Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Zacząłem pisać odpowiedzi ale je skasowałem. I dobrze.

 

Cofam co powiedziałem. Za dużo pytań dodatkowych. :wink:

Jeśli ktoś wprost nie rozumie co mam na myśli to trudno.

 

 

Nefer, przez tradycyjne wartości rozumiem przede wszystkim pracę pojedynczych ludzi ale i pojedynczych narodów, która nie przynosi takich zysków jak obrót i zarządzanie "pieniądzem" a zatem jest znacznie mniej od niego warta.

Wartość majątku niektórych pojedynczych ludzi, powstałego za ich życia,

wielokrotnie przekracza wartość PKB bardzo wielu nawet całkiem sporych krajów świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wolnośc mediów jest zbyt wolna ?

 

Kiedy w imię wolności prasy można każdemu nasr..ć w życie i napisać o tym barwną sensacyjną opowieść.

Kiedy można wyssać z palca na temat każdego dowolną informację i zrobić z niej sensację dnia.

Kiedy można tworzyć karykatury z postaci największeych świętości setek milionów innych prostych ludzi.

Kiedy nie ma żadnych autorytetów i świętości, których nie można byłoby ośmieszyć i wprost poniżyć.

Kiedy kreuje się na własny użytek rzeczywistość.

Kiedy wszystkie władze trójpodziału władz posiadają ograniczenia zapisane w konstytucjach a najbardziej realna czwarta - pierwsza władza żadnym ograniczeniom nie podlega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstahując od obecnej komisji bankowej, odpowiedzcie na pytanie czy obywatel Balcerowicz, obywatelka HGW i jeszcze HWK powinni zdecydowanie odmawiać współpracy z konstytucyjnymi władzami państwa polskiego?

 

Jeśli tak, to w takim razie są w Polsce ludzie, którzy stoją ponad prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wolnośc mediów jest zbyt wolna ?

 

Kiedy w imię wolności prasy można każdemu nasr..ć w życie i napisać o tym barwną sensacyjną opowieść.

Kiedy można wyssać z palca na temat każdego dowolną informację i zrobić z niej sensację dnia.

Kiedy można tworzyć karykatury z postaci największeych świętości setek milionów innych prostych ludzi.

Kiedy nie ma żadnych autorytetów i świętości, których nie można byłoby ośmieszyć i wprost poniżyć.

Kiedy kreuje się na własny użytek rzeczywistość.

Kiedy wszystkie władze trójpodziału władz posiadają ograniczenia zapisane w konstytucjach a najbardziej realna czwarta - pierwsza władza żadnym ograniczeniom nie podlega.

 

 

A ja mam dziwne wrażenie, że większość fikcji nie kreują media, ale ludzie, którzy im tę fikcję dostarczają (np. afera billboardowa... etc....etc...etc...)

Jeśli media szargają święte dla mnie rzeczy/symbole/ludzi to przestaję je finansować ( np. nie kupuję tej gazety, nie słucham tegoradia, nie oglądam TV). Dlatego nigdy nie shańbiłam się wydaniem chociaż 1 pln na "NIE" czy "Superexpress".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam raczej na myśli dużo szerszy, globalny obraz mediów a nie tylko nasz skromny zaścianek.

Pismacy w pogoni za chlebem, za "wierszówką", za sensacją zatracają całkowicie poczucie przyzwoitości, kształtując podobnie swoich odbiorców, którzy też kolejno chcą więcej i więcej.

 

Problem leży w tym, że w różnych krajach ludzie są na rozmaitym etapie

świadomości i to co w jednym społeczeństwie nie szkodzi, w drugim może spowodować spustoszenie w umysłach.

W skali globalnej "wolność" zachodu może spowodować nawet zwarcie cywilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam raczej na myśli dużo szerszy, globalny obraz mediów a nie tylko nasz skromny zaścianek.

Pismacy w pogoni za chlebem, za "wierszówką", za sensacją zatracają całkowicie poczucie przyzwoitości, kształtując podobnie swoich odbiorców, którzy też kolejno chcą więcej i więcej.

 

Problem leży w tym, że w różnych krajach ludzie są na rozmaitym etapie

świadomości i to co w jednym społeczeństwie nie szkodzi, w drugim może spowodować spustoszenie w umysłach.

W skali globalnej "wolność" zachodu może spowodować nawet zwarcie cywilizacji.

 

Jakie społeczeństwo takie media :) Przecież gdyby tego nikt nie czytał/oglądał to byłoby inaczej :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród partii politycznych, najwięcej radnych w kraju ma PSL - 4840. PiS ma 4491 radnych, PO - 2749, koalicja Lewica i Demokraci - 1891, Samoobrona - 1116, LPR - 314, a Krajowa Partia Emerytów i Rencistów - 7 - podała PKW.

 

Wszystkie pozostałe komitety wyborcze wprowadziły łącznie do rad wszystkich szczebli - 31.368 radnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie społeczeństwo takie media Przecież gdyby tego nikt nie czytał/oglądał to byłoby inaczej

 

tyz prowda

W różnych społeczeństwach wygąda to inaczej.

 

Powstaje jednak wątpliwość co było pierwsze jajko czy kura.

Moim zdaniem to jednak media przyjęły na siebie rolę wychowawców swojej publiczności a nie odwrotnie.

Następuje raczej stałe równianie w dół.

 

Wystarczy obejrzeć dzisiejszą zawartość dawnych ambitnych czasopism i publikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie społeczeństwo takie media Przecież gdyby tego nikt nie czytał/oglądał to byłoby inaczej

 

tyz prowda

W różnych społeczeństwach wygąda to inaczej.

 

Powstaje jednak wątpliwość co było pierwsze jajko czy kura.

Moim zdaniem to jednak media przyjęły na siebie rolę wychowawców swojej publiczności a nie odwrotnie.

Następuje raczej stałe równianie w dół.

 

Wystarczy obejrzeć dzisiejszą zawartość dawnych ambitnych czasopism i publikacji.

 

Mnie się zdarza badac czasopisma - po prostu jest inne zapotrzebowanie - zdziwiłbyś sie jakie :):) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dla każdego coś miłego.. :o

Coraz więcej jest też pisma obrazkowego zamiast tekstu.

Ludzie durnieją pod natłokiem informacji.

A pisma są stargetowane pod konkretną grupę odbiorców.

Jednak jest to równia pochyła.

 

Albo np. Cosmo ... dla początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne jasne jasne jasne .... obyś nie musiał sie przekonać.

Nie gadaj o biuednych ludziach co to ich na samochód nie stać .... to smutne .... ja tez nie jeżdżę nowym i żyję. Ale nie złomem.

Ja po prostu chcę żyć lewakk - może tobie jest wsio ryba -mnie nie ...

Dawno byłeś na przejściu granicznym z Niemcami ? To sie przejedź - zobaczysz co wjeżdża na wózkach do Polski - to te suuuuper wózki co zajęły miejsce trabantów. Teraz będzie jescze fajniej :)

 

po pierwsze lepsza kilkuletnia vectra, czy laguna niż trabant, czy polonez, czy fiat...

 

po drugie Twoje auto w porównaniu z X to kupa złomu, przede wszystkim z powodu fatalnego wyniku hamowania, braku najnowszego systemu abs, eps i itd... przykre że tak szafujesz ludzkim zdrowiem i życiem

 

po trzecie nie oczekuje by ktoś kto zarabia na całą rodzinę 900 zł kupił Volvo XC90 czy Lexus GS450h

 

poza tym nadal potwierdzasz kiepską praktykę za kółkiem, ty naprawdę nie kumasz że to nie auto zabija a człowiek... i jeśli głpuiec zasiądzie za sterami najnowszego najbezpieczniejszego pięcogwiazdkowego auta to może znacznie więcej narobić szkody swoim silnikiem 2.0 niż ktoś w 20 letnim golfie 2.0?????

 

to jest ta sama kompromitacja co i upieranie się że obniżka akcyzy na auta to dla Ciebie straszna decyzja..... no chyba tylko tłumaczy się że żyjesz że wszystkiemu winni Kaczyńscy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród partii politycznych, najwięcej radnych w kraju ma PSL - 4840. PiS ma 4491 radnych, PO - 2749, koalicja Lewica i Demokraci - 1891, Samoobrona - 1116, LPR - 314, a Krajowa Partia Emerytów i Rencistów - 7 - podała PKW.

 

Wszystkie pozostałe komitety wyborcze wprowadziły łącznie do rad wszystkich szczebli - 31.368 radnych.

 

to tylko potwierdza że ludzie mają dośc polityki, ośmiesza także pewną partię polityczną która wybory do samorządu chciała przedstawić jako test dla rządu a miernik swej wielkości, pokazuje także że PO wieszcząc wygraną żyje nadam w głębokim rozminięciu z rzeczywistością, ludzie chcą by rządzili nimi Ci którzy są sprawdzeni... ale wątpię by Ci którzy dopiero co wyśmiewali lokalne komitety ocknęli się.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba tylko tłumaczy się że żyjesz że wszystkiemu winni Kaczyńscy....

 

Jednak muszę to stwierdzić : jesteś zwykłym prostakiem. Uważam naszą rozmowę za zakończoną.

 

to rzeczywiście argument na Twoim poziomie :lol: :lol: :lol: :lol:

 

zaznaczam jednakże że w przeciwienstwie do Ciebie nie smuci mnie zlikwidowanie akcyzy na kosmetyki i obnizenie akcyzy na auta.... ale masz racje ja prostak żyję w innej rzeczywistości niż Ty.... po mydło latam do sklepu osiedlowego a nie do Zurichu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstahując od obecnej komisji bankowej, odpowiedzcie na pytanie czy obywatel Balcerowicz, obywatelka HGW i jeszcze HWK powinni zdecydowanie odmawiać współpracy z konstytucyjnymi władzami państwa polskiego?

 

Jeśli tak, to w takim razie są w Polsce ludzie, którzy stoją ponad prawem.

Nikt nie powinien odmawiać spełnienia obowiązku, który wynika z prawa. Obowiązek działania zgodnie z prawem dotyczy także, a nawet przede wszystkim, konstytucyjnych (oraz pozostałych) władz państwa polskiego. Odmowa spełnienia niezgodnej z prawem zachcianki któregoś polityka, czy nawet większości sejmowej, nie jest stawianiem się ponad prawem.

Jeśli np. policjant każe mi wejść na drzewo, mam prawo odmówić, bo nie działa w granicach prawa. Jeśli premier (konstytucyjna władza) każe sędziemu wydać jakiś wyrok, sędzia ma obowiązek odmówić.

Czy nie zagadzasz z czymś co napisałem wyżej?

Tekst o stawianiu się ponad prawem jest bardzo fajny politycznie i publicystycznie (chociaż Ty, zdaje się, zwalczasz czwartą władzę), ale ma mało wspólnego z konstytucją i samym prawem.

 

Rozumiem, że nie będziesz się zniżał do konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania, np. o wirtualny pieniądz? OK, nie ma sprawy, ale dlaczego oczekujesz odpowiedzi od innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadaj o absurdach z drzewem. To nie jest dla mnie adekwatne porównanie.

Prokuratura, gdy żądała pewnych dokumentów z NBP spotkała się z odmową.

Z taką samą odmową spotkał się NIK.

Jeśli powstałaby komisja śledcza, by zbadać sprawę bardzo szczegółową z dziedziny bankowości, to czy wówczas szef NBP powinien czy też nie powinien składaćprzed nią wyjaśnienia, czy też zawsze ma się zasłaniać swoją niezależnością?

 

Wirtualny pieniądz?

Tylko 15% przyrostu masy pieniądza na świecie bierze się z pracy, natomiast 85% przyrostu ilości pieniądza bierze się z operacji zwiazanych z samym pieniądzem (rynkiem kapitałowym).

Jest to, moim zdaniem, sytuacja nienormalna.

Spekulacja stoi ponad pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadaj o absurdach z drzewem. To nie jest dla mnie adekwatne porównanie.

Prokuratura, gdy żądała pewnych dokumentów z NBP spotkała się z odmową.

Z taką samą odmową spotkał się NIK.

Jeśli powstałaby komisja śledcza, by zbadać sprawę bardzo szczegółową z dziedziny bankowości, to czy wówczas szef NBP powinien czy też nie powinien składaćprzed nią wyjaśnienia, czy też zawsze ma się zasłaniać swoją niezależnością?

 

Wirtualny pieniądz?

Tylko 15% przyrostu masy pieniądza na świecie bierze się z pracy, natomiast 85% przyrostu ilości pieniądza bierze się z operacji zwiazanych z samym pieniądzem (rynkiem kapitałowym).

Jest to, moim zdaniem, sytuacja nienormalna.

Spekulacja stoi ponad pracą.

Dla mnie jest adekwatne.

"Spekulacja stoi ponad pracą". Widać, że maksistowsko-leninowskie idee wiecznie żywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...