Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Paweł Paliwoda

Czy rzeczywiście szafa Lesiaka ma obecnie wyłącznie historyczne znaczenie?

Andrzej Zybertowicz:

Znany polityk, Aleksander Kwasniewski, proponował: Wybierzcie przyszłość. Owocem jego dziesięcioletniej prezydentury okazała się 40-procentowa frekwencja i skazanie tysięcy poolaków na poszukiwanie pracy poza ojczyzną. Uwiąd demokracji i utrata perspektyw w Polsce dla wielu młodych ludzi. To powinno stanowić ostrzezenie przez podobnym myśleniem.

 

P. Paliwoda

CZy próba przesunięcia inwigilacji partii politycznych do kategorii "Grunwaldu" jest tylko znakiem problemów z przeszłością?

A. Z. Zapomnienie i przemilczenie jest selektywne. Nie pamięta się o rzeczach niewygodnych, ale obsesyjnie powraca się do kwestii dających się doraźnie instrumentalizować ideowo i politycznie. Nie wolno grzebać w szafach w życiorysach i szafach "naszych", ale u przeciwników - jak najbardziej.

 

A.P. Czy jednak warto toczyć heroiczne boje o szafę Lesiaka i służby specjalne, obecna władza nie powinna się zająć legislacją, reformami, prywatyzacją i inwestycjami zagranicznymi.

 

A.Z. To fałszywa alternatywa. Trzeba zrozumieć wpływ służb na procesy gospodarcze.

 

Analizy dokonane krajów postkomunistycznych przez ekspertów Banku Światowego np. Joela Hellmana wskazują że głównymi beneficjentami systemu niepełnego kapitalizmu jest część inteligencji, biznes postnomenklaturowy, cześc środowisk związanch z wojskiem, policją i grupami przestępczymi. W ich interesie jest zatrzymanie reform na poziomie cząstkowego zdeformowanego kapitalizmu, regulowanego przez sieć niejawnych powiązań. Sieci te dokonują tzw. przechwycenia państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Sorki za szczerość , ale następna chętna do koryta... może ma swoje priorytety chcąc uszczęśliwiać społeczeństwo , ale prędzej czy później się sku...wi sama bądź też (co bardziej prawdopodobne)z pomocą "partyjnych kolegów/żanek.

Władza to narkotyk.

 

Zapewne masz rację! Tylko czy aby nie myśłlsz o swoich bliskich a mówisz o moich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za szczerość , ale następna chętna do koryta... może ma swoje priorytety chcąc uszczęśliwiać społeczeństwo , ale prędzej czy później się sku...wi sama bądź też (co bardziej prawdopodobne)z pomocą "partyjnych kolegów/żanek.

Władza to narkotyk.

 

Jeżeli tak bedziemy podchodzić do sprawy to rzeczywiście nigdy nie wyjdziemy z naszego grajdołka. Mały, trochę więcej wiary w ludzi i ich intencje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za szczerość , ale następna chętna do koryta... może ma swoje priorytety chcąc uszczęśliwiać społeczeństwo , ale prędzej czy później się sku...wi sama bądź też (co bardziej prawdopodobne)z pomocą "partyjnych kolegów/żanek.

Władza to narkotyk.

 

Jeżeli tak bedziemy podchodzić do sprawy to rzeczywiście nigdy nie wyjdziemy z naszego grajdołka. Mały, trochę więcej wiary w ludzi i ich intencje :)

 

To mnie tak właśnie niepokoii że wielu widzi wokól głownie potencjalnych przekreciarzy, geszefciarzy, cwaniaczków, włazidupków ale przeciez tak naprawde normalnych, z nieskrzywionym kregosłupem moralnym jest wśród nas, w naszych społecznościach więcej - to dla mnie oczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za szczerość , ale następna chętna do koryta... może ma swoje priorytety chcąc uszczęśliwiać społeczeństwo , ale prędzej czy później się sku...wi sama bądź też (co bardziej prawdopodobne)z pomocą "partyjnych kolegów/żanek.

Władza to narkotyk.

 

Jeżeli tak bedziemy podchodzić do sprawy to rzeczywiście nigdy nie wyjdziemy z naszego grajdołka. Mały, trochę więcej wiary w ludzi i ich intencje :)

 

To mnie tak właśnie niepokoii że wielu widzi wokól głownie potencjalnych przekreciarzy, geszefciarzy, cwaniaczków, włazidupków ale przeciez tak naprawde normalnych, z nieskrzywionym kregosłupem moralnym jest wśród nas, w naszych społecznościach więcej - to dla mnie oczywistość.

Od razu wszyscy urażeni... za dużo się naoglšdałem choćby i ze znajomymi więc wiem co piszę.

Bo chyba sš na tyle inteligentni że zdajš sobie sprawę w co się pakujš?

Czy faktycznie na tyle naiwni , że chcš iœć i coœ zmieniać? To w takim razie sšdzę , że za długo tam nie pobędš.

Gdyby nad głowami wszelakiej maœci włodarzy od radnych po posłów i wyżej wisiał jakiœ "topór" to może wejœcie do klasy rzšdzšcej miałoby jakiœ sens. A pojedyncze osoby mogš sobie wejœć i wyjœć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister finansów w odpowiedzi na propozycje Giertycha dotyczące podwyżek dla nauczycieli miała odpowiedzieć, że podwyżki będą jeśli przeznaczy się na ten cel pieniądze właśnie z becikowego. Giertych jest oburzony i domaga się wyjaśnień.

 

A może wystarczyłoby zmniejszyć klin podatkowy? Wtedy więcej pracujących w szarej strefia zaczęłaby być zatrudniana legalnie, co przełożyłoby się na większe wpływy do budżetu.

Podobnie było z akcyzą na alkohol. Kiedy poprzedni rządzący go zmniejszyli, zanowtowali... większe wpływy do budżetu. I co najciekawsze nie mogli się nadziwić jakim cudem. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczyłoby zmniejszyć klin podatkowy? Wtedy więcej pracujących w szarej strefia zaczęłaby być zatrudniana legalnie, co przełożyłoby się na większe wpływy do budżetu.

Podobnie było z akcyzą na alkohol. Kiedy poprzedni rządzący go zmniejszyli, zanowtowali... większe wpływy do budżetu. I co najciekawsze nie mogli się nadziwić jakim cudem. :lol: :lol: :lol:

 

Takie rzeczy to wiedxa ludzie , ktorzy maja wlasne biznesy.

Ci z rzadu jakos udaja , ze nie rozumieja tej prostej zasady.

Nie wierze , ze nie rozumieja

W roku 1989 poddatek od obrotu wynosil 3% i jakos nie oplacalo sie kombinowac.

Teraz wynosi ...jeszcze nie wiem ile , bo wciaz mam wakacje , ale pewnie tyle , ze trzeba glodem przymierac , zeby to poplacic.

Nie mowie oczywiscie o kombinatorach z...du , tylko o zwyczajnych ciezko pracujacych ludziach :-?

I o tych co daja prace innym.

#$%$%&^%&**^%$#@@^ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu wszyscy urażeni... za dużo się naoglšdałem choćby i ze znajomymi więc wiem co piszę.

 

wszyscy, czyli kto ?

 

Bo chyba sš na tyle inteligentni że zdajš sobie sprawę w co się pakujš?

Czy faktycznie na tyle naiwni , że chcš i�ć i co� zmieniać? To w takim razie sšdzę , że za długo tam nie pobędš.

Gdyby nad głowami wszelakiej ma�ci włodarzy od radnych po posłów i wyżej wisiał jaki� "topór" to może wej�cie do klasy rzšdzšcej miałoby jaki� sens. A pojedyncze osoby mogš sobie wej�ć i wyj�ć.

 

czyli co ? mamy usiąść i płakać ? Mamy nic nie robić bo i tak nic z tego nie wyjdzie ? To może od razu strzelić sobie w łeb aby się nie męczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zwłaszcza smutnym szalikowcom...

 

kilka cytatów:

Jarosław Marek Rymkiewicz:

 

Polska nigdy nie była tak szczęsliwa jak dziś!!!

 

Nie uważam, żeby ta telewizyjna wojna domowa naszych polityków była czymśc szvzególnym w dziejach Polski. Jeśli zatem J. Kaczyński zetnie głowę Janowi Rokicie - razem z jego fenomenalnymi kapeluszami - to naprawdę nie stanie się nic strasznego.

 

 

Podczas ostatnich manifestacji przywódcy wszystkich stacji krzyczeli: Tu jest Polska, Tu jest Polska. To wrzeszczenie było bezsensu, bo tam gdzie oni byli, była telewizja a nie Polska.

 

 

Z świetnego wywiadu w dzienniku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu wszyscy urażeni... za dużo się naoglšdałem choćby i ze znajomymi więc wiem co piszę.

 

wszyscy, czyli kto ?

 

Bo chyba sš na tyle inteligentni że zdajš sobie sprawę w co się pakujš?

Czy faktycznie na tyle naiwni , że chcš i�ć i co� zmieniać? To w takim razie sšdzę , że za długo tam nie pobędš.

Gdyby nad głowami wszelakiej ma�ci włodarzy od radnych po posłów i wyżej wisiał jaki� "topór" to może wej�cie do klasy rzšdzšcej miałoby jaki� sens. A pojedyncze osoby mogš sobie wej�ć i wyj�ć.

 

czyli co ? mamy usiąść i płakać ? Mamy nic nie robić bo i tak nic z tego nie wyjdzie ? To może od razu strzelić sobie w łeb aby się nie męczyć ?

Dobrzykowice nie o to mi chodzi...

Kłopot polega na tym, że dopóki "władza" nie będzie czuła nad sobą " bicza bożego" nie ma szans na uczciwą politykę (dość ciekawy termin).

Skoro ktoś dobrze radzi sobie społecznie i ludzie mu ufają ...niech tak zostanie. Zobzczysz , że jak dojedzie do władzy nagle ludzie zaczną sie od niej/ego odwracać, a owa osoba nagle będzie po prostu "władzą". Nawet jeśli sama nie będzie tego chciała to "koledzy z władzy" się o to postarają. Nawet jeśli zrobi cos dobrego dla swojej najbliższej okolicy to będzie "tym złym", bo innym np nie zrobiła lamp/chodnika/przystanku itp.

Moja żona startowała, mi proponowano. Ona dostała sporo (zwłaszcza jak na nowicjusze w środowisku) głosów, ja od razu powiedziałem "nie".

I oboje się z tego cieszymy. Widziałem co się dzieje w kuluarach, widziałem co się dzieje jak dwóch wrogo sobie nastawionych radnych zaczyna razem pracować ( a właściwie musi to robić).

Społecznie - jeśli ktoś skutecznie robi to co robi to radzę żeby tak zostało. Dla własnego dobra tejże osoby.

I mam po tychże doświadczeniach krótki wniosek - " jak sie w to g... raz wdepnie to się naprawdę długo śmierdzi".

Idą wybory - i wokół nas znów zaczynają się "przymilania" ze strony różnych "chętnych kandydatów".

Tak, że jeśli którys znajomy jest skuteczny społecznie to naprawdę - niech to kontunuuje, bo jeśli nie sam to "koledzy" postarają się o zmianę jego wizerunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne podatki:

 

Tym razem przyjdzie nam płacić za opiekę na starość. Obowiązkowe ubezpieczenie pielęgnacyjne ma wejść w życie od stycznia 2008 r.- ujawnia "Życie Warszawy".

 

Ile wyniesie składka, jeszcze nie wiadomo. Na razie przyjęto 0,5 proc. wynagrodzenia, docelowo - 1,2 proc. Ministerstwo Zdrowia nie chce zdradzać szczegółów nowego podatku, tłumacząc się, że trwają prace nad założeniami do ustawy pielęgnacyjnej.

 

Wstyd!

Wczoraj PiS przyznał, że niestać nas na obniżenie podatków (sic!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był podatek tzw. bykowe. Płacili go kawalerowie po osiągnieciu określonego wieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że też Was ruszyła reforma podatkowa ;)

 

 

news pod obrazkiem [klik] przecudnej urody :lol:

 

http://img124.imageshack.us/img124/4955/sobeckvp8.jpg

 

 

onaż ta posłanka jest z Ruchu Narodowo-Ludowego

podobnie jak ten mało bystry

 

czyżby to znaczyło, że w tej partii występuje jakaś taka wyjątkowa miłość do dzieci ? ;)

 

interesuje mnie jeszcze, czy - jakby co - to czy w obronie narodzonych i molestowanych inni "narodowi" chętnie wieszaliby tych ludowych narodowych na latarniach ? czy sztama ?

 

 

co by jednak nie powiedzieć - to jest to zdecydowanie najlepsza osobistość do postulowania wprowadzenia bykowego 8)

 

 

 

 

oki

koniec żartów

 

urodzić ! wpisać do rejestru !

a potem - aaa... Bóg dał dziecko, Bóg da i na dziecko

szkoda ino, że nie wychowa :( :x

    "Dyrektor każe zamknąć szkołę, zakazuje uczniom rozmawiania z mediami."
     
    "[...] wiceprezydent Gdańska ds. oświatowych Katarzyna Hall. Wychodząc atakuje dziennikarzy: - Państwo robicie tu niepotrzebna sensację. Tę sprawę trzeba wyciszyć. To jest wielka tragedia, ale musimy sobie zdawać sprawę z tego, że gimnazjaliści to dzieci niestabilne emocjonalnie, w burzy hormonów. Pozwólmy działać dyrektorowi tak, by szkoła mogła wreszcie powrócić do normalnego funkcjonowania."
     
    "Zebrane pod szkołą opinie kolegów i koleżanek z klasy Ani:
    - Kolesie chcieli się popisać przed pozostałymi. To niezła beka tak obmacać dziewczynę. Chcieli pokazać, że są zajebiści.
    - Wszyscy się nabijali, nikt nie sądził, że laska tego nie wytrzyma.
    - Robi się takie filmy na komórki: bójki ustawiane, walenie konia w kiblu, ci chcieli zrobić coś jak byk!"
     
    całość >>> http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3703376.html

jednym słowem - o rany, nic się nie stało ?

znów winni dziennikarze ? ochlapać na olejno i udajemy, że jest oki ?

:evil: :evil: F..K ! :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przypominając stosunkowo liczne ostatnio informacje o aktach przemocy w szkołach Giertych wyraził przekonanie, że utworzenie gimnazjów było błędem. - Bez wątpienia sytuacja, w której młodzież w trudnym wieku skupiamy w jednej szkole, sama w sobie rodzi problemy - powiedział. Zaproponował dyskusję, "czy nie należałoby tego modelu zmienić - wracając do rozwiązań poprzednich lub szukając innych"....

interia

i tu się zgadzam z Romanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...