Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Sprawdziłem na www PiSu. W programie było "Rodzina na swoim" - to te 3-4 mln mieszkań w ciągu 8 lat. Z tego wniosek, że szykuje się nam duże przyspieszenie w budownictwie w czasie drugiej kadencji PiS. Na szczęście skończy się wstrzymywanie inwestycji przez samorządy opanowane przez postkomunę, liberałów i służby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam idei programu Buzka.

Mówię o tym jak ja bym to próbowal zrobić.......

 

Państwo powinno za wszelką cenę związać ze sobą obecnych studentów.

Powinni oni mieć dostęp do niedużych, tanich lecz własnych mieszkanek a jeśli kogoś stać to mieszkań. Powinno się uruchomić system korzystnych kredytów itd.

Byłaby to mała kotwiczka chroniąca przed wyjazdem gdziekolwiek......

Jeśli ktoś wyjeżdża, traci takie mieszkanie na rzecz banku i jego wkład przepada.....

 

Scenariuszy może być wiele. Można je mnożyć.

Np:

pieniądze uzyskane ze sprzedaży terenów działek przeznaczyć w 100% na takie budownictwo, lub przeznaczyć tereny działek na takie budownictwo, włączyć w to banki, dając gwarancje rządowe na kredyty w tym kierunku etc. etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam idei programu Buzka.

Mówię o tym jak ja bym to próbowal zrobić.......

 

Państwo powinno za wszelką cenę związać ze sobą obecnych studentów.

Powinni oni mieć dostęp do niedużych, tanich lecz własnych mieszkanek a jeśli kogoś stać to mieszkań. Powinno się uruchomić system korzystnych kredytów itd.

Byłaby to mała kotwiczka chroniąca przed wyjazdem gdziekolwiek......

Jeśli ktoś wyjeżdża, traci takie mieszkanie na rzecz banku i jego wkład przepada.....

 

Scenariuszy może być wiele. Można je mnożyć.

Np:

pieniądze uzyskane ze sprzedaży terenów działek przeznaczyć w 100% na takie budownictwo, lub przeznaczyć tereny działek na takie budownictwo, włączyć w to banki, dając gwarancje rządowe na kredyty w tym kierunku etc. etc.

 

co znaczy "stac na mieszkanie" - to teraz jak kogos stać to tez kupuje.

czy może mają powstać dotowane przez podatników slumsy?

Francja na tym sie przejechała

 

Bogus lubisz Kraków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majeczko.

Bardzo lubię Kraków.

 

Rzucam jedynie swój bardzo ogólny pomysł, który nazywam roboczo "pierwsze mieszkanie".

"stać na mieszkanie" oznacza dostęp do większego mieszkania przy posiadaniu większego wkładu własnego......

 

Właśnie nie slamsy na peryferiach, lecz komfortowe lecz male mieszkanka dobrze usytuowane (kawalerki, M2), np. na terenach np. obecnych działek.

 

W razie czego mieszkania te zawsze mogą być kiedyś podnajmowane dla pracowników firm, instytucji, lokale przejściowe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wyjeżdża, traci takie mieszkanie na rzecz banku i jego wkład przepada.....

Taaaa. Może nowy TK uzna taki zapis za konstytucyjny. Jednakże wg wszelakich europejskich standardów, jest to zamach na swobody obywatelskie. Za komuny na ten przykład nie chciano wydawać paszportów... :wink:

Ciekawe czy nowy socjalistyczny minister da radę stworzyć ustawę o budownictwie społecznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia odpowiedniej konstrukcji umów z bankami.

To banki maja dać pieniądze.

Na dobrze zlokalizowaną inwestycję banki zawsze wylożą kasę......

 

Mówię o sprzężeniu tematu działek z tematem powstrzymania fali emigracji.

Ważny interes społeczny kontra jeszcze ważniejszy interes społeczny....

 

Jeśli w samej Warszawie mówi się o kwocie 2mld zł to są to kwoty, z którymi można spokojnie do tematu podejść.

Mówię jedynie o ośrodkach akademickich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mówię o prawach nadrzędnych i niezbywalnych - o tym o co walczyliśmy z komuną - o swobodach obywatelskich. Żadden bank nie skonstruuje takiej umowy, bo będzie ona niezgodna z ustawą prawo bankowe. Żaden student (myślący) nie podpisze takiej umowy.

Ależ ci politycy mają pomysły... 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrze zlokalizowaną inwestycję z gwarancją Skarbu Państwa banki zawsze wyłożą kasę. Bez takiej gwarancji - raczej niekoniecznie. Szkoda że z naszym długiem publicznym jesteśmy już blisko momentu kiedy reguły ostrożnościowe zapisane w przepisach o finansach publicznych nie pozwolą na udzielanie żadnych gwarancji. Można oczywiście zmienić ustawę i ćwiczyć wariant węgierski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko ruszyć wyobraźnią.

Moja koncepcja zakłada, że mieszkanka są własnościowe.

Hipoteka jest obciążona kredytem bankowym z wszystkimi tego konsekwencjami.

 

Student ma gdzie mieszkac podczas studiów i ma własne lokum na starcie.

Lokalizacja - dobra by nie rzec prestiżowa, standard - dobry.

 

Można dostęp ograniczyć.

Np. po I lub II roku przy odpowiednich wynikach.

 

To tylko pomysł.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponury piszesz:

 

A postponowanie ludzi wybitnych

 

i dalej:

 

Co najciekawsze, wraz z okazaniem pogardy dla powszechnie szanowanej profesji

 

Kogo masz na myśli?

Nie rozumiem Twoich uogólnień. :roll:

8)

 

Na pewno doskonale rozumiesz :D

Moje tłumaczenie na temat "o co mi chodziło" ubliżałoby Twej inteligencji.

 

Dziwi mnie jedynie pewna niekonsekwencja - skoro masz za nic IV władzę, czemu na podstawie wyczytanych a nieprawdziwych danych stawiasz >>> nieprawdziwą, za to szyderczą tezę o człowieku ?

 

Ale ja na to pytanie znam odpowiedź, inni chyba też znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko ruszyć wyobraźnią.

Moja koncepcja zakłada, że mieszkanka są własnościowe.

Hipoteka jest obciążona kredytem bankowym z wszystkimi tego konsekwencjami.

 

Student ma gdzie mieszkac podczas studiów i ma własne lokum na starcie.

Lokalizacja - dobra by nie rzec prestiżowa, standard - dobry.

 

Można dostęp ograniczyć.

Np. po I lub II roku przy odpowiednich wynikach.

 

To tylko pomysł.........

Widzę, że się rozmarzyłeś.

 

To mi coś przypomina. Pamiętam, że miałem skorzystać z umorzenia kredytu mieszkaniowego albo czegoś w tym stylu (nie bardzo wiem, wtedy człowiek po prostu musiał mieć książeczkę mieszkaniową, zapisać się do spółdzielni i czekać) za dobre wyniki studiów - na mocy przepisów z czasów Jaruzela, a może i wcześmiejszych. Jakoś nie wyszło, choć nie z powodu słabych wyników.

 

Naprawdę sądzisz, że bez gwarancji SP banki wyłożą kasę nie oglądając się na zdolność kredytową? A jak studenci nie spłacą, przejmą mieszkania i zakwaterują swoich pracowników, żeby nie spowodować załamania na rynku nieruchomości? Fajnie jest pomarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisalem o gwarancjach....

Może jeszcze raz zacytuję:

 

:

pieniądze uzyskane ze sprzedaży terenów działek przeznaczyć w 100% na takie budownictwo, lub przeznaczyć tereny działek na takie budownictwo, włączyć w to banki, dając gwarancje rządowe na kredyty w tym kierunku etc. etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich dużych miastach najwiekszy popyt jest w chwili obecnej

na mieszkania małe: garsoniery.

Takie mieszkania są i będą zawsze zbywalne za ciężkie pieniądze.

W dobrej lokalizacji byłaby to inwestycja bez pudła.

 

Zresztą .... Nie ma się co rozpędzać. To tylko pomysł....

Lecz rozwiązałby on choćby częściowo dwa problemy za jednym zamachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...