pomysłu Jarosława Kaczyńskiego, by budować koalicję rządową przy poparciu uciekinierów z Samoobrony, ludzi łamiących prawo, polityków, którzy nigdy nie powinni znaleźć się w Sejmie. Amen.

 

nie do końca, nie sądzę aby SO miała jakikolwiek wpływ na styl w jakim rządzi pis. Tak po prostu było zawsze a teraz jedynie mamy okazję zobaczyć jak wygląda rządzenie w duchu odnowy morallnej, etyki i najwyższych standardów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miało być tak prawnie i sprawiedliwie. Szkoda słów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest absolutne dno. Mam nadzieję, że niedługo Krakowskie Przedmieście nie zostanie udekorowane wisielcami na latarniach. TO co chłopaki wyprawiają jest totalnym skur...ństwem., Może mało wiem, ale czerwoni powinni uczyć się od PiS jak się takie rzeczy załatwia. Miller kula się ze śmiechu po podłodze .... to straszne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest absolutne dno. Mam nadzieję, że niedługo Krakowskie Przedmieście nie zostanie udekorowane wisielcami na latarniach. TO co chłopaki wyprawiają jest totalnym skur...ństwem., Może mało wiem, ale czerwoni powinni uczyć się od PiS jak się takie rzeczy załatwia. Miller kula się ze śmiechu po podłodze .... to straszne

 

Cytuję:

ludziom nie powinno sie pokazywac jak robi sie kiełbasę i politykę

 

Nie mam złudzeń że tak sie to zawsze odbywa..., a kolega który ma teścia masarza mowi ze już nigdy nie weźmie do ust kiełbasy grylowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ta kiełbasa na ruszcie przynajmniej ładnie wygląda, pachnie i smakuje. W przeciwieństwie do efektów pracy naszych rządzących...

 

I mam wybór - czy ją kupie czy nie . Tutaj cała to historia jest finansowana również przeze mnie ... a na to sie nie zgadzam. Śpią i żrą za moje pieniądze. Za pieniądze nas wszystkich.

Ale jakie społeczeństwo taki rząd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam przewrotnie: co na to Centralne Biuro Antykorupcyjne???

Wszak winno przykładnie scigac takie przypadki. A tu jak na dłoni: Renia porzuca Worchola i w zamian przechodzi na stołek /owies, rolnictwo itp/, a naszymi podatkami /podatnicy/ płaci wekselek.

Powinno się zainteresowac jak nic. Mają chyba w obowiązkach..... :-? :-?

Żenada do kwadratu.

Polecam Ziemkiewicza w temacie:

(...)Wszystko już było. Jedyne, co może w tym być nowego, to odkrycie: PiS nie jest lepszy! Obiecywali rewolucję moralną, a - o! Dla dziennikarza politycznego też żadne odkrycie, ale, bez wątpienia, konstatacja godna uwagi i zrozumiały dyzgust. (...)

ma chłop wiele racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łżeelity i układ zaatakował biednych posłów z PIS'u.

 

no i Kuchciński chce, aby komisja śledcza sprawdziła, kto to ich uwiklał w ta prowokację. :o Czyli komisja ma sprawdzić, kto namówił Lipińskiego do dawania propozycji :o

oj, znowu zaczyna sie "to nie ja....... to tamten"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...