Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

A wystarczyłoby obniżyć koszty pracy. Społeczeństwo samo by sobie poradziło. Wszak mamy (jeszcze) wolny rynek.

 

Bzdura!

Mówię o studentach na starcie, którzy mają wiatr w kieszeni i wysokie IQ i jeszcze wyższą motywację.

Należy ich zatrzymać w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Chciałbym cię Dropsiak zobaczyć jak gospodarzysz, choćby u siebie w domu. :roll:

A może kandydujesz?

Masz tyle krytycyzmu dla otaczającej cię rzeczywistości.

W mig wyłapujesz nierzetelności, nieszczerości, złe intencje, fałsz.

Od razu wiesz co dobre a co złe (z małymi podpowiedziami :wink: )

Bo mnie Bogus dobrze wychowano i mam prawidłowo ukształtowane sumienie. Przez rodziców oraz siostre katechetkę , wiesz :D /świetna była, salezjanka po fizyce jądrowej/ :):)

Dlatego też nie lubię fałszu i nierzetelnosci a szczególnie mnie raża u tych, którzy za moją kasę nieźle sobie zyją. A żyją za te podatki bo naobiecywali, ze będa inni niz poprzednicy.

Być może trudno to zrozumiec Bogus ale taka jest prawda.

ps. Mnie tam wcale dziwnie jakoś nie interesuje ani twój stan cywilny/mnie o to pytałeś/ ani wizja twojego gospodarzenia. Tak jakoś mam. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Co do działek:

pamiętam sprawę sprzed wyborów, bo mam w rodzinie działkowców.PO chciała przekazać gminom, SLD dzielnie walczyło o prawa obsadzonych swoimi Związków Działkowców i to im chcieli przekazać niejednokrotnie atrakcyjne tereny PiS przebiło SLdowców obiecując oddanie ich bezposrednio uzytkownikom.

A teraz robi naiwnych w jajeczko.

Rzecz nazywajmy po imieniu.

A to, który wariant jest słuszny to juz zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że mam prawidłowo ukształtowane sumienie.

(Pacjenci nazywali mnie między sobą doktor-serce. Dowiedziałem się.)

 

Cała "klasa polityczna" nieźle sobie żyje za nasze pieniądze.

Byli zawsze miernotami z awansu społecznego a teraz media zadbały by ta ich miernota uległa spotęgowaniu......

 

To Twój świat jest dwubiegunowy.

Rzeczywistość jest znacznie, ale to znacznie bardziej złożona, szczególnie nasza posttotalitarna rzeczywistość.

 

 

A to, który wariant jest słuszny to juz zupełnie inna bajka.

 

Właśnie nie. Tu jest pies pogrzebany. (Łyżew)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że mam prawidłowo ukształtowane sumienie.

(Pacjenci nazywali mnie między sobą doktor-serce. Dowiedziałem się.)

 

Cała "klasa polityczna" nieźle sobie żyje za nasze pieniądze.

Byli zawsze miernotami z awansu społecznego a teraz media zadbały by ta ich miernota uległa spotęgowaniu......

 

To Twój świat jest dwubiegunowy.

Rzeczywistość jest znacznie, ale to znacznie bardziej złożona, szczególnie nasza posttotalitarna rzeczywistość.

 

 

A to, który wariant jest słuszny to juz zupełnie inna bajka.

 

Właśnie nie. Tu jest pies pogrzebany. (Łyżew)

1.No wzruszajace.

8) 8) zaiste, mozna uronić łezkę :):) A moze jesteś kardiologiem??? :wink:

2. Dziwne wobec tego, ze nie dostrzegasz ewidentnego fałszu i tejze miernoty. Albo i dostrzegasz, ale .......

3.Owszem w tym watku jest dwubiegunowy: ja obywatel/płacący/ i rządzacy/wynajeci/, których działania rozliczam. Bo to watek o rzadzacych o ile nie zauważyłes.

4.Jest pogrzebany moze dla ciebie. Dla mnie nie. Ja nie podejmuję w tych sprawach decyzji tylko rzadzacy PiS, który poobiecywał naiwniutkim byle przebić innych. To ze ty chcasz zebyśmy sobie na forum pobleblali co by było gdyby i jakby było najpiękniej nie zmieni rzeczywistosci, o której decyduja teraz obiecankowcy Pisowcy. Wiec mnie na takie cóś szkoda czasu. Ale zawsze mozesz załozyć o tym wątek, zamiast tu rozmydlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisalem o gwarancjach....

Może jeszcze raz zacytuję:

 

:

pieniądze uzyskane ze sprzedaży terenów działek przeznaczyć w 100% na takie budownictwo, lub przeznaczyć tereny działek na takie budownictwo, włączyć w to banki, dając gwarancje rządowe na kredyty w tym kierunku etc. etc.

Wiem, że pisałeś o gwarancjach. A ja pisałem, że nie ma jak ich dać, bo trzeba mieć z czego spłacić, jakby coś nie poszło. Jakby można było dawać gwarancje SP na lewo i prawo, mielibyśmy już dziś 3000 km autostrad, 30 linii metra i cztery stadiony narodowe na dokładkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław, a co Ty tak nagle chcesz przyspieszać.

 

Nie ja wywołałem ten temat. (działki pracownicze).

 

Połączyłbym ewentualnie program zbywania działek z programem

"Pierwsze mieszkanie"..........

PRZESTAŃ BO MI SIĘ STYGMATY OTWORZĄ - pierwsze mieszkanie za 5.000 Euro za metr ????????????????????????/// dla kogo ?????????????

 

Łolaboga - święta naiwności !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyłoby obniżyć koszty pracy. Społeczeństwo samo by sobie poradziło. Wszak mamy (jeszcze) wolny rynek.

 

Bzdura!

Mówię o studentach na starcie, którzy mają wiatr w kieszeni i wysokie IQ i jeszcze wyższą motywację.

Należy ich zatrzymać w Polsce.

 

No to się jeszcze Bogusławie Martwiący się o Biednego Studenta powiedz ile miejsc pracy zafundowałeś tym biedakom .....gadanie, gadanie, gadanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie kontestujesz na podstawie "zajawek prasowych", niczym w ogóle zostały podjęte jakieś decyzje, które byc może w kszatłcie prasowym nigdy podjęte nie zostaną, jeśli wogóle.

 

To co przedstawiłem to pierwszy z brzegu pomysł. Na temat działek.

To szkic pomysłu.

Po dopracowaniu z pewnością realny.

TomaszM. A masz w takim razie jakiś inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak.... Tomaszu M. :) bądź miły daj się wciagnac Bogusiowi w gdybanie i wymyślanie pomysłów oraz rozwiazań. I bedzie tak milutko....

Mydli się mydli.....

A tu rzeczywistosc skrzeczy:

Pogarszają się finanse naszych ubezpieczeń społecznych.

 

Dyrektor Teresa Guzelf z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej powiedziała, że główną przyczyną tej sytuacji jest coraz gorsza proporcja między pracującymi i płacącymi składki na ubezpieczenia społeczne, a biorącymi świadczenia emerytalno-rentowe.

 

Z danych resortu wynika, że 13,5 miliona Polaków (bez rolników) płaci składkę, a świadczenia pobiera aż 7 milionów osób.

......

http://ubezpieczenia.onet.pl/1427981,wiadomosci.html

Ciekawostka co np z reforma KRUS? O obnizaniu kosztów pracy juz naiwna nie wspominam........a obietnice były.

A tzw. podatek Belki? Jak obiecali tak zniesli czy tez tak jak działkowcom..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie działek nie mam. A muszę mieć? Ja nic nikomu nie obiecywałem.

W sprawie mieszkań, nie bardzo wierzę w super pomysły i akcje. Był kredyt Pola, były inne i niewiele z tego wynikło. Myślę, że studenci zostaną (albo wrócą) kiedy zobaczą, że dużo się dzieje w kierunku rozwiązania ich realnych problemów - tworzą się miejsca pracy, pieniądze z podatków nie są wydawane na bzdury, w polityce i administracji nie marnuje się czasu na obsadzanie stanowisk swoimi, na różne wojenki i ciągłe reorganizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropsiak, masz rację w sprawie rozmydlania i uników, ale próbuję się łapać każdego śladu konkretu w wypowiedziach naszego doktora, bo inaczej kisilibyśmy się w towarzystwie wzajemnej, krytycznej, adoracji :lol:

 

Jak wspominałem, zajrzałem dziś do programu PiS sprzed wyborów i czego tam nie ma ... Znaczy, jest b. dużo w programie i to sporo konkretów, że aż dziw, ale przez to tym gorzej wypada porównanie z realem. :cry: Po cholerę oni to pisali tak konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chociaż niech sobie niektórzy powtarzają za myślą JFK:

NIe pytaj się co twój kraj zrobił dla ciebie, spytaj się co ty zrobiłeś dla swojego kraju?

 

Niektórzy tylko siedzą jak wrony na gałęzi i kraczą i skrzeczą:

Za mało, za dużo, za nisko, za wysoko, za zimno, za ciepło..............

Łolaboga, ojejejejku..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chociaż niech sobie niektórzy powtarzają za myślą JFK:

NIe pytaj się co twój kraj zrobił dla ciebie, spytaj się co ty zrobiłeś dla swojego kraju?

 

Niektórzy tylko siedzą jak wrony na gałęzi i kraczą i skrzeczą:

Za mało, za dużo, za nisko, za wysoko, za zimno, za ciepło..............

Łolaboga, ojejejejku..............

To poczytaj Siebie...proszę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś zaczynasz się powtarzać. Stały twój tekst pojawiajacy się cyklicznie w momencie jak nie masz kontrargumentów na temat a uwazasz z jakichs powodów, ze musisz zaakcentować wyzszosc ....... no własnie czyją???

Śmieszne.

ps. Tomaszu M. jak widac daremny trud. Z tym łapaniem konkretów.

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chociaż niech sobie niektórzy powtarzają za myślą JFK:

NIe pytaj się co twój kraj zrobił dla ciebie, spytaj się co ty zrobiłeś dla swojego kraju?

 

Niektórzy tylko siedzą jak wrony na gałęzi i kraczą i skrzeczą:

Za mało, za dużo, za nisko, za wysoko, za zimno, za ciepło..............

Łolaboga, ojejejejku..............

 

co ja zrobiłam? ależ proszę

 

- pracuję na własne utrzymanie

- płacę podatki

- nie korzystam z publicznej opieki lekarskiej pomimo placenia 3 x zdrowotne.

- zatrudniam ludzi i im placę

- urodziłam przxyszłego "zołnierza" i przyszłą "matkę".

 

nie korzystam z zasiłków, nie obciążam budżetu.

a Ty Boguś, ? pracowałeś w szpitalu, byłeś radnym, teraz pewnie posłem? Co uczyniłeś dla kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...