Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dobra. Cofam tę "warszawkę".

W koncu słowo to nie oddaje profilu wszystkich mieszkańcow stolycy.

 

Warszawiacy to jednak tylko część mieszkańcow Warszawy.

Warszawiacy ginęli w powstaniu, emigrowali (poza Warszawę).

Prawdziwych warszawiaków od kilku pokoleń nie jest aż tak wielu.

A ci wiedzą co dla ich miasta jest najlepsze.

 

Jednak.

Duża część mieszkańcow Warszawy to ludzie z awansu społecznego ściągani do centrali za komuny..... i inni tacy jacyś....

 

Teraz też ściągają. Np. z Gorzowa Wielkopolskiego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinkiewicz nieustannie demonstruje, że jest w opozycji do stylu uprawiania polityki przez Jarosława.

To przecież caly czas było widać, również jak był premierem.

 

To on spotykał się z Rokitą, to on rzekomo spotkał się z Tuskiem, to on nieodmiennie mówi o koalicji PO-PIS.

I dlatego powinien dla dobra kraju wygrać w Warszawie.

Wzmocniłoby to jego pozycję w PIS i jego sposób uprawiania polityki.

Mogloby z tego wyniknąć tylko coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Cofam tę "warszawkę".

W koncu słowo to nie oddaje profilu wszystkich mieszkańcow stolycy.

 

Warszawiacy to jednak tylko część mieszkańcow Warszawy.

Warszawiacy ginęli w powstaniu, emigrowali (poza Warszawę).

Prawdziwych warszawiaków od kilku pokoleń nie jest aż tak wielu.

A ci wiedzą co dla ich miasta jest najlepsze.

 

Jednak.

Duża część mieszkańcow Warszawy to ludzie z awansu społecznego ściągani do centrali za komuny..... i inni tacy jacyś....

Jasne, czyli prawdziwą wartość mają tylko warszawiacy z dziada pradziada. Reszta to przyjezdna hołota, głosująca na PO i lewicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Cofam tę "warszawkę".

W koncu słowo to nie oddaje profilu wszystkich mieszkańcow stolycy.

 

Warszawiacy to jednak tylko część mieszkańcow Warszawy.

Warszawiacy ginęli w powstaniu, emigrowali (poza Warszawę).

Prawdziwych warszawiaków od kilku pokoleń nie jest aż tak wielu.

A ci wiedzą co dla ich miasta jest najlepsze.

 

Jednak.

Duża część mieszkańcow Warszawy to ludzie z awansu społecznego ściągani do centrali za komuny..... i inni tacy jacyś....

 

JAK W KAŻDYM DUŻYM MIEŚCIE - TAK TO JUŻ JEST NA ŚWIECIE

Szkoda, że nie widziałeś jak Warszawa się wyludniła na wybory ... o czym my mówimy - tak jak na Święta :):) O jakich ludziach awansu Ty piszesz ? O tych co ich ściągali do budowania Huty Warszawa ? Patrz Huta Katowice! A stolica zawsze ściąga szumowiny. Ani to jej wina ani zasługa. Podobnie z ludźmi tu żyjącymi - i nie oni są winni kompleksom "reszty" świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinkiewicz nieustannie demonstruje, że jest w opozycji do stylu uprawiania polityki przez Jarosława.

To przecież caly czas było widać, również jak był premierem.

 

To on spotykał się z Rokitą, to on rzekomo spotkał się z Tuskiem, to on nieodmiennie mówi o koalicji PO-PIS.

I dlatego powinien dla dobra kraju wygrać w Warszawie.

Wzmocniłoby to jego pozycję w PIS i jego sposób uprawiania polityki.

Mogloby z tego wyniknąć tylko coś dobrego.

 

Szczególnie demonstrował opozycję i niezależność potulnie ustępując ze stanowiska premiera w zamian za stanowisko i wsparcie w Warszawie. Świetnie też było widać jego niezależność w polityce wobec spółek Skarbu Państwa. Chyba mieszkaliśmy w tym czasie w innych krajach, Ty i ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... PO pójdzie na sojusz z każdym nawet z Millerem byleby przeciw.

wieszczysz to od pół roku, a to niewdzięczne PO ciągle nie i nie... (może nie czytają naszego Forum)

 

PO nie jest monolitem lecz zlepkiem rożnych ugrupowań ...

m.in dlatego wybieram PO, a nie wodzowski PiS

np. znam posła PiS, który ni mniej ni więcej, tylko dostał od prezia polecenie startu w wyborach samorządowych :o .

Nie potrzebne mu to do niczego, ale cóż rozkaz, to rozkaz... :roll:

Prezesowi się nie odmawia... nawet Prezydent RP publicznie melduje wykonanie rozkazu :roll: :cry: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS też nie jest monolitem, ba to zlepek polityków z różnych środowisk o różnych poglądach od skrajnie prawicowych do lewicowych, od prosocjalnych do liberalnych. Póki co spina to wódz. Ale jak będzie rosło niezadowolenie i wodza zabraknie... Podobnie może stać się z PO.

Póki co widać, ze centrolewica jest na fali wznoszącej. To najwięksi wygrani tych wyborów. Czyja to zasługa? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, czyli prawdziwą wartość mają tylko warszawiacy z dziada pradziada. Reszta to przyjezdna hołota, głosująca na PO i lewicę

 

Z jednej krańcowości do drugiej....

Nie, nie wszyscy.

Jednak za komuny istniała selekcja negatywna a później instynkt samozachowawczy urzędników państwowych wszelkich szczebli z pewnością nie był (jest) obojętny dla postaw ich rodzin.

Oni wszyscy i ich znajomi pilnują głównie swojego interesu.

Problemy stolycy z pewnością mają dla nich znaczenie trzecioorzędne.

 

W Waszawie z całą pewnością osiedliło się sporo porządnych, konstruktywnie myślących o całej Polsce obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wyciągamy rękę do wszystkich partii niekomunistycznych - oświadczył premier Jarosław Kaczyński i zadeklarował gotowość PiS do tworzenia koalicji.

chm.... kogo miał człowiek na myśli ... ?

... bo o ile pamiętam, po licznych wyliczankach obficie okraszonych epitetami, to z niezabrudzonych pozostały tylko - UPR i "Gamonie z krasnoludkami" Majora Niezłomnego... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... PO pójdzie na sojusz z każdym nawet z Millerem byleby przeciw.

wieszczysz to od pół roku, a to niewdzięczne PO ciągle nie i nie... (może nie czytają naszego Forum)

 

PO nie jest monolitem lecz zlepkiem rożnych ugrupowań ...

m.in dlatego wybieram PO, a nie wodzowski PiS

 

Wilcza ja także zdecydowanie uważam że Tusk i Gronkiewicz-Waltz zdecydowanie odetną się od głosów Borowskiego, SLD, że nigdy nie poprosza o głosy tych wszystkich Millerów, Olejniczaków.... nie wierze by PO choć palcem kiwnęło w kierunku komuny....!!!!!!

 

Trzymajcie Wilcze załowo, to PO będzie na NIE, NIE lewicy....

 

Wilcza wie co mówi!!!!!

 

Ale nie zgadzam się z wodzostwem, zupełnie inne zdanie o prowadzeniu PO mają inni tenorzy usunięci Olechowski, Płazyński, gdy powstawałą ta partia byłem zachwycony, szerokim centrowym spektrum, ale przecież Tusk co i wcześniej pokazał w KLD, UD, UW musi rządzić i szybko ich usunął, a otoczył się jak typowy wodzek podnóżkami, jedynie do końca Rokity nie udało mu się zmarginelizować.... a swoją drogą jeszcze raz zapytram czy znacie człowieka z zasadmi, szefa partii europejskiej który po 2 przegranych co do których była pewność że wygraja wyborów nie poda się choćby pod partyjne głosowanie, nie mówiąc o dymisji?????

 

 

 

 

Marcinkiwicz już w kilka minut powiedział że zawsze najlepszą alternatywą była koalicja z PO, dziś podobnie Bielan...

Co ta na to Schetyna: Na razie trwa walka wyborcza

 

Czy to PO kiedykolwiek przestanie walczyć a zacznie coś budować????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilcza ja także zdecydowanie uważam że Tusk i Gronkiewicz-Waltz zdecydowanie odetną się od głosów Borowskiego, SLD, że nigdy nie poprosza o głosy tych wszystkich Millerów, Olejniczaków.... nie wierze by PO choć palcem kiwnęło w kierunku komuny....!!!!!!

Przyznam się, że nie pamiętam takiego zdecydowanego odcięcia się Tuska od SLD przed drugą turą wyborów prezydenckich 2005......:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tja... chyba trzeba będzie jednak oddać głos na HGW ;)

byle ten przymilasty everybody's darling się nie dostał 8)

 

no i kobitka na wysokim stanowisku, tak jak powinno być częściej

 

no i inni też tak kombinują :D

[głównie młodsi, bogatsi, madrzejsi i przede wszystkim tacy nie socjalistyczni ;)

czyli jest OK]

 

Jeśli przyjrzeć się stanowi majątkowemu warszawskiego wyborcy, sytuacja jest też klarowna: jeśli zarabia mniej niż tysiąc złotych netto, w 62 proc. przypadków z pewnością zagłosuje na kandydata PiS. Jeśli na konto wyborcy wpływa więcej niż trzy tys. zł, to bardzo prawdopodobne, że w drugiej turze wyborów postawi krzyżyk przy nazwisku Hanny Gronkiewicz-Waltz - chce tak zrobić 70 proc. ankietowanych o takich dochodach.

 

>>> Sondaż: Gronkiewicz wygrywa w stolicy

 

 

 

mam kilka fajnych ;)

 

 

jeden z Tarnowa się poPiSał :lol:

 

Józef Rojek nie jest już posłem, stracił swój mandat automatycznie w momencie ogłoszenia wyników wyborów samorządowych - poinformował rzecznik marszałka Sejmu Szymon Ruman.

 

>>> Wystartował w wyborach i stracił mandat poselski

 

 

 

a tu jak szybko wszystko zmiękło :lol:

aż miło posłuchać.. gorzkie żale :lol:

 

Doszliśmy do wniosku, że trzeba podjąć jeszcze jedną próbę zmiany sytuacji, która tak bardzo szkodzi Polsce - powiedział J.Kaczyński na wtorkowej konferencji prasowej. Ta sytuacja, to - jak powiedział - "wojna polityczna". My tej wojny nie chcemy - zadeklarował.

 

..jaki dobry... siem wzruszyłem :lol:

 

>>> Premier składa propozycję koalicji

 

 

 

Gosiu niepocieszony :lol:

 

Na nic zatrzymanie ekspresu "Malinowski", na nic budowa stacji za 3 mln zł. Włoszczowa okazała się niewdzięczna. Na 21 radnych PiS będzie miał tylko trzech, podczas gdy np. Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Włoszczowskiej siedmiu, a PSL pięciu.

 

>>> Włoszczowa w wyborach nie odwdzięczyła się PiS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisja Europejska proponuje inicjatywę walki z biurokracją. Chce do 2012 roku ograniczyć ją w całej UE do wielkości 1,5% PKB.

 

Zdaniem KE koszty administracyjne wynoszą w UE około 3,5 proc. PKB i bardzo różnią się w poszczególnych krajach członkowskich. Od 1,5 proc. PKB w Szwecji, Finlandii i Wielkiej Brytanii, po 5 proc. w Polsce czy 6,8 proc. w Grecji i na Węgrzech.

 

I znów jesteśmy w czołówce, niestety. Może "tanie państwo" pomoże? :wink:

Mam także nadzieję, że Polska nie będzie jednym z krajów, które protestują przeciwko tej inicjatywie.

 

Ja się wcale Kaczyńskiemu nie dziwię, że nagle zmiękł. To samorządy wojewódzkie będą głównymi beneficjentami środków unijnych. Szkoda by przepuścić taką okazję, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilcza ja także zdecydowanie uważam że Tusk i Gronkiewicz-Waltz zdecydowanie odetną się od głosów Borowskiego, SLD, że nigdy nie poprosza o głosy tych wszystkich Millerów, Olejniczaków.... nie wierze by PO choć palcem kiwnęło w kierunku komuny....!!!!!!

Przyznam się, że nie pamiętam takiego zdecydowanego odcięcia się Tuska od SLD przed drugą turą wyborów prezydenckich 2005......:roll:

 

Ale teraz Tusk i Gronkiewicz zdecydowanie odetną się od komuchów i Borówek....!!! Wilcza a rację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wcale Kaczyńskiemu nie dziwię, że nagle zmiękł. To samorządy wojewódzkie będą głównymi beneficjentami środków unijnych. Szkoda by przepuścić taką okazję, prawda?

prawda :D

 

 

 

No cóż, zrównanie mnie z Nefer i Ponurym poczytuję sobie za zaszczyt. Fajnie być w miłym towarzystwie :D

:D

Mam takie samo odczucie, nawzajem ;) Miło mi :D

 

Pozdrawiam wszystkich zrównoważonych emocjonalnie, uśmiechniętych do życia i ludzi Forumowiczów ;)

A ja A ja..... :cry:

:wink:

No jak to, przeca Ty na przedzie :D

Masz tu sztandar i idziemy :p

 

 

 

Dobra, nie płacz. Jesteś z nami :D

hmm, nie jestem pewien ale chyba można to juz potraktować jako taki mały układ :D

chyba nie taki mały, w końcu zwolennicy obecnie panującej opcji politycznej ponoć boją się tu nawet słowo z siebie wykrztusić ;) 8)

jedynie na priwach wspomagania [podobno] nie brak ;)

 

 

 

A ja A ja..... :cry:

:wink:

 

Dobra, nie płacz. Jesteś z nami :D

 

Czuję się po prostu zaszczycona :):):)

Chodźcie z nami !! Chodźcie z nami !! :D

 

 

 

Borowski stwierdził, że może poprze Marcinkiewicza, jeżeli ten wystąpi z PiS 8) :o :D

Równie dobrze mógłby temu byłemu członkowi i jednemu z liderów ZChN-u proponować przejście na islam :lol:

 

 

 

wszedłem na stronę lpr i co ? i nic, poza podziekowaniem tym którzy zagłosowali na lpr nie ma dokładnie nic na temat ostatnich wyborów :) Pycha, buńczuczność i nos podniesiony do góry znikneły bez śladu :)

niemożliwe... :lol:

gotów byłem uwierzyć, że blamaż to specjalność jedynie ligi piłkarskiej :lol:

 

 

 

P.S. Nie widziałam za plecami Marcinkiewicza w sztabie wyborczym Wielkich-Małych Braci - ciekawe dlaczego ....

pewnikiem nie chcą psuć dobrego "bezpartyjnego" wrażenia

teraz nagle sztama w planach się zrobiła

PO niczemu nie winna, zgoda narodowa itepe ;)

 

dobranocka o 19.00 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilcza ja także zdecydowanie uważam że Tusk i Gronkiewicz-Waltz zdecydowanie odetną się od głosów Borowskiego, SLD, że nigdy nie poprosza o głosy tych wszystkich Millerów, Olejniczaków.... nie wierze by PO choć palcem kiwnęło w kierunku komuny....!!!!!!

 

Trzymajcie Wilcze załowo, to PO będzie na NIE, NIE lewicy....

 

o ile rozumiem ten podszyty sarkazmem bełkot, to jego autor, coś mi próbuje wmówić :roll:

Nie posądzam człowieka o tępotę, wobec tego pozostaje zła wola... :evil:

 

Z trudem hamując nerwy wytłumaczę spokojnie...

... PO pójdzie na sojusz z każdym nawet z Millerem byleby przeciw.

ludzie z PO wzywali wczoraj do głosowania na Hankę, zarówno wyborców Marcinkiewicza jak i Borowskiego, a cóż to ma wspólnego z sojuszami...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

o ile rozumiem ten podszyty sarkazmem bełkot, to jego autor, coś mi próbuje wmówić :roll:

Nie posądzam człowieka o tępotę, wobec tego pozostaje zła wola... :evil:

 

oooo Wilcza codzienny :lol: :lol: :lol:

 

Nadal uważam że Wilcza ma rację, Tusk i Gronkiewicz nie będą prosili SLD tych wszystkich millerów, borówek o głosy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...