Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Majka. Nie mówiłem o Tobie.

Na tle innych korzystnie się wyróżniasz.

 

jea pisze:

 

Józka Wąsiatego brakuje co batem kiedyś wyganiał z urzędów, za nic nie robienie.

 

Gdyby teraz żył Piłsudski, media, nie tylko polskie rozszarpałyby go żywcem... A jakie miałby sondaże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

co ja zrobiłam? ależ proszę

 

-.......

 

nie korzystam z zasiłków, nie obciążam budżetu.

a Ty Boguś, ? pracowałeś w szpitalu, byłeś radnym, teraz pewnie posłem? Co uczyniłeś dla kraju?

Dobry tekst Majka. Mogłabym się podpisac. Ze szczególnym naciskiem na bulenie podatków oraz nie korzystanie z zasiłków i tzw. publicznej słuzby zdrowia. Dlatego mam prawo pisac co pisze bo i ja to państwo i tych pozal się Boze politykierów marnujących nie swoje utrzymuję.

No dalej Boguś?

ps. I tak nie odpowie. To kolejna zmyła po to by wprowadzic ad personam. Tez cykliczne :lol: :lol: :lol: :lol: Jak i jeszcze ze 2- 3 teksciki serwowane w takich okolicznściach. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu się licytować....

Chyba, że na pożegnanie.

Niektórzy mają jak dla mnie zbyt zatrute umysły.

Jestem internistą. Pracowałem w szpitalu przez dwanaście lat. Miałem "pod sobą" dwudziestu trzech pacjentów, mężczyzn, głównie chorych na choroby nowotworowe a ogólnie schorowanych na niemal wszystko........

 

Odszedłem. Miało być na rok. Lecz z rozkręconego interesu nie dało się już wyjść.

Z prowadzonego aktualnie przeze mnie przedsięwzięcia żyje z rodzinami więcej niż 500 osób.

We wrześniu zapłaciłem kilkadziesiąt tysiecy zł podatku dochodowego

Jestem na 19% podatku liniowym.

.........................................................

 

W tym roku posadziłem w górach ze swoimi dwoma synami 1800 drzew.

W ciągu ostatnich lat, to kilkanaście tysięcy. W górach. W azylu.

.........................................................

Człowiek rodzi się po to aby umrzeć.

Każdy czymś tam sobie wypełnia swoja życiową drogę.

Wobec śmierci wszyscy staną się równi. I ci politycy i ci źli i niestety ci dobrzy. I ten przemądrzały i ten z trisomią 21. Więc nie warto.

Dlatego buntuję się przeciwko bezproduktywnemu, nieustannemu narzekaniu. Nie poprawia jakości życia.

Nie mam pretensji do nikogo jak żyje. To jest jego wybór na wypełnienie tego czasu jaki jest mu dany...........

Jeden woli go wypełnić pożytecznie, drugi wypełnia zabawą.

 

To co teraz jest stare, kiedyś było nowe...........................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem Majka związany z żadną formacją polityczną.

Nawet mnie nie interesuje, kto i gdzie należy. Nie jest mi to i nie było nigdy potrzebne. Nie muszę do polityków chodzić po prośbie.

Dlatego też nie byłem, nie kandydowałem i nie zamierzam.

Zbyt bardzo cenię sobie swoją niezależność. Nie muszę też należeć by komuś pomóc. W ubieglm roku sponsorowalem Centrum Kultury, harcerzy, Klub Wysokogórski, Monar, Markot, Dom Spokojnej Starości,

dwa kościoły polskie na Ukrainie.

Nigdy nie daję pieniędzy na żadne fundacje ani ludziom nieuleczalnie chorym.........

 

Ciekawostka...

Jako student organizowałem przez kilka lat pracę społeczną innym studentom podczas ich letniego wypoczynku w siodle. Owocem tej pracy był największy w Polsce studencki ośrodek jazdy konnej (Zbrosławice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu przeczytałem książkę Lema "Rasa drapieżców".

Lubię jego tok myślenia i umiejętność szybkiego spojrzenia dookoła i zaraz potem spojrzenia daleko w przód i daleko w tył.

 

Pisze tak: cyt."...trudno zasiąść do traktatu o naprawie Rzeczypospolitej, do czego mnie ostatnio zachęcano. Aby ruszyć z miejsca planetę, trzeba znaleźć punkt oparcia - ale gdzie on jest? Skąd wziąc dobry ludzki materiał, na którym można by się oprzeć?" koniec cyt.

I dalej: cyt."Nikt nie obejmie i nie zważy strat, jakie ponieśliśmy przez masowe zgilotynowanie naszej najlepszej inteligencji.........Niemcy wraz z Sowietami kraj nasz utopili w śmierci do tego stopnia, że nie sposób sobie tego w pełni uświadomić." koniec cyt.

cyt."Dlaczego onieśmielili się i zamilkli polscy intelektualiści? Dlaczego przestali pelnić rolę przewodnią a zwlaszcza doradczą? ... Oni nie wiedzą, co maja doradzać ani w ktorą stronę prowadzić" koniec. cyt.

cyt."...Żebym wiedział co należy zrobić, zaraz bym powiedział- ale nie wiem" koniec cyt.

cyt."...spoleczeństwo posttotalitarne dzieli się na tych, ktorzy dążąc do osobistych zysków, przy okazji podnoszą gospodarkę, i tych, którzy tylko rabują i kradną co się da, jakby zupelnie zanikły kryteria moralności.(-)

Kiedy młody człowiek wrasta w zycie, wierzy oczywiście, że wszystko jest takie, jak mówią i piszą; potem się okazuje, że jest zupełnie inaczej. " koniec cyt.

...............................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chociaż niech sobie niektórzy powtarzają za myślą JFK:

NIe pytaj się co twój kraj zrobił dla ciebie, spytaj się co ty zrobiłeś dla swojego kraju?

 

Niektórzy tylko siedzą jak wrony na gałęzi i kraczą i skrzeczą:

Za mało, za dużo, za nisko, za wysoko, za zimno, za ciepło..............

Łolaboga, ojejejejku..............

Przestań - POWIEDZ ILE STWORZYŁEŚ MIEJSC PRACY - dla tego kraju BOGUSŁAW ????

 

Czy tylko siedzisz i gadasz ? A co z JFK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław po co jeszcze gadasz, popatrz na tą stronę powyżej ani jednego tekstu merytorycznego, tylko personalnie o Tobie, ponuro sie to kazdemu podoba, więc szkoda czasu.....

 

o taśmach Begerowej potrafili krzyczeć, a gwałcicielach na listach PO, kłamstwach Tuska w raporcie, szafie Lesiaka, prawdziwych aferach w porówniu z taśmami cicho..., toż to "małpi rozum" zaślepiony wiernością....

 

 

 

 

Byłem pomawiany, że jestem na forum służbowo i kumpluję się z Lepperem. Do tego dodam jeszcze częste wpisywanie mnie w środowiska PO, Tuska... Faryzeizm.

 

 

 

Mtom, pomyliłeś się znów, to Ty od kilku miesięcy pomawiasz innych o służbowość, nie wiem czy jak zwykle celowo kłamiesz, bo ja Cię prosiłem o uczciwość i wytłumaczenie swoich tekstów, a dwa nikt o zdrowym rozumie nie kojarzy Cię tu z PO i Tuskiem, chyba dość jednoznaczne masz sympatie... szkoda by było PO, pomimo wszystko wielu tam uczciwych i wspaniałych ludzi....

 

:

 

Bogusław jako tuba PiS

 

 

Kowalski (nomen omen Bogusław :lol: ) - LPR, powiedzaiał:

 

 

 

Zauważcie, że forumowi PiS-owcy

 

 

Oto do czego prowadzi polityka rządu. Działacz PiS (jakby nie było inteligentny człowiek) musi wypisywać takie głupoty

 

 

Nadawałbyś się na rzecznika...

 

 

 

Bogusław jako rzecznik PiS...

 

 

 

 

Dobrze, że premier ma swojego rzecznika

 

 

 

 

Karty zostały odkryte? Nowy Platformers się nam objawił?

 

 

Po prostu facet, tak pływasz, że inaczej jak w punktach nie da się z Tobą rozmawiać. Nadawałbyś się na rzecznika prasowego jakiejś partii. 8)

 

 

 

 

Kim jest Boguslaw - tego nie wie nikt (za wyjatkiem mnie , Mtoma , Dropsiaka i kilku innych) . Pisze na podstawie jego postow

 

 

 

Moim zdaniem to jakiś funkcjonariusz partyjny, kóremu jest dobrze (a będzie jeszcze lepiej), jak "nasi" są u władzy. Zresztą jak widać nie on jedyny... Mamy więc przedstawiciela PiS, LPR/MW, brakuje jeszcze SO. Doczekamy się? 8) :wink: :D

 

 

 

PS. Bogusław, czy jesteś politykiem

 

 

W zasadzie, Boguś już nie muszę pytać czyś polityk.

 

 

 

mtom wielokrotnie był proszony o zaprzestanie wycieczek osobistych:

 

Nie wstydź się tego! Dropsiak :oops:

 

 

 

Panie mTom! :evil: Mógłbyś się pan powstrzymać od nieustannych wycieczek osobistych pod adresem każdego o odmiennym od pana zdaniu :evil: :evil:

 

 

 

To jest żałosne i głupie w pańskim wydaniu.

 

 

 

 

 

 

 

Alternatywna koalicja większościowa?b]

 

 

 

Boicie sie powiedzieć?

 

 

 

P(o)S(o)L D - powtórka z 4 czerwca 1992 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyłoby obniżyć koszty pracy. Społeczeństwo samo by sobie poradziło. Wszak mamy (jeszcze) wolny rynek.

 

Bzdura!

Mówię o studentach na starcie, którzy mają wiatr w kieszeni i wysokie IQ i jeszcze wyższą motywację.

Należy ich zatrzymać w Polsce.

 

bzdura ? Niższe koszty pracy to wyższe zarobki to łatwiejszy dostęp do pracy, praca i wyższe zarobki to środki na własne utrzymanie, kredyty , wówczas nie potrzebna by była żadna jałmuzna w postaci jakichś socjalnych klitek. Wówczas kazdy kupuje sobie takie mieszkanoko jakie chce a nie takie jakie dostanie z przydziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Majka. Nie mówiłem o Tobie.

Na tle innych korzystnie się wyróżniasz. "

fiu fiu, nie byle jaka pochwała Ci się przytrafiła :D ...ale nad liczbą dzieci mogłabyś jeszcze popracować, w ramach obowiązku patriotycznego :)

 

I becikowe dostaniesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ordynacja wazna, wybory mamy zgodnie z planem, to moze teraz nasi szacowni przedstawiciele póki czas zabraliby się za zmiany w ordynacji do parlamentu?? Bo ze będa majstrowac to pewne jak amen w pacierzu :D a chodzi o to by nie było w niej jakichś min :D

Na JOW nie liczę, bo zbyt wielu by sie urwało dobre, ale jakis mechanizm, który by spowodował, ze człczyna który zebrał mniej głosów niż wielu radnych powiatowych nie mógł się nadymac w stylu "MY NARÓD".

Przykład- :

posłowie z Małopolski wraz z liczbą głosów

zwróccie uwage na tych ostatnich z PiS :cry:

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak proszę o rozwinięcie myśli.

Nie jestem dość inteligentny.

Jesteś, jesteś :D

 

 

Kogo masz ponury na myśli: Religę czy Edelmana?

O Relidze słowa nie było w przywołanym przeze mnie Twoim poście.

 

 

Gdzie pogarda dla powszechnie szanowanej profesji?

Jakiej profesji?

Gdzie ? W pogrubionym zdaniu:

    Za Gierka, kiedy to Edelman pojawiał się w mediach po raz pierwszy, prezentowany byl jako "znany łódzki ginekolog".
    Widać życie z zaglądania kobietom w krocze nie pasuje do mitu "bohatera".
    W przytoczonym wywiadzie jest już kardiologiem................

Bo co z niego wynika ?

Bycie ginekologiem uwłacza lekarzowi ?

A może są jakieś zawody i zajęcia szczególnie godne "bohaterów" ?

Skoro ginekolog "zagląda kobietom w krocze", to jakiż wspaniały musi być przy nim internista ? Do tego dążysz ?

A co z proktologami ? Dla których podstawowym badaniem jest "per rectum" ?

A co z chirurgami ?

Z kimś, kto grzebie w brzuchu pacjenta w stercie cuchnących wnętrzności ?

Jaką rolę im wyznaczysz w życiu ? Szpital - dom - żona i wara od polityki ?

 

A "zaglądanie kobietom w krocze" to jakieś hańbiące zajęcie ?

Co chciałeś powiedzieć ? Dokopać Edelmanowi czy tym, które muszą [bo powinny] zaufać komuś, kto chce im "zaglądać w krocze" ?

 

Chcąc skrytykować poglądy Edelmana, zapędziłeś się do granicy dobrego smaku, dobrych manier.

I nic mi nie byłoby do tego, gdybyś nie próbował tak wszystkich dookoła ustawiać.

Albo gdybyś od dawna prezentował poziom pijaczka spod budy z piwem, któremu przeszkadza wszystko i wszyscy dookoła. Do którego to poziomu - co obserwuję z nieukrywanym żalem, bo lubię inteligentnych ludzi głoszących w sposób spójny i kulturalny kontrowersyjne poglądy - zbliżasz się chyba coraz bardziej.

Doktorze-serce.

 

 

 

 

 

Na pewno doskonale rozumiesz :D

Moje tłumaczenie na temat "o co mi chodziło" ubliżałoby Twej inteligencji.

 

 

hmm, a może jednak ? :)

Już ? Wszystko jasne ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę:

Gdzie pogarda dla powszechnie szanowanej profesji?

Jakiej profesji?

No to się jeszcze poboksujmy! :evil:

 

 

ponury:

 

Gdzie ? W pogrubionym zdaniu:

:o :o :o

 

A tak wygląda to zdanie:

 

Za Gierka, kiedy to Edelman pojawiał się w mediach po raz pierwszy, prezentowany byl jako "znany łódzki ginekolog".

Widać życie z zaglądania kobietom w krocze nie pasuje do mitu "bohatera".

W przytoczonym wywiadzie jest już kardiologiem................

 

Naucz się koleżko czytać tekst. Chyba, że twoja zmiana intencji zawartych w tekście jest świadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany :o

1500 osób zagłosowało i gość wszedł do sejmu :o

ale jaja :roll:

 

nie chcę żadnych wyróżnień, ale też nie chcę aby nobilitowała mnie nazwa "łże-elita" czy "zomo".

Nie znoszę fałszu i manipulacji.

No własnie. A ilu miało mniej niz marne 3 tys. :cry: i to tylko z naszej Małopolski.

Toz to załosne. I sprzyja temu, że tacy "wybrańcy narodu" beda raczej reprezentowali interesy partii niz państwa. Bo od kogo zależą? Od partii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Gierka, kiedy to Edelman pojawiał się w mediach po raz pierwszy, prezentowany byl jako "znany łódzki ginekolog".

Widać życie z zaglądania kobietom w krocze nie pasuje do mitu "bohatera". ......

....(ponieważ) W przytoczonym wywiadzie jest już kardiologiem..........

 

To ja właśnie zadaję to pytanie: Czy być ginekologiem to źle?

Dlaczego Edelman w latach 70-tych był ginekologiem a w latach 90-tych już kardiologiem?

W czym mu bycie ginekologiem przeszkadzało?

W wizerunku?

Przecież najbardziej znany był jako twórca mammograficznych badań przesiewowych? To domena ginekologii a nie kardiologii.

 

Bo kardiolodzy mają większy prestiż? Serce to osrodek uczuć?

Bez serca nie można żyć a bez macicy, bez problemu?

 

To ja ponury zadaję te pytania !!!

 

I ty jesteś Sokratesem forum? :o

 

To jest tekst moderatora? Żenada!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kimś, kto grzebie w brzuchu pacjenta w stercie cuchnących wnętrzności ?

 

Dlaczego "cuchnących", skąd ci się to wzięło?

 

To ty masz z tym problem......

 

A co z proktologami ? Dla których podstawowym badaniem jest "per rectum"

 

Co masz przeciwko badaniu per rectum? Badanie jak badanie.

 

Masz z tym problem?

 

Bo o tym świadczą właśnie twoje własne skojarzenia.

chirurg miękki = cuchnące wnętrzności

proktolog = badanie per rectum........

 

Zawiodłem sie na tobie.......................... moderatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...