Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Ponury każdy ma prawo do swojej opini o jakiejś książce... papież też... stać Cie chyba na odrobine tolerancji wobec innych i kultury że ktoś może myślec inaczej niz Ty... mi sie Potter nawet podoba ale jak sie komus nie podoba TO OK!!!! Może byc cenzure wprowadziłbys papieżowi... [...] toleruj że ktoś ma inne zdanie... po prostu.

Toleruję, ale wyrażam też swoje.

Indeksy ksiąg zakazanych były i dawno u poprzedników papieża, i wcale nie tak dawno u wyznawców zupełnie innych zasad.

Śmieszy mnie strach przed książką dla dzieci, widzeniem w bajce - czyli czymś, co jest bardzo pożądane przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym - demona zatruwającego młode umysły.

Zdanie takie może stać się groźne, kiedy w kraju niewyznaniowym - a takim wciąż jeszcze, póki co, jest Polska - zaczyna istnieć groźba wprowadzenia go jako wykładni obowiązującej. Tekst o Potterze w moim poście powyżej jest pod linkiem do pomysłu stworzenia kolejnej instytucji o wyraźnie zaznaczonym profilu działania. A ja jestem przeciwny, by IV RP miała oznaczać Watykan.pl. To jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

I tu nie ma śmichy-chichy.

Trza małolactwo wychowywać w duchu i poszanowaniu, a nie Potterować

 

 

zabawne że dziś znalazl sie kolega, który jak za dawnych lat wie lepiej co papiez powinien mówic,... przypomnijmy sobie sekretarzy patryjnych tez non stop wiedzieli lepiej co papiez powinien mówic a czego nie....

 

coż dzisiejsza poprawność polityczna nakazuje każdej szkole i każdemu dziecku iśc na Potera (swoja droga świetne filmy) ale nie zawsze już w tych szkołach przerabia się Sołżenicyna czy Orwella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3102595.html

hmm

Słuchałam, ciekwa audycja była, zszokowani dzwoniący, tłumaczacy się z Zyty Jarosław, a trzeba przyznać, ze ojciec prowadzacy był dociekliwy.......

:D

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/9024/lubinska_gilowska.jpeg

 

ps. A słyszeliscie o pomysle Romana, który ustawowo chce zmuszać górali, by udzielali swych terenów narciarzom?

Ciekawa była relacja radiowa ze spotkania powyzszego z zainteresowanymi w Zakopanem, tym bardziej ze niektórzy byli..hmmm ..dosyc krewcy :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ciekawa jest pewna prawidłowość. Ktokolwiek by nie rządził, to Unia jest zawsze dobrym pretekstem i parawanem do wprowadzania idiotycznych i kosztownych dla społeczeństwa przepisów.

W pełni się zgadzam. Każdy, kto cokoliwek zna się na prawie (jakakolwiek dziedzina) podaje przykłady manipulacji opiniš publicznš. Sama w przededniu wejœcia do Unii musialam przekopać przepisy dot. zarzšdzania jakoœciš. Pod parawanikiem Unii wprowadzono parę horrenadlnych bzdur, których nikt od nas nie wymagał.

A potem - wszystko wina Unii, a to tylko nasze polskie piekiełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyrzuceniu aferała Mikosza (takie rzeczy nie do pomyślenia w poprzednim rządzie, nie mówiąc o pewnym podwójnym przegranym szefie pewnej partii)

Niekt go nie wyrzuał - sam się podał. :wink: Owszem honorowo. Chętnie przyjme takie standardy w plityce na stałe. :D

Tylko... znów się z Tobą nie zgodzę. Dla mnie ta historia, to ewidentne utrącanie polityczne człowieka (abstrahuję od kompetencji). Bo nie mam pojęcia czym zawinił. Pożyczką w majestacie prawa - natarialną, z odprowadzonym podatkiem? Mało kto w naszym kraju tak pożycza kasę. To raz.

Dwa - jak mam kontakty z kimś, kto później narozrabia, to moja wina?

 

Owszem, niejasności przemawiają zawsze przeciw, ale coś za łatwo rozprawić się u nas z kimkolwiek. Wystarczy oskarżenie.

Taki to kraj aferzystów... A jakieś dowody, uzasadnienia, po co? Wystarczy utrącić - tylko o to chodzi. Nie o praworządność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyrzuceniu aferała Mikosza (takie rzeczy nie do pomyślenia w poprzednim rządzie, nie mówiąc o pewnym podwójnym przegranym szefie pewnej partii)

Niekt go nie wyrzuał - sam się podał. :wink: Owszem honorowo. Chętnie przyjme takie standardy w plityce na stałe. :D

Tylko... znów się z Tobą nie zgodzę. Dla mnie ta historia, to ewidentne utrącanie polityczne człowieka (abstrahuję od kompetencji). Bo nie mam pojęcia czym zawinił. Pożyczką w majestacie prawa - natarialną, z odprowadzonym podatkiem? Mało kto w naszym kraju tak pożycza kasę. To raz.

Dwa - jak mam kontakty z kimś, kto później narozrabia, to moja wina?

 

Owszem, niejasności przemawiają zawsze przeciw, ale coś za łatwo rozprawić się u nas z kimkolwiek. Wystarczy oskarżenie.

Taki to kraj aferzystów... A jakieś dowody, uzasadnienia, po co? Wystarczy utrącić - tylko o to chodzi. Nie o praworządność.

 

a ja sie z Tobą tym razem całkowicie zgodze piszesz trafnie i mądrze...

 

popatrz jak politycznie zniszczyli Piskorskiego..... czy np Lewandowskiego (po tym jak wprowadzenie jego starego pomysłu ze szkoły realnego socjalizmu, okazało się wg NIK totalnym przekrętem) wysyłając ich do Brukseli.... i to bez żadnych sądów, możliwości obrony, wytłumaczenia społeczeństwu że może jednak NFI to cud gospodarczy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A słyszeliscie o pomysle Romana, który ustawowo chce zmuszać górali, by udzielali swych terenów narciarzom?

Ciekawa była relacja radiowa ze spotkania powyzszego z zainteresowanymi w Zakopanem, tym bardziej ze niektórzy byli..hmmm ..dosyc krewcy :roll: :roll: :roll:

 

całkowicie sie z Tobą zgadzam, zmuszanie górali by użyczali komukolwiek terenów a zwłaszcza narciarzom to totalny absurd... każdy ma prawo do własności.... i chocby pod kolejka stało 500 tysięcy górali to nikt nie ma prawa przejechać przez czyjeś 3 ary skoro sie nie zgodził...

BRAWO DROPSIAK ustawowe zmuszanie do udzielania terenów narciarzom to horror... niech sobie po Słowacji jeżdzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A słyszeliscie o pomysle Romana, który ustawowo chce zmuszać górali, by udzielali swych terenów narciarzom?

Ciekawa była relacja radiowa ze spotkania powyzszego z zainteresowanymi w Zakopanem, tym bardziej ze niektórzy byli..hmmm ..dosyc krewcy :roll: :roll: :roll:

 

całkowicie sie z Tobą zgadzam, zmuszanie górali by użyczali komukolwiek terenów a zwłaszcza narciarzom to totalny absurd... każdy ma prawo do własności.... i chocby pod kolejka stało 500 tysięcy górali to nikt nie ma prawa przejechać przez czyjeś 3 ary skoro sie nie zgodził...

BRAWO DROPSIAK ustawowe zmuszanie do udzielania terenów narciarzom to horror... niech sobie po Słowacji jeżdzą...

Jak ktos juz napisał, podstawą dyskusji jest rozumienie tekstu.

A polemika z twierdzeniami, które się drugiemu przypisze, dla własnych, z góry przyjetych celów jest manipulacją.

I to prawda.

 

A merytorycznie w temacie:

http://biznes.interia.pl/news?inf=704062

:D

 

ps. A co myślicie o tym, ze PiS wchodzi w buty PO? Ja tam nie mam nic naprzeciwko :lol: i nawet sie cieszę, bo to oznacza powazne traktowanie gospodarki, ale co czują nieco wymiśkowani wyborcy PiSu i LPR? Bo w tzw. nawrócenie Zyty/okreslenie Jarosława, tłumaczacego się w RM/ nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie się wydaje, że żeby to była IV RP to chyba jakieś nowe kadry powinny być.

 

A ja tam widzę jeno Młodzież Wszechpolską, albo jakie inne nieekonomiczne stwory.

 

Z ekonomicznych młodych to widzę medialnie twarz tylko jednego ekonomisty -doradcy bankowgo Zubera.

 

Reszta to sami starzy wyjadaacze.

 

Tak więc spokojnie IV RP można wstawić między bajki.

 

 

 

PS. A pro pos bajek. Czy był taki bajkopisarz Dorn może? Bo słyszałem bajkę o samouleczeniu się naszej armi za pomocą lekarzy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Czy, jak twierdzi Jarosław, Zyta nawróciła się na politykę państwa solidarnego, bo to ona weszła do rządu, a nie rząd do niej (to prawie cytat przewodniczącego), czy raczej rząd zatańczy jak im Zyta zagra? A że umie grać to już pokazała w poprzedniej kadencji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. A słyszeliscie o pomysle Romana, który ustawowo chce zmuszać górali, by udzielali swych terenów narciarzom?

Ciekawa była relacja radiowa ze spotkania powyzszego z zainteresowanymi w Zakopanem, tym bardziej ze niektórzy byli..hmmm ..dosyc krewcy :roll: :roll: :roll:

 

z ciekawości zapytam Dropsiak to pomysł Romana jest dobry czy zły???

jestem ciekawy twojej pierwszej merytorycznej wypowiedzi, osobistej, bo na razie to tylko wklejasz i w co 2 poście używasz słowo manipulacja... (może masz jakieś problemy osobiste??), może coś od siebie dodasz

 

tylko prosze, po prostu odpisz co myślisz o pomyśle Romana.

 

 

Mam nadzieje że Zyta będzie prowadziła mądrą finansową politykę, taki minister to gwarancja uproszczenia VAT i podatków... mam nadzieję że także obniżenia... ale to akurat jest zalezne od rozbuchania socjalnego opozycji, a PO i LPR pokazało już że dobro budżetu i państwa jest mniej ważne niż polityczne gierki a że podatnicy dopłacą 1,5 miliarda,... wazne by Donalda i Romana było na wierzchu, jak sam Schetyna powiedzial nawet dziecko wie ze PO od samego początku popierało becikowe LPR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylematy dylematami :D , a tu wszystko do przodu idzie :D i zmiany postepują :)

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3103621.html

zacytuję tylko końcówkę

Minister finansów Teresa Lubińska przed dymisją zmieniła radę Banku Gospodarstwa Krajowego, który realizuje największe programy finansowe państwa z wykorzystaniem funduszy UE. Do rady BGK trafili m.in. Albert Lozano Platonoff (doradca minister Lubińskiej, który przyjechał 10 lat temu do Polski z Meksyku jako emisariusz Opus Dei), Marian Moszaro (wiceminister finansów, który 12 lat temu przyjechał do Polski z Argentyny, absolwent m.in. IESE Business School, uczelni przy należącym do Opus Dei Uniwersytecie w Nawarze) i Zbigniew Derdziuk (w latach 90. wicedyrektor biura zarządu TVP za kadencji Wiesława Walendziaka, obecnie sekretarz stanu w kancelarii premiera Marcinkiewicza).

/pogrubienie wybranych wersów to mój czyn :wink: /

ps. mojemu ulubieńcowi radzę to co powyżej, i dorzucę jeszcze liczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak myslałem nic od siebie...

nigdy nie odpowiesz na pytanie... typowe, wolisz jak codzień zajmowac się manipulacjami (problemy osobiste każdy ma, nie bój się)

 

 

Opus Dei... a to coś złego??, podobno Hania Gronkiewicz przyszła Prezydent Warszawy bardzo chwali rekolekcje tam..

swoją drogą nawrócenie religijne w PO i wielodniowe rekolekcje to nowa masowa praktyka w tej partii, tylko nie wiem czy ta świętość nie wystraszy LPR od kolejnych wspólnych głosowań :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Opus Dei... a to coś złego??, (..)

 

Oczywiscie, masz racje, nic złego. /Ciekawe że akurat na to zwracasz uwagę, heeheheheh symptomatyczne/

Szkoda, że PiS owi tak brakuje fachowych kadr: wicepremiera wyciaga z zasobów PO /to akurat dla mnie oki/ ale, że fachowców bankowców musi z importu!!!!! I to az z Meksyku czy Argentyny!!!!

Mnie to dziwi.

 

:o :o :o :o :o :o :o :o :o

:wink:

ps. Wareczko, dla twych problemów osobistych polecam dział psychologiczny :wink: tam som fachowe siły to się zajmą i pochylą :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , tu o działaniach rządzacych się mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Opus Dei... a to coś złego??, (..)

 

Oczywiscie, masz racje, nic złego. /Ciekawe że akurat na to zwracasz uwagę, heeheheheh symptomatyczne/ ps. Wareczko, dla twych problemów osobistych polecam dział psychologiczny :wink: tam som fachowe siły to się zajmą i pochylą :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , tu o działaniach rządzacych się mówi.

 

zwracam na to uwagę, bo cieszy to że nauki tam także Hania pobiera, chyba to dobrze??

 

Dropsiak tak często piszesz o manipulacjach i różnych manipulatorach, że ja także zachęcam Cię do innego działu... może coś poradzą ... to się chyba jakas paranoja nazywa.... ale wreszcie zdanie od siebie a nie skopiowanie.... szkodas tylko że na proste pytanie o górali nie umiesz odpowiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze bys tak kolego merytorycznie zaczął a nie o innych forumowiczach?

Bo to pod obsesyjke moze juz podpadać...i nudne się robi.

Ale jak fakty niewygodne to tym gorzej dla nich, nie? skad my to znamy.......

:D :D :D :D :D :D :D

 

widzisz ja Cie już wiele razy prosiłem i nie pomogło, ciągle wklejenia, manipulacje... Ty tak na codzień, z każdym???

 

uczę się od mistrzyni...:):):):)

 

2-0 DLA DROPSIAKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się swoja drogą, ze działacze niektórych partii wysłaliby najchetniej kobiety do garów.

ps.Tak to bywa wareczko: kto mieczem itd...ucz się ucz, moze to cos da.......unikniesz wiecej strzałów w stopę. Własną. :D :D :D :D w tym tez jestes mistrzem. Chyle czoła

hihihihihi :wink:

 

To jak z tym Meksykiem and Argentyną? Spoko nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...