Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Rozumiem. Najlepiej rżnąć głupka.

Tak się boicie Kaczyńskich. To zrobcie zamach i "po ptokach". :lol:

 

Alternatywa. Skład alternatywnej koalicji!

 

Bogusłam mi zaimponował. Odebrałem jego post jako coś w rodzaju pokajania się

Nieuprawniona nadinterpretacja.

 

Na temat przyczyn obecności tylu dupków w polityce już wielokrotnie pisałem. Metody grzebania przez media w życiorysach od urodzenia

i napuszczania jednych na drugich, odstręczają wielu od polityki.

Emigrację wewnętrzną w Polsce najlepiej unaocznia frekwencja w kolejnych głosowaniach.

Przy nieustannym osłabianiu wladzy wykonawczej przez media nie dojdzie do wykrystalizowania się dwóch okołocentrowych obozów politycznych a taki jest chyba ideał na dzisiejsze czasy.

Dwa ugrupowanie, jedno lekko na lewo od centrum, drugie lekko na prawo od centrum.

 

Wyjsciem jest ordynacja mocno premiująca duże ugrupowania: zwycięzca bierze wszystko.

PO lansowała ten pomysł dopóki do tego pomysłu nie zaczął się skłaniać PIS.

Teraz PO wietrzy pułapkę.

Znaczy to, że PO liczy się z mozliwością ujawnienia przez PIS jakichś rewelacji, które PO pogrążą.

Znaczy to, że PO ma się czego obawiać..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusławie, o ile pamiętam Kurski, pisowy bullterier, grzebał w życiorysie dziadka. :o

Nieładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giertych już zaproponował konkretnie: należy wrócić do rozmów i koalicji z Lepperem (tak się biedak boi wyborów?).

Mnie się nawet ten pomysł podoba :wink: :wink: pod warunkiem, że Begerowa podmieni na stanowisku Antka Maciarewicza. :lol: :lol: :lol:

 

I znów mamy symptomatyczną wypowiedź - Bogusław jako tuba PiS nie czepai się postkomunistów z SLD, aparatczyków i przestępców z SO, tylko... kogo? No właśnie - Platformy. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjsciem jest ordynacja mocno premiująca duże ugrupowania: zwycięzca bierze wszystko.

PO lansowała ten pomysł dopóki do tego pomysłu nie zaczął się skłaniać PIS.

Teraz PO wietrzy pułapkę.

Znaczy to, że PO liczy się z mozliwością ujawnienia przez PIS jakichś rewelacji, które PO pogrążą.

Znaczy to, że PO ma się czego obawiać..............

Wystarczy, że obawia się akcji JKur .. w stylu plaktów PZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście jednostronni. Giniecie w szczególikach. To wszystko.

 

I w PIS-ie jest sporo dupków..... Ale same kaczki są czyste - choć pewnie wiele rzeczy mogliby robić lepiej..... :-?

 

Skład alternatywnej koalicji?

 

Jako lekarz proponuję mTom taki oto odwyk: puszczaj sobie przed snem przez 10 dni filmik: "Nocna zmiana" z Tuskiem w jednej z głownych ról.

Nie jedz kolacji. Możesz zapić czym chcesz :lol:

Jak nie pomoże w uzyskaniu dystansu do naszych politykierów, powtórz terapię od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, oświećcie mnie, bo chyba nie jestem na bieżąco. Do czego pije Bogusław? Jest w obiegu jakiś filmik o Tusku działającym w porze nocnej? Ktoś go nagrał jak spiskuje z Lepperem albo kimś jeszcze gorszym?

Wygląda na to, że Bogusław pije... za dużo. :D :D :D

Nie wqiem czy zauważyliście, ale Bogusław namawia mnie do nabrania dystansu do przekrętów.

 

Ja poproszę o oświecenie mnie w temacie - co to jest ten słynny układ i gdzie go mogę doświadczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej!

Jest to film o odwołaniu rządu Olszewskiego (1992).

Tusk bryluje w tym podłym towarzystwie.

Co ciekawe komitywa była uderzająca: lewica, Kongres L-D, ZSL, KPN.....

No to kto będie premierem? A niech będzie Pawlak.....

......na tego bęc! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś pogoda po kiju ...................

 

 

............. no tak, znowu Tusk namieszał i deszcz pada.

 

Bogusław - nie gimnastykuj się chłopie.

 

 

Najbardziej mnie martwi, że PiS uważa ten naród za debili - wszyscy widzieli, obejrzeli, wysłuchali. Każdy wyrobił sobie zdanie.

Tłumaczenie w telewizji, że to były tylko negocjacje, że to była prowokacja "sił", "układu", że to był "operacyjny sprzęt szpiegowski"

 

Sorry.... wystarczy mieć IQ większe niż temperatura pokojowa... nie potrzeba do tego tłumaczenia z polskiego na nasze...

 

Dalsze wyjaśnienia uwłaczają mojej inteligencji

 

Renia Beger - PiSowstrzymywacz :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sympatyzujesz z Kaczyńskimi?

Pytam, bo chciłaby uzyskać odpowiedź od kogoś, kto nie jest zacietrzewiony, a jest na to szansa.

 

Bez silenia się na argumenty najkrócej rzecz ujmując chodzi mi o korzenie z których wyrastają formacje polityczne... :-). Te z których wywodzi się SLD, PO, Samoobrona są mi organicznie obce natomiast PISowskie budzą raczej moją sympatię, zyczliwość i szacunek.

I jeszcze jedno, wizja 4 RP jest jakimś celem może trudnym ale jest, a ja wiem ze bez celu to można się tylko krecić w kółko, natomiast w przypadku np PO widzą jakąś miałkość na tym polu bardziej z tendencją do osiągnięcia władzy jako celu samego w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez silenia się na argumenty najkrócej rzecz ujmując chodzi mi o korzenie z których wyrastają formacje polityczne... :-). Te z których wywodzi się SLD, PO, Samoobrona są mi organicznie obce natomiast PISowskie budzą raczej moją sympatię, zyczliwość i szacunek.

Jakie są korzenie PiS, a jakie PO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...