Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Dwie osoby zmarły, a kolejne dwie trafiły do szpitala po imprezie, którą zorganizował wójt jednej z wsi koło Sieradza (Łódzkie) - poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu Paweł Chojnowski. Dodał, że prawdopodobną przyczyną zgonu było zatrucie alkoholowe.

 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że impreza odbyła się w nocy z piątku na sobotę w remizie. Gości zaprosił wójt, który ubiega się o reelekcję. Po imprezie zmarło dwóch mężczyzn w wieku 40. i 56. lat.

 

- Kolejnych dwóch trafiło do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Będziemy sprawdzali, kto dostarczył alkohol do remizy i czy nie pochodził on z nielegalnego źródła. Sekcja zwłok potwierdzi, czy rzeczywiście przyczyną zatrucia mężczyzn był alkohol - powiedział Chojnowski. ...

:(

 

 

Cóż - tak bawią się ELITY :)

 

Aaaaaaaaaaa - doczytałam - to była prowokacja, działanie wroga .......trzeba się dowiedzieć kto polewał ....:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A może jeszcze to:

 

Kaczyński i s-ka , także wywodzą swoje działania z teorii pewnego ministra propagandy, o skuteczności kłamstw powtarzanych w nieskończoność.

Zawsze winna III RP, PO itd.

Jaki jednak z tego wniosek?

Nawet zakładając, że jedynym celem Kaczyńskiego jest dobro Polski, czyż inny cel miał Hitler, a w bliższej historii Miloszevicz?

i jak ich uwielbienie ojczyzny skończyło się dla Niemiec i Serbii?

 

Kiedy w końcu Kaczyński otrzeźwieje?........... i czy nie będzie za późno?

 

To jest dobry język dla dyskursu politycznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznym błędem liderów PO i PIS, było uczynienie z wyborow samorządowych kontrolnego referendum poparcia.

 

Z pewnością takie postawienie sprawy mogło zakłócić wybór tych najwłaściwszych kandydatów do samorządów.

 

Spora część kandydatów i komitetów wyborczych podkreślałó swoją niezależność co jest dobrym prognostykiem na przyszłość samorządów i

co najmniej żółtą kartką dla partii politycznych.

Działo się tak jak w USA, gdzie wielu kandydatów fotografowanie się z Bushem uważąło za element szkodzący a nie wspierający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie dotychczasowych prezydentw w wielu miastach można

rozpatrywać w kategoriach powiedzenia: "Szanuje szefa swego, możesz mieć gorszego". Ludzie stawiają na osoby, które już są dobrze rozpoznawalne i po ktorych można sądzić ,żę problemy lokalne są im już dobrze znane a jedna kadencja to za mało by wszystkie podjęte problemy rozpoznać, a podjęte projekty wdrożyć i zamknąć.

 

Może to być też wyraz utrwalania lokalnych koterii i grup interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie mam na myśli.....

 

Kraj jest jeden i nie można antagonizować jednych jego dzielnic przeciw drugim.....

Głosowałem na kandydata niezależnego (?), pod którego ze swoim popraciem podczepiła się PO mająca prócz tego również swojego kandydata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kosmetyki potanieją i to dość znacznie (dobre perfumy o kilkadziesiąt złotych).

Nefer. Dla kobiety to bez znaczenia?

 

Obniżenie akcyzy na samochody spowodowała interwencja Unii. Wysoka akcyza na samochody używane była niezgodna z prawem unijnym.

NIe kupuje perfum w Polsce. Na lotnisku w Zurichu jest taniej :):) Na głównym ringu w Brukseli też :):) i w wielu innych miejscach - aż dziw bierze jak im się to opłaca.....

 

Z Podlasia bliżej do Zurichu, ważny głos był z Podlasia XXI przeciwko podwyżce akcyzy na samochody :lol: :lol: :lol:

 

 

Swoją drogą największe pozytywne zaskoczenie to wynik Gronkiewicz-Waltz to świetne osiągnięcie i zapowiada się piękna walka, gratuluje PO.

 

U nas też nasz kandydat z lokalnego komitetu zapewne zostanie burmistrzem po 1 turze wyborów, najważniejsze są czyny, dokonania, a nie polityczne spory, szkoda że tak niewielu to rozumie i takie lokalne komitety są wyśmiewane jak tu na forum i są ludzie którzy nic nie widza poza warszawską polityką....

 

Bogusław masz dużo racji, podobnie u nas, nasz kandydat praktycznie był pewniakiem do wygranej dlatego na siłę i PIS i PO chciało się podczepić wyraźnie odmówiliśmy, chcemy kontynuować pracę dla miasta a nie politykować..., ważny jest samorząd a nie prawica czy lewica i jakiś tam spór głów w TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobry język dla dyskursu politycznego ?

a ten ?

boguslaw napisał:

 

Sporo osób ma inne poglądy lecz boją się je wyrazić, gdyż natychmiast są ustawiani przez schorowaną psychicznie sforę.

Dają jednak do zrozumienia, że popierają właśnie moje widzenie rzeczywistości.

 

zacznij od siebie a dopiero potem oceniaj innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kosmetyki potanieją i to dość znacznie (dobre perfumy o kilkadziesiąt złotych).

Nefer. Dla kobiety to bez znaczenia?

 

Obniżenie akcyzy na samochody spowodowała interwencja Unii. Wysoka akcyza na samochody używane była niezgodna z prawem unijnym.

NIe kupuje perfum w Polsce. Na lotnisku w Zurichu jest taniej :):) Na głównym ringu w Brukseli też :):) i w wielu innych miejscach - aż dziw bierze jak im się to opłaca.....

 

Z Podlasia bliżej do Zurichu, ważny głos był z Podlasia XXI przeciwko podwyżce akcyzy na samochody :lol: :lol: :lol:

 

 

Swoją drogą największe pozytywne zaskoczenie to wynik Gronkiewicz-Waltz to świetne osiągnięcie i zapowiada się piękna walka, gratuluje PO.

 

U nas też nasz kandydat z lokalnego komitetu zapewne zostanie burmistrzem po 1 turze wyborów, najważniejsze są czyny, dokonania, a nie polityczne spory, szkoda że tak niewielu to rozumie i takie lokalne komitety są wyśmiewane jak tu na forum i są ludzie którzy nic nie widza poza warszawską polityką....

 

Lewakk - Ty to masz rzeczywiście kompleksy jak stąd do Zurichu.......

Nie wiem o co Ci chodzi z wyśmiewaniem lokalnych komitetów ani nie wiem o co Ci chodzi z warszawską polityką ( choć interesuję się nią bardziej - bo tu mieszkam - niż polityką w Zadupiu Górnym - za co uprzejmie przepraszam wszystkich Zadupian :):) )

 

Cieszę się szcześciem Twojego burmistrza :) Przybij mu ode mnie piątkę :) Jakbyś się przyznał o kogo CI chodzi łatwiej by było się identyfikować - ale z powodów znanych tylko Tobie tego nie robisz - sorry. Być może ściemniasz...cóż ....

A więc gratuluje wszystkim burmistrzom z komitetów lokalnych wybranych w pierszej turze :):) Buziaki :)

 

P.S. a dlaczego Ty się interesujesz warszawską polityką ? lewakk - no nie wupada, staaaaaaaaaaary ........... to takie niskie................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompleksy to ma chyba ten co podkreśla że kupuje w Zurichu, tak samo jak jazda kobiety autem z silnikiem ponad 2000 a wiedzy o motoryzacji zero, bo trudno inazcej nazwać zmartwieniem że auta stanieją, a chamstwem stwierdzenie że ludzie jeźdzą złomami, bo każdy jeździ na co go stać... a inteligentni ludzie wyrośli już z przechwalania się i tym gdzie robią zakupy i czym jeźdzą...

 

Ja mydło i inne kosmetyki kupuje w sklepie na osiedlu, sorry jestem zadupian, zapewne jak większość normalnych ludzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompleksy to ma chyba ten co podkreśla że kupuje w Zurichu, tak samo jak jazda kobiety autem z silnikiem ponad 2000 a wiedzy o motoryzacji zero, bo trudno inazcej nazwać zmartwieniem że auta stanieją, a chamstwem stwierdzenie że ludzie jeźdzą złomami, bo każdy jeździ na co go stać... a inteligentni ludzie wyrośli już z przechwalania się i tym gdzie robią zakupy i czym jeźdzą...

 

Ja mydło i inne kosmetyki kupuje w sklepie na osiedlu, sorry jestem zadupian, zapewne jak większość normalnych ludzi....

Nadal nic ...ale to nic nie dociera......

 

I nie przeszkadza Ci, że jakiś ciemniak jadący ZŁOMEM, KTÓRY ZOSTAWIA CZTERY ŚLADY ZAMIAST DWÓCH zabije Ciebie i Twoją rodzine ? Jak będzie miał silnik pow. 2000 to może rzeczywiście jest się z czego cieszyć - będzie mniej bolało.

 

Gratuluję poczucia odpowiedzialności - jakie to "wyborcze" lewakkk - wyluzuj już połowa za Tobą :):) I te manipulacje, manipulacje wycinanie tekstu - jesteś BOSS mój drogi. Wróć się i poczytaj a propos Zadupia Górnego ... misiu :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do Zurichu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tam tak ładnie a tu takie zadupie

 

 

 

p.s. przeszkadza mi bardziej niż ciemniak złomem, szpaner nowym z 2000, który da gumom popalic i wszystko wokół pozabija

 

gdybys miała troche doswiadczenia za kółkiem wiedziałabyć ze nie auto zabija a człowiek autem....

 

Zycze miłej nocy bo takaś nerwowa, chyba Cie przewiało jak z Begerową o demokrację walczyłaś i pewnie po niej Ci zostały hasła rodem z Podlasia XXI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S II - nie moge chwalić się, że jeżdżę samochodem pow. 2000 cc - bo takim nie jeżdżę - coś Ci sie po.....o ? :) To nie ja .

Ale to ja jestem odpowiedzialna za całe ZŁO :):)

 

 

Wracając jednak do ekonomii...

Mamy wreszcie obniżkę podatków! Od 1 grudnia znika akcyza na kosmetyki. Kobiety, co wy na to? Cieszycie się? :lol:

 

A tak poważnie.

Zapłacimy mniej:

1. Znika 10% akcyza na kosmetyki.

 

Jako kobietę martwi mnie bardziej 13 % akcyza na samochody pow. 2000 cc :(:(:(

 

 

Fakt widać że nie wiesz co piszesz, więc tym bardziej nie musisz się obwiniać o całe zło, ja tam odkąd za Begerową walczyłaś bardzo Cię lubię i cenię, toż samo dobro walczyć o demokracje i ją wspierać w Zurichu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I nie przeszkadza Ci, że jakiś ciemniak jadący ZŁOMEM, KTÓRY ZOSTAWIA CZTERY ŚLADY ZAMIAST DWÓCH zabije Ciebie i Twoją rodzine ? Jak będzie miał silnik pow. 2000 to może rzeczywiście jest się z czego cieszyć - będzie mniej bolało.

 

ta kultura i merytoryka wzbudzi na forum aplauz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do Zurichu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tam tak ładnie a tu takie zadupie

 

 

 

p.s. przeszkadza mi bardziej niż ciemniak złomem, szpaner nowym z 2000, który da gumom popalic i wszystko wokół pozabija

 

gdybys miała troche doswiadczenia za kółkiem wiedziałabyć ze nie auto zabija a człowiek autem....

 

Zycze miłej nocy bo takaś nerwowa, chyba Cie przewiało jak z Begerową o demokrację walczyłaś i pewnie po niej Ci zostały hasła rodem z Podlasia XXI

 

 

No bardzo było merytorycznie :) Lewakk - powalasz mnie człowieku :):) Właśnie dlatego, że mam doświadczenie za kólkiem to wiem co jeździ po naszych drogach już teraz - zastanów sie co piszesz. Nie wiem jak cudowny kierowca może się uratować jak mu odpadnie koło od zdezelowanego gruchota - Tobie może nie przeszkadza robienie z kraju złomowiska - mnie tak. Mogę mieć swoje zdanie na ten temat ? Mogę.

I spokojne jestem jak "tonąca krowa" mój Drogi. A wiesz dlaczego ? Bo ludzie Twojego pokroju nie są w stanie wyprowadzić mnie z równowagi - nie ten poziom :):):)

P.S. do Zurichu się na razie nie wybieram - dopiero przed Świętami :):) I mogę - bo na te wycieczki sama pracuję, zarabiam i mam się świetnie :):) Wolno mi ? Wolno. Ale chyba w tym roku obejrzę Skandynawię - jeszcze nie byłam - czego i Tobie życzę. Miłych snów :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet prorządową RZ zaskoczyła szopka w TVP(ublicznej :o ):

Prowadzącym wieczór w TVP, którzy często mylili się i wchodzili sobie w słowo, w sukurs przyjść mieli dziennikarze wydawanego przez koncern Axel Springer "Dziennika", współorganizatora wieczoru. Podczas łączeń z redakcją "Dziennika" publicyści Michał Karnowski, Jan Wróbel, Maciej Rybiński i Cezary Michalski rozmawiali o wyborach, w górnym rogu ekranu prezentowano duże logo "Dziennika", egzemplarze "Dziennika" leżały rozrzucone na stole, a w tle pojawiali się dziennikarze gazety przygotowujący kolejny numer. Po godz. 22 w TVP 3 Karnowski prezentował wręcz poszczególne strony poniedziałkowego wydania "Dziennika", a dziennikarze reklamowali artykuły i komentarze, które napisali. Publicyści "Dziennika" pojawili się zresztą jeszcze na antenie TVP 2: zostali zaproszeni do głównego wydania "Panoramy".

 

Prezes TVP Bronisław Wildstein powiedział nam, że "Dziennik" partycypował z TVP w kosztach badań wyborczych "mniej więcej pół na pół". Jego zdaniem silna obecność gazety na wizji była naturalna i wynikała z charakteru dyskusji, która odbywała się w siedzibie redakcji. Czy wieczór wyborczy w TVP podobał się prezesowi? - Oczywiście - odpowiedział Wildstein

 

Oj Bronek, Bronek. Widzę, że w szmatławieniu TV publicznej postanowiłeś wyprzedzić Kwiatkowskiego... :evil:

....ale efekt tej propagandy, będzie chyba jak zwykle odmienny od zamierzeń autorów.

Kwiatkowski chciał jak najlepiej a pogrążył SLD :roll: , Bronek tak trzymaj 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice.

Czyżby wilcza potrzebował adwokata?

A może akceptujesz ton jego wypowiedzi?

 

boguslaw napisał:

 

Sporo osób ma inne poglądy lecz boją się je wyrazić, gdyż natychmiast są ustawiani przez schorowaną psychicznie sforę.

Dają jednak do zrozumienia, że popierają właśnie moje widzenie rzeczywistości.

 

Kto zaczął?

Moja wypowiedź powstała w proteście na Wasze zbiorowe napaści na adwersarzy. Czy nie daje Ci dobrzykowice do myślenia fakt, że ludzie o odmiennych poglądach pojawiają się w tym wątku szczątkowo i natychmiast są zbiorowo atakowani? Opall, ckwadrat, inni...

 

Taki jest Wasz model dyskursu politycznego?

Czy spławienie wszelkimi sposobami adwersarza, obśmiewanie go i czepianie się słówek rzeczywiście poprawia Wasze samopoczucie i czyni, że macie rację?

Nie macie racji. Racja zawsze jest pośrodku.

 

Mam wydłubać cytaty z wypowiedzi np. wilczy75? O faszystach, brunatnych koszulach, spadkobiercach Hitlera i Stalina?

Przecież to właśnie on mówi językiem nienawiści, językiem m.in.Niesiołowskiego.

 

Wilcza lubi cytować Piłsudskiego. Przecież to właśnie poglądy Piłsudskiego są wzorem dla ludzi z kierownictwa PIS-u i są bardzo daleko od poglądów PO. To Pisudski powiedział, że niektórym zamiast z nimi dyskutować o Polsce, należy po prostu dać w pysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...