Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

boguslaw napisał:

nefer?

Cytat:

Przestań - POWIEDZ ILE STWORZYŁEŚ MIEJSC PRACY - dla tego kraju BOGUSŁAW ????

 

Czy tylko siedzisz i gadasz ? A co z JFK ?

 

 

 

Ja pytam o miejsca pracy PRZEZ CIEBIE FIZYCZNIE STWORZONE

 

Czyżbyś też nie umiała zrozumieć prostej wypowiedzi:

Na dzien dzisiejszy ja bogusław, osobiście zatrudniam 126 osób.

W swojej prywatnej firmie, której jestem jednoosobowym właścicielem.

Są to miejsca pracy stworzone tylko i wyłącznie od początku do końca przeze mnie.

 

13.11. kończy sie umowa trzem osobom.

31.11 jeszcze jednej

2.11 zatrudniłem dwóch nowych handlowców

 

Wystarczy nefer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

boguslaw napisał:

nefer?

Cytat:

Przestań - POWIEDZ ILE STWORZYŁEŚ MIEJSC PRACY - dla tego kraju BOGUSŁAW ????

 

Czy tylko siedzisz i gadasz ? A co z JFK ?

 

 

 

Ja pytam o miejsca pracy PRZEZ CIEBIE FIZYCZNIE STWORZONE

 

Czyżbyś też nie umiała zrozumieć prostej wypowiedzi:

Na dzien dzisiejszy ja bogusław, osobiście zatrudniam 126 osób.

W swojej prywatnej firmie, której jestem jednoosobowym właścicielem.

Są to miejsca pracy stworzone tylko i wyłącznie od początku do końca przeze mnie.

 

13.11. kończy sie umowa trzem osobom.

31.11 jeszcze jednej

2.11 zatrudniłem dwóch nowych handlowców

 

Wystarczy nefer?

 

 

A co z tymi biednymi studentami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś wyuczalny? Póki co widzę, że opanowałeś podstawy ekonomii... socjalitycznej.

 

Z Twoich tekstów wynika, że nie masz o tym zbyt dużego pojęcia, co wykazało Ci już kilka osób.

 

Nie zapominaj, ze urodzilem się i wychowałem w głębokiej komunie.

Jestem pewnie trochę homo sovieticus...

Jak się jednak okazuje na razie jestem wystarczajaco skuteczny.

Wiem, że są jeszcze rezerwy, gdyż się specjalnie nie przemęczam.

Pracuję mało ale jak każdy Lew dość optymalnie.

Mam też czas użerać się z niektórymi tu.

Zawsze mogę sprzedać rozkręconą firmę.

Na razie rynek to rodzaj hazardu - wciąga. Szczególnie w sąsiedztwie gigantów z Zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym pisałem w sprawie studentów to tylko zarys pomysłu, który można próbować wprowadzić w dużych ośrodkach akademickich.

To nie jest mój problem lecz problem państwa:

jak powstrzymać emigrację ludzi świeżo wykształconych?

 

Pracowników umysłowych z wyższym wykształceniem mam w swej ekipie tylko 16 (na 22 umysłowych i kadrę techniczną). Finansuję dwojgu studia podyplomowe. Pozwalam poszerzać załodze kwalifikacje z pełną świadomością, ze kiedyś odejdą. Może (oby) na swój biznes.

Cztery panie wśród umysłowych są w różnie zaawansowanej ciąży, co też świadczy o ich poczuciu bezpieczeństwa......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym pisałem w sprawie studentów to tylko zarys pomysłu, który można próbować wprowadzić w dużych ośrodkach akademickich.

To nie jest mój problem lecz problem państwa:

jak powstrzymać emigrację ludzi świeżo wykształconych?

 

Pracowników umysłowych z wyższym wykształceniem mam w swej ekipie tylko 16 (na 22 umysłowych i kadrę techniczną). Finansuję dwojgu studia podyplomowe. Pozwalam poszerzać załodze kwalifikacje z pełną świadomością, ze kiedyś odejdą. Może (oby) na swój biznes.

Cztery panie wśród umysłowych są w różnie zaawansowanej ciąży, co też świadczy o ich poczuciu bezpieczeństwa......

I popatrz- taki dobry pracodawca, który zapewne przytrzyma mieksca pracy dla kobiet, które niedługo urodzą - zastanów się jak bardzo Państwo pomogło Ci w prowadzeniu Twojego biznesu. Jak wiele pomocy uzyskałeś... i nadal nie wyciągasz wniosków...Nie trafia Cię szlag jak wszystkie obietnice - mniejsze koszty pracy na przykład - to tylko obietnice? NIe trafia Cię szlag, gdy nie możesz tym ludziom więcej zapłacić, bo to ekonomicznie nieuzasadnione ? Bo koszty pracy Cię zabiją ?

Napiszę tylko o biurze w W-wie : raptem 10 osób. Z tych 10 osób 2 to kompletnie zielone ludki zaraz po studiach. Wiem, że odejdą - wyjmie mi ich konkurencja korporacyjna ( to już było i tak musi być). Nie jestem w stanie dać im 4.000 na rękę, bo nie stać mnie na opłacenie ich kosztów pracy. Jak sobie dodam pensje i resztę do kupy - to oni po prostu nie są tyle warci. NIe ich wina i nie moja

Wystarczyłoby wprowadzić mniejsze obciążenie dla pracodawców a nie tylko ja chętnie płaciłabym im więcej. Ale nie - PiS obiecał i teraz gów.no z tego wynikło. I to mnie wkurza. A Ciebie nie, Bogusław ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo pomogło?

Nie żartuj nefer... :lol:

Dostałem w tym roku tylko puchar Prezydenta Miasta za całokszałt i eksport. Kilka razy skorzystałem z PHARE. Ostatnio z uwagi na przewlekłe procedury i przeniesienie fiannsowania interesujących mnie programow (za Belki) do Wa-wy odpuściłem niektóre aplikacje po środki unijne.

(Przysłali mi umowę post factum z prośbą o antydatowanie. :D )

Ale to nie jest tylko wina PIS-u, lecz całej "transformacji".

Inni przyjdą będzie to samo.

Administracja średnia zmienia się najdłużej i stawia najwiekszy opór.

 

Szef może być najmądrzejszy, zły pracownik wszystko potrafi spieprzyć, lepszy jest układ odwrotny - gorszy szef - lepszy pracownik, który potrafi neutralizować złe posunięcia szefa.

Najlepiej: dobry szef i rozumny zespół......

Na każdym szczeblu administracji układ taki jest niebywałą rzadkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo pomogło?

Nie żartuj nefer... :lol:

Dostałem w tym roku tylko puchar Prezydenta Miasta za całokszałt i eksport. Kilka razy skorzystałem z PHARE. Ostatnio z uwagi na przewlekłe procedury i przeniesienie fiannsowania interesujących mnie programow (za Belki) do Wa-wy odpuściłem niektóre aplikacje po środki unijne.

(Przysłali mi umowę post factum z prośbą o antydatowanie. :D )

Ale to nie jest tylko wina PIS-u, lecz całej "transformacji".

Inni przyjdą będzie to samo.

Administracja średnia zmienia się najdłużej i stawia najwiekszy opór.

 

Szef może być najmądrzejszy, zły pracownik wszystko potrafi spieprzyć, lepszy jest układ odwrotny - gorszy szef - lepszy pracownik, który potrafi neutralizować złe posunięcia szefa.

Najlepiej: dobry szef i rozumny zespół......

Na każdym szczeblu administracji układ taki jest niebywałą rzadkością.

 

Amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo pomogło?

Nie żartuj nefer... :lol:

Dostałem w tym roku tylko puchar Prezydenta Miasta za całokszałt i eksport. Kilka razy skorzystałem z PHARE. Ostatnio z uwagi na przewlekłe procedury i przeniesienie fiannsowania interesujących mnie programow (za Belki) do Wa-wy odpuściłem niektóre aplikacje po środki unijne.

(Przysłali mi umowę post factum z prośbą o antydatowanie. :D )

Ale to nie jest tylko wina PIS-u, lecz całej "transformacji".

Inni przyjdą będzie to samo.

Administracja średnia zmienia się najdłużej i stawia najwiekszy opór.

 

Szef może być najmądrzejszy, zły pracownik wszystko potrafi spieprzyć, lepszy jest układ odwrotny - gorszy szef - lepszy pracownik, który potrafi neutralizować złe posunięcia szefa.

Najlepiej: dobry szef i rozumny zespół......

Na każdym szczeblu administracji układ taki jest niebywałą rzadkością.

 

Amen :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

"Państwo musi wspomagać budownictwo. Bez tego nie da się zaspokoić potrzeb mieszkaniowych" - powiedział podczas konferencji prasowej minister Aumiller.

Słusznie. Pora wprowadzić jakieś udogodnienia. Kiedyś był niższy VAT, duża i mała ulga budowlana...

 

"Zastanawiamy się nad dopłacaniem do czynszu osobom potrzebującym."

Oto klasyczny spośób myślenia socjalistów. Pomóc, dopłacić, zadecydować za kogoś...

Jaka jest przyczyna, że ktoś nie płaci czynszu? Prawdopodobnie albo nie ma pracy, albo zarabia za mało. Zostawmy trzeci powód - ktoś nie chce płcić, bo woli się napić. Zamiast pomagać "potrzebującym", wystarczyłoby obniżyć koszty pracy - problem rozwiązałby się sam. Niestety socjaliści reagują na to elergicznie. Przypomnę tylko słynne forumowe "bzdura", którym skwitowano moją propozycję obniżenia podatków. 8)

Skąd rząd weźmie na ową pomoć? Z naszych podatków, które z taką lubością podnosi, a uzyskane pieniądze bezmyślnie marnuje. Panowie posłowie, PRL już się skończył, pora uczyć się nowej ekonomii.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugą godzinę w TVP3 (publicznej gdyby ktoś zapomniał) trwa transmisja konwencji wyborczej PiS i jednoczsnie czytam neews o wniosku MO do sądu grodzkiego - o ukarnie jakiegoś obywatela za wywieszenie transparentu "PiS=PZPR" pokazany w pobliżu demonstracji PiS...

.... prawda kłuje w oczy... :roll:

chociaż moim zdaniem, "mali, zakompleksieni ludzie" PZPR już wyprzedzili, teraz podążają świetlaną drogą wytyczoną przez NSDAP :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław daj sobie spokój, tu sokratesami są ponurzy ludzie, nic się nie zmienia sokrates też za dużo pił to i rzeczywistości nie widział....

ooo ! znawca historii antycznej :) jak miło

najlepiej jak te cykute walnął, nie ? :lol: :lol:

 

a to "też" to do imć lewakka sie odnosi ?

współczuję... :(

zarówno nieumiarkowania [toć to grzech !] jak i niemożności realnego oglądu rzeczywistości :(

 

 

 

P.s. Do mogeratora Ponurego jak ma się do regulaminu to że mtom od kilku miesięcy wmawia innym że są tu słuzbowo, czyli pisze nie na temat wątku?????

moge odpowiedzieć ;)

w regulaminie nic nie ma o demaskowaniu czarnego PR ;)

choć jak patrzę na działania oPiSywanych, to może to jest dla nich ten właściwy PR

 

ale te chwalby pod adresem oPiSywanych podpadają pod pkt 5 ppkt e

 

uwaga na marginesie: mTom nie wmawia, on obserwuje i stwierdza

i powiem szczerze, że mam takie same obserwacje i stwierdzenia :roll:

ino mi donkiszoteria nie pasi, to póki co wolny kraj, pisz se co chcesz

 

plusem jest, że mTom to od zawsze mTom, a nie np. harnaś czy żuberek...

może trochę dlatego, że jako osoba [sądząc po pisanych postach] nastawiona wrogo do wPiSywanego na siłę w polską wolnorynkową rzeczywistość socjalizmu po prostu nie lubi Janosika :roll:

ale to tylko moje domysły ;)

 

 

 

 

chociaż moim zdaniem, "mali, zakompleksieni ludzie" PZPR już wyprzedzili, teraz podążają świetlaną drogą wytyczoną przez NSDAP :cry:

no i PR-owcy znowu mają robotę....

..miejcie litość.. niedziela przecież...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponury, to naprawdę miłe co piszesz. :D

 

W kwestii formalnej, o służbowej obecności na forum, pisał do mnie niejaki Bogusław. Tak to jest jak się za szybko próbuje czytać wątek. Wtedy łatwo pomylić osoby, fakty... :wink:

Czyżby to znaczyło, że imć lewakk mija się z prawdą ???

No wiecie co... zgroza... :o

 

Niby przykład idzie z góry, ale.... ale mimo to zgroza :-?

 

i jak teraz ufać lewakkowi ? no jak ??

świat mi się zawalił :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Ponury Sokratesy tak mają że świat widzą w alkoholowym widzie, to i nie dziw że nie widzą ciągłego wmawiania jakoby ktoś mtomowi pisał że jest to służbowo, gdy sam to od miesięcy wpisuje na forum..., poza tym akurat po Tobie obiektywności bym się nie spodziewał....., zobacz 2-3 ostatnie strony 99% treści o Bogusławie i co i nic....

 

 

Ponury i mtom mam nadzieję że macie poczucie uczciwości i dacie dowód jakoby Bogusław był tu służbowo, bo chyba wtedy ponury będzie musiał zareagować na pomówienie niezgodne z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponury, to naprawdę miłe co piszesz. :D

 

W kwestii formalnej, o służbowej obecności na forum, pisał do mnie niejaki Bogusław. Tak to jest jak się za szybko próbuje czytać wątek. Wtedy łatwo pomylić osoby, fakty... :wink:

 

hehehehe, takiego kłamliwego tekstu to jeszcze nie widziałem..., ale na szczęście pamiętam że ktoś tu się jawnie do demnecji przyznał...

 

Oto wg Ponurego poniżej jest zwalczanie czarnego PR PIS...., jednak ten alkohol Sokratesom szkodzi... (nie mylić z Ponurym)

 

Przypominam że od dawna Bogusław prosi o zaprzestanie personalnych ataków.

 

:

 

Bogusław jako tuba PiS

 

 

Kowalski (nomen omen Bogusław :lol: ) - LPR, powiedzaiał:

 

 

 

Zauważcie, że forumowi PiS-owcy

 

 

Oto do czego prowadzi polityka rządu. Działacz PiS (jakby nie było inteligentny człowiek) musi wypisywać takie głupoty

 

 

Nadawałbyś się na rzecznika...

 

 

 

Bogusław jako rzecznik PiS...

 

 

 

 

Dobrze, że premier ma swojego rzecznika

 

 

 

 

Karty zostały odkryte? Nowy Platformers się nam objawił?

 

 

Po prostu facet, tak pływasz, że inaczej jak w punktach nie da się z Tobą rozmawiać. Nadawałbyś się na rzecznika prasowego jakiejś partii. 8)

 

 

 

 

Kim jest Boguslaw - tego nie wie nikt (za wyjatkiem mnie , Mtoma , Dropsiaka i kilku innych) . Pisze na podstawie jego postow

 

 

 

Moim zdaniem to jakiś funkcjonariusz partyjny, kóremu jest dobrze (a będzie jeszcze lepiej), jak "nasi" są u władzy. Zresztą jak widać nie on jedyny... Mamy więc przedstawiciela PiS, LPR/MW, brakuje jeszcze SO. Doczekamy się? 8) :wink: :D

 

 

 

PS. Bogusław, czy jesteś politykiem

 

 

W zasadzie, Boguś już nie muszę pytać czyś polityk.

 

 

 

mtom wielokrotnie był proszony o zaprzestanie wycieczek osobistych:

 

Nie wstydź się tego! Dropsiak :oops:

 

 

 

Panie mTom! :evil: Mógłbyś się pan powstrzymać od nieustannych wycieczek osobistych pod adresem każdego o odmiennym od pana zdaniu :evil: :evil:

 

 

 

To jest żałosne i głupie w pańskim wydaniu.

 

 

 

 

 

 

 

Alternatywna koalicja większościowa?b]

 

 

 

Boicie sie powiedzieć?

 

 

 

P(o)S(o)L D - powtórka z 4 czerwca 1992 :lol:

[/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

ooo ! znawca historii antycznej :) jak miło

najlepiej jak te cykute walnął, nie ? :lol: :lol:

 

....

:lol: :lol: :lol:

Też to sobie pomyslałam :D I jescze to, że zapewne dzisiejsi moralisci oraz posiadacze jedyne słusznej prawdy wspólczesnie równiez by Sokratesa oskarzyli o deprawacje młodziezy. Wszak on uczył myslenia a to myślący są dla ww niebezpieczni. Pewnie i na sokratesa byłaby jakas teczuszka, materialik, przeciek jakis. A może babcia w AL albo stryjenka w Lidze Kobiet Polskich :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A tak serio Ponury to daj spokój. Uznaj, że to taki lokalny folklor ku rozrywce zgromadzonych :lol: :lol: :lol: Niech sobie pisze jak lubi jako ktokolwiek. Może tyle ma jedynie w życiu radosci. A tu i tak juz nieomal nikt nie zwraca uwagi.

Pozdrawiam.

mozna poczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Dropsiak słusznie przypominasz bodajże mtom ostatnio się zajmował jednym z ojców polityków (nawet całą niedzielę) a wcześniej jedną mamusia, to chyba nie ma nic wspólnego z tematem wątku.....

 

co Do Sokratesa też masz rację zapewne zaraz najważniejsze i ponad wszystko byłyby taśmy (nie daj Boże z hobby butelkowym)...

 

Ponury chyba jednak jest uczciwy i obiektywny jako moderator a to chyba ma zobowiązania by ustalić czy kilkumiesięczne teksty o Bogusławie to pomówienia, demencja czy prawda mtoma....

 

 

Dropsiak jesteś potrzebna na forum zawsze dajesz tyle radości i śmiechu, nie tylko ja pamiętam że kiedyś dostałaś najwięcej :lol: w komentarzu swego pisania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, byłam w końcu na filmie"Papiez który pozostał człowiekiem"? I widziałam wspomnianą juz wewątku reklamówkę , którą LPR podpina pod film.

Jak dla mnie cyniczne naduzycie.

Za to reakcja widzów świetna :)

Ludzie mysleli że to poczatek filmu /sceny płaczacych tłumów po smierci Papieza/ ale na widok napisu LPR sala gruchęła smiechem

Zdrowy odruch trzeba przyznac.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Ponury Sokratesy tak mają że świat widzą w alkoholowym widzie

o.. znasz Sokratesa (ów) ? :o :lol:

to ty musisz mieć coś ze dwa i pół tysiaca lat :o

e tam, chyba znowu kłamiesz :x

fuj :evil:

 

 

Ależ Ponury Sokratesy tak mają że świat widzą w alkoholowym widzie, to i nie dziw że nie widzą ciągłego wmawiania jakoby ktoś mtomowi pisał że jest to służbowo, gdy sam to od miesięcy wpisuje na forum..., poza tym akurat po Tobie obiektywności bym się nie spodziewał....., zobacz 2-3 ostatnie strony 99% treści o Bogusławie i co i nic....

wrzuciłem słowo służb* oraz po kolei obydwu autorów w wyszukiwarkę i prawda jest inna

co do stron, podejrzewam że masz jakąś specjalną wersję tego wątku ;)

znów łgarstwo

fuj :evil:

 

poza wszystkim Bogusław - jak sądzę - spokojnie potrafi się sam obronić :roll:

obrońca z urzędu zazwyczaj nie jest najlepszym rozwiązaniem ;)

 

 

Oto wg Ponurego poniżej jest zwalczanie czarnego PR PIS....

semantyka się kłania

demaskowanie to jeszcze nie zwalczanie ;)

 

 

Ponury i mtom mam nadzieję że macie poczucie uczciwości i dacie dowód jakoby Bogusław był tu służbowo, bo chyba wtedy ponury będzie musiał zareagować na pomówienie niezgodne z regulaminem.

Ponury chyba jednak jest uczciwy i obiektywny jako moderator a to chyba ma zobowiązania by ustalić czy kilkumiesięczne teksty o Bogusławie to pomówienia, demencja czy prawda mtoma....

co w takim razie powiedzieć o większości tekstów imć lewakka ? :-?

 

poza tym mylisz mnie, w tym dziale Edzia jest moderatorem

więc do Niej proponuję swe pretensje kierować [sorry Edzia ;)]

 

a w ogóle to sprawa pomiędzy dwoma panami

jak zechcą powołać komisję śledczą, to pewnie nam to zakomunikują sami pismem okólnym

ewentualnie pójdą na skargę do Admina :D

 

 

 

 

zapewne dzisiejsi moralisci oraz posiadacze jedyne słusznej prawdy wspólczesnie równiez by Sokratesa oskarzyli o deprawacje młodziezy. Wszak on uczył myslenia a to myślący są dla ww niebezpieczni.

to jest główny [o ile nie jedyny powód] dla którego zgodziłem się na ten dopisek przy moim skromnym nicku :D

o tę deprawację młodzieży mi chodzi oczywiście ;)

a i rządek chętnych z pucharkiem już czeka :lol:

 

 

A tak serio Ponury to daj spokój. Uznaj, że to taki lokalny folklor ku rozrywce zgromadzonych :lol: :lol: :lol: Niech sobie pisze jak lubi jako ktokolwiek. Może tyle ma jedynie w życiu radosci.

ależ ja jestem całym sercem za tym by tu był !

inaczej wątek umrze :(

 

 

A tu i tak juz nieomal nikt nie zwraca uwagi.

moze stąd własnie wynika ta nadaktywność :roll:

każden jeden lubi być doceniony, ludzka rzecz, rozumiem to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

zapewne dzisiejsi moralisci oraz posiadacze jedyne słusznej prawdy wspólczesnie równiez by Sokratesa oskarzyli o deprawacje młodziezy. Wszak on uczył myslenia a to myślący są dla ww niebezpieczni.

to jest główny [o ile nie jedyny powód] dla którego zgodziłem się na ten dopisek przy moim skromnym nicku :D

o tę deprawację młodzieży mi chodzi oczywiście ;)

a i rządek chętnych z pucharkiem już czeka :lol:

 

 

Ale za to po spełnieniu pucharka :D ha.....:)... sława, pomniki, miejsce w podręcznikach...... A o moralistach historia wspomina jedynie w kontekscie owego pucharu. Na dłuzszą metę to jednak optymistyczne :wink:

historia magistra vitae est

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...