Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

(...)

itd.

Kontrolowane przecieki, niedomówienia, oskarżenia tylko po to, żeby przykleiło się do przeciwnika. W jeden dzień zarzekanie się, w następny zmiana zdania.

Walka o władzę. Wszystkie chwyty dozwolone jak widać.

Niejaki Machavelli napisał dawno, że cel uswięca srodki jesli działania słuzą dobru państwa.

To wszystko niczemu dobremu nie służy, w mojej opinii. Ani w blizszej ani dalszej perspektywie /patrz Romkowe amnestie/.Słuza brutalnej walce o władzę, chocby po trupach wszystkiego. I tego złego i tego dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja to dopiero jestem zniesmaczony......

 

Również Twoim pisaniem.

Widzę, że nic a nic Dropsiak nie chcesz zrozumieć o czym piszę.

Patrzysz tylko jak piszę. Szkoda.

 

W konfrontacji niektórych zachowań ze śmiercią właśnie, szczególnie boleśnie odczuwam fałsz postaw.

Memento mori.

Miejcie dystans. Możemy być i z pewnością jesteśmy manipulowani.

Mogą zacierać ręce z satysfakcją ludzie pokroju Lesiaka i Wachowskiego, którzy recenzują samych siebie, a zapoczątkowana działaniami roku '92 dezintegracja prawicy postępuje nadal.............

 

Gdybyś mnie poznała wiedziała byś, że nigdy nie kłócę się ze zdarzeniami

dokonanymi.

Walczę by rzeczy nie zaistniały lecz jeśli już zaistnieją........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to dopiero jestem zniesmaczony......

 

Również Twoim pisaniem.

Widzę, że nic a nic Dropsiak nie chcesz zrozumieć o czym piszę.

Patrzysz tylko jak piszę. Szkoda.

 

W konfrontacji niektórych zachowań ze śmiercią właśnie, szczególnie boleśnie odczuwam fałsz postaw.

Memento mori.

(...)

Wiesz, że ja Twoim od dawna. I odnosze wrażenie, że to Ty nie chcesz własnie zrozumiec o czym piszą inni. Ci których z taką lekkoscią po wielokroć tu obrazałeś, w mojej opinii po prostu prowokując.

Stosuj te sama miare do siebie i innych i bedzie oki.

A Twojej Mamie wieczny odpoczynek.....

i przestałbyś wplątywać śmierć bliskiej osoby w swoje forumowe gierki i uzywac jej jako argumentu w watku o polityce.

Smierci nalezy się szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(....)Ze strony forumowiczow padaja coraz bardziej niewybredne, głupie obelgi.(...)

to wiesz - zaczyna się od siebie.

BO

Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

pa

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Bogusław Dropsiak chciał Ci przekazać szczególne kondolencje i pokazać że w życiu stosuje własne zasady i oceny innych zaczyna od siebie..., ale zapewniam Cię inaczej nie potrafi...

 

 

ps, Zadna siła w takim momencie nie zmusiłaby mnie do siedzenia na forum. I bluzgania. Jakos mi to do siebie nie pasuje. Mocno.

Pora moze Bogus zastosowac własne pouczenia i rady do siebie samego?

ps A i wypowiedzi o argumentach siłowych tez nie pojawiają sie po raz pierwszy. O czymś to swiadczy.

Sorry ale się zniesmaczyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

 

 

i to mnie własnie wkurza, mam w no jego agentów i jego teczki, ja chcę jedynie żyć w normalnym kraju, czy to tak wiele ? Niech zajmą się najpierw tym co najbardziej boli społeczeństwo w tym kraju a potem jezeli bedą mieli czas i ochotę niech się licytują teczkami i szukają tajnych agentów.

 

Gdyby w 1992 Tusk, Wachowski i klika im podobnych person nie robiła nocnego przewrotu, mielibyśmy lustrację i dekomunizację jak innych krajach ościennych, sąsiedzi to potrafili zrobić a my zafundowalsmy sobie gospodarkę nomenklaturową i rok 2006 i granie Pallikota w Gilowską....

 

Dziś mielibyśmy normalny kraj, a nie otumanione społeczeństwo któremu Adaś każe szanować Kiszczaka i Jaruzela, a gospodarka uwłaszczyła ale nie obywateli a nomenklaturę i można udawać i tego nie widzieć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za kilka miesięcy gaz może zdrożeć nawet o 10 proc. Więcej zapłacą firmy i zwykli odbiorcy. Dlatego że rosyjski dostawca zapewne zażąda wyższej ceny

 

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które odpowiada za zaopatrzenie kraju w gaz, od kilku tygodni negocjuje nowy kontrakt. Chodzi o minimum 2,5 mld m sześc. gazu w 2007 r., co stanowi ponad jedną czwartą całego importu. Polska firma jest w wyjątkowo trudnej sytuacji, bo gazu potrzebuje już od stycznia.

 

Na dodatek potencjalny dostawca jest tylko jeden - spółka RosUkrEnergo, której współwłaścicielem jest rosyjski Gazprom. W ubiegłym tygodniu RosUkrEnergo wstrzymał - bez żadnego powodu - dostawy przewidziane w obowiązującej jeszcze umowie. Jednak wczoraj wieczorem spółka wydała komunikat, że gaz przeznaczony dla PGNiG "dostarcza zgodnie z kontraktem"....

http://www.rzeczpospolita.pl/teksty/wydanie_061010/ekonomia_a_1-1.F.jpg

za Rzepą

Nie wiem czy korzystnie jest negocjowac kontrakt na gaz tuz przed zima :roll: :roll: :roll: Wtedy jest się chyba pod scianą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak można było wcześniej negocjować, jak trzeba było swoim człowiekiem obsadzić prezesowstwo firmy? A przepychanki zajęło pół roku. Za to zapłaci całe społeczeńsatwe. :evil:

 

Na wspólnej z szefem LPR Romanem Giertychem konferencji prasowej lider Samoobrony Andrzej Lepper powiedział, że oba kluby sejmowe zachowują autonomię. "Ale w sensie politycznym trzeba nas traktować jako jedno ciało" - oświadczył.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Piękne to ciało. Mały a gruby i długi a zwalisty. :wink:

 

Jarosław premier znów rzuca oszczerstwami - Rokita musi odejść, bo Rokita inwigilował prawicę. Rok temu ten sam człowiek mówił, że PO nie ma z tym absolutnie nic wspólnego, że Rokita jest czysty i tak go należy traktować. Podobny tok rozumowania jak w przypadku Leppera - jest kryminalistą, jeżeli nie będzie uległy. Nie jest - jeżeli będzie robił to co chce Kaczyński. :o

 

No i ostatnie, ciekawe jaką minę będzie miał Kurski, gdy będzie przepraszał. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli my na dole daliśmy się poniekąd skłócić, głupim politykom ze wszystkich stron sceny politycznej na górze, to nie najlepiej o nas wszystkich świadczy.........

 

Ze strony forumowiczow padaja coraz bardziej niewybredne, głupie obelgi.

To prawda. Nie przeprosiłeś mnie jeszcze.

 

To prawda, nadal nie wytłumaczyłeś także swoich kilkumiesięcznych stwierdzeń...

 

Ja wierze w uczciwośc mtoma, że poda dowody swoich stwierdzeń, ze nie rzuca słów na wiatr, że nie robi wszystkiego by odwrócić dyskusję od merytoryki a kieruje ją na toru personalne...., wierzę ze albo poda dowody, albo przeprosi.... bo jesli nie to zapewne przyjdzie uwoerzyć mi że naprawdę ma demencje a może i rozwiniętą projekcję...:

 

Nie wspomnę o notorycznym łamaniu regulaminu forum!!!

 

 

 

:

Bogusław jako tuba PiS

Kowalski (nomen omen Bogusław :lol: ) - LPR, powiedzaiał:

Zauważcie, że forumowi PiS-owcy

Oto do czego prowadzi polityka rządu. Działacz PiS (jakby nie było inteligentny człowiek) musi wypisywać takie głupoty

Nadawałbyś się na rzecznika...

 

Bogusław jako rzecznik PiS...

 

Dobrze, że premier ma swojego rzecznika

 

Karty zostały odkryte? Nowy Platformers się nam objawił?

Po prostu facet, tak pływasz, że inaczej jak w punktach nie da się z Tobą rozmawiać. Nadawałbyś się na rzecznika prasowego jakiejś partii. 8)

 

Kim jest Boguslaw - tego nie wie nikt (za wyjatkiem mnie , Mtoma , Dropsiaka i kilku innych) . Pisze na podstawie jego postow

 

Moim zdaniem to jakiś funkcjonariusz partyjny, kóremu jest dobrze (a będzie jeszcze lepiej), jak "nasi" są u władzy. Zresztą jak widać nie on jedyny... Mamy więc przedstawiciela PiS, LPR/MW, brakuje jeszcze SO. Doczekamy się? 8) :wink: :D

PS. Bogusław, czy jesteś politykiem

W zasadzie, Boguś już nie muszę pytać czyś polityk.

 

mtom wielokrotnie był proszony o zaprzestanie wycieczek osobistych:

Nie wstydź się tego! Dropsiak :oops:

 

Panie mTom! :evil: Mógłbyś się pan powstrzymać od nieustannych wycieczek osobistych pod adresem każdego o odmiennym od pana zdaniu :evil: :evil:

 

To jest żałosne i głupie w pańskim wydaniu.

 

 

 

Alternatywna koalicja większościowa?b]

 

Boicie sie powiedzieć?

 

P(o)S(o)L D - powtórka z 4 czerwca 1992 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za kilka miesięcy gaz może zdrożeć nawet o 10 proc. Więcej zapłacą firmy i zwykli odbiorcy. Dlatego że rosyjski dostawca zapewne zażąda wyższej ceny

 

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które odpowiada za zaopatrzenie kraju w gaz, od kilku tygodni negocjuje nowy kontrakt. Chodzi o minimum 2,5 mld m sześc. gazu w 2007 r., co stanowi ponad jedną czwartą całego importu. Polska firma jest w wyjątkowo trudnej sytuacji, bo gazu potrzebuje już od stycznia.

 

Na dodatek potencjalny dostawca jest tylko jeden - spółka RosUkrEnergo, której współwłaścicielem jest rosyjski Gazprom. W ubiegłym tygodniu RosUkrEnergo wstrzymał - bez żadnego powodu - dostawy przewidziane w obowiązującej jeszcze umowie. Jednak wczoraj wieczorem spółka wydała komunikat, że gaz przeznaczony dla PGNiG "dostarcza zgodnie z kontraktem"....

http://www.rzeczpospolita.pl/teksty/wydanie_061010/ekonomia_a_1-1.F.jpg

za Rzepą

Nie wiem czy korzystnie jest negocjowac kontrakt na gaz tuz przed zima :roll: :roll: :roll: Wtedy jest się chyba pod scianą...

 

Przypomnij jeszcze dzięki komu zastopowana została dywersyfikacja gazu...., to teraz się martwy cenami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mTom!

Umarła moja Matka i jutro mam pogrzeb.

 

 

Lecz mimo to powiem ci, że jesteś wyjątkowy sk........

 

jakie to typowe.............................

 

 

Nefer miałaś trwać w tych żałosnych namiocikach a nie w ciepełku na forum...

 

Jaką słysze troskę w Twoim głosie...

 

A nie martwi Cię fakt, że Twój LiDER nadal rozmawia z warchołami i ludźmi "z którymi nigdy nie będzie rozmawiał" - tak krzyczał w stoczni...

Ach, pamięć ludzka jest zawodna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje obawy sa celne, nie wierze by ktoś "prywatnie" siedział 7 dni na forum i politykował, przede wszystkim nie wierzę że ktoś każdą całą niedzielę spędza na forum (rodziny nie ma, na zakupy nie może pójśc??? :):):))... więc podejrzenia o służbowość są zapewne trafne, a za pewne z tego wynika i to "niemerytoryczne, jątrzące, zjadliwe, czepianie się pojedynczych zwrotów i słówek, nagminnie przeinaczajac całkowicie sens czyiś wypowiedzi".....

lewak, zapewne sądzisz to po sobie. Brawo, trafnie się sam opisałeś, twoje wypowiedzi idealnie się wpisują w ten cytat.

Chyba ostanio nie było dnia żebyś nie napisał choć jednego postu krytykującego innych, jątrzącego, z wycieczkami osobistymi.

A niewygodne rzeczy po prostu sobie pomijasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje obawy sa celne, nie wierze by ktoś "prywatnie" siedział 7 dni na forum i politykował, przede wszystkim nie wierzę że ktoś każdą całą niedzielę spędza na forum (rodziny nie ma, na zakupy nie może pójśc??? :):):))... więc podejrzenia o służbowość są zapewne trafne, a za pewne z tego wynika i to "niemerytoryczne, jątrzące, zjadliwe, czepianie się pojedynczych zwrotów i słówek, nagminnie przeinaczajac całkowicie sens czyiś wypowiedzi".....

lewak, zapewne sądzisz to po sobie. Brawo, trafnie się sam opisałeś, twoje wypowiedzi idealnie się wpisują w ten cytat.

Chyba ostanio nie było dnia żebyś nie napisał choć jednego postu krytykującego innych, jątrzącego, z wycieczkami osobistymi.

A niewygodne rzeczy po prostu sobie pomijasz.

 

Marcinelli a ja pomijam Twoje posty, bo nie pamietam żadnego merytorycznego a nie o mnie, a to co piszesz weź do siebie...eot MARCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMENTARZ RZECZPOSPOLITEJ

 

Zastanawiająca powściągliwość

 

 

Dokumenty z szafy pułkownika Lesiaka powinny być ostrzeżeniem dla wszystkich partii politycznych. Pokazują one, że trzy lata po upadku komunizmu w Polsce niegdysiejsi opozycjoniści wykorzystywali byłych esbeków do bezprawnych akcji przeciwko swoim kolegom z podziemia. Czy można sobie wyobrazić coś gorszego? Dlatego tym bardziej musi zdumiewać reakcja PO.

 

Z wypowiedzi Bronisława Komorowskiego nie można się dowiedzieć, czy Platforma w ogóle uznaje, że na początku lat 90. dochodziło do łamania prawa. Jan Rokita ogranicza się do ogólnikowej deklaracji, że "wszystko, co się działo wówczas w służbach specjalnych", uważa za rzecz naganną. Nie widać żadnej głębszej refleksji. W retoryce PO zaczyna dominować pogląd, że szafa Lesiaka to chwyt dla przyćmienia taśm Begerowej. Szkoda.

 

Jeszcze półtora roku temu politycy Platformy przyznawali w rozmowach z dziennikarzami, że inwigilacja prawicy za rządów Suchockiej była skandalem i że trzeba wszystko w tej sprawie wyjaśnić. Teraz podobnej determinacji nie sposób zauważyć.

 

Dodatkowym kłopotem dla PO jest Lech Wałęsa. Z jednej strony jest to symbol, na który PO chce się powoływać. Tyle, że Wałęsa to nie tylko legenda Sierpnia '80, ale i osoba odpowiedzialna za mało chlubną prezydenturę w początku lat 90. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, któremu podlegał UOP, należało wtedy do resortów prezydenckich. Rzecznik Wałęsy przyrównywał wówczas opozycję do robactwa, a wpływy Mieczysława Wachowskiego w MSW były tajemnicą poliszynela. W wywiadzie rzece "Alfabet Rokity" dzisiejszy lider PO wyraźnie wskazywał, że za inwigilacją prawicy stał "ośrodek prezydencki" Wałęsy. Teraz, gdy były prezydent chwali ówczesne służby za kontrolowanie opozycyjnej "małpy z brzytwą", Rokita nie ma ochoty na komentarze.

 

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Musi to razić u partii, której tak łatwo przychodziło krytykować PiS za autorytarne ciągoty. Gdy na jaw wychodzą dokumenty o prawdziwych, a nie domniemanych, prowokacjach służb, platformersi stają się zastanawiająco powściągliwi.

 

Piotr Semka

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061010/publicystyka/publicystyka_a_3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinelli a ja pomijam Twoje posty, bo nie pamietam żadnego merytorycznego a nie o mnie, a to co piszesz weź do siebie...eot MARCI

A co uznajesz za kryterium merytoryczności? Pytam bo z twoich wielokrotnie powtarzanych cytatów niestety to nie wynika. Ostatnio same wycieczki osobiste głównie pod kątem ludzi o innych poglądach politycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szefowie kas samopomocowych reklamują ich misję jako pomoc niezamożnym, którym dają tanie pożyczki; z tego powodu od lat SKOK-i cieszą się ustawowymi przywilejami. W środę Gazeta Wyborcza pokazuje inną stronę Kas: interesy, które prowadzą ich szefowie na rynku nieruchomości.

 

Pieniądze gromadzone przez ludzi w SKOK gładko przepływają - w formie kredytów i czynszów - do prywatnych spółek piątki menedżerów z prezesem Kasy Krajowej Grzegorzem Biereckim na czele.

 

Mechanizm jest prosty i genialny: szefowie Kas (jako odrębne firmy) kupują w centrach największych miast biura, które od razu wynajmują Kasom.

 

Umowy najmu są tak skonstruowane, że Kasa (najczęściej SKOK Stefczyka) gwarantuje spółkom swych menedżerów stabilny, pewny dochód na lata. SKOK płaci czynsz z góry, sam ubezpiecza nieruchomość, opłaca prąd i wodę, a w razie zalegania z płatnością zobowiązuje się do wypłaty wysokich, karnych odsetek. Czynsze najmu podlegają stałej waloryzacji.

 

Decydenci ze SKOK zyskują podwójnie: bez inwestowania własnych pieniędzy mają kasę z czynszów i atrakcyjne nieruchomości w najlepszych miejscach w Polsce.

 

Mało tego: jest już pewny kupiec na te lokale - to oczywiście SKOK. W umowach najmu 15 biur znaleźliśmy zapisy, z których wynika, że gdy SKOK spłaci lokale po raz pierwszy (w czynszach), to jeszcze - na zasadzie pierwokupu - odkupi je od firm swych szefów.

 

Rzecznik Kasy Krajowej Andrzej Dunajski tłumaczy, że zawarcie umów najmu z szefami SKOK, czyli "osobami gwarantującymi najbardziej korzystne dla kasy warunki umów" jest "zasadne", bo maksymalnie "zabezpiecza interesy" SKOK. - Nie kryjemy niczego pod kocem - przekonuje.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3677031.html

 

A ja do dzis nie rozumiem nerwowosci Zawiszy po tym jak jego komisja chciała zająć się SKOKAMi. Wszak chyba nie mają się czego obawiać?? Skoro nie chowaja niczego POD KOCEM :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewakk-u i bogusławie błagam skończcie już .... :o :roll:

 

Najlepiej reaktywujcie ulubiony wątek bogusława o 4-podziale władzy, obiecuję, że nawet nie będę tam zaglądał.

 

A może zawieszenie wymiany ciosów choć na dziś i jutro??? Dla na nabrania dystansu, co? Moze za dwa dni łatwiej bedzie powiedziec wzajemnie przepraszam i potem rozmawiac bez zacietrzewienia i epitetów.

 

Wilcza, proszę bardzo!!! Ale oczekuję tego samego od Ciebie!

 

Nawet nikt nie zauważył prośby smartcata..., podwieszam się pod jego prośbę, prosze choćby od teraz do całej doby jutro, zakonczyć dyskusję...., może będzie choć 1-2 osoby które potrafią żyć bez szarpania, bez kłótni, może uszanujmy żałobę Bogusława....

 

Potrafi ktoś????

 

Proponuję 1,5 dniową ciszę, wątpie w kilka osób..., ale PAX

 

Szczere kondolencje Bogusław!!!

 

 

 

 

 

 

p.s. Za to co złe z mojej strony przepraszam, kogo uraziłem proszę o wybaczenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...