Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

...

 

Ale odruch Pawłowa zadziałał, co Boguś? :wink: :wink: :wink: :wink:

Niektórzy tak mają /ten odruch - na co dzień widoczny w mediach u bełkotliwie gadajacych polityków rzadzacych gdy są pytani o jakiś konkret, polecam radio Zet, tam bogaty materiał/.

Też to zauwazyłam dziś w postach naszego kolegi

:lol: :lol: :lol: :lol: - gdy zacytowałam info o działkowcach byłam pewna, ze zaraz zwróci uwage na fragment o PO. I oczywiscie go wytłuscił, co zapewne miało usprwiedliwić kłamstwa wystrychniecie na dudka działkowców omamionych wyborczo przez ludzi z partii z nazwy prawej.:)

Wiec moze to od góry do dołu to nie tylko walka z konkurencją ale i jakieś straszliwe kompleksy :o :o :o :o :o :o

Druga sprawa to nieumiejetnosc wyjscia poza dwubiegunową wizję świata. Zauważ, ze niektórzy :wink: widza tylko opozycję pis/po i poza tym juz nic.

A rzeczywistośc skrzeczy;

http://biznes.interia.pl/news?inf=797215

długi rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działki pracownicze lokowane były w sąsiedzwie zakładów parcy, na podmiejskich nieużytkach.

Są wspaniałym miejscem rekreacji dla starszych, kontaktem z naturą, miejscem pobytu dzieci i wnuków.

Jednakże miasta rozrosły się, wchłonęły działki, których lokalizacja z punktu widzenia interesu miasta jest często w kolizji z planami zagospodarowania przestrzennego.

Są to kilkuhektarowe tereny w zasadzie bez zabudowy.

Wielka gratka dla gmin na poprawę swojej infrastruktury (np. obiekty kulturalne).

 

Tam gdzie mieszkam jest kilkadziesiąt skupisk działek.

Z niektórych sami działkowicze uciekają, gdyż w pobliżu przebiega od roku droga szybkiego ruchu...........

 

Podam przykład:

Wielkie ogródki działkowe (zakładane przed laty przez mojego ojca) przylegają do terenów lotniska. One, wraz z terenami przyległymi stoją na drodze do zbudowania terminalu i rozbudowy infrastruktury tegoż lotniska.

Czy miasto ma zostawić działki czy rozbudować port lotniczy?????

 

Na pewno żadna gmina nie odważy się na ich likwidację bez ważnego interesu społecznego.

Tak dużych grup ludzi nie da się tak ot spacyfikować.....

 

.

 

Podnoszenie rwetesu przy każdym po kolei działaniu rządu, tego czy też poprzednich to objaw zwykłej spolecznej ignorancji.

A zresztą, ustawę, nawet najlepszą, można wykonać dobrze i źle.

 

Nie ma takiego działania, które wszystkich bez wyjątku zadowoli.

Czeba tylko umieć określić nadrzędny interes całej zbiorowości.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym cię Dropsiak zobaczyć jak gospodarzysz, choćby u siebie w domu. :roll:

A może kandydujesz?

Masz tyle krytycyzmu dla otaczającej cię rzeczywistości.

W mig wyłapujesz nierzetelności, nieszczerości, złe intencje, fałsz.

Od razu wiesz co dobre a co złe (z małymi podpowiedziami :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS tez umie liczyć - ustawa o wywłaszczeniu działkowców - miodzio :):)

Działkowiec będzie mógł sobie wykupić działkę np. na Mokotowie za 5 % - hihihi - a to kilkadziesiąt tysięcy pln - dla emeryta betka :):)

Ale zanim to nastąpi miasto musi ująć działki w planie zagospodarowania. A nie ma ochoty - pewnie to straszne pieniądze :):)

 

Jaki ten PiS dobry dla ludzi ... I sprzeda działki developerom - i powstanie nowa Marina z mieszkaniami po 4-5 k Euro za metr :):) I mieszkanie dla każdego :)

 

fajnie fajnie - byle tak dalej - wybory blisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropsiak tak tak mam straszliwe kompleksy bo w przeciwieństwie do innych nie podoba mi się wstawianie do wyborów gwałcicieli 16-latek.... a Tobie się podoba????

 

Ciekawe jak mowa o jednym bystrym pośle to się gwałcenie nie podoba, ale jak mowa o PO to nawet przy gwałcie peany na cześć PO.... widzę że miłość do partii jest mocna... że nawet kłamstwa raportów nie przeszkadzają....

 

Bogusław PO było moją wielką nadzieją, ale PO z Płażyńskim i Olechowskim, ale zauważ karierę Tuska on nie potrafi budować, gdziekolwiek jest rozbija, niszczy to co inni budowali, poza tym kompleks wodzowski od lat pokazuje że on musi rządzić, czego efektem jest i skundlenie się po 2 porazkach, każdy polityk z zasadami po 2 porażkach wygranych wyborów podałby się do dymisji, ale jak widać ma wiernych niewidzących nic chwalców.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A postponowanie ludzi wybitnych przez ludzi żadnych ma skutek tylko jeden: tych żadnych omija się szerokim łukiem.

Racja ponury. Mamy kliniczny przykład tu na forum. Nie wprost ale przez takie niby sugestyjki. Metoda obserwowalna ....głównie w mediach własnie.

Po co dyskutować z poglądem? Lepiej opluc osobe, rzucic podejrzenie, pomniejszyc.....oto metody. Czyje? Widac jak na dłoni.

Obrzydlistwo.

A czegóż tu wymagać od apologetów wesołej gromady nieudaczników sPISanych na straty ? :roll:

 

Co najciekawsze, wraz z okazaniem pogardy dla powszechnie szanowanej profesji można bardzo sprytną, niewinną aluzyjką lekutko dokopać połowie ludzkości ;)

Patriarchalnie, of course :lol:

 

Druga teza też fajna była - skoro ktoś, kogo się zna, zrobił jakiś przekręt, to się z niego wzorzec miary weźmie i pomierzy resztę świata :lol:

 

 

 

Racja, ze to ohyda.

Aż strach pomyśleć, co zacna ta postać sądzi o godności zawodowej np. urologa bądź - pardon - proktologa.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ciebie mTom :lol: :lol: :lol:

buahahahahaha

:D :D :D :D :D

My sobie spokojnie gadu gadu, Bogusław vel Pawłow :wink: , jak już nie ma argumentów, to wyskakuje z PO i Tuskiem.

 

Wracając do nielubianego przez PiS tematu związanego z gospodarką, Puls Biznesu (a ten chyba zna się na gospodarce) pisze:

 

Lepiej być nie może

(...)

 

Doskonałe samopoczucie rządu kontrastuje z ocenami zewnętrznymi, w szczególności środowisk gospodarczych. Poniżej zamieszczamy bardzo gorzką opinię największej polskiej organizacji pracodawców. Największym grzechem budowniczych IV Rzeczypospolitej wydaje się nieprzyjmowanie przez nich do wiadomości prawdy, że zjawiska gospodarcze i pozytywne, i negatywne są konsekwencją decyzji podejmowanych znacznie wcześniej i politykę ekonomiczną prowadzi się w dłuższym horyzoncie czasowym. Przykładem najbardziej jaskrawym mogą być inwestycje zagraniczne w Polsce ich niezły napływ w roku 2006 jest następstwem decyzji podejmowanych dwa-trzy lata wcześniej. I dopiero po takim czasie polityczny rok 2006 odbije się gospodarczo.

(...)

 

To nie był rok solidarnego państwa

Zdaniem Konfederacji pracodawców polskich

 

Od roku istnieje program Solidarne państwo, przyjęty przez rząd Kazimierza Marcinkiewicza. Niestety, tylko istnieje, bo przyglądając się zapowiedziom w nim zawartym i podsumowując efekty, trudno mówić o jego realizacji.

 

Słabe państwo nie było do tej pory w stanie zaproponować Polakom pomysłu na rozwój ekonomiczny i stworzenie silnej gospodarki czytamy w dokumencie z 9 listopada 2005 r. A jak jest po roku? Nadal słabe państwo nie przedstawiło pomysłu nie tylko na rozwój gospodarczy, ale nawet na utrzymanie obecnej dobrej koniunktury. Wciąż nie ma ustaw najważniejszych dla przedsiębiorców, a przecież to od nich w znacznej mierze zależy tworzenie nowych miejsc pracy, wzrost konkurencyjności i właściwe spożytkowanie funduszy unijnych.

 

Podstawą postępowania rządu miała być jawność życia publicznego. A mamy coraz więcej projektów ustaw czy innych dokumentów, przygotowywanych niemal w konspiracji, w zaciszu ministerialnych gabinetów. Coraz częściej dowiadujemy się o nich przypadkowo lub w ostatniej chwili, gdy już nie ma czasu, aby podjąć rzetelną analizę i ocenę. Cierpi na tym dialog społeczny, cierpi jakość prawa.

 

Przedstawiono na rok 2007 budżet kontynuacji braku wizji rozwoju państwa. Brak spójnej wizji przyszłości to efekt dominacji dnia dzisiejszego nad przyszłością, rezultat myślenia przez pryzmat polityki, a nie logiki gospodarczej.

 

Słabe perspektywy dla większości młodych ludzi, bariery dla rozwoju przedsiębiorczości to niektóre z pochodnych chorego państwa oraz nieudolnych rządów, jakie przytaczają autorzy Solidarnego państwa. A jak jest? Młodzi ludzie w poszukiwaniu perspektyw życiowych czy pracy coraz częściej wyjeżdżają za granicę, a winne temu są bariery dla przedsiębiorczości w postaci skomplikowanych procedur formalnoprawnych, nadmiernej biurokracji, wysokich kosztów pracy, zagmatwanego systemu podatkowego.

 

Równie źle oceniono w programie sprzed roku stan finansów publicznych. Oceniono i Wciąż trwają prace nad nowelizacją stosownej ustawy, która ma przynieść większą jawność i przejrzystość, a co za tym idzie, oszczędności. A nam jak zwykle pozostaje mieć nadzieję.

 

Konfederacja Pracodawców Polskich

 

Bogusławie, a w ogóle to gdzie Ty mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszą tak:

 

My sobie spokojnie gadu gadu, Bogusław vel Pawłow , jak już nie ma argumentów, to wyskakuje z PO i Tuskiem

 

tymczasem ja pisałem:

"Działki pracownicze lokowane były w sąsiedzwie zakładów parcy, na podmiejskich nieużytkach.

Są wspaniałym miejscem rekreacji dla starszych, kontaktem z naturą, miejscem pobytu dzieci i wnuków.

Jednakże miasta rozrosły się, wchłonęły działki, których lokalizacja z punktu widzenia interesu miasta jest często w kolizji z planami zagospodarowania przestrzennego.

Są to kilkuhektarowe tereny w zasadzie bez zabudowy.

Wielka gratka dla gmin na poprawę swojej infrastruktury (np. obiekty kulturalne).

 

Tam gdzie mieszkam jest kilkadziesiąt skupisk działek.

Z niektórych sami działkowicze uciekają, gdyż w pobliżu przebiega od roku droga szybkiego ruchu...........

 

Podam przykład:

Wielkie ogródki działkowe (zakładane przed laty przez mojego ojca) przylegają do terenów lotniska. One, wraz z terenami przyległymi stoją na drodze do zbudowania terminalu i rozbudowy infrastruktury tegoż lotniska.

Czy miasto ma zostawić działki czy rozbudować port lotniczy?????

 

Na pewno żadna gmina nie odważy się na ich likwidację bez ważnego interesu społecznego.

Tak dużych grup ludzi nie da się tak ot spacyfikować.....

 

.

 

Podnoszenie rwetesu przy każdym po kolei działaniu rządu, tego czy też poprzednich to objaw zwykłej spolecznej ignorancji.

A zresztą, ustawę, nawet najlepszą, można wykonać dobrze i źle.

 

Nie ma takiego działania, które wszystkich bez wyjątku zadowoli.

Czeba tylko umieć określić nadrzędny interes całej zbiorowości.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest:

 

W PO w momencie powstania był jeden rzetelny człowiek, który podżyrował jej powstanie: Maciej Płażyński. Gdy już zrobił swoje, tusk szybko postarał się aby go z PO wygryźć.

 

Większość z obecnych działaczy to kiepska jakościowo zbieranina z różnych ugrupowań.

 

widzę, że mTom już jest bliski histerii.

Czuje nieborak, że PO po raz kolejny może popłynąć...

Przy Twoich tendencjach pisarskich, to by się czasem omłociny przydały, nie?

 

Gdzie mieszkasz, Bogusławie? Jakie województwo? Hę?

 

Powiedzcie mi, dlaczego Kaczyński zabrania się fotografować z profiu?

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom.

Dlaczego ciągle rżniesz głupa?

A może nie potrafisz inaczej?

 

Obrońcy uciśnionych. Ośmieszacie się.

 

PIS ja rozdaje to źle, jak nie rozdaje to też źle.

Zachowujecie się raz jak komuniści a za chwilę jak ultraliberałowie.

Pomieszanie z pop... poplątaniem.

 

Ps.

Za ustawą o uregulowaniu tematu działek pracowniczych jest PO, przeciw jest SO i LPR.

Rozumiem, że niektórzy trzymają stronę Leppera......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do działek. Bez sensu jest utrzymywanie czegoś takiego w środku miasta (np. przy Al. Niepodległości w Warszawie), ale jak pomyślę, że pazerne gminy pozwolą na ich miejsce zbudować kolejną kamienną pustynię na kształt najnowszej części Kabat (tej przy zajezdni metra) zamiast obiecywanych parków, to chyba wolę żeby zostało jak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby ustawodawca arbitralnie nakazał sprzedaż dzialek użytkownikom, wbrew interesowi gminy to byłoby OK?

 

Wtedy bylby atak, że samorząd został w tej ważnej kwestii ubezwłasnowolniony

 

To kto ma zdecydować? Rząd nie, gminy nie, to kto?

A może moratorium tematu na sto lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy tak, w gminach w których wygra PiS z koalicjantami, o sprzedaży niech decydują gminy. Wtedy jest gwarancja, że wszystko będzie uczciwie i w interesie społeczeństwa. W pozostałych gminach niech decyduje rząd. Najlepiej nowy minister budownictwa.

 

Bogusław, a co Ty tak nagle chcesz przyspieszać. Jak była mowa o początkach III RP, byłeś zwolennikiem pracy organicznej, żeby nic nie robić, nie reformować, aż się społeczeństwo nie wykształci i nie zmieni. Chodzi o to, że jak WSI zlikwidowane, to już nic nam nie grozi, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom, przyznaję, że aż do wczorajszego postu Bogusława o działkach zachowywałem resztki złudzeń co do autentyczności kreowanej przez niego postaci. Naiwnych nie sieją ...

Agitka, nieudolnie zamaskowana rzekomym niezaangażowaniem politycznym. Ja po prostu jestem na to bardziej wyczulony.

Poniżej masz przykład tekstu na poziomie w wykonaniu pana doktora:

 

mTom.

Dlaczego ciągle rżniesz głupa?

A może nie potrafisz inaczej?

 

Obrońcy uciśnionych. Ośmieszacie się.

 

PIS ja rozdaje to źle, jak nie rozdaje to też źle.

Zachowujecie się raz jak komuniści a za chwilę jak ultraliberałowie.

Pomieszanie z pop... poplątaniem.

 

Ps.

Za ustawą o uregulowaniu tematu działek pracowniczych jest PO, przeciw jest SO i LPR.

Rozumiem, że niektórzy trzymają stronę Leppera......

 

Ja już zostałem obrzucony wulgaryzmami, miałem dostać w gębę. Byłem pomawiany, że jestem na forum służbowo i kumpluję się z Lepperem. Do tego dodam jeszcze częste wpisywanie mnie w środowiska PO, Tuska... Faryzeizm.

 

A'propos dostania w gębę, Bogusław czy uprawiasz może karate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...