Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Jasne. Czyli jakby nie było, lepiej jeśli wygra kandydat PiS. :wink:

HGW była w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, nie w Banku Światowym, ale rozumiem, że dla Ciebie to żadna różnica - skoro są pieniądze, na pewno rządzą tam cykliści, prawda? Miałem trochę do czynienia z EBOR i nie uważam, że jest zwykły bank. Ale widzę, że dla Ciebie praca w każdym banku jest bardzo ppodejrzana.

 

Obawiam się, że JK mówiąc teraz o zgodzie i porozumieniu ma na myśli mniej więcej to samo co dotychczas - porozumienie zapewniające dominację PiS. Może paralela jest dość odległa, ale przypomina mi się, że Rosja też często proponowała Polsce tego rodzaju porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nie będę się kłócił, lecz w EBOR pracował JK. Bielecki, natomiast HGW

w Banku Światowym. (sprawdzę to).

 

No to w takim razie każdy niech pozostanie przy swoim.

PIS ma większość w parlamencie i może się spokojnie poprzyglądać sojuszowi PO z SLD.

Życie przewcież będzie się toczyć nadal.

 

Należy uparcie szukać co dzieli?

Kaczyński swoje już dostał: CBA, zmiany w TK, zaraz będzie NBP, szafy,

WSI, lustracja. Powoli sie wystrzela.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejno: Tusk pochodzi z Trójmiasta (jak i Kaczyńscy) i w województwie pomorskim PO wygrała i może tam rządzić samodzielnie.

Z kolei jeden z najlepiej rozpoznawalnych mieszkańców Trójmiasta Maciej Płażyński, współzałozyciel PO wyszedł z PO i w swoich wypowiedziach dotyczących starej partii (delikatnie mówiąc) nie mówi o niej w superlatywach.....

A tak swoja drogą: Wobec ostatnich wypowiedzi Olechowskiego, trzeciego Wielkiego Ojca PO, o planach utworzenia przez niego nowej alternatywnej partii, która ma powrócić do pierwotnych korzeni PO - jak Kaczor Donald, skłucony z pozostałymi "braćmi" kaczorami, może im zarzucać, że to oni nie potrafią się dogadać. Czy nie jest trochę..... niesprawiedliwy (choć jakoś chodzi mi po głowie bardziej pasujące tu słowo: bezczelny)

 

Reasumując: chodzi mi o to, ze Hitler, mimo iż poprowadził Niemców do największego w dziejach ich historii wybicia (ok 9mln niemców zginęło w trakcie samej II wojny) i w efekcie solidnie zniszczył ich gospodarkę, kulturę, społeczeństwo - był u władzy tylko dlatego, że... miał poparcie niemców!

Podobnie ZSRR i, niestety, po dwakroć - niestety: PRL był w Polsce, bo miał poparcie w społeczeństwie!!!!!

Wydaje mi się zatem, że trzeba bardzo uważać kiedy budujemy swoje opinie, o otaczającej nas rzeczywistości, w oparciu o poparcie jakim się cieszy ktoś w ocenach ogółu.

Zdaję sobie sprawę, że jest to sprzeczne z jedną z zasad mądrości - "nie wychylać się", ale od czego mamy to, co nas najbardziej od innych żywych istot rózni - łepetynkę :lol: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość wiarygodny natomiast wydaję się być Rokita
Straciłem do niego całkowicie zaufanie, po tym jak:

 

1. szafował słowem "przyjaciele" w odniesieniu do braci i ich partii w czasie kampanii parlamentarnej bardziej niż ktokolwiek inny z PO, a po przegranych wyborach stał się pierwszym w PO krytykiem PiS i to w stylu znacznie "lepszym" niż Niesiołowski. Oczywiście może to robić, ale wydaje mi się, że ja i on inaczej rozumiemy słowo "przyjaciel".

 

2. po wyborach stał się prorokiem, ale bardzo zawodnym. Zapamiętałem z jego wypowiedzi, że wszystkie były przewidywaniem czarnej przyszłosci państwa i społeczeństwa rządzonego przez braci Kaczyńskich jak:

 

- za kilka miesięcy będzie zapaść gospodarcza (potem usprawiedliwiał się, że to co dzieje się teraz w polskiej gospodarce to cud - oj może by lepiej w takim wypadku pan JMR zamiast politykować zaczął intensywnie się modlić - jeśli zależy mu na Polsce :roll: )

 

- znając braci Kaczyńskich nie będą w stanie z nikim się dogadać i utworzyc koalicji

 

- znając p.Gilowską twierdził, ze to ona będzie sterowała rządem Kaczyńskiego, jak tylko będzie chciała

 

- po pół roku rządów PiS społeczeństwo pozna się na nich i znikną ze sceny politycznej w najbliższych wyborach (koronny argument za tym aby wybory parlamentarne powtarzać nie na wiosnę 2006 ale jesienią 2006 - jak pokazują wybory samorządowe i jesienne wybory nic nie zmieniły by w układzie parlamentarnym, a przynajmniej nie na tyle na ile przewidywała to PO)

 

- twierdził, że resorty siłowe w rękach PiS to terror i ciągłe zagrożenie, że "o trzeciej nad ranem może u każdego stać pod drzwiami tajna służba" (jak na razie stanęli, ale tam to i mi się nawet podoba, gdzie stanęli...)

 

i parę innych. Ale najważniejsze jest teraz dla mnie - wyjaśnienie roli Rokity w sprawie inwigiliacji prawicy (sprawa szafy Lesiaka). Przyznama się, że byłbym zobowiązany jeśli mógłbyś mnie uspokoić i wykazać, że powyższe nie muszą wpływać na zaufanie do JMR (mówię to na prawdę szczerze - kiedyś bardzo wysoko ceniłem JMR, i było by mi lepiej, gdybym do tego mógł powrócić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem "dość wiarygodny".

Na tle innych polityków jest przynajmniej w miarę przewidywalny.

 

Pewne jego teksty mieszczą się w ramach retoryki bycia w opozycji a jeśli się zna Rokitę, to wiadomo, iż lubi on "wieszczyć" i uderzać w wielki dzwon. Lubi bawić się wielkimi słowami nawet na określenie małych spraw.

Kreuje się na męża stanu a taki musi być "zatroskany" i pozbawiony luzu.

Jednak według mnie jest to poza dobrze komponująca sie z jego kapeluszem...

 

Jego mentorski ton ma czynić z niego "człowieka, który wie..."y to nieuchronny koniec naszego państwa i krach gospodarczy, co przecież jest bzdurą.

Nie dalej jak wczoraj Borowski w bezpośredniej polemice pięknie sobie go ustawił i skutecznie skonfudował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HGW była viceprezesem Banku Światowego do spraw personalnych.

Dla ludzi nazwa jest myląca tak samo jak w Polsce BCC.

BCC to prywatna firma Marka Goliszewskiego.

Bank Światowy to zwykły bank, taki jak każdy inny z silną dominacją kapitału żydowskiego.

Nie wnikam jak się zostaje szefem kadr takiego banku, lecz na wszelki wypadek wobec takiej osoby zachowałbym jak najdalej idącą ostrożność, czy aby do końca reprezentuje nasz polski intreres.

Bogusław dla mnie straciłeś tę resztkę wiarygodności jaką jeszcze posiadałeś:

Po zakończeniu kadencji w NBP została w 2001 roku wiceprezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju z siedzibą w Londynie (była pierwszym prezesem EBOiR pochodzącym z kraju postkomunistycznego).

 

No więc jak? Stać Cię na szczerą odpowiedź odnośnie zagrywek personalnych? Czy nie...?

Moim zdaniem milczenie oznacza, że personalne podjazdy u jednych akceptujesz, tolerujesz u innych piętnujesz, mam rację (kalizm)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd Apelacyjny uchylił zakaz emisji spotu PO o lodówce. Ciekawe czy będę chcieli dalej puszczać ten populistyczny chłam, czy raczej łagodzić ton kampanii, żeby zostawić pole do dogadywania się z PiSem.

 

mTom, każdy może się pomylić co do faktów, chociaż teza że BŚ (czy EBOiR) są zwykłymi bankami to co najmniej duże uproszczenie. Bardzo nieprzyjemne jest natomiast to przypinanie etykietek i sugerowanie, że ktoś reprezentuje obce interesy, bo kiedyś gdzieś pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd Apelacyjny uchylił zakaz emisji spotu PO o lodówce. Ciekawe czy będę chcieli dalej puszczać ten populistyczny chłam, czy raczej łagodzić ton kampanii, żeby zostawić pole do dogadywania się z PiSem.

 

mTom, każdy może się pomylić co do faktów, chociaż teza że BŚ (czy EBOiR) są zwykłymi bankami to co najmniej duże uproszczenie. Bardzo nieprzyjemne jest natomiast to przypinanie etykietek i sugerowanie, że ktoś reprezentuje obce interesy, bo kiedyś gdzieś pracował.

 

 

mam nadzieję, że spot sobie odpuszczą, chociaż - wstyd sie przyznać - za pierwszym razem pękałam ze śmiechu :lol:

 

Takie przypinanie "gówna" przeciwnikom politycznym to cecha pisu. Widzę Bogusław, że u Kurskiego nauki pobierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław dla mnie straciłeś tę resztkę wiarygodności jaką jeszcze posiadałeś:

 

Chyba się potnę... :p

 

Moim zdaniem milczenie oznacza, że personalne podjazdy u jednych akceptujesz, tolerujesz u innych piętnujesz

 

Milczenie można rozmiaicie interpretować....

 

Nie, nie akceptuję żadnych personalnych podjazdów co było chyba widać

po reakcji na liczne zaczepki pod moim adresem. Gdy ktoś będzie się odnosił do mnie agresywnie, z pewnością nie będę uważał, że to pada deszcz....

 

Ani ja nie roszczę sobie pretensji do monopolu na rację, ani nikt z Was takiego monopolu nie ma.

 

Nie pisałem, że HGW reprezentuje obce interesy. Pisałem natomiast:

cyt:

"Nie wnikam jak się zostaje szefem kadr takiego banku, lecz na wszelki wypadek wobec takiej osoby zachowałbym jak najdalej idącą ostrożność, czy aby do końca reprezentuje nasz polski interes. " koniec cyt.

 

Odsłoniliśmy się nadmiernie na wpływy z zewnątrz, ponieważ kapitał uwłaszczonej nomenklatury pochodził głównie z zewnątrz oraz z grabienia własnego państwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się potnę... :p

Póki co pociąłeś mój post. Nie ładnie. Czyżby końcówka nie pasowała?

 

Milczenie można rozmiaicie interpretować....

Gdybyś zajął stanowisko i utemperował kolegę nie byłoby problemu z interpretacją, prawda?

 

Nie, nie akceptuję żadnych personalnych podjazdów co było chyba widać po reakcji na liczne zaczepki pod moim adresem. Gdy ktoś będzie się odnosił do mnie agresywnie, z pewnością nie będę uważał, że to pada deszcz....

Nikt się do Ciebie agresywnie nie odnosi czego nie można powiedzieć o Tobie. Co innego podjazdy do PiS-u i Kaczyńskich... ale oni w przeciwieństwie do Ciebie są osobami publicznymi.

Więc jak będzie z tymi zaczpkami pod moim adresem uprawianymi przez Twojego kolegę, skrytykujesz?

Czekam... Ma to być napisane tak, aby nie pozostawiało wątpliwości, że się od tego typu personalnych podjazdów zdecydowanie odcinasz.

 

Ani ja nie roszczę sobie pretensji do monopolu na rację, ani nikt z Was takiego monopolu nie ma.

 

Nie pisałem, że HGW reprezentuje obce interesy. Pisałem natomiast:

cyt:

"Nie wnikam jak się zostaje szefem kadr takiego banku, lecz na wszelki wypadek wobec takiej osoby zachowałbym jak najdalej idącą ostrożność, czy aby do końca reprezentuje nasz polski interes. " koniec cyt.

 

Odsłoniliśmy się nadmiernie na wpływy z zewnątrz, ponieważ kapitał uwłaszczonej nomenklatury pochodził głównie z zewnątrz oraz z grabienia własnego państwa....

Ja bym napisał: "przepraszam pomyliłem się, odwołuję swój sąd". Ty wolisz mieszać...

 

 

PS. Ty, Bogusław powinieneś tu dawać dobry przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzicie? Dużo czasu nie minęło i znowu się zaczyna.

Majka, szukasz zaczepki?

 

Takie przypinanie "gówna" przeciwnikom politycznym to cecha pisu. Widzę Bogusław, że u Kurskiego nauki pobierasz.

 

jakiej zaczepki? Chyba wiesz, co insynuujesz? Jak nie to wkleje ci trochę większy cytat z Twojej wypowiedzi. I wytłuszczę, żebyś lepiej dojrzał.

 

bogusław napisał

Bank Światowy to zwykły bank, taki jak każdy inny z silną dominacją kapitału żydowskiego.

Nie wnikam jak się zostaje szefem kadr takiego banku, lecz na wszelki wypadek wobec takiej osoby zachowałbym jak najdalej idącą ostrożność, czy aby do końca reprezentuje nasz polski intreres.

 

- zaczynasz od pomniejszenia wagi banku, który zatrudnił tą osobę

- insynuacja, że musiała albo dać łapówkę, albo sprzedać jakieś tajemnice, żeby jej zaproponowali to stanowisko

- nadmienienie o kapitale zydowskim - to już pewnie jakiś układ

- zasianie wśród dyskutantów, czy przypadkiem ta osoba nie jest zdrajcą narodu.

 

czy potrafisz sie odnieść do moich zarzutów.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabraniasz mi Majka formułować swój własny osąd sytuacji i osób?

Chyba żartujesz.

Ja nie jestem osobą publiczną jak Kurski a to forum to nie jest ogólnopolska tuba.

Taka jest moja osobista, prywatna ocen pani HGW i mogę o niej pisać HWC.

 

Osoba, mianowana na szefa NBP przez Wałęsę, któremu głęboko nie ufam, podczas rabunkowej dla kraju "transformacji", podczas której straciliśmy m.in. 85% banków, ewenement w skali europejskiej, nie jest dla mnie wiarygodnym strażnikiem polskiego interesu narodowego, a taki pewnie można by zdefiniować.

Chyba, że już jesteś obywatelem świata i nie istnieje dla Ciebie jako ważne takie pojęcie jak "polski interes narodowy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabraniasz mi Majka formułować swój własny osąd sytuacji i osób?

Chyba żartujesz.

?

 

nie chcesz zakazów, to co oznacza twój tekst? To w końcu mój osąd sutuacji.

:wink:

boguslaw napisał:

O widzicie? Dużo czasu nie minęło i znowu się zaczyna.

Majka, szukasz zaczepki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komuny istniało coś takiego jak klucz.

Określone stanowisko mógło objąć jedynie ktoś z klucza.

Sugeruję, że w świecie finansów międzynarodowych również musi istnieć coś w rodzaju takiego klucza.

Kto, w jaki sposób, na jakim etapie weryfikuje przydatność danej osoby

na stanowisko prezesa banku o zasięgu międzynarodowym?

 

Stanowisko szefa kadr jest stanowiskiem w banku szczególnie wrażliwym -to dostęp do personaliów i danych osobistych, opinii i życiorysów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie " widzę Majka, że u Niesiołowskiego nauki pobierasz".

Takie przypinanie "gówna" przeciwnikom politycznym to cecha PO.

 

Teraz lepiej?

 

Kurskai jako mentor ci się nie podoba? To zrezygnuj z jego metod.

 

Niesiołowski fajny facet, chętnie na naukę ciętej riposty bym sie wybrała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedę wnikał kto powinien być tym prezydentem stolicy, ciekawi mnie jednak na kogo byście postawili kasę ze wygra, i dlaczego macie takie przekonanie.

Bomba w górę jak na Słuzewcu?

Ja bym obstawił Marcinkiewicza gdyz:

1) elektorat Borowskiego w czesci nie pójdzie do urn

2) elektorat PIS jest być może bardziej zdyscyplinowany i będzie głosował, a co do PO mam watpliwości czy bedzie się im chciało isć mają juz sukces w relacji do rezultatów PiS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...