Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A co powiecie na tego typu stawianie sprawy? Dla mnie szok.

U mnie nie szok, trzeba to nazwać wprost - to jest łajdactwo.

 

Dziwne, że nie powiedział wprost, że zawaleniu się hali jest winna PO :evil: :evil:

 

 

Co do Ziemkiewicza, nie wierzę w bezstronność kogoś, kto dostał u Wildsteina czas na gadające głowy w piątkowym prime time w - było nie było - publicznej [przynajmniej z nazwy] TV.

Felietony coraz bardziej tłuste od wazeliny, bleeee. Mam nadzieję, że mu smakuje to, w co włazi ;) :lol:

 

Nie można jednak zapominać, że to autor powieści z gatunku science fiction.

To jednak sporo tłumaczy, w końcu w poszukiwaniu tematu można wiele... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna zagadka się wyjaśniła. W sprawie armii europejskiej premier i prezydent przedstawiali różne wersje wydarzeń, bo... ostatnio mało ze sobą przebywają i rozmawiają (sic!). Po prostu nie ugodnili oficjalnej wersji. :wink:

 

Dla mnie oczywistym jest, że UE potrzebuje sił szybkiego reagowania. Smutne jest natomiast to, że o propozycjach naszych włodarzy dowiaduję się z zagranicznej prasy oraz to, że nie przeprowadzono w tym temacie nawet minidebaty społecznej. Wyraźnie widać, gdzie nas władza ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na tego typu stawianie sprawy? Dla mnie szok.

U mnie nie szok, trzeba to nazwać wprost - to jest łajdactwo.

 

Dziwne, że nie powiedział wprost, że zawaleniu się hali jest winna PO :evil: :evil:

 

 

Co do Ziemkiewicza, nie wierzę w bezstronność kogoś, kto dostał u Wildsteina czas na gadające głowy w piątkowym prime time w - było nie było - publicznej [przynajmniej z nazwy] TV.

Felietony coraz bardziej tłuste od wazeliny, bleeee. Mam nadzieję, że mu smakuje to, w co włazi ;) :lol:

Nie można jednak zapominać, że to autor powieści z gatunku science fiction.

To jednak sporo tłumaczy, w końcu w poszukiwaniu tematu można wiele... ;)

 

 

 

Oczywiście cokolwiek zrobią i tak wszystkiemu winni są Kaczyńscy, mantra małpiego rozumu trwa... przypomnijmy gdy była tragedia Kaczyńscy nie pojechali a pojechał DORN, krzyk że nie pojechali, szok, Kaczyński pojechał krzyk że pojechał...... 8) 8)

 

 

Brawo ponury, poziom artystyczny, merytoryczny i kulturalny godny kogoś kto kocha zbierać tytuły....., ale uważaj taki Dropsiak czy Majka którym nawet malutkie brzydkie słowo czy u Lewakka czy Bogusława się nie podoba, mogą zareagować a one są obiektywne..... :lol: :lol:

 

Swoją drogą kogo obchodzi w co bawi się i co robi z wazeliną Sokrates po opróznieniu kolejnej butelki :o :o :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak w tej pogoni za agencikami czy też w szale ujawniania kolejnych notatek ministerialnych nikt ze zwolenników rządu nie pochylił się nad sprawami ważnymi dla przeciętnego Kowalskiego. Przypomnę więc największe bariery:

 

* Dostęp do uzyskiwania kredytu - to jedna z największych barier dla przedsiębiorstw.

 

* Rejestracja własności. Czas rejestracji prawa własności w Polsce to 197 dni, w państwach starej Unii - 15 dni, na Słowacji - 17 dni, a w Norwegii - 1 dzień.

 

* Czas egzekucji zobowiązań - w stosunku do 2004 r. zmniejszył się z 1000 dni do... 980, to wciąż ogon Europy. W Holandii ściąganie należności od złożenia wniosku, przez proces, do egzekucji trwa 48 dni, a w Estonii - 150.

 

* Wysokie podatki - zsumowane wszystkie obciążenia podatkowe w Polsce wynoszą 55,6 proc. wynagrodzeń i są wyższe nawet od szwedzkich, niemieckich i francuskich, na Słowacji sięgają 39,5 proc., a na Łotwie - 38,7.

 

* Ogromna liczba płatności podatkowych w ciągu roku - 43 (na Słowacji - 31, w Czechach - 14, a w Hongkongu - 1).

 

Niestety, Kaczyński ma inne priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzasz się.

Bałeś się, że nikt nie zauważy?

 

Poprzednie ekipy między innymi obecne w PO przechrzty doprowadziły do korupcjogennego stanu państwa, niewydolności jego struktur, wprowadzenia masy podatków, trudności z wyegzekwowaniem prawa.

 

Między innymi utworzenie ABW zmieniło klimat do popełniania korupcji.

Polska podniosła się za Kaczyńskiego o 9 pozycji w górę na liście państw skorumpowanych.

 

Dotychczas tonęła i tonęła.

W bagnie protekcjonizmow i w bagnie korupcji.

Po raz pierwszy od początków wolnego państwa wskaźnik korupcji zmniejszył się i to zmniejszył się bardzo wyraźnie.

 

Kończy się proces elektronizacji ksiąg wieczystych, gminy będą przymuszone sankcjami do szybkiego stworzenia planów zagospodarowania przestrzennego.

 

Jest zdecydowanie coraz lepiej i żadne histeryczne wykrzywkiwanie na każdy możliwy temat faktu tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie ekipy między innymi obecne w PO przechrzty doprowadziły do korupcjogennego stanu państwa, niewydolności jego struktur, wprowadzenia masy podatków, trudności z wyegzekwowaniem prawa.

Giertych stwierdził, że obecne PiS, to byłe AWS i UW. Wierzyć mu?

 

Między innymi utworzenie ABW zmieniło klimat do popełniania korupcji.

Polska podniosła się za Kaczyńskiego o 9 pozycji w górę na liście państw skorumpowanych.

Poproszę o materiał źródłowy.

 

 

Dotychczas tonęła i tonęła.

W bagnie protekcjonizmow i w bagnie korupcji.

Po raz pierwszy od początków wolnego państwa wskaźnik korupcji zmniejszył się i to zmniejszył się bardzo wyraźnie.

 

Kończy się proces elektronizacji ksiąg wieczystych, gminy będą przymuszone sankcjami do szybkiego stworzenia planów zagospodarowania przestrzennego.

 

Jest zdecydowanie coraz lepiej i żadne histeryczne wykrzywkiwanie na każdy możliwy temat faktu tego nie zmieni.

Póki co, to ty histerycznie wykrzykujesz. Mnie nazwałeś sk... i stwierdziłeś, że jestem na forum służbowo. A przeprosin jak nie było tak nie ma.

Będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puls biznesu, nic dodać nic ująć:

 

Zasłużone podziękowania

 

Ministerstwo pracy poinformowało wczoraj, że stopa bezrobocia w październiku spadła do 14,9 proc. Mimo stałego i zauważalnego w ostatnich miesiącach spadku bezrobocia rząd nie ma powodów do dumy. Bo na ten spadek zapracował w znikomym stopniu. Komu więc należy przypisać zasługę? Na to pytanie pośrednio odpowiedział prezydent Lech Kaczyński, który podczas swojej wczorajszej wizyty w Wielkiej Brytanii podziękował brytyjskiemu premierowi za otwarcie rynku pracy dla Polaków.

 

Spadek bezrobocia zawdzięczamy oczywiście nie tylko otwarciu rynków pracy w kilku krajach UE, ale też dobrej koniunkturze gospodarczej, która sprawia, że przedsiębiorcy raczej zatrudniają nowych pracowników, niż redukują zatrudnienie. Wpływu emigracji zarobkowej na bezrobocie nie można jednak lekceważyć, bo kolejne branże meldują o trudnościach w znalezieniu pracowników. Mniejsza stopa bezrobocia i to, że ludzie — chociaż za granicą — ale jednak mogą znaleźć pracę, cieszy. To jednak radość na krótką metę, bo prędzej czy później odpływ pracowników (a dodajmy, że wyjeżdżają raczej ci wykwalifikowani) odbije się negatywnie na gospodarce. Lepiej, by mogli znaleźć pracę w kraju.

 

I tu zaczyna się kłopot, bo politycy najwyraźniej nie wiedzą albo może raczej nie chcą wiedzieć, co z tym fantem zrobić. Nie chodzi zresztą tylko o rząd — np. Platforma Obywatelska znowu odgrzała swój pomysł pakietu startowego dla młodych pracowników. Ma on skłonić wchodzących na rynek pracy, by zatrudniali się w kraju, a nie za granicą. Jak to osiągnąć? Tak jak zwykle: ulgami, odpisami, umorzeniami i preferencjami. My po raz setny, a może i tysięczny możemy podpowiedzieć inny, chyba prostszy sposób. Zamiast preferencji dla niektórych zastanówmy się nad ułatwieniami dla wszystkich przedsiębiorców i zatrudnionych. Obniżmy koszty pracy, zmniejszmy biurokrację, uprośćmy i obniżmy podatki. Oczywiście to nie jest łatwe i nie będzie można błysnąć w mediach pakietem startowym lub innym programem o równie chwytliwej nazwie, ale na dłuższą metę się opłaca. Chęci do takich działań nie widać jednak i po stronie rządu, i po stronie opozycji. Bo i po co. Bezrobocie i tak spada. Wystarczy tylko podziękować jeszcze paru premierom.

 

Jest po prostu super... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię mTom przeproszę, jak zmienię opinię o Tobie i jak to Ty mnie najpierw sto razy przeprosisz.

.

Taka jest mniej więcej proporcja tego co Ty powiedziałeś nieprawdziwego i złego pod moim adresem.Zresztą z mojej strony słowo "przepraszam" już padło. Przeszukaj sobie wątek

 

Jeśli nie jesteś na forum służbowo, to jak wytlumaczysz fakt, że jesteś w wątku od rana do wieczora przez całe miesiące?

Jesteś przykuty do komputera?

Jesteś na bezrobociu?

 

Twoje przeklamania i manipulacje stają się coraz bardziej prymitywne.

Szkoda czasu by się do nich odnosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię mTom przeproszę, jak zmienię opinię o Tobie i jak to Ty mnie najpierw sto razy przeprosisz.

.

Taka jest mniej więcej proporcja tego co Ty powiedziałeś nieprawdziwego i złego pod moim adresem.Zresztą z mojej strony słowo "przepraszam" już padło. Przeszukaj sobie wątek

Przepraszałeś ogólnie, ale tylko mnie nazwałeś sk....

A za co ja mam Ciebie przepraszać? Konkretnie.

 

Jeśli nie jesteś na forum służbowo, to jak wytlumaczysz fakt, że jesteś w wątku od rana do wieczora przez całe miesiące?

Jesteś przykuty do komputera?

Jesteś na bezrobociu?

To już moja sprawa. Widzę, żeś wścibski, każdemu chcesz do garów zaglądać. Mam dać przykłady czy sam sobie znajdziesz?

Oczekuję dowodów, że jestem na forum służbowo, albo przeprosin. Pochwaliłeś się, że jesteś pewien, wiec dowody jakieś masz. Chyba...

 

 

Twoje przeklamania i manipulacje stają się coraz bardziej prymitywne.

Szkoda czasu by się do nich odnosić.

A przykłady popierające tezę. Póki co Ciebie złapałem na kłamstwie i wulgaryzmach, stąd te nerwy?

Czekam na przykład manipulacji i przekłamania z mojej strony. Konkretnie i w punktach.

A jak Ci szkoda czasu, to... wiesz co masz zrobić?

 

PS. Zauważ - zniknąłeś na kilka dni i nikt się Ciebie nie czepiał. Pojawiłeś się i od razu personalnie do mnie. Tak Ci zalazłem za skórę? :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pochlebiaj sobie......

 

Piszesz : "to już moja sprawa" ? czyli coś w tym jest...:lol: :lol: :lol: \

Jeśli nie służbowo to z wewnętrznego imperatywu, "obowiązku" a to już jest choroba.

Nerwica natręctw.

Ale to się leczy. Nie martw się.

Poza tym czas. Czas też wszystko zmienia i leczy.

 

Niestety.

Co było ...... se ne vrati. I tego nie zmieni żadne głupie przeszukiwanie gazet i news'ów :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Bogusław znowu o mnie.

No to jak?

Za co mam Cię przepraszać?

Za to, że bronisz PiS, a ja miałem czelnośc to zauważyć i opisać? To za to trzeba przepraszać?

Przecież wulgaryzmami Cię nie obrzuciłem.

Nie nazwałem przyjacielem Leppera.

Nie napisałem, że jesteś na forum służbowo.

Nie kazałem się (wielokrotnie) leczyć.

Nie nazwałem głupcem. itd itp.

A może mam przepraszać, za to, że nie możesz znaleźć argumentów, że dałeś się tak pięknie zapętlić?

 

Na szczęscie jak widzę, większość forumowiczów podziela moje, a nie Twoje zdanie. Amen. :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś na forum służbowo, to jak wytlumaczysz fakt, że jesteś w wątku od rana do wieczora przez całe miesiące?

Jesteś przykuty do komputera?

Jesteś na bezrobociu?

:D :D :D

 

..uwielbiam to... :D

rozliczanie niewygodnych rozmówców z ich prywatnego życia :D

 

naprawdę, zmianowość już dawno nie obowiązuje i szychta od 6 do 14 i od 14 do 22 nie musi dotyczyć każdego ;)

 

 

a zaiste ciekawe, kto tu jest przykuty.. 8)

 

 

mTom - 08:33

boguslaw - 09:19

 

mTom - 09:26 i 09:27

boguslaw - 10:03

 

mTom - 11:03

boguslaw - 11:17

 

mTom - 11:32

boguslaw - ???

 

 

 

 

Na szczęscie jak widzę, większość forumowiczów podziela moje, a nie Twoje zdanie. Amen. :D :D :D :D :D :D :D

ja podzielam głównie swoje ;) ..taka to już aspołeczna cholera ze mnie 8)

ale to miło widzieć, ze inni nie odstają tak bardzo od mojego widzenia świata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz, po prostu lepiej czepiać sie osób zwłaszcza tych którzy są konkretni i operuja faktami niewygodnymi niz z tymi informacjami podjąc polemikę.

Mnie poprzednie wcielenia wiadomo kogoteż zarzucały to, że wrzucam info.

Poza tym podjecie polemiki opartej na konkretach zakładaloby,że przymuje się info do wiadomosci. a tak... Lepiej obrzucac kogos kto ma inne zdanie, i powtarzac to namolnie, a nuż się przyklei.....Mtom olej to. wszak niektórym nie chodzi o rzeczywiste zmiany i o to co jest nie tak i wymaga reform, bo MA BYĆ SUPER :) A jak nie jest to ma bYĆ. A kto stoi na przeszkodzie to ....metody widoczne w watku: obelgi personalia i manipulacje.

Oceniam na podstawie postów. niczyje gospodarstwo anistan cywilny mnie nie interesuja. to domena bogusia.

Kolej nakręca węglowy kryzys

(Gazeta Prawna/08.11.2006, godz. 05:00)

 

17 kopalń Kompanii Węglowej dusi się nagromadzonym na zwałach węglem. Jednocześnie z powodu braku węgla dwóm koksowniom i kilku elektrowniom grozi wstrzymanie pracy. PKP Cargo, jedyny przewoźnik zakontraktowany przez Kompanię, wozi tymczasem kruszywa i buraki.

 

Sytuacja zatrudniającej blisko 67 tys. osób Kompanii Węglowej (KW) pogarsza się z tygodnia na tydzień. W październiku nie zdołała dostarczyć odbiorcom 800 tys. ton węgla. W listopadzie nie wyśle ponad półtora miliona ton. Według średniej ceny węgla z września w sprzedaży krajowej (168,93 zł za tonę) oznacza to zmniejszenie przychodów koncernu o blisko ćwierć miliarda złotych. Wszystko z powodu braku wagonów, których zaczęło brakować PKP Cargo.

 

Kłopoty z transportem węgla dodatkowo utrudnią wiceministrowi gospodarki Pawłowi Poncyljuszowi rozmowy ze związkowcami w sprawie reformy górnictwa....

 

http://biznes.onet.pl/5,1370651,prasa.html

Znaczy kolejna reforma górnictwa. Ktos pamieta czasy sprzed reformy??? :)

I dziwnie wszystkie koncza sie tym samym.... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten forumowicz to swego rodzaju barometr...

 

Czy ktoś mi wytłumaczy, jakie naprawdę poglądy ma prezydent? Bo się pogubiłem:

 

- Brat Jarosław zawsze był dla mnie sojusznikiem politycznym numer jeden i rzadko sprzeczamy się na gruncie politycznym. Moje poglądy są bardziej na lewo od centrum. W rzeczywistości jestem na granicy poglądów uznawanych za konserwatywne, ale jest pewną ironią, iż w kwestiach europejskich jestem większym eurosceptykiem - podkreślił.

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to tłumaczył tak: jest trochę bardziej lewicowy niż P.Ikonowicz ale tylko nieco bardziej prawicowy niź A.Macierewicz, wyraźnie bardziej eurosceptyczny niż Korwin-Mikke i tylko nieco bardziej konserwatywny niż M.Giertych

 

:lol: :lol: :lol:

 

spadlam ze stołka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to tłumaczył tak: jest trochę bardziej lewicowy niż P.Ikonowicz ale tylko nieco bardziej prawicowy niź A.Macierewicz, wyraźnie bardziej eurosceptyczny niż Korwin-Mikke i tylko nieco bardziej konserwatywny niż M.Giertych

 

:lol: :lol: :lol:

 

spadlam ze stołka :D

 

:D :D :D , a jak już mi przeszło, zrobiło mi się żal człowieka... 8)

 

wyraźnie nie panuje nad tym co mówi/robi?/

 

..... dobrze tylko, że w naszym pięknym kraju nie mamy ustroju prezydenckiego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...