Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

 

Sugerowanie mi, że reprezentują jakąkolwiek partię lub jej doktryny uważam za osobistą obelgę.

Powtarzam:

nie jestem, nie byłem i nie będę członkiem żadnej partii politycznej

 

 

zapewniam Cię że mtom nie potrafi rozmawiac bez ad personam, stale komuś przypisuje albo bycie rzecznikiem jakiejś partii, albo bycie członkiem tej czy innej, jego forumowa rola to oczernianie innych od kłamców (sam jest w tym swietny)... ostatnio zaciął sie jeszcze na murzynach....

A Ty potrafisz... ? ;-)

 

Mały, jak maly jedynie personalna uwaga i nic merytorycznego :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8)

Powiedział Lewakk wróg no1 pewnej gazety...;-)

Ale choć emotikonki walnął i chwała za to.

Pozdrawiam i miłego weekendu.

PS - pamiętasz Smolenia? "nie oglądaj telewizji bo będziesz miała w głowie glizdy"... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Sugerowanie mi, że reprezentują jakąkolwiek partię lub jej doktryny uważam za osobistą obelgę.

Powtarzam:

nie jestem, nie byłem i nie będę członkiem żadnej partii politycznej

 

 

zapewniam Cię że mtom nie potrafi rozmawiac bez ad personam, stale komuś przypisuje albo bycie rzecznikiem jakiejś partii, albo bycie członkiem tej czy innej, jego forumowa rola to oczernianie innych od kłamców (sam jest w tym swietny)... ostatnio zaciął sie jeszcze na murzynach....

A Ty potrafisz... ? ;-)

 

Mały, jak maly jedynie personalna uwaga i nic merytorycznego :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8)

Powiedział Lewakk wróg no1 pewnej gazety...;-)

Ale choć emotikonki walnął i chwała za to.

Pozdrawiam i miłego weekendu.

PS - pamiętasz Smolenia? "nie oglądaj telewizji bo będziesz miała w głowie glizdy"... :-D

 

Mały w formie :lol: :lol: :lol:

 

Mały to że ad personam jesteś świetny każdy wie, nie musiałeś dwa razy powtarzać :lol: :lol: :lol: Dam Ci szansę merytorycznie, co tam w Faktach i Mitach o Joannie d'Arc nowi fani Leppera i Tuska chętnię poczytają.... :lol: :lol: :lol:

 

p.s. z tymi glizdami to pojechałeś, a tak się mtom pochwalił że lubi pooglądac...:)

:p 8) :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W formie?

Jakimś zmęczony dziś, a i ostatnio - i opuściłem koncert bluesowy Asi Pilarskiej w Gdańsku dziś wieczorkiem... :-(

Co do FiM jakoś nie mam czasu na gazety, tudzież inne media. Zresztą któz pedział iż to moje ulubione?

A Polska żyje burdelem z niejaką "kurwikową " w roli głównej ;-).

Ale jutro nie chciałbym odpuścić testu trasy rowerowo-górskiej...może podjedziesz?

A "polytyky" niech sie lepiej do nas nie zbliżają boć i wytrzymać nie mogę, a cóż wtedy?"za trąbę, w ryj bombę i do zoo!". :-D

Jeszcze ich między "pendały" wkręcę alboć w szprychy załapię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak napoważnie by się nie wtłoczyć w ulubione koleje rozmowy wg Małego (zanim zacznie o Inkwizycji :lol: :lol: :lol: )

 

 

Polityka nie ma nic wspólnego z moralnością. Była, jest i będzie brutalną i brudną grą; kto twierdzi inaczej jest naiwniakiem albo hipokrytą. Podstawowe kryterium polityki jest skuteczność. Bismarck miał rację, ze społeczeństwo nie powinno wiedzieć co najmniej dwóch rzeczy: jak się robi politykę i jak się robi.... kiełbasę.

Obserwujac życie polityczne w tym kraju po 1989, pożegnałem się z myslą że kraj może być rządzony w miarę moich oczekiwań. Główną troską dla mnie jest racja stanu. Dlatego uważam że lepsza jest stabilizacja i utrzymanie istniejącego status quo niż kolejne rozwalanie wszystkiego, nowe wybory i zaczynanie wszystkiego od nowa. Zwłaszcza że spodziewany wynik nowych wyborów nie przyniósłby żadnej radykalnej zmiany. A to oznacza dalszy konflikt.

CO się zaś tyczy rozmaitych intelektualistów i publicystów załąmujących ręce nad stanem morale polityków to albo oni są naiwnymi pięknoduchami, albo zakłamanymi świętoszkami, którzy udają, że nie wiedzą w jakim świecie żyje. Ten idealizm wydaje mi się mocno podejrzany.

 

A. Libera filolog, reżyser i powieściopisarz

 

NIe podejrzewam Oleksego, Tuska, Leppera no może Joanne d'Arc o bycie naiwniakiami, zresztą co do dyskusji czy Tusk może odejśc to przecież w kazdym normalnym kraju przywódzca podwójnie przegranej partii która musiała wygrać by odszedł, ale nie u nas, u nas Tusk wprawiony w bojach zwłaszcza nocnych (1992) udaje obecnie świętoszka... i dulszczyzna się kłania, a "gnojownicy" klaszczą i biją w radości......, a budżet, sukcesy w Brukseli kogo obchodzi Polska, wazne byle Kaczyński nie rządził....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W formie?

Jakimś zmęczony dziś, a i ostatnio - i opuściłem koncert bluesowy Asi Pilarskiej w Gdańsku dziś wieczorkiem... :-(

Co do FiM jakoś nie mam czasu na gazety, tudzież inne media. Zresztą któz pedział iż to moje ulubione?

A Polska żyje burdelem z niejaką "kurwikową " w roli głównej ;-).

Ale jutro nie chciałbym odpuścić testu trasy rowerowo-górskiej...może podjedziesz?

A "polytyky" niech sie lepiej do nas nie zbliżają boć i wytrzymać nie mogę, a cóż wtedy?"za trąbę, w ryj bombę i do zoo!". :-D

Jeszcze ich między "pendały" wkręcę alboć w szprychy załapię?

 

Polska żyje burdelem??? Która Polska??? Jaka Polska???

Ta Leppera, Tuska i Kalisza, chyba i kilku osób na forum..... napędzani histerią w TV...!!!!! Ziemkiewicz pisał już o "małpim rozumie"...

 

Kilka osób na forum ma swoją Joanne d'Arc jak ładnie zauważyła wyborcza i co wszyscy mają klaskać w ich zachwycie????

 

zresztą gdy proponowałem dyskusję o Kaczyńskim w Brukseli, nikogo, słownie zero, nikogo to nieintersowało, mtoma, i spóły niedzielnie interesują bardziej losy rodziców polityków zamiast na rower pójść...

 

Uchwalony budżet, kogo to obchodzi Nefer i spóła z Renią pod sejm lecą...

 

Widzisz ja się z Tobą zgadzam z tymi glizdami...., chyba trzeba ich mieć dużo by się tak polityką interesować że nawet namioty ustawiają na forum... :lol: :lol: :lol:

 

Życze miłego rowerowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co sugerujesz w kwestii członków PZPR i im podobnych. Trzeba było pozamykać, żeby nie mogli się wiązać biznesowo? Zakazać podejmowania działalności gospodarczej?

 

W PZPR było sporo porządnych żarliwie uczciwych ludzi, jak choćby Kuroń.

Członkami byli Geremek, Balcerowicz i w szczytowym okresie blisko milion osób.

Z rodzinami oraz partiami i organizacjami wasalnymi i służalczymi powstaje rzesza kilku milionów ludzi - w dużym stopniu beneficjentów poprzedniego systemu.

Mówienie o wykluczeniu wszystkich z życia publicznego to bzdura....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, dało się... i korona nie spadła z główki. Nie mozna było tak od razu zamiast sie nadymać w tzw. oredziu?

Jarosław Kaczyński przeprosił za zachowanie Adama Lipińskiego, który rozmawiał z posłanką Renatą Beger o jej przejściu do PiS.(...)

Ale widać każdy uczy się na błedach. Jedyni sprawiedliwi tez.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Lewakk jak ktos ośmiela sie mieć inne zdanie zaraz w Twoich wypowiedziach pojawiają się całe chmary wykrzykników i pytajników.

Tak - CAŁA Polska żyje burdelem związanym z tzw politykami. Jednych trafia szlag, żę ktoś rozumie to w ten sposób(jak np Ty), inni są wściekli na tak jawną próbę korupcji, jeszcze inni widzą w tym jeszcze co innego (sam nie wiem co).

Ogólnie chwilami strach otworzyć lodówkę, bo a nuż Begerowa stamtąd wyskoczy z magnetofonem np. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nauka trudną jest, no i bez kolców się nie obędzie.

 

jeszcze poseł Kuchciński został do poprawki :wink:

podobalo mi się, jak któryś z posłów pisowskich ganiał z kartką na której byly odręcznie napisane żądania PO przed wejściem całej partii do koalicji z PIS.

 

Jak pięknie udają durniów udawadniając, że nie ma pewnej różnicy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Lewakk jak ktos ośmiela sie mieć inne zdanie zaraz w Twoich wypowiedziach pojawiają się całe chmary wykrzykników i pytajników.

Tak - CAŁA Polska żyje burdelem związanym z tzw politykami. Jednych trafia szlag, żę ktoś rozumie to w ten sposób(jak np Ty), inni są wściekli na tak jawną próbę korupcji, jeszcze inni widzą w tym jeszcze co innego (sam nie wiem co).

Ogólnie chwilami strach otworzyć lodówkę, bo a nuż Begerowa stamtąd wyskoczy z magnetofonem np. ;-)

 

a ja Cię zapewniam że zdecydowana wiekszośc ludzi nie zyje polityką, bo jej serdecznie dość.....

 

Większośc tez z Renia i Nefer nie będzie namiotować pod sejmem, bo nagle uwierzyli w odnowę moralną Joanny d'Arc, Tuska, Kalisza, Lepperea i całej tej spóły.....

 

JA przestałęm wierzyc w idealizm gdy taka sama spóła w 1992 z wielce szanownym Wałęsą i może przyszłym posłem PO Wachowskim obalała po nocy rząd który chciał przeprowadzić to na co było stać całą europę postkomunistyczną - lustrację i dekomunizację, a tak dalej się grzebiemy w teczkach...

 

Najwazniejsze podkresla Bogusław, jaka alternetywa????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nauka trudną jest, no i bez kolców się nie obędzie.

 

jeszcze poseł Kuchciński został do poprawki :wink:

podobalo mi się, jak któryś z posłów pisowskich ganiał z kartką na której byly odręcznie napisane żądania PO przed wejściem całej partii do koalicji z PIS.

 

Jak pięknie udają durniów udawadniając, że nie ma pewnej różnicy :lol:

 

a jest???? To jest jakaś różnica pomiędzy żądaniem przez PO stołków, a żadniem przez innych stołków??? :lol: :lol: :lol:

 

Przypomnijmy targi Rokity o jego ministerstwo....

 

"Polityka nie ma nic wspólnego z moralnością. Była, jest i będzie brutalną i brudną grą; kto twierdzi inaczej jest naiwniakiem albo hipokrytą."

Libera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co sugerujesz w kwestii członków PZPR i im podobnych. Trzeba było pozamykać, żeby nie mogli się wiązać biznesowo? Zakazać podejmowania działalności gospodarczej?

 

W PZPR było sporo porządnych żarliwie uczciwych ludzi, jak choćby Kuroń.

Członkami byli Geremek, Balcerowicz i w szczytowym okresie blisko milion osób.

Z rodzinami oraz partiami i organizacjami wasalnymi i służalczymi powstaje rzesza kilku milionów ludzi - w dużym stopniu beneficjentów poprzedniego systemu.

Mówienie o wykluczeniu wszystkich z życia publicznego to bzdura....

 

Bogusław mowa jest o dekomunizacji, patrz Niemcy, ale oni tego nie rozumieją mówiąc o wykluczeniu wszystkich.... :o :o :o

 

Było wielu porządnych ludzi, także Kuroń, szkoda że np w rocznice KOR-u nikt nie pamiętał o podziękowaniu, szanowne grono przecież conajwyżej może Kuronia uszanować "plwocinami", "gnojowaniem" i "............." wpisz każdy chamski tekst plus kłamstwo.... no ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Lewakk jak ktos ośmiela sie mieć inne zdanie zaraz w Twoich wypowiedziach pojawiają się całe chmary wykrzykników i pytajników.

Tak - CAŁA Polska żyje burdelem związanym z tzw politykami. Jednych trafia szlag, żę ktoś rozumie to w ten sposób(jak np Ty), inni są wściekli na tak jawną próbę korupcji, jeszcze inni widzą w tym jeszcze co innego (sam nie wiem co).

Ogólnie chwilami strach otworzyć lodówkę, bo a nuż Begerowa stamtąd wyskoczy z magnetofonem np. ;-)

 

a ja Cię zapewniam że zdecydowana wiekszośc ludzi nie zyje polityką, bo jej serdecznie dość.....

Większośc tez z Renia i Nefer nie będzie namiotować pod sejmem, bo nagle uwierzyli w odnowę moralną Joanny d'Arc, Tuska, Kalisza, Lepperea i całej tej spóły.....

 

JA przestałęm wierzyc w idealizm gdy taka sama spóła w 1992 z wielce szanownym Wałęsą i może przyszłym posłem PO Wachowskim obalała po nocy rząd który chciał przeprowadzić to na co było stać całą europę postkomunistyczną - lustrację i dekomunizację, a tak dalej się grzebiemy w teczkach...

 

Najwazniejsze podkresla Bogusław, jaka alternetywa????

Wiem o tym lecz większość z nas ogląda/słucha różnorakie media i siłą rzeczy jest zmuszona do uczestniczenia w tym bajzlu.

Co do polityków - najbardziej wkurza mnie to że zamiast dobrze rządzić krajem brodzą w aferach, teczkach i własnych gierkach. Oczywiście za naszą kasę, a jak!.

My możemy się poróżnić, pogadać , powkurzać na siebie...tylko po co. Oni i tak zrobią swoje.

Gospodarki to nie uzdrowi. Przestępców nie ukróci (teraz najważniejsze jest szukanie jakiegoś bezdomnego zamiast wziąć się za konkretne afery).

A życie płynie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nauka trudną jest, no i bez kolców się nie obędzie.

 

jeszcze poseł Kuchciński został do poprawki :wink:

podobalo mi się, jak któryś z posłów pisowskich ganiał z kartką na której byly odręcznie napisane żądania PO przed wejściem całej partii do koalicji z PIS.

 

Jak pięknie udają durniów udawadniając, że nie ma pewnej różnicy :lol:

 

a jest???? To jest jakaś różnica pomiędzy żądaniem przez PO stołków, a żadniem przez innych stołków??? :lol: :lol: :lol:

 

Przypomnijmy targi Rokity o jego ministerstwo....

 

"Polityka nie ma nic wspólnego z moralnością. Była, jest i będzie brutalną i brudną grą; kto twierdzi inaczej jest naiwniakiem albo hipokrytą."

Libera

 

zapomniało się o paru innych "sprawach" do załatwienia przez pis?

- nepotyzm /stołki dla rodziny begerowej/

- propozycja zabezpieczenia weksli przez sejm

- i zrobienie cos ze sprawami karnymi pani poseł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Lewakk jak ktos ośmiela sie mieć inne zdanie zaraz w Twoich wypowiedziach pojawiają się całe chmary wykrzykników i pytajników.

Tak - CAŁA Polska żyje burdelem związanym z tzw politykami. Jednych trafia szlag, żę ktoś rozumie to w ten sposób(jak np Ty), inni są wściekli na tak jawną próbę korupcji, jeszcze inni widzą w tym jeszcze co innego (sam nie wiem co).

Ogólnie chwilami strach otworzyć lodówkę, bo a nuż Begerowa stamtąd wyskoczy z magnetofonem np. ;-)

 

a ja Cię zapewniam że zdecydowana wiekszośc ludzi nie zyje polityką, bo jej serdecznie dość.....

Większośc tez z Renia i Nefer nie będzie namiotować pod sejmem, bo nagle uwierzyli w odnowę moralną Joanny d'Arc, Tuska, Kalisza, Lepperea i całej tej spóły.....

 

JA przestałęm wierzyc w idealizm gdy taka sama spóła w 1992 z wielce szanownym Wałęsą i może przyszłym posłem PO Wachowskim obalała po nocy rząd który chciał przeprowadzić to na co było stać całą europę postkomunistyczną - lustrację i dekomunizację, a tak dalej się grzebiemy w teczkach...

 

Najwazniejsze podkresla Bogusław, jaka alternetywa????

Wiem o tym lecz większość z nas ogląda/słucha różnorakie media i siłą rzeczy jest zmuszona do uczestniczenia w tym bajzlu.

Co do polityków - najbardziej wkurza mnie to że zamiast dobrze rządzić krajem brodzą w aferach, teczkach i własnych gierkach. Oczywiście za naszą kasę, a jak!.

My możemy się poróżnić, pogadać , powkurzać na siebie...tylko po co. Oni i tak zrobią swoje.

Gospodarki to nie uzdrowi. Przestępców nie ukróci (teraz najważniejsze jest szukanie jakiegoś bezdomnego zamiast wziąć się za konkretne afery).

A życie płynie dalej.

 

Jak większośc??? sam powiedziałeś że nie oglądasz, ja nie oglądam, to że mtom się przyznał że lubi te szarpaniny to nie większośc.... ja nie mam przyjemności w udawaniu że Joanna d'Arc to mój idol, a człowiek z zasadami nagle jest ideałem moralnej polityki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nauka trudną jest, no i bez kolców się nie obędzie.

 

jeszcze poseł Kuchciński został do poprawki :wink:

podobalo mi się, jak któryś z posłów pisowskich ganiał z kartką na której byly odręcznie napisane żądania PO przed wejściem całej partii do koalicji z PIS.

 

Jak pięknie udają durniów udawadniając, że nie ma pewnej różnicy :lol:

 

a jest???? To jest jakaś różnica pomiędzy żądaniem przez PO stołków, a żadniem przez innych stołków??? :lol: :lol: :lol:

 

Przypomnijmy targi Rokity o jego ministerstwo....

 

"Polityka nie ma nic wspólnego z moralnością. Była, jest i będzie brutalną i brudną grą; kto twierdzi inaczej jest naiwniakiem albo hipokrytą."

Libera

 

zapomniało się o paru innych "sprawach" do załatwienia przez pis?

- nepotyzm /stołki dla rodziny begerowej/

- propozycja zabezpieczenia weksli przez sejm

- i zrobienie cos ze sprawami karnymi pani poseł

 

nie zapomniałem także o tym że kilka tygodniu temu mówiło się o kupowaniu miejsc na listach PO,

nie zapomniałem też że dziś krzyczy ten sam układ który w 1992 roku zrobił wszystko byśmy byli bantustanem z nomenklaturową gospodarką, bez dekomunizacji i lustracji gdy wszystkie kraje wokół takowe przeprowadziły

nie zapomniałęm też że najwięcej moralizmów dziś mają do powiedzenie "ad personam" od "gnojowania" i "................" wszystkich chamskich tekstów przy dyspucie o Kuroniu

 

jako ciekawostkę hipokryzji..... dziś wyborcza (z wyjątkiem J. Kurskiego) jes głównym umoralniaczem PIS-u, ile osiągnął dla dobra Polski Michnik całując się z Jaruzelskim i Kiszczakiem nie muszę przypominać, ale dziś w sobotę ta znana z dewocyjności gazeta dodaje piękny dodatek o JPII, co za piękny dowód nie tylko dewocyjności co i życia naukami JPII, bo przecież wyborcza nie tylko mocno wykorzystywała słowa papieża apropos Unii Europejskiej, ale także za jego życia jakże wyborcza propagowała nauki JPII w sprawie aborcji, eutanazji, antykoncepcji.....to jest dopiero hipokryzja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och, och

PiSowiec o najczystszych rekach i najszczerszym spojrzeniu, w ogóle naj, będzie twarzą kontrataku :-? :-? :-? :-?

Manifestacja poparcia dla rządu w kolebce Solidarności, wsparcie od Radia Maryja i ujawnienie raportu o WSI - to odpowiedź PiS na aferę taśmową - pisze "Życie Warszawy".

 

Według dziennika, o tym, że kontratak PiS będzie bezpardonowy, świadczy choćby fakt, że twarzą kampanii mającej ratować nadszarpnięty wizerunek partii został Jacek Kurski. To właśnie on pojawia się od dwóch dni w mediach, by odpowiadać na ataki politycznych przeciwników. - Adam Bielan i Michał Kamiński przestali grać pierwsze skrzypce, bo utracili zaufanie Jarosława Kaczyńskiego - tłumaczy jeden z polityków PiS.(..).tu

Już on z pewnoscia uratuje wizerunek.

Na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia czyste ręce ma dla mnie bez wątpienia Jarosław, nie mówiąc o ewidentnych kompetencjach.

Gdyby było inaczej, juz dawno byłby rozszarpany żywcem......

 

Każdą partię reprezentuje przed mediami w gruncie rzeczy grupka tych samych kilku osób, oddelegowanych i stosownie upoważnionych do takiego działania bądź samych pchających się nachalnie do mikrofonów i przed kamery.

To te kilka osób, ich osobowość i sposób konstruowania wypowiedzi kreuje w dużym stopniu wizerunek każdej z partii.

Najlepiej dla każdej z partii byłoby, aby byli to ludzie piękni i wygadani :o

I tu PIS ma kłopot: Dorn, Gosiewski, Zawisza mistrzami retoryki i erystyki niestety nie są. To już Lepper w takim porównaniu wypada znacznie korzystniej...........

Wielu słuchających patrzy na mimikę i sposób prezentacji treści, zupełnie nie zajmując się tymi treściami.

Najlepiej, gdyby na froncie medialnym działali politycy o aparycji Olechowskiego, no w najgorszym wypadku Cimoszewicza.

Inaczej również brzmią treści wypowiadane z dobrym akcentem, zdecydowanie i wyraźnie, a inaczej cicho, bełkotliwie i lękliwie.

 

Porównując jednak sam wizerunek polityka, gdy pomyślę sobie, że prezydentem miałby być Tusk, to wolę już Lecha a jako premiera również wolę widzieć Jarka niż Mentora Jana Marię.....

Wolałbym, by nasz prezydent miał posturę przynajmnie prezydenta Kaczorowskiego no ale cóż......

Dla mnie jest i tak lepszy od Tuska.

 

To jest moje prywatne zdanie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyjrzyj się Dropsiak kobietom- Politykom.

Senyszyn, Pitera, Beger, Gronkiewicz jak się mocno uśmiechnie, też do gwiazd mediów nie należą......

 

I dla kontrastu: Kamela-Sowińska, Jaruga-Nowacka, Huebner a nawet z SO Wiśniowska.... Przyjemne w odbiorze, konkretne kobiety.

 

Oczywiście, że przede wszystkim ważne są treści.

Dla ludzi także, bo gdyby poprzestać na aparycji i elokwencji to układ

sił w parlamencie byłby z pewnością inny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...