Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy wybory tak gruntownie zmienią scenę polityczną? Moim zdaniem nie.

A jeśli już to:

po likwidacji możliwości szantażu teczkowego,

po wprowadzeniu zakazu kandydowania przez skazanych.

 

Czy ustąpienie Tuska i Kaczynskiego jest realnie możliwe?

 

Poruszaj się mTom raczej w sferze rzeczy możliwych.

Jak to śpiewał Grechuta? "Co jest możliwe to możliwe....."

 

Jak już pisałem najlepszy moim zdaniem jest model z pewną równowagą

ustawiający PIS i PO blisko siebie lecz po dwu stronach sceny politycznej,

PIS lekko na lewo od centrum, PO lekko na prawo od centrum.

Ekstrema po obu stronach do wycięcia.

 

Dlatego też dogadywanie się PIS i PO powinno podążać w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wybory tak gruntownie zmienią scenę polityczną? Moim zdaniem nie.

To samo mówiła jakiś czas temu Platforma. Widać w ich mniemaniu PiS się uż na tyle skompromitował, że coś się jednak zmieni.

A jeśli już to:

po likwidacji możliwości szantażu teczkowego,

po wprowadzeniu zakazu kandydowania przez skazanych.

I tu jest problem. Jak pół Sejmu było za tym by ludzie w wyrokami nie mogli kandydować, to PiS mówił - a niech se kandydują. Przeszli metamorfozę cudowną?

 

Czy ustąpienie Tuska i Kaczynskiego jest realnie możliwe?

 

Poruszaj się mTom raczej w sferze rzeczy możliwych.

Jak to śpiewał Grechuta? "Co jest możliwe to możliwe....."

Zgadza się. Nie jest w stylu Kaczyńskiego ustępować w czymkolwiek. Ale mógłby raz dla dobra...

 

 

Jak już pisałem najlepszy moim zdaniem jest model z pewną równowagą ustawiający PIS i PO blisko siebie lecz po dwu stronach sceny politycznej, PIS lekko na lewo od centrum, PO lekko na prawo od centrum.

Ekstrema po obu stronach do wycięcia.

 

Dlatego też dogadywanie się PIS i PO powinno podążać w tym kierunku.

Takim ekstremum jest właśnie Kaczyński. I tu się zgodzę - do wycięcia, a i PiS byłoby wtedy zupełnie inne.

Nie od dziś wiadomo, że jest to osoba wyjątkowo konfliktowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie takiej zmiany, by PO mogło rządzić sama.

A zatem koalicja. Jaka?

 

Czy PIS przeszedł metamorfozę nie wiem. Ja osobiście uważam, że skazani za nie powinni kandydować. Z pewnymi jednak nielicznymi wyjątkami dotycżacymi sądowych skutków pewnych działań politycznych w przeszłości.

Dlatego uważam, że skazanie Leppera np. za wysypanie zboża na tory nie powinno go dyskwalifikować, gdyż była to forma demonstracji politycznej.

Jednak jeśli taki czyn został już dokonany, nie powinno się dopuścić do wyroku sądowego lecz polubownie dogadać się z właścicielem owego zboża.

Gdyby polityk wiedział, ze za swój czyn będzie zdyskwalifikowany w czynnym prawie wyborczym, takiego czynu by nie popełnił.

 

Drugi temat związany jest z moim konikiem czyli wpływem mediów na destrukcję świata polityki przez media czyli swoista walka między władzą wykonawczą a czwartą władzą.

Mam ostrą świadomość istnienia takiej walki i żadne gadanie o wolności mediów tej świadomości u mnie nie zmienią.

Otóż bardzo często to media kreują rzeczywistość polityczną i podgrzewają atmosferę.

W świecie zakłamania i degeneracji świata polityków i pokazywania przez nich zupełnie innych twarzy publicznie, każda manipulacja medialna politycznym matrixem jest łatwa do wyobrażenia a również do wykonania.

My dostajemy medialną modyfikowaną na użytek mediów papkę, gdyż media podchwytują temat i jego interpretację jak SFORA wilków podejmuje trop.

W dobie "wolności słowa" i braku odpowiedzialności karnej za głoszone teksty, manipulowanie nimi przez różne persony jest niezwykle proste.

 

Przecież każdy z nas mógłby bez większych kłopotów też publikować

swoje "mądrości".

Cóż, jeśli robią to ludzie o nieczystych intencjach a wielkich możliwościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli robią to ludzie o nieczystych intencjach a wielkich możliwościach?

Inaczej mówiąc, to dziennikarze mieli nieczyste intencje a nie Lipiński i Mojzesowicz? Przecież, gdyby nie ich gra nie byłoby tematu ani nagrania.

 

Czy za czasów PRL-u, gdy media pisały pod dyktando władzy, było Ci Bogusław z tym lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedźcie się po Polsce, od zakładu do zakładu, obejrzyjcie sobie co ciekawsze lokalizacje, działki, budowle.

 

Spróbujcie sobie odpowiedzieć na proste pytanie:

kto jest teraz ich właścicielem, co się tam wytwarza, co tam będzie wybudowane?

Spokojnie, bez emocji, bez zawiści. Konstatujcie jedynie fakty.

 

Mógbyś rozwinąć temat i uświadomić paru forumowych naiwniaków rzucając twarde fakty - nazwiska, liczby, źródło danych? Ja akurat nie mam specjalnie okazji do takich podróży, ale rozumiem, że ktoś się już pofatygował, może nawet Ty sam?

Naprawdę zależy mi na odpowiedzi, bo to zabrzmiało niezwykle złowieszczo (szczególnie "co się tam wytwarza"). Rozumiem, że nie chodzi Ci o prostą konstatację poszczególnych faktów, tylko o udowodnienie jakieś tezy. Jakiej?

Nie twierdzę, że znam rynek warszawski, ale coś tam się orientuję i trudno mi znaleźć jakąś jasną prawidłowość, poza tą, że największy developer od biur jest spółką z kapitałem izraelskim. O coś takiego Ci chodzi? Są też w tym biznesie Amerykanie, Australijczycy, Holendrzy i cała masa innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... skazanie Leppera np. za wysypanie zboża na tory nie powinno go dyskwalifikować, gdyż była to forma demonstracji politycznej...

 

a publiczne skatowanie i poniżenie człowieka to także "demonstracja polityczna" ? - przecież za to właśnie siedział AL

 

Politycy PiS współżyjąc z Leperem, na zarzuty o jego kryminalnej przeszłości identycznie zatajali jego najbardziej znane przestęstwo i mówili wyłącznie o wysypywaniu zboża.

Piszesz wszystko dokładnie z liniią swojej partii.

Bądź dzielny i wychyl się raz, choć troszeczkę ..... 8) , może bosowie nie zauważą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przyrównujesz wypowiedzianą przeze mnie tezę do jednego przykładu? Dlaczego zawsze upraszczasz sprawę i grzebiesz się w szczegółach zamiast na problem spojrzeć globalnie by nie rzec statystycznie.

Nie mam na myśli dziennikarzy lecz na metody zdobywania i rozpowszechniania informacji lecz puszczaczy |"przecieków", informacji sponsorowanych.

Media same w sobie, ze swej natury działają w pewien określony sposób

a przcież trudno sobie wyobrazić, że poprzez swą pozorna niezależność są niezależne.

Właśnie "wolność słowa" czyni je szczególnie przydatnymi jako narzędzie wszelkich manipulacji.

Ktoś zbiera informacje, ktoś je udostępnia......

 

Po pierwsze

Nawet najlepszy dziennikarz może dostać tak spreparowaną informację, że i po sprawdzeniu wielokierunkowym może podjąć ją jako prawdę.

Po drugie

Najprostszym sposobem walki politycznej ale też zwalczania konkurencji gospdarczej jest droga medialna.

Reklama i antyreklama

Biały pijar i czarny pijar, zarówno wokół polityków jak i wokół firm, produktow, osób etc.

 

Jako odrębne rozszerzenie tematu proponuję zastanowić sie nad relacjonowaniem rzeczywistości politycznej i nie tylko politycznej przez media oraz nad kreowaniem tej rzeczywistości.

 

Już to pisałem lecz powtórzę:

Jeśli politycy żyją w dwóch różnych światach, medialnym i realnym to skąd wiedzą w danym momencie jak wygląda ich rzeczywistość medialna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiemu winni dziennikarze?

O widzę, że Kaczyński też na to wpadł jak pisze Jerzysio.

To mi pochlebia. :p

Może więcej osób ten fakt zauważy i uważniej mu się przyjrzy.

Wspomnicie moje słowa :wink: Jak zauważycie, że to medialny matrix.

 

Tomasz M.

Temat rzeka. Jak będzie mi się kiedyś chciało to go rozwinę......

Widzisz jestem w pracy i czasem coś napiszę ale nie siedzę w wątku na tyle by się rozpisywać.............

największy developer od biur jest spółką z kapitałem izraelskim. O coś takiego Ci chodzi? Są też w tym biznesie Amerykanie, Australijczycy, Holendrzy i cała masa innych.

 

A nie zastanowiło Cię przypadkiem dlaczego w wielu kluczowych biznesach niemalże nie ma Polaków?

wilcza pewnie się z tego cieszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... skazanie Leppera np. za wysypanie zboża na tory nie powinno go dyskwalifikować, gdyż była to forma demonstracji politycznej...

 

a publiczne skatowanie i poniżenie człowieka to także "demonstracja polityczna" ? - przecież za to właśnie siedział AL

 

Politycy PiS współżyjąc z Leperem, na zarzuty o jego kryminalnej przeszłości identycznie zatajali jego najbardziej znane przestęstwo i mówili wyłącznie o wysypywaniu zboża.

Piszesz wszystko dokładnie z liniią swojej partii.

Bądź dzielny i wychyl się raz, choć troszeczkę ..... 8) , może bosowie nie zauważą

Nawet z tym zbożem nie było tak jak pisze Bogusław:

Lepper twierdził, że pszenica, którą wraz z posłami i sympatykami Samoobrony wysypał w czerwcu 2002 r. na tory na Żeraniu w Warszawie, była skażona. Prokuratura uznała, że nie było to prawdą.

 

Ciekawy jestem jestem co by powiedział Bogusław, gdyby mu jakiś poseł w ramach "demonstracji politycznej" przejechał ciągnikiem po samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że czytacie tylko to co cchcecie czytać:

Ciekawy jestem jestem co by powiedział Bogusław, gdyby mu jakiś poseł w ramach "demonstracji politycznej" przejechał ciągnikiem po samochodzie?

 

No to sie zacytuję znowu, choć zaczyna mnie to juz nużyć:

 

Jednak jeśli taki czyn został już dokonany, nie powinno się dopuścić do wyroku sądowego lecz polubownie dogadać się z właścicielem owego zboża.

Gdyby polityk wiedział, ze za swój czyn będzie zdyskwalifikowany w czynnym prawie wyborczym, takiego czynu by nie popełnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa prosta : gdyby Lipiński i Mojzesowicz ( i Kaczyńscy) działali zgodnie z normami etycznymi to ci wstrętni dziennikarze nie mieliby co pokazywać i o czy gadać. Byli tak głupi, że dali się złapać.

I chwała Bogu, że dziennikarze robią jeszcze swoją robotę w tym kraju chorych układów. I to PiSowskich układów, układzików i małych prywatnych pier....ych biznesików pozwalających siedzieć na stołku tak długo jak się tylko da.

 

A tak złapano kota na podjadaniu wędzonki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a publiczne skatowanie i poniżenie człowieka to także "demonstracja polityczna" ? - przecież za to właśnie siedział AL

 

Za "publiczne skatowanie i poniżenie człowieka" powinien spędzić w pierdlu resztę życia.

Co to za sąd tego Leppera skazał?

 

Powiem tak:

Świadomośc kary za czyn. Ukradniesz -wyrok. Po pewnym czasie po wyroku kartoteka jest czysta.

Tymczasem polityk zagrożony sankcja zakazu uczestnictwa w czynnym życiu politycznym za wyrok? OK zróbmy tak. Jestem za.

Ale tego typu sankcja nie powinna jednak w niektorych przypadkach działać wstecz.

W ogole prawo nie powinno dzialać wstecz.

To nie jest prawidłowe myślenie.

 

Gdyby Lepper miał świadomośc takiej sankcji, nosiłby on swojego adwersarza na rękach i pilnował by mu włos z glowy nie spadł.

 

Jak ugryźć sprawę wstecz. Proste. Np. Obowiązkowy wpis na liście wyborczej, że ten i ten ma za sobą wyrok za to i za to.

Niech wyborcy określą czy im to przeszkadza czy też nie.

 

Ponadto:

Polityk decydując się na demonstrację polityczną ze zniszczeniem czyjegoś mienia, powinien liczyć się z koniecznością wypłaty odszkodowania za wyrządzone szkody. Może mieć na taką okoliczność

polisę OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Wyśmiewanie się z inności poglądów poprzez argumentum ad personam to prymitywizm i głupota.

o tak

Boguś teoria obstukana.

Ja nie czynię nikomu osobistych wyrzutów z powodu jego przekonań choć odpowiadam czasem na czyjeś bezpośrednie zaczepki.

Jestes o tym przekonany? :o :o :o :o :o :o

Uważam siebie za dobrego a nawet bardzo dobrego Polaka pochodzącego z dobrej patriotycznej rodziny.

I wypraszam sobie....

A ktos się tu według ciebie nie uwaza ??

Sami wystawiacie sobie świadectwo........

 

I wzajemnie, nie sadzisz?? I nie mam tu na mysli tylko ostatnich dyskusji ale i te wcześniejsze.

 

Inaczej mówiąc, to dziennikarze mieli nieczyste intencje a nie Lipiński i Mojzesowicz? Przecież, gdyby nie ich gra nie byłoby tematu ani nagrania.

Znaczy dulszczyzna w czystej postaci???

ps. Nefer, dokładnie to samo pisałam w Bogusiowym watku o mediach. Cieszmy się, ze przy tak załosnych politykach mamy chociaz media, dzięki którym cos wychodzi na jaw. I dlatego budzą wsród ww./zwłaszcza jak zaczynaja rzadzic/ taka niechęc.

Tym bardziej, ze jako obywatele po wyborach możemy tym nieudolnym hipokrytom naskakać.

Niestety.

Ale oni chcieliby, żebyśmy jeszcze mysleli tak jak im sie aktualnie spodoba.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tomasz M.

Temat rzeka. Jak będzie mi się kiedyś chciało to go rozwinę......

Widzisz jestem w pracy i czasem coś napiszę ale nie siedzę w wątku na tyle by się rozpisywać.............

największy developer od biur jest spółką z kapitałem izraelskim. O coś takiego Ci chodzi? Są też w tym biznesie Amerykanie, Australijczycy, Holendrzy i cała masa innych.

 

A nie zastanowiło Cię przypadkiem dlaczego w wielu kluczowych biznesach niemalże nie ma Polaków?

wilcza pewnie się z tego cieszy?

No cóż, rozumiem ograniczenia czasowe, ale z mojej perspektywy wygląda to tak, że zaczynasz coś sugerować, coś co zdaje się b. ważne i groźne, nawet nie dopowiadając konkretnie co, a potem się uchylasz jak tylko pada pytanie o konkret. Szkoda. Przyznaję, że nie cierpię ogólnikowych tez i oskarżeń (że niby coś lub ktoś w całym kraju itp. ..) nie popartych faktami.

 

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o kluczowych biznesach i nie wiem czy chodzi Ci o Polaków we władzach firm czy Polakach-właścicielach. Sporo pracuje z firmami z kapitałem zagranicznym i to co obserwuje na przestrzeni ostatnich 15 lat, to to, że o ile na początku w oddziałach i filiach spółek zagranicznych na stanowiskach kierowniczych dominowali cudzoziemcy (myślę że głównie z braku odpowiednio przygotowanych Polaków), to teraz zdecydowanie przeważają Polacy i to nie tylko kształceni za granicą. Jeśli chodzi o kapitał, to trochę cieżko było Polakom w czasach PRL-u uczciwie go zgromadzić i nie jest dla mnie niczym dziwnym, że w branżach kapitałochłonnych dominują firmy z krajów bogatych. A Ty masz jakąś inną teorię na ten temat? Spisek mediów? Masoneria? Cykliści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropsiak, Boguś i tak ma u mnie w zawieszeniu sprawę jego kłamstwa odnośnie mojego rzekomego przyjacielskiego podejścia do Leppera. Kilka razy także się wyrywały mu wycieczki osobiste. Bogusław Dulski. :D :D :D

 

Tomasz, ta metoda na sugerowanie czegoś, jest typowa dla Kaczyńskich. Stosują ją od lat. Polega to na tym, że rzuca się jakiś ogólnik sugerujący coś nieprzyjemnego bez sprawdzania faktów. Potem łatwo jest się wycofać, w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...