Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Kaczński w stoczni miał na myśli tych, których każdy ma na myśli czytając te słowa.

Każdy ma swoich ludzi o marnej dla niego reputacji.

 

Ja np. myślę, że chodziło mu o ludzi Wałęsy, Tuska, Beger, ludzi z SLD.....

itd.

 

 

uważasz, że kaczyński uważa tuska za człowieka o marnej reputacji a leppera nie ? :D :D :D no bardzo ciekawe aczkolwiek trochę rozpaczliwe tłumaczenie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

uważasz, że kaczyński uważa tuska za człowieka o marnej reputacji a leppera nie ? no bardzo ciekawe aczkolwiek trochę rozpaczliwe tłumaczenie

 

Kogo Kaczyński miał na myśli, o to należy spytać tylko jego a nie tworzyć.

Każdy pomyśli w takim momencie o kimś innym.....

 

Lepper dla mnie np. jest człowiekiem, ktory wszedł w konflikt z prawem podczas pewnych akcji politycznych. Już się na ten temat wypowiadałem dość szeroko, pisząc, że taki polityk powinien mieć wykupione OC lub po akcji medialnej ze zbożem dogadać się z właścicielem zboża.

Osiągnąłby swój cel rekompensując finansowo targnięcie się na czyjąś własność.

Dla importera nie ma znaczenia, kto mu za jego zboże zapłaci....

 

Dla mnie jest to sprytny chłop, którego "kiepska" dla niektorych reputacja, pozwala mu działać tak jak działa. Lobbysta? Być może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego musisz bronić PiS-u?

 

I vice versa :lol: Jesteś w wątku od rana do wieczora.

Najpierw prasówka a później huuuuzia!

 

Bawi mnie i trochę irytuje maniackie wyciąganie czegokolwiek, byleby tylko dołożyć PIS-owi.

Nawet enigmatyczna obietnica pomocy ludziom bez pracy, która gdzieś tam, kiedyś być może w jakiejś formie się pojawi, jest powodem do

zadymy.

Pomyślcie jak bardzo odległa jest droga do takiej decyzji.........

Przemyślcie konieczne do tego kroki.

Kim jest bezrobotny? Definicja!

Tu się można długo spierać...

 

Lepper też musiał jakoś uzasadnić swojemu elektoratowi, że ma sukces

negocjacyjny i dlatego wraca do koalicji .

Nie czepiajcie się wszystkiego jak pijany płota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepper to Lepper.

Ani cool ani ciul.

Nigdy nie mówiłem na jego temat nic innego niż teraz.

 

Niektórzy się jednak cieszyli jak warczał na PIS.

Ale to taka jego poza negocjacyjna.

Chłopowi więcej rzeczy uchodzi.

 

Nefer pisała, że przekleństwa Mojzesowicza wcale ją nie raziłyu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty wilcza75 nigdy nikomu nie dałeś po pysku? :roll:

 

To nie pamiętacie innych akcji z wywożeniem na taczkach i przepychankami między uczestnikami?

 

Jeśli Lepper skatował człowieka, to powinien gnić w pierdlu.

Inna możliwość to sąd widział to zdarzenie całkiem inaczej niż wilcza75.

To był wilcza75 jakiś twój znajomek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepper to Lepper.

Ani cool ani ciul.

Nigdy nie mówiłem na jego temat nic innego niż teraz.

 

Niektórzy się jednak cieszyli jak warczał na PIS.

Ale to taka jego poza negocjacyjna.

Chłopowi więcej rzeczy uchodzi.

 

Nefer pisała, że przekleństwa Mojzesowicza wcale ją nie raziłyu..

 

Ja się cieszyłam, że z jednej strony dostanie sie świętoszkowatemu PiSowi, a z drugiej strony weksle rozwala samoobronę. Ale juz nic z tego, bo swój poparł swego :evil:

 

Przekleństwa Mojżeszowica też mnie nie raziły. Obiecywanie za to zlotych gór - bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka, dzieci to przyszłość narodu!

I vice versa :lol: Jesteś w wątku od rana do wieczora.

Najpierw prasówka a później huuuuzia!

 

Bawi mnie i trochę irytuje maniackie wyciąganie czegokolwiek, byleby tylko dołożyć PIS-owi.

Nawet enigmatyczna obietnica pomocy ludziom bez pracy, która gdzieś tam, kiedyś być może w jakiejś formie się pojawi, jest powodem do

zadymy.

Pomyślcie jak bardzo odległa jest droga do takiej decyzji.........

Przemyślcie konieczne do tego kroki.

Kim jest bezrobotny? Definicja!

Tu się można długo spierać...

Kpisz sobie? Daj przykład mojej pyskówki? Tylko nie pisz o tym "nomen omen Bogusławie" bo to śmieszne jest. Sam mnie kilka razy obraziłeś i dobrze o tym wiesz. Jak nie potrafisz trzymać języka na wodzy, to daj sobie spokój z dyskują. Ja pytam o to, co Tobą kieruje, że bronisz PiS-u?

 

I wskaż mi łaskawie kogo ja bronię, po czyjej się opowiadam stronie, hę? Ostatnio napisałem, że Tusk jest do wymiany, a PO jest wyjątkowo słabą opozycją. Atakuję postkomunistów z SLD, jestem za lustracją... No, Bogusław?

 

A może po prostu jest tak, że nie potrafisz mnie nigdzie przypisać i to Cię tak wkurza? Tak samo jak to, że piętnuję i wyśmiewam głupotę i hipokryzję, a nie stoję po stronie jakiejś partii?

 

 

Wracając do gospodarki, skoro zapisano w umowie koalicyjne pieniądze dla bezrobotnych (zrealizowano najbardziej populsityczny pomysł Leppera), to:

a) Kaczyński musi być pod ścianą i ma zamiar wywiązać się z obietnicy

b) Kaczyński wie, że zrobi Leppera w jajo czyli po raz kolejny skłamał

 

Tak czy siak potwierdza się teza, że facet nie myśli w dłuższej niż kilka tygodni perspektywie.

A miał być największy stratego, hehehehe.

 

PS. Ja, Bogusław, buduję dom, a Ty co robisz na forum budowlanym? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotkuję sobie o polityce. :D

I droczę się z niektórymi szalikowcami.

Co nie wolno mi ? :D

 

Wybudowałem dwa domki z bali w górach. (Jeden mały dwuizbowy prawie samodzielnie).

Wybudowalem jeden większy dom.

Teraz buduję drugi.

Zagospodarowuję (zieleń, mała architektura i takie tam głupoty) działkę i właśnie się zastanawiam czy wybudować na niej dwa, czy też trzy małe domki ( 100-120m 2) /

A co Ty sądzisz? Ile?

Dwa czy trzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wyśmiewał glupotę i hopokryzjępolityków, mówiłbyś więcej o PO i SLD a nie tylko o partiach koalicji.

To jest powszechna przypadłość polskich polityków, ktorych zwyrodnienia mają źródło w czwartej władzy i w nieposprzątaniu po państwie totalitarnym.

 

 

Mówienie, że opozycja nie ma nic do obrazu świata polityki i rządzenia to jest dopiero hipokryzja.

Opozycja to dopiero może bezkarnie kłamać i stroić zafrasowane minki :-?

 

Poza tym odpowiadała mi zawsze formuła telewizyjnej Sondy, jeden za drugi przeciw.

Jeśli większość tu jest przeciw to ja muszę być za.... :-?

Taki już los czlowieka poczciwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wyśmiewał glupotę i hopokryzjępolityków, mówiłbyś więcej o PO i SLD a nie tylko o partiach koalicji.

To jest powszechna przypadłość polskich polityków, ktorych zwyrodnienia mają źródło w czwartej władzy i w nieposprzątaniu po państwie totalitarnym.

 

 

Mówienie, że opozycja nie ma nic do obrazu świata polityki i rządzenia to jest dopiero hipokryzja.

Opozycja to dopiero może bezkarnie kłamać i stroić zafrasowane minki :-?

 

Poza tym odpowiadała mi zawsze formuła telewizyjnej Sondy, jeden za drugi przeciw.

Jeśli większość tu jest przeciw to ja muszę być za.... :-?

Taki już los czlowieka poczciwego.

Pewnie nie zauważyłeś, że jak rządziała SLD, to pisałem o ich głupocie, hipokryzji i przekrętach. Do niedawna za naj... (wiadomo jakiego) polityka uważałem Pola.

W poprzednim poście po raz kolejny próbowałeś mnie obrazić. Jak na starszego, wykształconego i człowieka na stanowisku przytrafia Ci się to nader często. Z czego to wynika?

 

I pocieszę Cię, jak powstanie koalicja PO-SLD nie zostawię na nich suchej nitki (o ile zasłużą, a jestem o tym przekonany)

 

Więc jak? Jesteś w stanie mnie gdzieś zaszufladkować?

 

 

Mamy sukces:

 

Sejm zdecydował o wprowadzeniu sądów 24-godzinnych dla sprawców chuligańskich wybryków. Zgodnie z nowelizacją prawa karnego prokurator będzie musiał w ciągu 48 godzin przedstawić akt oskarżenia, a sąd wydać wyrok w ciągu doby.

(...)

Sądy 24-godzinne będą orzekać w takich sprawach jak zniszczenie mienia, groźby karalne, znieważenie funkcjonariuszy, naruszenie nietykalności cielesnej czy spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu. Dotkną też chuliganów stadionowych.

Mam nadzieję, że Senat szybko i bezboleśnie zajmie się ustawą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Najpierw prasówka a później huuuuzia!

 

Bawi mnie i trochę irytuje maniackie wyciąganie czegokolwiek, byleby tylko dołożyć PIS-owi.

.....

:D :D Boguś ty myslisz, ze trzeba robić prasówke, żeby dotrzeć do tych info??/ serio?

Nie trzeba robić prasówki. innych info w zasadzie nie ma.

Jesli o mnie chodzi to niezmiernie podziwiam panią walczącą z monopolem Tepsy. I jeszcze panią Kluzik - oazy zdrowego rozsadku w tym bagienku....

:D :D

Reszta......jak we wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wyśmiewał glupotę i hopokryzjępolityków, mówiłbyś więcej o PO i SLD a nie tylko o partiach koalicji.

To jest powszechna przypadłość polskich polityków, ktorych zwyrodnienia mają źródło w czwartej władzy i w nieposprzątaniu po państwie totalitarnym.

 

.....

 

I jeszcze jedno- Boguś, przeczytaj temat watku może. Tu się gada o rządzących. ICh decyzje omawia i roztrząsa. Bo od nich zlezy wiele codziennych spraw. Od tych którzy rzadzą, i oni za to co robią ponoszą odpowiedzialnośc. W tym momencie niestety tylko taką- komentarze na forum.

I próby zrzucenia odpowiedzialnosci za głupote i hipokryzje uwazam za............kazdy moze sobie wstawic co mu w duszy gra na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak? Jesteś w stanie mnie gdzieś zaszufladkować?

 

Czujesz się zagubiony?

Gdzie Ciebie przypisać? :roll: Mam!! Polska Partia Permanentnej Kontestacji. :p Moze być? :p

 

Świat nie jest ani czarny ani biały, lecz jest w odcieniach szarości.

To od nas samych zależy czy chwilami będzie kolorowy.....

By tak było należy widzieć szklankę do połowy pełną

 

Nie mam skłonności do szufladkowania kogokolwiek.

Mam natomiast wiarę w ludzi i może naiwną i głupią nadzieję w happy end....

 

Gdyby mieli znowu wygrać ci, którzy przez ostatnie kilkadziesiąt lat mieszali wszystkim w głowach, byłaby to tragedia niewyobrażalna.

Okopuję się wówczas w górach i zaczynam jak Kluska hodować barany, konie..........................................

 

Kaczyński :roll: .... o kilka lat za późno .......

Ludzie, których doroslość przypadła na początek "transformacji" i których

ona dotyczyła bezpośrednio to ludzie dzisiaj po czterdziestce.

Dzisiaj, dla większości ludzi przed czterdziestką okres przemian to szkoła i

w najlepszym razie studia. Kogo wówczas obchodzi polityka......?

Nie wiedząc czym była bezpieka, komuna, totoalitaryzm, w ogóle nie wiedzą o co chodzi....

Podejmują hasła, co do znaczenia których nie mają najmniejszego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wyśmiewał glupotę i hopokryzjępolityków, mówiłbyś więcej o PO i SLD a nie tylko o partiach koalicji.

To jest powszechna przypadłość polskich polityków, ktorych zwyrodnienia mają źródło w czwartej władzy i w nieposprzątaniu po państwie totalitarnym.

 

 

Mówienie, że opozycja nie ma nic do obrazu świata polityki i rządzenia to jest dopiero hipokryzja.

Opozycja to dopiero może bezkarnie kłamać i stroić zafrasowane minki :-?

 

Poza tym odpowiadała mi zawsze formuła telewizyjnej Sondy, jeden za drugi przeciw.

Jeśli większość tu jest przeciw to ja muszę być za.... :-?

Taki już los czlowieka poczciwego.

Pewnie nie zauważyłeś, że jak rządziała SLD, to pisałem o ich głupocie, hipokryzji i przekrętach. Do niedawna za naj... (wiadomo jakiego) polityka uważałem Pola.

W poprzednim poście po raz kolejny próbowałeś mnie obrazić. Jak na starszego, wykształconego i człowieka na stanowisku przytrafia Ci się to nader często. Z czego to wynika?

 

I pocieszę Cię, jak powstanie koalicja PO-SLD nie zostawię na nich suchej nitki (o ile zasłużą, a jestem o tym przekonany)

 

Więc jak? Jesteś w stanie mnie gdzieś zaszufladkować?

 

 

Mamy sukces:

 

 

Ok mTom władzy trzeba patrzeć na ręce, krytykować zle działania, wyśmiewać nonsensy, to jest wazna społeczna funkcja którą spełniają media i zwykli ludzie. Bez tego władza sie deprawuje i odrywa od rzeczywistości. Tylko ze jest to o niebo łatwiejsze niż działac i zmieniać, zmieniać... a przecież w wyborach wygrała wizja zmian i tzw. IV RP a nie utrzymanie status quo. Dlatego sadze ze gdyby teraz odbyły sie wybory to większych zmian by nie było w ukladzie sił bo ludzie wciąz oczekują zmian a nie utrwalania III RP. Sadze ze jak przy poprzednich wyborach w sondazach przedwyborczych wiekszośc byłaby za PO ale już głosując oddawaliby głosy na PiS. Wynika to z faktu że być fanem PO jest bardziej poprawne politycznie a media stwarzaja złudzenie ze bedąc zwolennikiem PO nalezy sie do elity.

Sam tak jak i Ty jestem krytykiem ale głownie obserwatorem. Mam trochę wyrzuty sumienia że zachowuje się jak krytyk filmowy w stosunku do rezysera - zrzedzę ale sam nie potrafie niczego stworzyć ( powiem ci po cichu że szybko tłumie te wyrzuty). Jednakże PiS przyszedł z wizją zniszczenia pozoztałości komuny (WSI) i czystek i te wizje realizuje i stad taki medialny wrzask przeciwnikow. I wciaż bedzie miał poparcie w społeczeństwie u tych co nie chca utrwalenia tzw III RP czyli zwolenników SLD i PO. A jeszcze jedna uwaga, ludzie w swoich preferencjach, sympatiach do partii bardziej, moim zdaniem, kieruja się emocjami niz czystą kalkulacja i dlatego bardzo trudno jest kogoś "nawrócić" bo to nie jest wybór miedzy balchodachówką a ceramiką gdzie racje ekonomiczne, estetyczne i uzytkowe sa rozważane i konkretne argumenty przemawiają do nabywcy - emocjonalnie nie przywiazujemy sie przeciez do blachy którą pokrywamy domy, nieprawdaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...