Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A mnie osobiscie bardziej interesuje, kto wygra wybory w moim mieście niz w W-wie.

Wybór nalezy do mieszkańców stolicy, w koncu to oni beda potem ponosić jego skutki.

Jedyne co moge dodac, że nie zazdroszczę. Żaden z kandydatów nie budzi mojej sympatii: HGW od czasu konwentu św. Katarzyny a Kazio wiadomo :-?

Szkoda, że zamiast głosować na człowieka zmusza sie ludzi do głosowania na partie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogusław napisał

Bank Światowy to zwykły bank, taki jak każdy inny z silną dominacją kapitału żydowskiego.

Nie wnikam jak się zostaje szefem kadr takiego banku, lecz na wszelki wypadek wobec takiej osoby zachowałbym jak najdalej idącą ostrożność, czy aby do końca reprezentuje nasz polski intreres.

 

- zaczynasz od pomniejszenia wagi banku, który zatrudnił tą osobę

- insynuacja, że musiała albo dać łapówkę, albo sprzedać jakieś tajemnice, żeby jej zaproponowali to stanowisko

- nadmienienie o kapitale zydowskim - to już pewnie jakiś układ

- zasianie wśród dyskutantów, czy przypadkiem ta osoba nie jest zdrajcą narodu.

 

czy potrafisz sie odnieść do moich zarzutów.?

Wydaje mi się, że jednak coś wkładasz w usta (czy też, jak to w internecie - na klawiaturę) bogusława. Nie znalazłem w jego wypowiedzi tych opinii, to już raczej Twoja interpretacja, a za tą już nikt nie musi odpowiadać (poza Tobą oczywiście).

 

Wydaje mi się, że po takich przypadkach jak sprawa Buttoliniego i odrzucenia jego kandydatury na komisarza europejskiego nikt nie będzie się upierał już, że w kręgu naszej cywilizacji liczy się tylko fachowość. Poglądy mają niebagatelne znaczenie.

Dlatego mogę zrozumieć, że ktoś nie ma zaufania do jakiejś instytucji europejskiej czy światowej, a już na pewno wymaganie od kogoś by takie zaufanie posiadał jest poza granicami dobrych zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niesiołowski fajny facet, chętnie na naukę ciętej riposty bym sie wybrała :D

 

 

...a co na to mąż ? 8)

 

mąż uważa, że mój język i tak jest już za ostry :roll:

 

kwiatkor napisał:

Chodzi Ci o to, żeby zapamietać stefanowy zestaw słów, jakie co i raz rzuca mniej lub bardziej świadomie? To chyba żadne większe szkolenie potrzebne nie jest.....zwykły trening pamięci

 

nie mam częstej styczności z wypowiedziami p. Niesiolowskiego, więc nie wiem, czy powtarza zwroty :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zamiast głosować na człowieka zmusza sie ludzi do głosowania na partie :-?

Chyba wynika to z tego, że nie znamy kandydatów. Sięganie do ich przeszłosci jest u nas tępione, programy mało kto tworzy (to, co dostajemy to tylko cele, jakie chce kandydat osiągnąć, ale i tak niepełne - brak tam zwykle dat, kiedy cel ten powinien być osiągnięty, nie mówiąc już o programie dojścia do tego celu). Często wbrew naszej swiadomości istone jest, dla naszych zachowań, to jak kandydata przedstawiają media (czyli dziennikarze, publicyści, właściciele mediów).

Jedyne co nam pozostaje to rekomendacje partii, która kandydata wystawia. Partię bowiem stosunkowo długo znamy i dość dobrze rozpoznajemy.

Smutne to, zwłaszcza w przypadku samorządów, ale prawdziwe. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zamiast głosować na człowieka zmusza sie ludzi do głosowania na partie :-?

Chyba wynika to z tego, że nie znamy kandydatów. Sięganie do ich przeszłosci jest u nas tępione, programy mało kto tworzy (to, co dostajemy to tylko cele, jakie chce kandydat osiągnąć, ale i tak niepełne - brak tam zwykle dat, kiedy cel ten powinien być osiągnięty, nie mówiąc już o programie dojścia do tego celu). Często wbrew naszej swiadomości istone jest, dla naszych zachowań, to jak kandydata przedstawiają media (czyli dziennikarze, publicyści, właściciele mediów).

Jedyne co nam pozostaje to rekomendacje partii, która kandydata wystawia. Partię bowiem stosunkowo długo znamy i dość dobrze rozpoznajemy.

Smutne to, zwłaszcza w przypadku samorządów, ale prawdziwe. :cry:

 

 

Kwiatkor - lokalnie to my znamy kandydatów, chyba, że to jakis spadochroniarz. 8) Kraków to taka dziura, że wszyscy się znają. :lol:

No i mamy tu ambaras :roll:

 

PS. nie wiem od kiedy czytasz nasz wątek polityczno -rządowy, ale sądzę że sposób pewnych forumowiczów niedługo poznasz.

 

Smartcat - o Warszawę się nie zakładam. Mogę o Kraków - typuję .............. Majchrowskiego. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ważne, czy cały czas jestem prezesem NBP, czy nie. Orzeczenie mówi wyraźnie - ani były prezes NBP, ani obecny, ani też przyszły nie mogą być odpytywani przed komisją śledczą - podkreśliła posłanka PO.

 

Tymczasem według Zawiszy, z orzeczenia Trybunału "nie wynika nic" na temat tego, kogo może przesłuchiwać komisja.

 

Orzeczenie dotyczy zakresu badań, a nie tego, kto może być świadkiem. Jeżeli zakres badań jest zgodny z konstytucją, to wtedy świadkiem może być każdy, kto posiada w tej sprawie wiedzę. Pani Gronkiewicz-Waltz ani nie czytała orzeczenia, ani go nie rozumie - argumentował Zawisza.

 

 

No i moje wątpliwości ta świeża wypowiedź pani HGW w pełni potwierdza.

Prezes polskiego banku centralnego odpowiada wyłącznie wobec Boga i historii.

Struktury polskiego państwa mogą mu nadmuchać.

Nie tylko przez okres kadencji ale i później.

Szczególnie podoba mi się ten przyszły......szef NBP.

Szef NBP - uber alles.

Nie znamy go jeszcze ale już wiadomo, że nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na zaciekłą obronę dwóch twierdz rzekomej wolności:

wolność mediów - posunięta do absurdu, gdyż tworzy rzeczywistośc całkowicie wirtualną,

rzekomą niezależność banków centralnych- w skali globalnej są one ściśle ze sobą powiązane - a generują wirtualny pieniądz.

 

Te rzekome "wolności" prowadzą do totalnego zniewolenia i deformacji

rzeczywistości i tradycyjnych wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wgłębiałem się w orzeczenie TK, ale jeśli A.Zawisza interpretuje prawo czy orzeczenie TK, jestem pewien, że to on ma rację, a nie jakaś profesor prawa. Potwierdziło to orzeczenie TK dotyczącej uchwały o bankowej komisji śledzczej, której był głównym inicjatorem.

 

Bogusław, co to jest wirtualny pieniądz generowany przez banki centralne i czym się różni od tego którym się posługujemy na co dzień? Pisząc wirtualny masz na myśli pieniądz bezgotówkowy? A może papierowy - nie mający pokrycia w złocie? Czy jakaś nowa kategoria ekonomiczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na zaciekłą obronę dwóch twierdz rzekomej wolności:

wolność mediów - posunięta do absurdu, gdyż tworzy rzeczywistośc całkowicie wirtualną,

rzekomą niezależność banków centralnych- w skali globalnej są one ściśle ze sobą powiązane - a generują wirtualny pieniądz.

 

Te rzekome "wolności" prowadzą do totalnego zniewolenia i deformacji

rzeczywistości i tradycyjnych wartości.

Co to jest "tradycyjne wartości" - interesują mnie te zdeformowane. Moje się nie zdeformowały - nie zauważyłam. Kiedy wolnośc mediów jest zbyt wolna ?

 

Bogusław - rzeczywistość jest jedna. Może zacznij ograniczać dostęp do komputera - jesli Ci się miesza....

 

O których bankach centralnych mówisz? interesują mnie te uzależnione. Jaki pieniądz jest wirtualny ? Czyżby kto coś nadrukował ? Znowu jakiś spisek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór prezia Wawy jest oczywisty, po pierwsze najważniejsze by i prezydent i rada były z jednej partii, zwłaszcza dla inteligencji ważne jest wciąż trwające święte namaszczenie Ojca Rydzyka który już w Konwencie Św. Katarzyny widział w niej osobę świętą, która potem to niejednymi rekolekcjami na kolanach w Opus Dei udowodniła, w PO warszawskim pozytywnie oceniana jako "bufetowa" a chyba większego komplementu nie ma wśród współpracowników, dla ludzi z wielkiego miasta musi być także dużym atutem to co dla samej kandydatki jest szczytne że "rozumie białoruskie jałówki", może Lepper nie tylko z Tuskiem po nocach sie spotykał co i na wycieczki na Białoruś samotnie nie jeździł... ale ponad to wszystko najważniejszy jest argument Wilczy PO i Hania jest, była i będzie na NIE wobec lewicy tych wszystkich Millerów, Olejniczaków, Borówek.... to wszystko słada się ba poparcie dla HGW

 

 

 

p.s. Nefer ostatnio Ty straciłaś kontakt z rzeczywistością, może byłaś w locie do Zurichu po mydło, rozpaczając nad obniżkami akcyzy na auta...., a może Ty naprawdę uważasz że to zła wiadomość że auta stanieją :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Nefer ostatnio Ty straciłaś kontakt z rzeczywistością, może byłaś w locie do Zurichu po mydło, rozpaczając nad obniżkami akcyzy na auta...., a może Ty naprawdę uważasz że to zła wiadomość że auta stanieją :roll:

Zupełnie serio Lewakk uważam, że ułatwienia w sprowadzaniu złomów nie są korzystne dla użytkowników dróg - szkoda, że tego nie rozumiesz. Ale życzę Ci, żebyś się nie przekonał nigdy na własnej skórze...Efektów takich akcji nie szukaj w Zurichu - raczej w St. Petersburgu - polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta w koło o złomach??? wróć do rzeczywistości, bo będziesz z tymi złomami jak w koło macieju....

 

 

jeśli uważasz że spadek akcyzy na 13% na pow. 2000 to źle, to twój problem...

 

a dwa kobieto, nie auto zabija a człowiek jadący autem, takim samym a może jeszcze gorszym niź gość w 20 letnim aucie jest szpaner chcący pokazac ile jego nowe auto ponad 2.0 wyciągnie, różnica taka że ten stary złom w życiu nie wyciągnie 200/h a to nowe BMW wyciągnie a jak wpadnie na przystanek to pozabija grupowo....

 

a trzy, jeśli polskie pensje bedą na poziomie unijnym zapewniam cię że polacy nie beda kupowac złomów, a zaczną kupowac nowe, niemca stac na najtansze auto czyli dacie logan za 2 pensje a polaka za ile?????

 

a 4 obrażasz wiele osób, moze nie kazdego stac na zakupy w zurichu i nowe auto, pomyslalas o tym??????

 

5. kiedy mieszkałem w bloku widziałem masowe zjawisko ludzie zamieniali, maluchy, trabanty, polonezy warte 500 zł bez hamulców, świateł a jeżdzące nacodzien, oddawali te auta na zlom, a kupowali naprawde czesto w bardzo dobrym stanie auta z niemiec, gdzie nie raz pójde o zaklad ze takie auto 7-8 letnie jest w lepszym stanie niz jezdzące po polsce przez 3-4 lata

 

 

oczywiście przypuszczam że na forum wszyscy uważają jak nefer:):):) Przecież KAczyńscy uczynili straszny błąd obniżając akcyzę z 15 a max 60 na 13%...., a kazdy kto nie ma nowego auta ma złom....:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne jasne jasne jasne .... obyś nie musiał sie przekonać.

Nie gadaj o biuednych ludziach co to ich na samochód nie stać .... to smutne .... ja tez nie jeżdżę nowym i żyję. Ale nie złomem.

Ja po prostu chcę żyć lewakk - może tobie jest wsio ryba -mnie nie ...

Dawno byłeś na przejściu granicznym z Niemcami ? To sie przejedź - zobaczysz co wjeżdża na wózkach do Polski - to te suuuuper wózki co zajęły miejsce trabantów. Teraz będzie jescze fajniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...