Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Wyobraź sobie wilcza, ze ja tak myślę samodzielnie :wink:

A Twoje myśli to też Twoje poglądy samodzielne? :o Ło Jezu!!!

 

Ale uderzyłeś w Wielki Dzwon........

 

Przeczytaj spokojnie swój ostatni post. I wstydź się !!! :evil:

Czy tylko potrafisz agrumentować ad personam?

Uważasz się za lepszego patriotę ode mnie? :-?

 

W jednym masz rację, nieważne jest pochodzenie, ważne kto kim się czuje.....

A Ty ze swoim językiem nie jesteś dla mnie dyskutantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Przeciąganie posłów z klubu do klubu i proponowanie im pewnych stanowisk istniało w polityce od zawsze. Stosowało to i PO, kusząc Antoniego Mężydłe, i SLD czy AWS. Oczywiście to zjawisko nie stanowi chwały dla polityki, ale nie jest przestępstwem

P. Semka

 

Propozycja, jaką PIS złożyło Renacie Beger, to zwykła polityka

P. Zaremba Newsweek

 

PO jest zagubiona. Obserwując wypowiedzi Jana Rokity, mam wrażenie, że wskazują one pewną niestabilność emocjonalną całego przywództwa Platformu

Kto skorzysta.

Ci którzy dalej bedą robić interesy zgodnie z zasadami III RP. Ci którzy mają swoje lokalne sitwy, którzy są podczepieni pod spółki Skarbu Państwa, rozgrywają NFI, są najemnikami korporacji czy załatwiają zwolnienia podatkowe.

A. Zybertowicz socjolog

 

Gdy wcześniej w dziejach III RP padały powazniejsze zarzuty, wobec Oleksego czy Milera - dzisiejszi krytycy PIS nawoływali do umiaru. Dowodzili, że od tropienia afer ważniejsze jest uchwalenie budżetu. DZiś zareagowali błyskawicznie. Po kilku godzinach cały rząd jest skorumpowany, a jego trwanie doprowadzi Polskę do katastrfofy.

Trudno sympatyzować z opozycją która rozbudza w społeczeństwie emocje społeczne o niebezpiecznej intensywności.

R. Krasowski

 

 

Dziękuję Dropsiakowi za zdanie dnia, wycięte z Ziemkiewicza:

"ramię w ramię, stają Tusk z Kaliszem i Lepperem, młodzieżówki Samoobrony, PO i PD, nagle okazuje się, że nic nie jest ważne, żadne weksle ani wyroki nie dyskwalifikują sojusznika w szturmie na obecny układ."

Ziemkiewicz

 

a teraz hit ośmieszenia się, mamy nowych konserwatystów

Na horyzoncie widać już zarysy koalicji antypisowskiej małej stabilizacji: PO - SLD - Samoobrona. Polska scena znów polaryzuje się z niepokojącą ostrością.

 

cytat z Semki - podpisany, jakżeby inaczej, niezalezny :o :o :o publicysta chłe, chłe

- jeden z głównych ideologów PiS - taki tytuł byłby właściwszy...... ale to tak na marginesie...

.... od roku PiS marzy o mariażu PO z SLD.

Kaczory myślą, że jak stacili cnotę z bandytami i faszystami, to i ich konserwatywni rywale powinni się skur...ć. A te dranie mówią swoim PiSowym swatom nie i nie...

 

 

zawsze podejrzewałem że Tusk nic nie ma z liberała, Oleksy z lewicowca, Lepper z chłopa, to konserwatyści i to ich łączy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Chyba teraz mtom, wilcza, majka, no i Nefer z Joanną d'Arc wreszcie szczęśliwi że wielcy czyści moraliści wreszcie razem, skończą rzady PIS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bym głosował na PiS, więc jestem w tych dzisiejszych 24% poparcia

 

 

a głosowałem na kogo w poprzednich wyborach do parlamentu ?,

 

w poprzednich zakreśliłem pierwszego z PO, pierwszego z UPR(partia mikkiego)

 

 

największa hipokryzję w życiu jako zobaczyłem to były miny zdziwienia komuchów i POwców w czasie trwania programu „Teraz My”, i późniejsze ich komentarze.

 

Przecież te targi, które Oni nazywają dziś korupcją są już od początku polskiej demokracji, j to jest standard, każdy w miarę inteligentny człowiek to wie, jaką Tusk ma krótką pamieć

 

Więc skąd ten „krzyk” ?

 

Fakt Pis, raczej Premier popełnił błąd, nie błąd że coś tam Pisowcy proponowali samoobronie, bo to przecież standard w Polsce, ale to iż nie umiał jak dotąd inteligentnie się wybronić, trzeba było powiedzieć dla Narodu prawdę „ przepraszam, chcieliśmy to dla dobra zrobić inaczej się w Polsce nic dobrego nie da się zrobić, tak w demokratycznej Polsce od zawsze się robi, bo demokrację w Polsce budowali komuniści (sejm kontraktowy) i nie jest to właściwe, dlatego dymisjonuję winnego”…

 

Kiedyś, chyba M.Olejniak wytłumaczyła publicznie jakie zasady panują wśród naszych parlamentarzystów, jak w czasie programu w TV wieszają na sobie psy jak najwięksi wrogowie, a jak kamery się wyłączają to Oni się przepraszają że On przesadził, tak naprawdę nie myślał tak, klepią się po ramieniu, a na koniec idą na drinka….

 

 

Pis jednak zrobił coś dobrego

- pamiętam próby złamania monopolu korporacji prawniczych, zniweczone przez SLD

- likwidacja służ specjalnych

- wykrycie kilku afer

- słyszałem też od warszawiaków, że jest bezpieczniej na ulicach od rządów Leszka

- inne

 

Uważam iż zmiana ordynacji na „wygrany bierze wszystko” jest konieczna, bo dzisiaj mi to wszystko przypomina, niechlubne czasy „liberum veto”, mała partyjka trzęsie wszystkim w imię szeroko pojętej demokracji.

 

Niestety my Polacy nie umiemy rządzić, bo nie mamy prawdziwych patriotycznych elit , nasze elity zostały zamordowane, tak zabite, Ci oficerowie, profesorowie, inteligencja leży gdzież w Katyniu, Miednoje, itd…, a władzę przejęło warcholstwo, idzi dzieci i teraz wnuczkowie. Owszem uczciwy patriotyzm w co wierzę się odbuduje, ale trzeba jakieś z 50lat

 

 

obawiam się że taki głos w powszechnej histerii "małpiego rozumu" "Gomółkowiczów" będzie zakrzyczany, co ciekawe to nie perwszy głos o odejściu od PO, jeden z moich kolegów także stwierdził że po tym jak PO uczyniło z Begerowej i Leppera świetych demokracji to nigdy na nich nie zagłosuje....., cóż hipokryzja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... od roku PiS marzy o mariażu PO z SLD.

Możesz się doczekać szybciutko.

I co wtedy powiesz? wilcza?

 

Oczywiście będą temu towarzyszyć wielkie hasła i nikt z kierownictwa PO nie będzie się z tym afiszował.

Komitywa widoczna 4 lipca 1992r. trwa cały czas i ma się w najlepsze.

My oglądamy tylko grę pozorów.

Wtedy też padały wielkie hasla i ratowaniu Polski przed szaleństwem Macierewicza......

Niewykonanie lustracji wtedy to kamień, gdzie tam , ogromny głaz, który pogrążył nasz naród w gównie relatywizmu i upadku wszelkich norm.

 

Polsce potrzebny był chirurg a nie pigularza -internista!

Zasada chirurgii - gangrenę się amutuje z częścią zdrowej tkanki

raka wycina się również z ogromnym marginesem zdrowej tkanki,

ropę należy usunąć.

Opowieści, że skrzywdzi się niewinnych to bełkot strachu.

Poprzez chronienie chorego fragmentu zniszczylo się cały organizm.

Poprzez chronienie kilkuset, kilku tysięcy ? skrzywdziło się i pozbawiło ochrony miliony obywateli.

 

Polegli najlepsi, najwięksi patrioci lżeni i zepchnięci na margines życia

społecznego............

Został gnój i fałsz.

Gnój i fałsz, któremu wielu z Was przyklaskuje, niektórzy w dobrej wierze lecz w złej sprawie.

Wpadli w labirynt krzywych luster.

Co się może z tego wyklarować?

Społeczność bez zasad i bez tożsamości.

W tym swoistym medialnym labiryncie krzywych zwierciadeł trudno będzie wskazać co jak wygląda naprawdę........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polegli najlepsi, najwięksi patrioci lżeni i zepchnięci na margines życia

społecznego............

Został gnój i fałsz.

Gnój i fałsz, któremu wielu z Was przyklaskuje, niektórzy w dobrej wierze lecz w złej sprawie.

Wpadli w labirynt krzywych luster.

Co się może z tego wyklarować?

Społeczność bez zasad i bez tożsamości.

W tym swoistym medialnym labiryncie krzywych zwierciadeł trudno będzie wskazać co jak wygląda naprawdę........

:o :o :o :o :o :o :o

widzę, że w tym przypadku nie pomoże ani chirurg , ani internista 8).....

.............. pozostaje tylko Młoda Lekarka pracująca na rubieży.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej!

Jest to film o odwołaniu rządu Olszewskiego (1992).

Tusk bryluje w tym podłym towarzystwie.

Co ciekawe komitywa była uderzająca: lewica, Kongres L-D, ZSL, KPN.....

No to kto będie premierem? A niech będzie Pawlak.....

......na tego bęc! :o

ale.... chrzanisz.... chyba tego filmu nie oglądałeś..... hehe... "bryluje"

al co do kaczek to wiem, że są to czyste ptaki... przecież żyją w wodzie....

co do bliźniaków to bym tak nie powiedział....

ja mam do nich pretensje, że spieprzyli wszystko co się dało dookoła granic Polski i nie tylko.... na forum międzynarodowym całkowicie sobie nie radza..... ignoranci zadufani w sobie.... wzorują sie na nieodpowiednich osobach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsce potrzebny był chirurg a nie pigularza -internista!

Zasada chirurgii - gangrenę się amutuje z częścią zdrowej tkanki

raka wycina się również z ogromnym marginesem zdrowej tkanki,

ropę należy usunąć.

Opowieści, że skrzywdzi się niewinnych to bełkot strachu.

Poprzez chronienie chorego fragmentu zniszczylo się cały organizm.

Poprzez chronienie kilkuset, kilku tysięcy ? skrzywdziło się i pozbawiło ochrony miliony obywateli.

 

Polegli najlepsi, najwięksi patrioci lżeni i zepchnięci na margines życia

społecznego............

Został gnój i fałsz.

Bogusław, czy Ty na pewno mieszkasz w tym samym kraju co ja? Uprzedzając Twoje ewentualne sugestie że z perspektywy stolicy rzeczy wyglądają zupełnie inaczej, wyjaśniam, że w okolicach Warszawy przybywam od stosunkowo niedawna, a większość mojej rodziny mieszka w tzw. Polsce B i mam dużo okazji z nimi rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden woli brunetki a inny blondynki,

Jeden woli góry a drugi Mazury,

Każdy ma prawo do swojego oglądu rzeczywistości.

 

Wyśmiewanie się z inności poglądów poprzez argumentum ad personam to prymitywizm i głupota.

Ja nie czynię nikomu osobistych wyrzutów z powodu jego przekonań choć odpowiadam czasem na czyjeś bezpośrednie zaczepki.

 

Uważam siebie za dobrego a nawet bardzo dobrego Polaka pochodzącego z dobrej patriotycznej rodziny.

I wypraszam sobie....

 

Sami wystawiacie sobie świadectwo........

.................................................................................................

 

Żyję Tomasz M. w tym samym kraju i wyobraź sobie, ze podobnie jak ja myśli mnóstwo ludzi.

Na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław w najlepszej formie... :D :D :D :D

 

Co do tego jego ulubionego filmu, zastanawiam się czy teraz politycy zdecydowaliby się w świetle kamer prowadzić jakiekolwiek "negocjacje"? Mało tego, dziwię się, że tym kamerzystą był niejaki J. Kurski. Czyżby był także w układzie obalającym rząd Olszewskiego? Bo chyba przeciwnika z kamerą by nie zaprosili?

 

Fajny wywiad z Kaczyńskim jest w Rzeczpospolitej:

 

Jarosław Kaczyński mówi także o raporcie o likwidacji WSI. Według niego, tylko dlatego warto było zawrzeć koalicję z Samoobroną. Po to, aby ten "Ubekistan" zaczął być wreszcie podważany - podkreśla premier. Niestety, ten "Ubekistan" znowu dziś się broni. Bo my nie mamy żadnych złudzeń kto przygotował tę prowokację z taśmami - mówi Kaczyński.

 

Całość tu.

 

Przychodzą mi na myśl lata 50, 60... kiedy to rezimowe media rozpisywały się o wrogu narodu...

 

I specjalnie dla Bogusława (w formie żartu oczywiście):

http://www.racjonalista.pl/img/strony/telgraf2.jpg http://www.racjonalista.pl/img/strony/telgraf11.jpghttp://www.racjonalista.pl/img/strony/telgraf3.jpeg

http://www.racjonalista.pl/img/strony/telgraf7.jpghttp://www.racjonalista.pl/img/strony/telgraf10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uważam siebie za dobrego a nawet bardzo dobrego Polaka pochodzącego z dobrej patriotycznej rodziny.

I wypraszam sobie....

 

Sami wystawiacie sobie świadectwo........

.................................................................................................

 

Nikt Ci pochodzenia nie neguje....

ale uzasanienie swoich racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedźcie się po Polsce, od zakładu do zakładu, obejrzyjcie sobie co ciekawsze lokalizacje, działki, budowle.

 

Spróbujcie sobie odpowiedzieć na proste pytanie:

kto jest teraz ich właścicielem, co się tam wytwarza, co tam będzie wybudowane?

Spokojnie, bez emocji, bez zawiści. Konstatujcie jedynie fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywna koalicja większościowa?

 

No proszę mTom? Śmiało!

Proszę bardzo:

1. PO-SLD-SO-PSL

2. PO-PiS

3. PiS-SLD-LPR-PSL

............................. itd itp różnych konfiguracji trochę jest.

Ewentualnie: wybory.

Mnie interesuje, nie interes partyjny, a skuteczność, działanie dla dobra. Ty, jak i cały PiS w pierwszym rzędzie stawiasz dobro... partii. Ot, subtelna różnica.

 

Ty sobie Boguś ten pierwszy obrazek dokładnie przestudiuj - a w Amerycje biją Murzynów. A Tusk i Rokita też chcieli stanowisk - J. Kaczyński.

Różnica polega na tym, że były to rozmowy koalicyjne pomiędzy dwoma największymi partiami. Teraz mieliśmy targ i proponowanie korzyści dla jednej osoby, w zamian za przejście do innej partii. Świetnie określił to dziaj rano Wojciech Man. To coś jak zanieczyszczanie powietrza w towarzystwie. Nie jest karane, ale z reguły mówi się "przepraszam".

 

To jak to było z tym filmem? Negcjacje przy kamerze w rękach Kurskiego? :o :o :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mówię, że PIS nie popelnia błędów?

Ależ popełnia i to mnóstwo. Któż ich nie popełnia?

 

Dobry menadżer to taki, którego 70% decyzji jest trafnych.

 

Ja też uważam, że przeprosiny zdecydowanie bardziej wyszłyby PIS-owi na zdrowie..............

Przeprosiny od razu. Rano.

Ja to tłumaczę tak: PIS spodziewał się kontrataku "zagrożonego układu",

na tę okoliczność ustalono tryb reakcji,

reakcja nastąpiła, gdyż sposób realizacji i otoczka polityczna wokół nagrania została oceniona właśnie jako atak.

 

Proszę bardzo:

1. PO-SLD-SO-PSL

Dobrze wiecie, że tylko ten wariant jest nie tylko mozliwy, lecz prawie pewny i co Wy na to?

Bedzie wszystko OK. ??? Prawda? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...