Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

No to przeleć jeszcze na szybko posty pisane przez wilcza75.

Tam takich perełek ortograficznych znajdziesz całkiem sporo.

Ja je zbywałem. to nie są wypracowania z polskiego, choć prawda że błąd razi.

Jeden błąd może się zdarzyć każdemu przez pośpiech lub dla jaj, lecz cała seria....

Ale nie o to chodzi na forum by komuś wypominać ortografię.......

 

 

w moim poście są zaledwie dwa zdania a i tak nie przeczytałeś go do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Bogusław...., się czepiasz Miecia, Wachowski, Wałęsa to szanowani ludzie na forum.... było tu kilka pompatycznych wpisów bodajże Nefer i RRmi na pewno powtórzą swój szacuneczek, zwłaszcza w aspekcie szafy Lesiaka trzeba by znów im tu wyrazić wyrazy..... ja im się wcale nie dziwię!!!!

 

p.s. Czy to prawda że Miecio ma startować z PO???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewakk , chłopie - naprawdę piep... jak połamany. A widziałeś w Polsce takiego uczciwego, który poddał sie do dymisji choćby na podstawie jakichś negatywów, oskarżeń czy innych? Nie mówię tu o Oleksym...

Jeśliby na zachodzi jakiś kurdupel powiedział do zwykłego zjadacza chleba "spieprzaj dziadu" to punktem honoru byłoby zwinąć manele z rządu. To samo w wypadku ścigania przez całą policję kraju bezdomnego który (rzekomo) uraził jednego gostka od księżyców... że nie wspomne o "Telegrafie".Co to k...a jest parodia Europy?

Co Ty człowieku porównujesz??? Nasz bajzel z Europą... śmiech na sali!

PS wracamy do czasów komuny - kabarety i dowcipy naprawdę zaczynają bawić, choć niektórzy (jak np niejaki L... I Budowniczy Kaczystanu) tego nie czują/widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtom może Majka, Dobrzykowice i parę innych osób zacznie Cię traktować powaznie jak wyjaśnisz skąd Twoje podejrzenia o to że niektórzy sa tu służbowo, chyba to ze od kilku miesięcy chcesz skierować dyskusję na tory personalne wymaga wyjasnienia..., co do mego poszanowania, sorry nie wiem kiedy mówisz prawdę a kiedy masz demencję...???

 

wilcza a dlaczego nie założyliście odrębnego wątku dla sprawy taśm Begerowej????

 

Majka na pewno polscy katolicy nie wybaczą Kaczyńskiemu obiecania Świątyni Benedyktowi..., bo Małego rozumię, wybaczą za to fakt zakupów przez komunistów mieszkań po 1200, przekichania kilkudziesięciu milionów przez Kwasa i Kaczmarka na "osocze"...na to kasy nie szkoda...., wybaczą że dla Rokity, Suchockiej, Tuska w demokratycznym państwie opozycja to terroryści i nalezy ją w adekwatny sposób zwalczać...

 

 

http://www.rzeczpospolita.pl/teksty/wydanie_061010/publicystyka_a_8-1.F.jpg

 

 

 

________________________

Platforma ma wpradzie bogaty arsenał mocnych słów w obronie demokracji, ale zgodnie z dyrektywą władz sa one zarezerwowane do ataków na Kaczyńskich.

M. Karnowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewakk , chłopie - naprawdę piep... jak połamany. A widziałeś w Polsce takiego uczciwego, który poddał sie do dymisji choćby na podstawie jakichś negatywów, oskarżeń czy innych? Nie mówię tu o Oleksym...

Jeśliby na zachodzi jakiś kurdupel powiedział do zwykłego zjadacza chleba "spieprzaj dziadu" to punktem honoru byłoby zwinąć manele z rządu. To samo w wypadku ścigania przez całą policję kraju bezdomnego który (rzekomo) uraził jednego gostka od księżyców... że nie wspomne o "Telegrafie".Co to k...a jest parodia Europy?

Co Ty człowieku porównujesz??? Nasz bajzel z Europą... śmiech na sali!

PS wracamy do czasów komuny - kabarety i dowcipy naprawdę zaczynają bawić, choć niektórzy (jak np niejaki L... I Budowniczy Kaczystanu) tego nie czują/widzą.

 

Masz MAły rację, nie ma co Tuska przyrównywać do choćby najniższej klasy polityka Europy, nie te zasady...

Masz rację z kabaretem, najlepsze dowcipy w Show Majewskiego były z Tuskiem, a reklama superowa....

 

 

Partia która spełniła jedną obietnicę wyborczą (finansowanie partii z budzetu), ma już nawet wewnętrzne problemy:

 

Kroplą, która przelała czarę goryczy i zdecydowała o wystąpieniu grupy działaczy z partii - jak mówił Białecki - była decyzja władz szczecińskiej Platformy, by ukarać finansowo kandydatów w wyborach samorządowych, którzy 7 października nie pojechali do Warszawy na "Błękitny Marsz" i nie mogą usprawiedliwić swojej nieobecności.

 

- No ja to pamiętam z pochodów 1-majowych. To nie jest już moja partia. Donald Tusk upodobnia się do braci Kaczyńskich i Leppera - zaznaczył Białecki.

 

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/stolica-nawet-120-dzialaczy-moze-odejsc-z-platformy,806739,2943

 

Czy na tym polega demokracja by ludzi zmuszać do marszów??? By płacili kary?? To jest demokracja PO??? By inwigilowac opozycję??? To jest przyszły rząd III RP???? Bedą obowiazkowe marsze poparcia dla rządu??? Będą jak mówi Gowin nowe szafy???? Wtedy to chyba się wszyscy z Polski wyniosą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi człowieku co Tusk ma do mnie? Albo ja do niego? Wisi mi kalafiorem.Następny dorobkiewicz na plecach" motłochu"(jak każdy polityk) i tyle . Jeśli go tak totalnie nienawidzisz, co okazujesz na każdym kroku to nie przypisuj miłości do niego każdemu forumowiczowi z odmiennym zdaniem.

Bo oprócz pochodzenia (Pomorze) nic mnie z tym gościem nie łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi człowieku co Tusk ma do mnie? Albo ja do niego? Wisi mi kalafiorem.Następny dorobkiewicz na plecach" motłochu"(jak każdy polityk) i tyle . Jeśli go tak totalnie nienawidzisz, co okazujesz na każdym kroku to nie przypisuj miłości do niego każdemu forumowiczowi z odmiennym zdaniem.

Bo oprócz pochodzenia (Pomorze) nic mnie z tym gościem nie łączy.

 

 

no własnie co on ma do ciebie????

 

nie możesz normalnie rozmawiać??

nie używam do ciebie takich tekstów "Lewakk , chłopie - naprawdę piep... jak połamany.". nie stać Cię bez takich ozdobików, czy to takie pomorskie, już tu MArkus wpisywał każdy chamski tekst, a nawet kłamał o Kuroniu (jakoby nigdy ten nie był komunistą), nie możesz normalnie???

 

Bo chyba jednak was z Tuskiem dużo łączy... język...!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty z szafy pułkownika Lesiaka powinny być ostrzeżeniem dla wszystkich partii politycznych. Pokazują one, że trzy lata po upadku komunizmu w Polsce niegdysiejsi opozycjoniści wykorzystywali byłych esbeków do bezprawnych akcji przeciwko swoim kolegom z podziemia. Czy można sobie wyobrazić coś gorszego? Dlatego tym bardziej musi zdumiewać reakcja PO - pisze w "Rzeczpospolitej" Piotr Semka.

 

Z wypowiedzi Bronisława Komorowskiego nie można się dowiedzieć, czy Platforma w ogóle uznaje, że na początku lat 90. dochodziło do łamania prawa. Jan Rokita ogranicza się do ogólnikowej deklaracji, że "wszystko, co się działo wówczas w służbach specjalnych", uważa za rzecz naganną. Nie widać żadnej głębszej refleksji. W retoryce PO zaczyna dominować pogląd, że szafa Lesiaka to chwyt dla przyćmienia taśm Begerowej. Szkoda - podkreśla komentator.

 

 

 

 

REKLAMA Czytaj dalej

 

 

 

 

 

Przypomina on, że jeszcze półtora roku temu politycy Platformy przyznawali w rozmowach z dziennikarzami, że inwigilacja prawicy za rządów Suchockiej była skandalem i że trzeba wszystko w tej sprawie wyjaśnić. Teraz podobnej determinacji nie sposób zauważyć.

 

Dodatkowym kłopotem dla PO jest Lech Wałęsa. Z jednej strony jest to symbol, na który PO chce się powoływać. Tyle, że Wałęsa to nie tylko legenda Sierpnia '80, ale i osoba odpowiedzialna za mało chlubną prezydenturę w początku lat 90. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, któremu podlegał UOP, należało wtedy do resortów prezydenckich. Rzecznik Wałęsy przyrównywał wówczas opozycję do robactwa, a wpływy Mieczysława Wachowskiego w MSW były tajemnicą poliszynela.

 

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Musi to razić u partii, której tak łatwo przychodziło krytykować PiS za autorytarne ciągoty. Gdy na jaw wychodzą dokumenty o prawdziwych, a nie domniemanych, prowokacjach służb, platformersi stają się zastanawiająco powściągliwi - stwierdza autor komentarza w "Rz". (PAP)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9911,wid,8544214,wiadomosc.html?ticaid=12836

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi człowieku co Tusk ma do mnie? Albo ja do niego? Wisi mi kalafiorem.Następny dorobkiewicz na plecach" motłochu"(jak każdy polityk) i tyle . Jeśli go tak totalnie nienawidzisz, co okazujesz na każdym kroku to nie przypisuj miłości do niego każdemu forumowiczowi z odmiennym zdaniem.

Bo oprócz pochodzenia (Pomorze) nic mnie z tym gościem nie łączy.

 

 

no własnie co on ma do ciebie????

 

nie możesz normalnie rozmawiać??

nie używam do ciebie takich tekstów "Lewakk , chłopie - naprawdę piep... jak połamany.". nie stać Cię bez takich ozdobików, czy to takie pomorskie, już tu MArkus wpisywał każdy chamski tekst, a nawet kłamał o Kuroniu (jakoby nigdy ten nie był komunistą), nie możesz normalnie???

 

Bo chyba jednak was z Tuskiem dużo łączy... język...!!!!

Ja to w sumie mogę ;-) tylko czytając przydługie bełkoty jednego z forumowiczów...:-D

Poza tym "Pomorskie" jako województwo to chyba z dużej co?

Chcesz tępić nienawiść jednocześnie ją okazując...nie nazywa się to czasem jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie o to chodzi na forum by komuś wypominać ortografię.......

 

Boguś, a'propos osobistych wycieczek dotyczących ortografii, masz poniżej wyczyny swojego kolesia (to tylko mały wycinek):

 

[quote name=wiadomo kto :lol: ]Bogusław przecież Dobrzykowice chodziło jak zwykle o dyskusję na tematy merytoryczne, on się tu nikogo osobiście nie czepia, identycznie jak mtom nie wmawia nam służbowości w wątku.....

 

[quote name=wiadomo kto :lol: ]obsesję jak już...

 

sycisz swoje "opsesje"

 

a "opsesje" co to??? czy to obsesje???

 

po co te personalne odniesienia??? co to ma do tematu??? trudno wyjść z "opsesji"???

 

kończyłem prawo??? gdzie tak pisałem??? jakieś "opsesje"???

 

no to chyba czas najwyższy w wyrazie szacunku dla polszczyzny mtom kupić sobie słownik języka polskiego i poszukać wyrazu "opsesje" na naukę nigdy za późno.....

:D :D :D :D :D :D

 

Bogusław czekam na komentarz.

 

Mały, spam wyrzuca się do kosza. 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pod poniższym tekstem może podpisać się rękami i nogami?

 

Spieprzajcie, dziady!

 

Nie o Cracovii, nie o Wiśle ale o politykach będzie!

 

Czy wy zatraciliście tak dalece instynkt samozachowawczy, że już nie słyszycie, nie widzicie, nie czujecie jak bardzo mamy was dość? Wszystkich! Tych z lewa, prawa, centrum i rogatek. Że gardzimy waszą interpretacją prawa i sprawiedliwości, że śmiejemy się z waszych prób samoobrony, że wasza liga przypomina piłkarską, a obywatel woli bardziej stać twardo na ziemi, niż trzymać się chybotliwej krawędzi platformy bez kół?!

 

Na kardynale Stanisławie Dziwiszu spoczywa obowiązek, umiarkowanej w tonie, reprymendy pod waszym adresem. Ale my, zwyczajni grzesznicy, którzy kiedyś będą smażyć się w piekle, mamy przynajmniej tę satysfakcję, że wzorem prezydenta Rzeczpospolitej możemy twardo warknąć wam w oczy spieprzajcie, dziady! My chcemy żyć i pracować w spokojnym domu, dla siebie i naszych rodzin. Nie możemy od rana do wieczora patrzeć na twarze, które brzydną proporcjonalnie do powiększającej się szpetoty ich wystąpień, decyzji, obłudy i zwykłych przestępstw. Jak długo jeszcze każecie nam wami pogardzać? Ile jeszcze usłyszymy od was oświadczeń, które nawzajem się wykluczają? Jakim prawem taki Andrzej Lepper może cenić ludzi szanujących prawo, skoro on sam i jego wasale tak często się z nim rozmijają?

 

Ze zwykłego słowa przepraszam, które dla dobrze wychowanego człowieka tyle znaczy co oddech, zrobiliście jakiś poważny oręż, odkupienie win, hasło, sentencje wyroku, co obok symbolicznej kwoty wpłacanej na zbożny cel musi się ukazać w gazetach. Śmieszni jesteście chłopaki. Peryferyjni, prowincjonalni, zepsuci do szpiku kości.

 

Prosimy, wydajcie sobie (za każde pieniądze!) gazetę, tylko i wyłącznie dla siebie. W niej możecie się opluwać do woli, popisywać rzekomą bezkompromisowością i talentami do wizjonerskiej naprawy Rzeczypospolitej. Od pierwszej do dziesiątej. Niech wasze medialne tuby kosztują naród nawet majątek. Nieważne, opłaci się. Ale wara od naszych oczu, uszu i nosów. Naszymi gwiazdami niech będą: omijający Rydzyka Bóg, artyści, zwyczajni ludzie, zwierzęta, wschody i zachody słońca, woda, ziemia, praca, pory roku. Ale nie wy. Nie wy na Chrystusa!!!

 

Nie woźcie się w opancerzonych samochodach i niech tylu byków w czarnych garniturach was nie osłania. My naprawdę nie chcemy was zabić. Nie zasługujecie nawet na to, żeby być celem uświęcającym środki.

 

Żyjcie sobie spokojnie w enklawie żałosnych złudzeń, ale błagamy! na własny koszt.

 

Skończcie raz na zawsze z przepraszam i nie zawracajcie nam także dupy tym, kto komu podał rękę, a kto komu nie. Zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy. Obrażacie naszą inteligencję, nudzicie nas, żenujecie, przerażacie!

 

A fakt, że was wybraliśmy, jest tylko jeszcze jednym powodem do ogólnego wstydu. Okazuje się bowiem, że jesteśmy żałosnym społeczeństwem. Nie narodem, ale właśnie... społeczeństwem. Brzydkim, nierozsądnym, rządzonym przez jeszcze brzydszych i nieprzewidywalnych. Dzisiaj, gdy dżentelmena zaatakował prowincjonalny fryzjer, nie można już nawet powiedzieć: Polegaj na mnie, jak na Zawiszy.

 

Stało się tak, że nawet nie pociesza nas mądra fraza Stanisława Jerzego Leca: Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.

 

Dążąc do osiągnięcia swoich celów, opluliście dziady! wielu zasłużonych dla Polski zacnych Polaków. Żyjących i nieżyjących. Myślę, że nie cofnęlibyście się nawet przed podważeniem autorytetu Najważniejszego. Jedyne, co was powstrzymuje, to polityczne wyrachowanie i moherowy lęk przed zemstą elektoratu.

 

Jestem wolny, żyję w wolnym, demokratycznym kraju. Mam prawo, które wy sami przemieniliście w obowiązek krzyknąć... dla mnie już nie istniejecie!!!

Jan Nowicki

 

Ja się cieszę, że Lepper wrócił w łaski Kaczyńskich. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do PISU chyba nigdy tak wyraźnie nie pokazało że nie jest przywiązane do stołków, bo nie trwa z Lepperem byle rząd trwał, byle jak byle być

 

No i właśnie m.in. za to lubię JK. Za otwartą i czystą grę. Choć stawianie wszystkiego na jedną kartę, może oczywiście kiedyś go w końcu drogo kosztować.

 

 

odnoszę wrażenie, że chyba diametralnie różnie rozumiemy pojęcie otwartej i czystej gry. W każdym normalnym kraju mianowanie nowych ministrów odbywa się o normalnej porze w ciągu dnia i jest transmitowane przez media. Co to jest ? Jakaś półlegalna, podziemna organizacja, która pod osłoną nocy odprawia jakieś tajemne rytuały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wilcza nagrabiłeś sobie :) teraz to Tobie przypadnie rola ogarniętego obsesją, ziejącego nienawiścią histeryka :) No i iloraz Twojej inteligencji pewnie też zostanie odpowiednio skomentowany :D

 

 

posty pisane przez wilcza75.

Tam takich perełek ortograficznych znajdziesz całkiem sporo.

Ok, zdarza się , przepraszam (nikt nie jest doskonały z wyjątkiem polityków PiS), ale z tym sporo to chyba spora przesada :roll:

 

 

hit to wilcza i jego stwierdzenie czemu nie załozymy sobie oddzielnego wątku o Lesiaku, to tak jak bym słyszał Dropsiaka, Majke, WIlczę i innych czemu nie założy ktoś odrębnego wątku o Begerowej... warto dla niej było namioty rozkładać
... a ten znowu o namiotach.... 8)

i

wilcza a dlaczego nie założyliście odrębnego wątku dla sprawy taśm Begerowej????
:o :o :o a co ja mam do owej? Nie przypominam sobie bym zaszczycił tą istotę swoim komentarzem

 

taaaak, to są właśnie uwagi L i B dot. moich opinii (przy okazji biernik od Wilcza - Wilczą 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CO do PISU chyba nigdy tak wyraźnie nie pokazało że nie jest przywiązane do stołków, bo nie trwa z Lepperem byle rząd trwał, byle jak byle być[/quote]

 

 

No i właśnie m.in. za to lubię JK. Za otwartą i czystą grę. Choć stawianie wszystkiego na jedną kartę, może oczywiście kiedyś go w końcu drogo kosztować.

 

 

odnoszę wrażenie, że chyba diametralnie różnie rozumiemy pojęcie otwartej i czystej gry. W każdym normalnym kraju mianowanie nowych ministrów odbywa się o normalnej porze w ciągu dnia i jest transmitowane przez media. Co to jest ? Jakaś półlegalna, podziemna organizacja, która pod osłoną nocy odprawia jakieś tajemne rytuały ?

 

 

oooo dziziiisss :o

ale aktualne cytata zanlazłeś :lol:

w sam raz na czasie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eheh, zaraz będzie że to sbeckie metody :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Mnie się spodobał ten pomysł. Bardzo szlachetny. Tyle, że RPD powinien czyś się chyba róznić w pomysłach od naiwniutkiej pensjonareczki. Ja tak przynajmniej uwazam :-? :-?

Wtorek, 17 października (06:42)

 

Każda para, która razem zamieszka, powinna się zarejestrować. A gdy zdecyduje się na rozstanie - wyrejestrować i umotywować przyczyny rozstania.

 

"Gazeta Wyborcza" donosi o nowym pomyśle rzecznika praw dziecka Ewy Sowińskiej.

 

Sowińska, od wiosny rzecznik praw dziecka, swoje pomysły przedstawiła na piśmie minister pracy i polityki społecznej Annie Kalacie. Aby zapobiec okrucieństwu dorosłych wobec dzieci, chce karać "środowiska sąsiedzkie" za obojętność wobec krzywdzonych dzieci. Proponuje karanie i leczenie odwykowe sprawców przemocy wobec dzieci, likwidację melin oraz przymusową rejestrację "każdego związku skutkującego wspólnym zamieszkaniem czy wspólnym prowadzeniem gospodarstwa domowego". Wyrejestrowanie takiego związku też wymagałoby stawienia się przed urzędnikiem. "To właśnie wolne związki krótkotrwałe, bez żadnych zobowiązań są następstwem uzależnień, kontynuacją, a czasem także przyczyną przemocy, anarchii, demoralizacji, a nade wszystko tragedii najmłodszych" - pisze rzecznik. (...)

całośc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....już widzę te posty w których będzie mowa o tym, że ziejemy nienawiścią i zawiścią na wieść o tym, że pisowi "udało" się sklecić większą niż dotąd mniejszość :).

 

normalnie dostaliśmy małpiego rozumu do kwadratu :) Chyba nie pozostaje nam nic innego jak rzucić się pod pociąg we Włoszczowej :lol:

 

 

z drugiej jednak strony to chyba nie możemy dostać małpiego rozumu. W końcu według najnowszej doktryny lansowanej przez jednego z koalicjantów nie pochodzimy od małpy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...