Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Najnowsza interpretacja skrótu PiS - Przepraszamy i spadamy :-)

Od miesiąca nie mam TV - nawet nie wiecie, jak psychicznie odpoczęłam :D. Zastanawiam się, czy wogóle się podłączać do jakiejś cyfry - wcale mi się nie tęskni za mordkami w TV... W necie i gazecie jakoś to lepiej "wchodzi", widocznie wzrok dostarcza więcej bodźców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

funkcjonariuszem to on może nie jest, ale pranie mózgu przeszedł :wink:

 

wczoraj u Lisa wypowiadał sie jeden z młodych gniewnych zwolenników PiSu. Nie jako zaproszony gość, ale jako niby przypadkowa publika.

I jakbym slyszała gregmeno-wareczko-lewakka. Idetyczne zaperzenie się, te same zwroty /np.

ci co im gorzej to lepiej
:lol: .

Mlodzian był tak podekcytowany wlasną nienawiścią do wszelkich przeciwników, aż piana mu zię zbierała w kącikach ust.

 

Ciekawe, czy ktoś naszą tubę propagandową rozlicza ze zniechęcania potencjalnych wyborców do PiS'u 8) :lol:

 

 

Normalny, codzienny język Majki, gratuluję!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kalizm? 8)

 

Wilcza, to jest kalizm. Przykładanie różnych standardów do siebie i do innych. TKM.

 

No to wiemy jakie teraz słowo "projekcja" będzie powtarzać, zawsze mniej wmieszanych niż wszyscy "bici murzyni" :lol: :lol: :lol:

 

Mtom apropos zacytowanego słowa, podwójnie, co powiesz o gościu co od kilku miesięcy wmawia innym bycie tubą, rzecznikiem, członkiem partii, służbistą a na końcu nagle dziwi się że jemu to zarzucono??? 8) 8) 8)

 

Nadal wierzę w Twoją uczciwość!!!! Przecież podasz dowody swoich stwierdzeń....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyznał mtom opozycja jest beznadziejna, więc zapewne większośc ma obawy przed jakością ewentualnego rządzenia tejże opozycji...., wyborcy ocenią czy partia która jedyne co przepchneła to finansowanie partii politycznych z budżetu dla dobra społeczeństwa, a która domaga się tylko wtedy wyborów gdy w sondażach przewodzi....

 

Słusznie KArnowski pisze:

Było coś symbolicznego w szatańskim tańcu pod sejmem połączonych sił młodzieżówek związanych z PO i SLD, prowadzących przez Piotra Tymochowicza I Mieczysława Wachowskiego!!!!!!

To już nie jest żaden program pozytywny, nie ma żadnej próby zbudowania wspólnoty społecznej. Są tylko maksymalistyczne hasła polityczne. Została czysta rewolucja. A na przeciw język nienawiści, znowu zdjęcie wykrzywionego Antoniego Macierewicza na czołowce wielkiej gazety. Brakuje tylko czarnej opaski i wiersza "Nienawiśc". Pewnie będzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyznał mtom opozycja jest beznadziejna, więc zapewne większośc ma obawy przed jakością ewentualnego rządzenia tejże opozycji...., wyborcy ocenią czy partia która jedyne co przepchneła to finansowanie partii politycznych z budżetu dla dobra społeczeństwa, a która domaga się tylko wtedy wyborów gdy w sondażach przewodzi....

 

Słusznie KArnowski pisze:

Było coś symbolicznego w szatańskim tańcu pod sejmem połączonych sił młodzieżówek związanych z PO i SLD, prowadzących przez Piotra Tymochowicza I Mieczysława Wachowskiego!!!!!!

To już nie jest żaden program pozytywny, nie ma żadnej próby zbudowania wspólnoty społecznej. Są tylko maksymalistyczne hasła polityczne. Została czysta rewolucja. A na przeciw język nienawiści, znowu zdjęcie wykrzywionego Antoniego Macierewicza na czołowce wielkiej gazety. Brakuje tylko czarnej opaski i wiersza "Nienawiśc". Pewnie będzie.....

 

 

Lewakk - przecież to Ty ciągle pisałeś o koalicji PO z Samoobroną, a tymczasem Twoi Panowie znowu merdają ogonkiem do siebie. A tak pięknie Pan Premier przysięgał w "świętym miejscu" że juz nigdy więcej.

Żałosny jesteś i zżerasz własny ogon. Zaklinanie rzeczywistości nic Ci nie pomoże, bo tego syfu nie da się obronić. Twoi ideolodzy dali du.... na kazdej linii, a rok ich rządzenia można skrócić jednym zdaniem "Chceliśmy dobrze, a wyszło jak zawsze".

Do władzy dorwała się ekipa zakompleksionych ludzi, którzy niczego w życiu nie osiągnęli i całą swoją frustrację przelali na politykę próbując zgnoić wszystkich inaczej myślących . Alleluja ..... i do przodu, jak mawia Towarzysz Rydzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

nie wiem jak inni ale ja twoje wypociny traktuję jak płatne bannery, których nie da się wyłączyć, ale zawsze je można przewinąć.

BINGO!!!

:D

 

PAP, tm/07.10.2006)

Rząd twierdzi: podatki maleją. To nieprawda. Od kilku lat fiskus ściąga z nas coraz więcej. W przyszłym roku znów chce pobrać o ponad 10 proc. podatków więcej niż w tym. A może być gorzej - pisze "Gazeta Wyborcza".

 

Stale rosną nasze podatki od dochodów. Nauczyciel z pensją 2000 zł brutto miesięcznie dostaje w tym roku na rękę mniej niż sześć lat temu! W skali roku straci ponad 50 zł. Jeszcze bardziej dostaną po kieszeni ludzie z wyższymi dochodami. Przedstawiciel handlowy z 3500 zł brutto zarobi na rękę w skali roku mniej o ponad 200 zł. Urzędnik z pensją 5000 zł straci w porównaniu z 2000 rokiem 500 zł, a księgowa z 7500 zł brutto z powodu wyższych podatków zarobi mniej o ponad 1350 zł - podaje "GW".

 

Wszystko z powodu zamrożenia od 2002 r. progów podatkowych, a później także kwoty dochodu wolnego od podatku i kosztów uzyskania przychodu. Coraz mocniej bije nas też po kieszeni rosnąca co rok składka na ubezpieczenie zdrowotne.

 

W przyszłym roku nie będzie obiecanej przed wyborami obniżki stawek PIT do 18 i 32 proc.

 

Rząd miał zatrzymać chociaż kroczącą podwyżkę podatków osobistych wynikającą z zamrożenia progów i kwoty wolnej. Niestety, kłótnie polityków i rozłam w koalicji sprawiły, że Sejm zajmuje się głównie sam sobą, a nie zmianami w ustawie o PIT - podkreśla "GW".

 

Abyśmy doczekali obiecanego przez rząd odmrożenia progów, politycy muszą zakończyć prace nad zmianami w PIT przed końcem listopada. Jeśli nie zdążą, kolejny rok z rzędu zapłacimy wyższy podatek osobisty.

 

Ale nawet jeśli się wyrobią, podatki i tak - jak co roku - uderzą nas po kieszeni. Wzrośnie akcyza na benzynę (o 25 gr na litrze), na papierosy i autogaz. O 10 proc. ma się zwiększyć akcyza na piwo.

 

Nie jest jasne, co z planowaną wcześniej drastyczną podwyżką akcyzy na olej opałowy. Wicepremier Zyta Gilowska "nadal jest jej zwolenniczką". A jednocześnie upiera się, że podatki będą niższe.

 

http://podatki.onet.pl/1414687,1,0,wiadomosci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropsiak, co oni robią z tymi naszymi pieniędzmi? Jakoś zwiększenia jakości pracy urzędniczej nie zauważyłem? Co dostanę w zamian, że płacę wyższe podatki?

 

Zakładany w budżecie na 2007 rok szybki wzrost wydatków państwa może spowodować wzrost relacji wydatków sektora do PKB i tym samym wzrost obciążeń fiskalnych gospodarki. Jednocześnie istnieje zagrożenie kontynuowania niekorzystnej tendencji wzrostowej długu publicznego, wynika z opublikowanej w piątek opinii Rady Polityki Pieniężnej (RPP) do projektu budżetu.

 

Zdaniem RPP, czynnikiem determinującym kształt projektu ustawy budżetowej na 2007 rok jest szybki wzrost wydatków budżetu państwa, wynoszący w ujęciu nominalnym 8,4%.

 

„Wzrost ten spowoduje, że łączna dynamika wydatków sektora finansów publicznych będzie na tyle wysoka (6,3% nominalnie, 4,3% realnie), że w konsekwencji nastąpi wzrost relacji wydatków sektora do PKB (z 42,7% do 42,8%)” – napisano w komunikacie RPP.

 

Jednocześnie wydatki publiczne będą utrzymywały się na wysokim poziomie, a relacja dochodów sektora finansów publicznych wzrośnie do 40,4% PKB z 40,0%, a dochodów budżetu państwa – do 19,3% z 19,0%.

 

„Wzrośnie zatem obciążenie fiskalne gospodarki” – czytamy w komunikacie.

 

Przed wyborami zapewniano mnie, że podatki będą maleć, a rosną.

Kaczyński zapewniał, że już nigdy, przenigdy nie będzie współpracował z "tymi ludźmi" i co? Kolejne kłamstwo? Czy na kłamstwie da się zbudować IV RP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałam się zapytać.

Jak tam nastroje w Wawce przed marszem PO, kontr-marszem chodnikowym LPR i MW i wiecem PiSu wraz radiem maryja? 8) :p

 

nie przenoście nam stolicy do Krakowa......................... :lol:

Pelno policji od rana w centrum.

Musi zadymy sie boja :-?

I chyba slusznie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

nie wiem jak inni ale ja twoje wypociny traktuję jak płatne bannery, których nie da się wyłączyć, ale zawsze je można przewinąć.

 

 

Żałosny jesteś i zżerasz własny ogon. Zaklinanie rzeczywistości nic Ci nie pomoże, bo tego syfu nie da się obronić. Twoi ideolodzy dali du.... na kazdej linii, a rok ich rządzenia można skrócić jednym zdaniem "Chceliśmy dobrze, a wyszło jak zawsze".

Do władzy dorwała się ekipa zakompleksionych ludzi, którzy niczego w życiu nie osiągnęli i całą swoją frustrację przelali na politykę próbując zgnoić wszystkich inaczej myślących . Alleluja ..... i do przodu, jak mawia Towarzysz Rydzyk.

 

 

Codzienny forumowy język....

Słusznie piszą Karnowski i Ziemkiewicz obsesja i "język nienawiści".....

 

Patrząc na wiece, mamy demokrację, mamy wybór, trzeba to szanować, nawet jeśli bedą nowe wybory życzę PO, lub inne partii takiej wygranej by samodzielnie tworzyć rząd!!!

Mamy wybór czy błękitny marsz ludzi ponurych, kurczowo broniących III RP, czy marsz PIS ludzi radosnych i chcących budowac IV RP nie odrzucających nawet tak wyśmiewanych Alleluja i do przodu (chwała Tuskowi za przeprosiny za "mohery", nie spodziewam się takiego gestu kiedykolwiek po killku forumowiczach), albo mamy marsz białej róży....

 

Polska musi być odnowiona, nie nocnymi rewoltami jak w 1992, czy nocnymi spotkaniami Tuska z Lepperem, potrzeba zgody, nie ciągłą szarpaniną, nie żądaniami nowych wyborów bo akurat "my" przewodzimy w sondażach..., nadal potrzebna jest dekomunizacja i lustracja bądźmy normalnym krajem jak sąsiednie które to przeprowadziły....

 

 

 

Myślę że gdyby człowiek który złamal wszelkie zasady demokratyczne i po przegranych podwójnie wyborach odszedłby od kierowania swoją partią, zapewne mielibyśmy rząd PO-PIS....

 

 

 

p.s. Masz racje Jerzysio jak słuchałem Zetki jedyni aresztowani byli w marszu PO, obłożenie petardami i jajkami, pewnie chcieli "pokojowo", a może zastosowali instrukcje z strony internetowej Inicjatywy uczniowskiej do rozprawienia się z bankami....:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Masz racje Jerzysio jak słuchałem Zetki jedyni aresztowani byli w marszu PO, obłożenie petardami i jajkami, pewnie chcieli "pokojowo", a może zastosowali instrukcje z strony internetowej Inicjatywy uczniowskiej do rozprawienia się z bankami....:

 

Pewnie któraś z tych (cytaty z Onetu):

"Na trasie 'Błękitnego marszu' znalazły się też młode działaczki PiS, które chciały poczęstować liderów PO jabłkami. Nie udało im się jednak dotrzeć do celu, bo zostały odsunięte przez siły porządkowe. "

Policja widać uznała że chęć poczęstunku może być nieszczera, albo jabłuszka przypominały owoce tylko wyglądem. A może chodzi o jakieś lewackie bojówki?

"W pewnym momencie jego uczestnicy napotkali kilkudziesięciu manifestantów z antyglobalistycznych organizacji Młodych Socjalistów i Pracowni Demokratycznej. 'Ani kaczor, ani Donald' - skandowali antyglobaliści."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wybór czy błękitny marsz ludzi ponurych, kurczowo broniących III RP, czy marsz PIS ludzi radosnych

a skąd lewakku taka opinia.... :o :o :o , rozumiem że byłeś, widziałeś i jak zwykle piszesz prawdę......

tak się składa, że szedłem dzisiaj w tym błękitnym i nie widziałem nikgo smutnego... a obok pałacu prezydenckiego, to dopiero wszyscy mieli ubaw.... - po tysiąckroć cytowany był prezydent "spieprzaj dziadu"

 

 

Myślę że gdyby człowiek który złamal wszelkie zasady demokratyczne i po przegranych podwójnie wyborach odszedłby od kierowania swoją partią, zapewne mielibyśmy rząd PO-PIS....

:o :o :o ,a to dobre. To myslisz ........ (tu wpisałem epitet, ale co tam .... ) , że to DT nie chciał koalicji? O nie mój drogi, nie chcieli jej wszyscy wyborcy PO, wielokrotnie zbrukani w kampanii wyborczej przez kaczyńskich, kurskiego kamińskiego, rydzyka... żeśmy niby gorsi Polacy i katolicy, przy okazji złodzieje, mordercy (tak, tak, wykrzyczał to ksiądz w kościele), bogacze i zdrajcy... i z takimi jak my chcesz sojuszu???

Czy jesteś w stanie pojąć,że dla PO nie ma władzy za wszelką cenę jak dla Twojej opcji.

To Cię boli że dla władzy PO nie sprzymierzyła się z bandytami i faszystamii jak PiS, boli bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Masz racje Jerzysio jak słuchałem Zetki jedyni aresztowani byli w marszu PO, obłożenie petardami i jajkami, pewnie chcieli "pokojowo", a może zastosowali instrukcje z strony internetowej Inicjatywy uczniowskiej do rozprawienia się z bankami....:

 

Pewnie któraś z tych (cytaty z Onetu):

"Na trasie 'Błękitnego marszu' znalazły się też młode działaczki PiS, które chciały poczęstować liderów PO jabłkami. Nie udało im się jednak dotrzeć do celu, bo zostały odsunięte przez siły porządkowe. "

Policja widać uznała że chęć poczęstunku może być nieszczera, albo jabłuszka przypominały owoce tylko wyglądem. A może chodzi o jakieś lewackie bojówki?

"W pewnym momencie jego uczestnicy napotkali kilkudziesięciu manifestantów z antyglobalistycznych organizacji Młodych Socjalistów i Pracowni Demokratycznej. 'Ani kaczor, ani Donald' - skandowali antyglobaliści."

No patrz, a ja przypadkiem oglądałem TVN24 (u kogoś, bom tv w chaupie nie oglądam) a tam pikna dzioucha z koszem z jabłkami rzeczywiście szła...tyle że miała koszulkę z PO...? Może stronniczy onet coś pokiełbasił? A może znów manipulacja? HGW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a nie wiem czy zwróciliście uwagę na "liczebność" końskich oddziałów lpr... z góry wyglądało, że ich trochę jest, a z boku kamera pokazała, że pod flagą... nie było nikogo? Znów jakaś manipulacja?

To ciekawe w końcu ile ich było 2 czy 4 tys...? A może tylko 1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wybór czy błękitny marsz ludzi ponurych, kurczowo broniących III RP, czy marsz PIS ludzi radosnych

a skąd lewakku taka opinia.... :o :o :o , rozumiem że byłeś, widziałeś i jak zwykle piszesz prawdę......

tak się składa, że szedłem dzisiaj w tym błękitnym i nie widziałem nikgo smutnego... a obok pałacu prezydenckiego, to dopiero wszyscy mieli ubaw.... - po tysiąckroć cytowany był prezydent "spieprzaj dziadu"

 

 

Myślę że gdyby człowiek który złamal wszelkie zasady demokratyczne i po przegranych podwójnie wyborach odszedłby od kierowania swoją partią, zapewne mielibyśmy rząd PO-PIS....

:o :o :o ,a to dobre. To myslisz ........ (tu wpisałem epitet, ale co tam .... ) , że to DT nie chciał koalicji? O nie mój drogi, nie chcieli jej wszyscy wyborcy PO, wielokrotnie zbrukani w kampanii wyborczej przez kaczyńskich, kurskiego kamińskiego, rydzyka... żeśmy niby gorsi Polacy i katolicy, przy okazji złodzieje, mordercy (tak, tak, wykrzyczał to ksiądz w kościele), bogacze i zdrajcy... i z takimi jak my chcesz sojuszu???

Czy jesteś w stanie pojąć,że dla PO nie ma władzy za wszelką cenę jak dla Twojej opcji.

To Cię boli że dla władzy PO nie sprzymierzyła się z bandytami i faszystamii jak PiS, boli bardzo...

 

Swego czasu była dyskusja w mediach kto niechciał rządów PO i PIS, dziękuję za proste przypomnienie że nikt z PO nie chciał koalacji z PIS, jedni chcieli IV RP. a drudzy III RP, to wiele wyjasnia dlaczego nie ma rządów PO i PIS!!!!!!!!! To bardzo ważne zdanie, dziękuje Wilcza, wiele wyjasniłeś!!!!!!!!

Twoje słowa to bardzo wielki krok do wyjasnienia prawdy!!!!!

Jestem szczerze zobowiązany za szczerośc....

 

Szkoda........, ale dobrze że wszyscy już wiedzą, dlaczego nie ma rządu PO i PIS....Wilcza jeszcze raz dzięki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry jesteś lewakk

napisałem, że wyborcy PO nie chcieli koalicji opluci w kampanii wyborczej PiS, ale ty nie widzisz rzeczy oczywistych.

 

Przypomnę więc co napisałem w marcu

chłodnym okiem

 

2005

Do sierpnia

Nareszcie. Będzie koalicja TO i PiC , naprawdę mamy nadzieję ,że w końcu coś zacznie się zmieniać. Nie będzie rewolucji , nie odczujemy tego zaraz, ale będzie lepiej, musi być…. Bo jak nie oni i teraz, to kto i kiedy.

 

Wrzesień

PiC. W kampanii wyborczej chlastamy jak popadnie, LSD, potem Cimoszkę, a jak ten zrejteruje, TO… i co z tego że to przyszły koalicjant ?

W polityce nie ma zasad, liczy się tylko skuteczność.

 

Wrzesień - październik

To boli. Boli to kłamstwo gdy Talibowie dzielą nas na:

- dobrych i złych Polaków,

- wrażliwych i solidarnych z jednej strony oraz nieczułych na krzywdę ludzką liberałów, z drugiej,

- broniących wartości, rodziny i moralności przeciw zboczeńcom i ich obrońcom,

- prawdziwych katolików i psowierców.

„Ciemny naród przyjmie wszystko” :o

 

Dzień po wyborach.

Co robić, gdy ktoś mi pluje w twarz , a po chwili wyciąga rękę na zgodę.

… taaaak, jak się chce uprawiać politykę, trzeba mieć grubą skórę.

Ale łże-partia i jej bulteriery obrazili mnie osobiście, a ja politykiem nie jestem, więc nie nadstawię drugiego policzka.

Na miejscu JMR i DT nie wszedłbym do koalicji, ale co oni zrobią - zobaczymy.

 

Emocje i honor zwyciężyły.

TO mówi nie.

Szkoda. Chyba to strata dla nas wszystkich.

Jeszcze nie wiem na pewno, ale już czuję, że jednak tak trzeba było zrobić. :roll:

 

Październik

PiC. To niemożliwe. TO chce władzy , zrobi wszystko by rządzić.

I. Nie? To co my teraz zrobimy?

II. Na kogo zrzucimy ciężar odpowiedzialności za trudne decyzje?

III. Kim będziemy rządzić?

 

Listopad

ad I) PRL i Sadoobrona już przebierają nóżkami.

ad II) Odpowiedzialność i tak zrzucimy na TO.

ad III) Nie matura lecz chęć szczera … ,a nasi są wszędzie, że kiedyś w PZPR , nikt nie zauważy.

 

...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyraźnie widać, że ta koalicja nie miała szans na powstanie. PO i PiS mają po prostu różne wizje państwa i tyle. Kompromis był niemożliwy. Dlatego też Kaczyńskiemu zawsze bliżej będzie do lewicowej Samoobrony i LPR niż do PO.

Po skandalu z pomyleniem flagi rosyjskiej z czeską mamy kolejną wpadkę polskich władz. W wywiadzie udzielonym dziennikarzom czeskiego tygodnika "Tyden" prezydent Lech Kaczyński oświadczył, że Ukraina jest ważnym sąsiadem zarówno Czech, jak i Polski. (...) Pytany o prezydencką wypowiedź minister Andrzej Krawczyk wyjaśniał wysłannikom radia, że prezydent użył skrótu myślowego, bądź się przejęzyczył.

 

Ja bym mu za to przyznał zaocznie Giertychową maturę. Wszak z jednego przedmiotu (geografii) można oblać. :D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

PS. Wilcza, moje wypowiedzi były wprost cięte, manipulowane. (Nie karmi się trolli). 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wilcza, moje wypowiedzi były wprost cięte, manipulowane. (Nie karmi się trolli).

 

:lol: To wyznanie i tak nie ma większego znaczenia.

 

lewakk! Nie szkoda Ci czasu na tych politycznych ślepców?

wilcza przedstawił właśnie krótką historię swojej nienawiści do innych Polaków.

To on uważa się za lepszego obywatela a zwycięzki PIS postawił go po tej gorszej stronie. :-? Wilcza. Nie przyszło Ci o głowy, że w dobrej wierze bierzesz udział w wielkim oszustwie?

Przecież to Twoi "liberałowie", a w gruncie rzeczy zwykli złodzieje z lewa i z prawa doprowadzili ten kraj do takiego burdelu.......

 

Lewakk! Olej ich! Naprawdę szkoda Twojego cennego czasu.

Jeśli do tej pory nic nie zrozumieli z przebytej lekcji historii, to ich choroba jest nieuleczalna lub przewlekła.

Prezentują typowe myślenie paranoiczne, bez ważenia za i przeciw.......

 

Zadaj sobie wilcza proste pytanie: A jeśli to PIS ma rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...