Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

14:08 18.10.2006

Produkcja przemysłu wzrosła we IX o 11,7% rdr - GUS

 

 

Dynamika produkcji przemysłowej we wrześniu wyniosła 11,7 proc. rok do roku i o 9,3 proc. licząc do poprzedniego miesiąca - poinformował Główny Urząd Statystyczny w komunikacie.

 

Po wyeliminowaniu czynników sezonowych, produkcja sprzedana była o 13,8 proc. wyższa niż przed rokiem i 2,2 proc. wyższa niż w sierpniu.

 

GUS podał jednocześnie, że według wstępnych danych, produkcja budowlano-montażowa była we wrześniu o 21,2 proc. wyższa niż rok temu (20,9 proc. uwzględniając wpływ czynników sezonowych).

 

 

Źródło: Parkiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

14:08 18.10.2006

Produkcja przemysłu wzrosła we IX o 11,7% rdr - GUS

 

 

Dynamika produkcji przemysłowej we wrześniu wyniosła 11,7 proc. rok do roku i o 9,3 proc. licząc do poprzedniego miesiąca - poinformował Główny Urząd Statystyczny w komunikacie.

 

Po wyeliminowaniu czynników sezonowych, produkcja sprzedana była o 13,8 proc. wyższa niż przed rokiem i 2,2 proc. wyższa niż w sierpniu.

 

GUS podał jednocześnie, że według wstępnych danych, produkcja budowlano-montażowa była we wrześniu o 21,2 proc. wyższa niż rok temu (20,9 proc. uwzględniając wpływ czynników sezonowych).

 

 

Źródło: Parkiet

 

świetnie, ale gdzie tu widzisz zasługi rządu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Tylko ze jest to o niebo łatwiejsze niż działac i zmieniać, zmieniać... a przecież w wyborach wygrała wizja zmian i tzw. IV RP a nie utrzymanie status quo. Dlatego sadze ze gdyby teraz odbyły sie wybory to większych zmian by nie było w ukladzie sił bo ludzie wciąz oczekują zmian a nie utrwalania III RP. Sadze ze jak przy poprzednich wyborach w sondazach przedwyborczych wiekszośc byłaby za PO ale już głosując oddawaliby głosy na PiS. Wynika to z faktu że być fanem PO jest bardziej poprawne politycznie a media stwarzaja złudzenie ze bedąc zwolennikiem PO nalezy sie do elity.

Sam tak jak i Ty jestem krytykiem ale głownie obserwatorem. Mam trochę wyrzuty sumienia że zachowuje się jak krytyk filmowy w stosunku do rezysera - zrzedzę ale sam nie potrafie niczego stworzyć ( powiem ci po cichu że szybko tłumie te wyrzuty).

Ja nie mam wyrzutów, ja staram się dobrze robić to co robię- uczciwie i bez przekretów. I tego samego oczekuje od tych, którzy uznali, ze są w stanie mądrzę, uczciwie i odpowioedzialnie rzadzić. I szli z takim programem. Dlatego nie uwazam, ze zachowuje się jak krytyk filmowy a jak obywatel, który interesuje się to co się dzieje w państwie i chociaz w ten sposób oceniajacy jak politycy wykonuja to, za co im się płaci.

Jednakże PiS przyszedł z wizją zniszczenia pozoztałości komuny (WSI) i czystek i te wizje realizuje i stad taki medialny wrzask przeciwnikow. I wciaż bedzie miał poparcie w społeczeństwie u tych co nie chca utrwalenia tzw III RP czyli zwolenników SLD i PO.

Niech rozbija układy. Tu nie chodzi o medialne wrzaski /mnie ./ale o elementarną uczciwośc która się głosiło. I która przegrywa z osobistymi ambicyjkami i taktyką partyjną.

Co do czystek antyukładowych- prosze bardzo ale na litośc nie BMW, bo to juz było. W wersji TKM i paru innych. I nie pisze tu o Polsce z perspektywy stolicy a z perspektywy powiatu. /Własnie przeglądnęłam sobie ulotki wyborcze /

 

A jeszcze jedna uwaga, ludzie w swoich preferencjach, sympatiach do partii bardziej, moim zdaniem, kieruja się emocjami niz czystą kalkulacja i dlatego bardzo trudno jest kogoś "nawrócić" bo to nie jest wybór miedzy balchodachówką a ceramiką gdzie racje ekonomiczne, estetyczne i uzytkowe sa rozważane i konkretne argumenty przemawiają do nabywcy - emocjonalnie nie przywiazujemy sie przeciez do blachy którą pokrywamy domy, nieprawdaz?

Otóz to. Stąd takie parcie by wywoływać emocje. Najlepiej negatywne, i dzielić dzielic dzielić....wtedy głupota i hipokryzja staja sie mniej widoczne.

Reasumujac.

Czym różni sie PiS od poprzedników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14:08 18.10.2006

Produkcja przemysłu wzrosła we IX o 11,7% rdr - GUS

 

 

Dynamika produkcji przemysłowej we wrześniu wyniosła 11,7 proc. rok do roku i o 9,3 proc. licząc do poprzedniego miesiąca - poinformował Główny Urząd Statystyczny w komunikacie.

 

Po wyeliminowaniu czynników sezonowych, produkcja sprzedana była o 13,8 proc. wyższa niż przed rokiem i 2,2 proc. wyższa niż w sierpniu.

 

GUS podał jednocześnie, że według wstępnych danych, produkcja budowlano-montażowa była we wrześniu o 21,2 proc. wyższa niż rok temu (20,9 proc. uwzględniając wpływ czynników sezonowych).

 

 

Źródło: Parkiet

 

świetnie, ale gdzie tu widzisz zasługi rządu :o

 

Polujacy na koalę zapewne by powiedzieli że załapali sie na cykl koniunkturalny, i mieli by pewnie racje.

Zwolennicy koali powiedzieliby że prowadzili taką polityke gospodarcza która nie spowolniła wzrostu w mysł zasady że lepsze jest wrogiem dobrego i tez pewno by mieli racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego PO tak chce się dorwać do władzy.

Też chcieliby by maksimum wzrostu przypadałoby na okres ich rządów.

Dopiero robiliby bardzo mądre minki :D

Tak tak tak, to nasza zasluga!

Udawaliby ludzi, którzy widzą z troską . :o i wielu by to kupiło.

A tak, kicha :wink:

 

Ps.

Powinna powstać oddolna inicjatywa pojednania ludzi PO-PIS-u.

Najbardziej zaszkodzili możliwej koalicji Komorowski i Niesiołowski

a w PIS-ie Gosiewski i kto? podpowiedzcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu bardzo mnie wkurzało jak posłowie SLD przypisywali sobie zasługi w rozwoju gospodarki a szczególnie wzrostu eksportu. A był to czas taniejacego euro.

To dokładnie ta sama gra.

 

 

Ale mimo wszystko, jeszcze jedno cisnie mi sie na usta: jeśli jest tak źle jak pokazuja to media to dlaczego jest tak dobrze. Czyz jednak jakąś zasługa rządzących nie jest to ze ich działania nie spowolniły wzrostu i jej dynamiki? Rozsadek jakiś muszą zachowywać w tym wzgledzie. Martwią mnie tylko słuchyktóre do mnie dochodzą dotyczace kosztów koalicji...te zasiłki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.

Powinna powstać oddolna inicjatywa pojednania ludzi PO-PIS-u.

Najbardziej zaszkodzili możliwej koalicji Komorowski i Niesiołowski

a w PIS-ie Gosiewski i kto? podpowiedzcie....

 

Ważne słowa! Też uważam że wspólpraca dałaby wiecej korzysci niz ciągłe swary. Tylko jeszcze brak dobrej atmosfery...Duzo przykrych słow zostało wypowiedzinych. Zawsze tak było ze zgoda buduje a niezgoda rujnuje - banał oczywiście - tylko ze ja tego doświadczyłem w swojej rodzinie i dlatego zawsze będe goracym zwolennikiem wspólpracy i mediacji no chyba że jest możliwość całkowitej ekterminacji przeciwnika ale to nie jest czesta sposobność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Ty dalej swoje. Nic Cię nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe? Całe szczęście, że większość społeczeństwa myśli inaczej...

 

Mam jeszcze takie pytanie osobiste. :wink: Dlaczego musisz bronić PiS-u?

 

A TY mtom wiesz co większość społeczeństwa chce??? Z Twego wywodu wynika że większośc społeczeństwa uważa że czarne jest białe :o :o :o

 

Czy Ty kiedykolwiek przestaniesz personalnie, gdzie Bogusłąw broni PIS-u???

 

 

Teraz Lepper już nie jest moim przyjacielem, Bogusławie?

............

PS. Buguś, dlaczego unikasz niewygodnych dla siebie tematów? :wink: 8)

TERAZ już nie jest, a co jednak wcześniej był :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Mtom czemu unikasz niewygodnych tematów, kiedy nareszcie wytłumaczysz się z przypisywania jakoby niektórzy byli w wątku służbowo.... DEMENCJA????

 

 

 

uważasz, że kaczyński uważa tuska za człowieka o marnej reputacji a leppera nie ? :D :D :D no bardzo ciekawe aczkolwiek trochę rozpaczliwe tłumaczenie 8)

 

Ja nie uważam Tuska za człowieka który miałby politycznie lepszą reputację niż Lepper. porównajmy Tusk, nocna zmiana 1992, jego udział w rządach Suchockiej czy Buzka chwały nie przynosi, rozbijacz i zamykacz kilku partii czyli człowiek który na dłuższą metę nie potrafi budować, obecna partia wodzowska szybkie usunięcie tenorów Płażyńskiego, Olechowskiego, wycięcie ludzi Rokity w wyborach czyli prosty kurs ku SLD wycięcie konseratystów, przegrane dwa razy wygrane wybory, każdy polityk z zasadami przynajmniej podałby się do dymisji, nocne spotkanie z Lepperem......., Lepper przy Tusku blado w historii wypada....

 

to ja ide na bezrobocie.

Opłacą mi świadczenia, będe mieć mozliwośc pojechania na wakacje, bede spać do 9tej 8)

 

jeszcze tylko czekam, az przejdzie pomysł Romusia, aby gospodynie domowe dostawały 2000 za prace w domu :D

 

Nie bój się, idiotyczny pomysł Romana nigdy nie przejdzie, kobiety muszą mieć niższe emerytury niż faceci, to nic że nie raz kobiety decydujące się na rodzicelstwo często pracujące w przeciewieństie do swych partnerów 24h nawet składki emerytalniej nie mają, bo przecież programem feministek nie są prawa kobiet a góra homosi...

 

800 zł, straszny krok w hipermarkety np...., przecież w każdym markecie te setki kobiet na kasie co siedzą na kasie za 600 zł kilkanaście godzin natychmiast się zwolni i nikt nie przyjdzie tam pracawać za mniej niż 1500 na reke (co gorsze więcej do budżetu zapłacą).... idiotyzm... lepiej jak ludziom za naście godzin roboty płaci się 600.....

Bogusław, jak klasyczna kobieta, zmiennym jest.

 

 

http://www.polskieradio.pl/trojka/salon/

 

 

mozliwe scenariusze, ciekawe...

 

smartcat jak miło posłuchać normalnej rozmowy, o rządzie, koalicji.... bez całego tego nienawistnego "małpiego rozumu".... u nas na forum niemożliwe, obsesja trwa...

 

 

 

PS. Ja, Bogusław, buduję dom, a Ty co robisz na forum budowlanym? :wink:

 

mtom gdzie budujesz???? przecież siedziesz 7 dni od rana do wieczora i w 99% politykujesz, nawet niedziele całe potrafisz oceniać rodziny polityków

http://forum.muratordom.pl/search.php?search_author=mTom

 

 

I jeszcze jedno- Boguś, przeczytaj temat watku może. Tu się gada o rządzących. ICh decyzje omawia i roztrząsa. Bo od nich zlezy wiele codziennych spraw. Od tych którzy rzadzą, i oni za to co robią ponoszą odpowiedzialnośc. W tym momencie niestety tylko taką- komentarze na forum.

I próby zrzucenia odpowiedzialnosci za głupote i hipokryzje uwazam za............kazdy moze sobie wstawic co mu w duszy gra na ten temat :)

 

temat wątku to WYBORY i po wyborach i jak rządziś, nie widzisz???

teraz się nie dziwie że gabinet cieni PO to był PIC na wodę....

 

ale czy temat watku ma cos wspolnego z wanna Wassermana, tasmami Gegerowej, wzrostem Kaczynskich, uroda Prezydentowej i itd i itp

 

Więc jak? Jesteś w stanie mnie gdzieś zaszufladkować?

 

Czujesz się zagubiony?

Gdzie Ciebie przypisać? :roll: Mam!! Polska Partia Permanentnej Kontestacji. :p Moze być? :p

 

może PERNAMENTNY PERSONALNY PRZYPISYWACZ SŁUŻBOWOŚCI???

 

a może zdrobniale DEMENCJUSZ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Czym różni sie PiS od poprzedników?

 

ni

różni się w ocenie III RP

chce przeprowadzic lustacje i dekomunizacje, to co inne kraje maja za soba a zablokowa Walesa i Tusk

oczyscic gospodarke z nomenklatury

zmiany w prawie np 24 godzine sady

podatki

itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14:08 18.10.2006

Produkcja przemysłu wzrosła we IX o 11,7% rdr - GUS

 

 

Dynamika produkcji przemysłowej we wrześniu wyniosła 11,7 proc. rok do roku i o 9,3 proc. licząc do poprzedniego miesiąca - poinformował Główny Urząd Statystyczny w komunikacie.

 

Po wyeliminowaniu czynników sezonowych, produkcja sprzedana była o 13,8 proc. wyższa niż przed rokiem i 2,2 proc. wyższa niż w sierpniu.

 

GUS podał jednocześnie, że według wstępnych danych, produkcja budowlano-montażowa była we wrześniu o 21,2 proc. wyższa niż rok temu (20,9 proc. uwzględniając wpływ czynników sezonowych).

 

 

Źródło: Parkiet

 

 

przeciez gospodarka lezy, gdyby PO rzadzilo, to od razu by stwierdzili ze to zasluga SLD (kazdy pamieta szereg reform gospodarki)

 

nareszcie ktos opracowal definicje budownictwa spolecznego, sa sady 24 godzinne, budzet i itd, itp...... podobno nic nie robia.....

 

smutni szalikowcy zawsze widza pusta szklanke... 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartcat, media pokazują stan na chwilę obecną. Własnie czytam w dzisiejszej prasie o sukcesach rządu: sądy 24 lub 48 godzinne, deklaracje, że koalicja zdąży uchwalić zmiany w podatkach, o sukcesach w tropieniu postkomuny nie wspominając. Więc nie przesadzajmy...

 

Najgorsze są takie postawy jaką prezentuje Bogusław od czasu do czasu - PO, PO, tylko PO jest wszystkiemu (czemu?) winna. PO chce dorwać się do władzy (jakby w tym był coś złego), PO niszczy Polskę, PO inwigilowała, PO... Jest to jakaś metoda na sprawowanie rządów, ale na dłuższą metę niezbyt skuteczna, bo społeczeństwo jednak takie głupie i ciemne nie jest.

 

Piszesz, że rośnie produkcja przemysłowa - i dobrze. To, że rośnie niezależnie od tego co dzieje się w kraju (w przeciwieństwie do takiej Białorusi), to zdobycz ostatnich 17 lat, kiedy to gospodarka uniezależniła się od polityki. Gorzej z inwestycjami zagranicznym. Tu reakcja następuje z dwuletnim opóźnieniem. Zobaczymy więc jak będzie wyglądął sytuacja w 2007 i 2008.

 

Gdyby jednak przyglądnąć się wnikliwiej pracy Sejmu, to w temacie podatków mamy takie kwiatki (wycofywanie się ze swoich sztandarowych postulatów):

- Samoobrona wycofała się z ulgi podtakowej dla najbiedniejszych, zarabiających do 10 tyś zł.

- LPR - ze wspólnego rozliczania się małżonków i dzieci.

OK. Ja to rozumiem, budżetu nie stać itd. Ale najgorsze jest to, że polityków nie stać na to, aby szczerze przed kamerą przyznali, że nie da się tego wprowadzić.

 

Jak można kłamiącego i kręcącego na każdym kroku polityka traktować poważnie? Ile za 3 lata wyniesie frekwencja wyborcza? Cynicznie można przyznać, że politykom zależy na tym by była jak najmniejsza, gdyż wtedy głosuje tylko żelazny elektorat. Ci którzy patrzą krytycznie i trzeźwo oceniają sytuację, zniechęcają się. Ale na nich politykom wcale nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna powstać oddolna inicjatywa pojednania ludzi PO-PIS-u.

Najbardziej zaszkodzili możliwej koalicji Komorowski i Niesiołowski

a w PIS-ie Gosiewski i kto? podpowiedzcie....

 

Zdecydowanie uważam, że bez niektórych liderów, takie porozumienia byłoby możliwe.

 

PO jest winna? Nic podobnego!

Wzrost gospodarczy jest i jakiś czas jeszcze będzie.

Moim zdaniem jeszcze dość długo, kilka lat.....

Kazdy chce rządzić w okresie wzrostu a nie w okresie recesji.

 

To media! są winne rozbijając, osłabiając od lat władzę wykonawczą i nie tylko ją, kreując coraz to bardziej podłe postaci na "gwiazdy dnia", byleby była sensacja.

Politycy awanturniczy, jastrzębie są zapraszane przed kamery a rzadko politycy rozważni, myślący spolegliwie, dążący do kompromisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam przykład dlaczego nie przepadam za Kaczyńskimi (nie mylić z PiS):

 

L. Kaczyński pytany o jego ostatnie spotkanie z Donaldem Tuskiem wyjaśnia: Skończyło się szybko z powodu jego emocji, choć rzeczywiście nie byłem szczególnie serdeczny. Stwierdziłem, że chciałbym wysłuchać jego opinii, ponieważ jest szefem największej partii opozycyjnej.

 

Nie byłem zbyt serdeczny dlatego, że pan przewodniczący, któremu nie podoba się to, iż ja jestem głową państwa, wielokrotnie w swoich publicznych wypowiedziach mnie obrażał. W pewnej chwili powiedziałem, że przyjmuję go, przedkładając obowiązki ponad poczucie godności osobistej. Wtedy Donald Tusk stwierdził, że nie wkracza w moje życie prywatne, wstał i wyszedł - relacjonuje przebieg spotkania L. Kaczyński. (PAP)

 

Myślałem, że polityk tak wysokiej rangi, urazy osobiste zostawił w domu.

Ale to i tak pół biedy. Gdyby to zestawić ze słynnym już "spieprzaj dziadu" lub tym tekstem zaczerpniętym ze strony www prezydenta (wywiad z szefem jego kancelarii):

 

A może mieli takie poglądy, po prostu nie podobało im się, co wtedy robił Jarosław Kaczyński na przykład, który palił kukły Prezydenta na ulicy.

 

Jarosław Kaczyński nie palił kukieł w czasie tej demonstracji, bo też tam byłem i pamiętam doskonale...

 

Ale palono w czasie demonstracji kukły Prezydenta. A jak by się Pan teraz czuł, gdyby teraz palono kukły głowy państwa, Lecha Kaczyńskiego?

 

Jest zdecydowana różnica między Lechem Wałęsą a Lechem Kaczyńskim i to oczywiście, jak Pani Redaktor doskonale wie, z korzyścią dla Lecha Kaczyńskiego.

 

Fajna odpowiedź, prawda?

Ciekawe co by zrobi Kaczyński, gdyby zaczęto palić jego kukły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolałbym, by Nasz Prezydent miał posturę Kaczorowskiego, Mościckiego, Narutowicza czy choćby Olechowskiego.

 

Lecz zdecydowanie wolę Lecha Kaczyńskiego na tym urzędzie od Donalda Tuska. Ten to by mnie dopiero wk.....ł!

 

dlaczego?

 

pewnie współpraca międzynarodowa nie kulałaby tak bardzo :roll:

Może Tusk potrafiłby zostawić swoje sympatie i antypatie za drzwiami pałacu prezydenckiego. Teraz juz dobrze wiemy, że Kaczyński jest prezydentem tylko swoich zwolenników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Bogusław swoje. Tusk to, Tusk tamto... Skoro go aż tak nienawidzisz, to pewnie Kaczyńskim nie jesteś się w stanie dziwić.

Powiem szczerze, ani jednego, ani drugiego przed wyborami nie widziałem na tym stanowisku. Teraz podtrzymuję swoje stanowisko. Niestety.

 

Pytanie, które pozostało bez odpowiedzi - co by się działo, gdyby teraz zaczęto palić kukły prezydenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy nowelę prawa bankowego, przygotowaną na kolanie. Nowelę, dzięki której wszystkie banki zagraniczne będą mogły się przekształcić w oddziały (sic!) i zniknie szczególny reżym księgowo-inwestycyjny. Kontrola nadzoru bankowego stanie się więc czysto iluzoryczną mrzonką.

 

No Bogusław? Tego tematu Ci nie popuszczę. Czekam na inteligentny i błyskotliwy komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie komentarza.

Ustawa przygotowana pod umowę z Unicredito? Tak wygląda.

Kto nas wpakował w ten kłopot? Głupota byłych.

Wszystkie banki mogą przekształcić się w oddziały. Mogą i co z tego?

Czy to zrobią? Wątpię.

Wchodzą do Polski nowe banki, ich oddziały.

Wejdą następne. Jak będzie dla kogo.

I co z tego?

Jest swobodny przepływ kapitału? Jest.

No to chyba oto chodzi najbardziej.

Ważne jest, żeby to u nas byly centra logistyczne i siedziby główne.

Mamy w Europie dobre miejsce.

 

Nie powtarzajmy jak papugi gazetowych strachów.

Sprawdźmy lepiej jak to wygląda gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...