Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Drogi Tomku

 

jestem całkowicie przeciwny by w sejmie były osoby skazane...

ale ciekawe że żadna partia ani SLD, ani PO, ani PIS nie złoży projektu ustawy która np w razie prawomocnych wyroków automatycznie wykluczałaby z sejmu.., a także by w razie określonych spraw poseł traciłby immunitet...., że tego Samoobrona nie chce to się nie dziwię....

 

dziwnie Tomku odwracasz kota ogonem, ja pytam o jedno a Ty w koło Macieju o innym, byle nie odpowiedzieć....

z tego co wiem Lepper nie obiecywał usuwania z partii za wyroki...

za to PO krzyczało że osoby skazane nie mogą być w Sejmie!!!

 

Widzisz różnice???

 

Obecnie w PO jest skazana pani, ładny wyrok za jazde po pijaku, piekny przykład dla społeczeństwa i co???? i NIC??? Naprawdę PO jedno gada drugie robi?? Kali ukraść dobrze, Kalemu ukraść źle???

 

Czy uważasz ze to w porządku że PO wielokrotnie jasno mówiło że osoby z wyrokiem nalezy usuwac, a samo nie usuwa takiej osoby z swojego grona?? Odpowiedz raz Tomku wprost, nie wymijająco, nie o innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Od 1 stycznia rośnie o 25 groszy na litrze akcyza na benzynę - informuje Ministerstwo Finansów.

 

Nic to. Podobno z 3 lata rząd wprowadzi obiecywaną obniżkę podatków... 8) :wink:

 

Rząd za wszelką cenę chce dokonać zmian w PZPN i nie przeraża go wizja kar FIFA. Wprowadzenie komisarza do PZPN jest już praktycznie przesądzone. Nie tylko reprezentacja Leo Beenhakkera i kluby zostaną zawieszone we wszelkich rozgrywkach, ale cała nasza piłka zostanie sparaliżowana. Przedstawiciele PZPN ostrzegają, że wprowadzenie komisarza definitywnie przekreśli szanse Polski i Ukrainy na organizację Euro 2012.

Brawo minister Lipiec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zięć szefa ekspertów Samoobrony Kazimierza Zdunowskiego, nie musi martwić się o pracę przez najbliższe pięć lat. Podobnie jak córka wicemarszałek Sejmu, i niedawna asystentka minister pracy. Cała trójka bez żadnych egzaminów weszła do działającego od niedawna państwowego zasobu kadrowego, który miał być elitą urzędników.

Żeby wejść do zasobu, są dwa sposoby: zdanie trudnych egzaminów z wiedzy prawnej i administracyjnej lub zajmowanie stanowiska kierowniczego w administracji państwowej w momencie wejścia w życie ustawy o państwowym zasobie kadrowym (27 października). Związani z Samoobroną dyrektorzy z Ministerstwa Budownictwa nie zdali egzaminu. Mimo to przez najbliższe pięć lat ich nazwiska będą w państwowym zasobie kadrowym i każda ekipa rządząca będzie mogła ich zatrudnić na kierowniczych stanowiskach w ministerstwach lub rządowych agencjach (zgodnie z ustawą po pięciu latach czeka ich egzamin). W przypadku zwolnienia - jak każdy ministerialny dyrektor - dostaną wysokie odprawy....

super, po prostu supercd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgorzata Solecka w dzisiejszej RZ o Samoobronie:

Ta partia w sposób znaczący różni się od wszystkich liczących się ugrupowań politycznych, które znamy i z Sejmu, i z opozycji pozaparlamentarnej. Czy w jakimś innym ugrupowaniu mogłaby zrobić karierę cała grupa działaczy bez żadnego wykształcenia (w poprzedniej kadencji posłowie Samoobrony na przyspieszonych kursach przygotowywali się do matury)? Czy w jakimś innym ugrupowaniu są posłowie z podejrzanymi dyplomami filii ukraińskich czy rosyjskich szkół wyższych? Czy w innych partiach większość posłów ma na głowie komorników i tonie w długach? Czy w jakiejś innej partii jest lub było takie nagromadzenie skandali na tle obyczajowym? Co jest w Samoobronie, że przyciąga takie postacie jak poseł Filipek (romans z działaczką i pracownicą biura poselskiego), poseł Bestry (oskarżenie o molestowanie seksualne dziecka, wyrok), europoseł Golik (oskarżenie o zgwałcenie prostytutki), poseł Łyżwiński? Jak posłanka Hojarska (cytat: "wiadomo, po co do Samoobrony przychodziły takie jak Aneta K."), jak posłanka Łyżwińska ("dobre chłopy, bo jeszcze mogą").

To koalicjant Prawa i Sprawiedliwości. Partia, która ma pomóc w moralnym odrodzeniu Polski. To właśnie Samoobrona."

sam Łyżwiński miał pewnie tyle spraw karnych co pozostali posłowie obecnej kadencji /bez SO/ razem wzięci :evil:

 

Po co przytaczam ten cytat gdy już nikomu z forumowiczów nie chce się komentować tego politycznego bagna?

Ano stąd ,że na moje dawne uwagi o koalicji "małych zakompleksiałych ludzi" z bandytami i faszystami", niejaki b....w oburzał się niezmiernie ...

Faszystów (neo) w kompaniji PiSowe też ich adwokat szukał żarliwie i nie mógł biedak znależć... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 stycznia rośnie o 25 groszy na litrze akcyza na benzynę - informuje Ministerstwo Finansów.

 

Nic to. Podobno z 3 lata rząd wprowadzi obiecywaną obniżkę podatków... 8) :wink:

 

Rząd za wszelką cenę chce dokonać zmian w PZPN i nie przeraża go wizja kar FIFA. Wprowadzenie komisarza do PZPN jest już praktycznie przesądzone. Nie tylko reprezentacja Leo Beenhakkera i kluby zostaną zawieszone we wszelkich rozgrywkach, ale cała nasza piłka zostanie sparaliżowana. Przedstawiciele PZPN ostrzegają, że wprowadzenie komisarza definitywnie przekreśli szanse Polski i Ukrainy na organizację Euro 2012.

Brawo minister Lipiec!

 

 

Mtom piszesz o 25 groszach jeśli dobrze policzyłem 27 raz w ciągu ostatniego roku, słownie dwódziesty siódmy raz..., płyta się zacięła, czy po prostu pod nickiem jest wiele osób, bo trudno uwierzyć w aż tak dosłowny przypadek projekcji i samopowtarzania się....???

 

Pamiętaj także że dopiero co wmawiałeś że masz demencje w sprawie 25 groszy...:):):)

 

 

Oczywiście jeśli chodzi o ministra Lipca należy zdecydowanie poprzeć Listkiewicza, sędziów, przekupywanie meczy... nie można nic im zrobić, Listkiewicz jest święty....

 

swego czasu to samo mówiono o Biesiadzie, tak samo FIVB jak dziś FIFA straszyła Polskę i co tego Listkiewicza polskiej siatkówki usunięto, związek oczyszczono, jakoś nas nie ukarano, a Polska jest wicemistrzem świata w siatkę...., no ale przecież mtom szaty rozedrze w obronie Listka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem lewakk, nie ukrywam się. Mam łączność dość ograniczomą (GPRSS) więc wybacz. Odnośnie ojcostwa posła Ł. wstrzymam, się jeśli pozwolisz, do ogłoszenia oficjalnych wyników. Dobrze? Może w poniedziałek, a może we wtorek. To trudna sprawa, wiem coś o tym z powodu mojego zawodu. Nie wolno stawić pod pręgierz niewinnego. Polskie prawo przyjmuje za pewność dopiero gdy jest 99,9999 pewności. Może jedno 9 wiecej, lub mniej. Wybacz, nie pamiętam. :)

 

Jeśli sie mylę, to obiecuję Tobie, i wszystkim pozostałym na tym forum oficjalne przeprosiny.

 

Zgadzasz się?

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze to co w inym watku: guzik mnie obchodzi ile poseł Ł. ma nieslubnych dzieci i co wykaże DNA. Może mieć tuzin i to jego prywatna sprawa, nie sądzicie?

Gorzej jesli on lub inny jako osoba publiczna kupczy stołkami czy tez stosuje nepotyzm. To oskarżenie jest istotne. Bo my takiego gagatka jednego z drugim utrzymujemy.

A jakież znaczenie w tej sprawie ma ustalenie ojcostwa? Żadne. Tym bardziej, ze sa inni świadkowie twierdzący jak obsadza stołki SO.

Dziecka tylko zal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyborcy Platformy Obywatelskiej muszą czuć się bosko :lol:

 

Hania proponuje cudowny skład współpracowników... Brawo... Anusz, Jaworski... koledzy Czarzastaego....

 

a jakie układy..., najpierw ogłasza się że PIS to straszni ludzie, a teraz nagle proponuje sie im układ....

 

najpierw PO nie pozostawia suchej nitki na budżecie, ogłasza go najgorszym..... a teraz po prostu proponuje że zagłosuje na niego....

 

nie wspomnę o obiecance szefostwa klubu dla Rokity...

 

a wiecie że PO ma gabinet Cieni.... czy ktoś zna jakiekolwiek ich propozycje... czy nie budzi przerażenia że tenże gabinbet cieni może kiedyś naprawdę rządzić??? ludzie którzy nie mają nic do zaproponowania...

 

ale co do zasady co konstruktywnego PO w sejmie zaproponowało i przegłosowalo.... zgodnie z obietnicami dla wyborców finansowanie partii z budżetu i becikowe.... :lol: :lol: :lol:

 

LUDZIE Z ZASADAMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Minister sportu na 90 procent wprowadzi do PZPN komisarza - twierdzi eurodeputowany Ryszard Czarnecki. Jutro FIFA zajmie się naszym futbolem. Podobno rozważa możliwość zawieszenia Polski we wszystkich rozgrywkach.

 

Brawo Lipiec (to ten od trefnych faktur i dopingu). W ten sposób z całą pewnością powoże awansować nam do Mistrzostw Europy.

.

 

 

Jak sobie pomyślę że są idioci którzy bronią Listkiewicza i PZPN :o :o :o :o :o

 

ŻAŁOSNE

 

 

 

J. Champagne fircyk z Fifa, przyjechał postraszył i wyjechał. A prawda jest taka że nic nie zrobi. Podczas całej wizyty zabrakło jednego pytania - czy ten fircyk wie że broni przestępców??????????? Bo PZPN to organizacja przęstępcza. Nagle okazało się że głównym tematem jest statut. A czy fircyk wie, że obecny statut jest sfałszowany, że przyznano kilka nielegalnych licencji, że aresztowano blisko sześćdziesiąt osób?

 

 

Fifa mówi że nie ma polityki w sporcie. I żąda aby nowe władze wybrało środowisko. Ale jakk to możliwe, skoro cały PZPN działą nielegalnie, na podstawie sfałszowanego statutu. To tak jakby Lew Rywin zasiadał w komisji Rywina!!!!! Wyjście jest jedno - na trzy miesiące do związku należy wprowadzić kuratora. On przygotuje nowe wybory, w których nie będzie mógł wziąść udziału absolutnie nikt z nowego zarządu. A reakcja Fifa. Spokojnie, 15 grudnia wkracza kurator, w trzy miesiące robi porządek, nowe wybory i 15 marca jesteśmy odwieszeni. Jeszcze przed eczem reprezentacji Polski.

 

To całe przedstawienie, że ucierpi reprezentacja to strachy na lachy. Listkiewicz i cała jego banda szukają dla siebie miekkiego lądowania i dopóki go nie znajdą beda lamentować. Tylko że my nie powinniśmy tego słuchać

J. Tomaszewski

 

 

Mam nadzieję że lament mtoma jest odosobniony, ewidentnie facio broni PZPN, starego układu i całej tej aresztowanej masy, już mówiłem kilka lat temu sraszona że jak odwoła się Biesiadę to z siatki koniec, Biesiadę odwołano, związek światowy nic nam nie zrobił, a POLSKA jest wicemistrzem świata...., ale mtom woli lamentować.... wszystko co było w III RP jest dobre to i Listek......

 

Teraz zapewne mtom wyprze się swoich słów, jak zwykle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipec to fajny gość. W sam raz na to stanowisko. Kiedyś jako sportowiec koksował, był zawieszony. Teraz miał problemy z lewymi fakturami. A jak tylko został ministrem od razu zdymisjonował człowieka, który kiedyś doprowadził do jego zawieszenia. Lipiec idealnie pasuje do rozbijania korupcyjnego układu w PZPN. :wink:

 

Tylko, że PZPN to niezależna (od rządu) organizacja. Nie jest utrzymywana za państwowe pieniądze. Sprawą korupcji zajmują się już organa ścigania. Tu widzę, żeby się nam Zbyszek bardziej wykazał.

Tymczasem wypracowano już kompromis. Ma powstać statut, który wszystkich zadowala. Jeżeli jednak Lipiec wprowadzi komisarza, a FIFA zawiesi Polskę i wykluczy z rogrywek, to... nie sądzę by notowania rządu po tym szaleńczym kroku radykalnie wzrosły. Ba, jestem pewien, że będzie dokładnie odwrotnie. 8)

 

Jeżeli Lipcowi się nudzi i chce naprawiać sport to niech zajmie się wychowywaniem młodych sportowców i profesjonalnym szkoleniem trenerów. Jest trochę dziwne, że w tak dużym kraju głównie trenerzy zagraniczni odnoszą sukcesy. Tu jest rola Lipca i tego całego jego ministrestwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się nie mieści w głowie.

Główny bandyta z koalicji zwołał dzisiaj konferencję i ogłosł że ZUS ma wypłacać nasze emerytury i to jest dla naszego dobra...???? :evil: :evil: :evil: :evil:

Ma nas "bronić" przed prywatnymi funduszami.

Ty draniu jeden , o moje dobro to przynaimniej na emeryturze chcę martwić się sam i nie pozwalam, żeby ZUS - legalny rabuś działający w imieniu Państwa (i moim niestety) - grabił mnie i moją rodzinę aż do śmierci....

uf poniosło mnie, ale tak myślę że na wolnym rynku niech działa i fundusz którego właścicelem będzie ZUS.

OK.

Ale na równych prawach z funduszami prywatnymi i niech to on wypłaca emerytury wyborcom sPiSku, Sadoobrony i PRL. Szczęść Boże... :roll:

Zobaczymy, gdy będziemy mieć wybór, ilu chętnych przyciagnie publiczny huchsztapler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipec to fajny gość. W sam raz na to stanowisko. Kiedyś jako sportowiec koksował, był zawieszony. Teraz miał problemy z lewymi fakturami. A jak tylko został ministrem od razu zdymisjonował człowieka, który kiedyś doprowadził do jego zawieszenia. Lipiec idealnie pasuje do rozbijania korupcyjnego układu w PZPN. :wink:

 

Tylko, że PZPN to niezależna (od rządu) organizacja. Nie jest utrzymywana za państwowe pieniądze. Sprawą korupcji zajmują się już organa ścigania. Tu widzę, żeby się nam Zbyszek bardziej wykazał.

Tymczasem wypracowano już kompromis. Ma powstać statut, który wszystkich zadowala. Jeżeli jednak Lipiec wprowadzi komisarza, a FIFA zawiesi Polskę i wykluczy z rogrywek, to... nie sądzę by notowania rządu po tym szaleńczym kroku radykalnie wzrosły. Ba, jestem pewien, że będzie dokładnie odwrotnie. 8)

 

Jeżeli Lipcowi się nudzi i chce naprawiać sport to niech zajmie się wychowywaniem młodych sportowców i profesjonalnym szkoleniem trenerów. Jest trochę dziwne, że w tak dużym kraju głównie trenerzy zagraniczni odnoszą sukcesy. Tu jest rola Lipca i tego całego jego ministrestwa.

 

ciekawe że nasz 7 dniowy forumowicz, szczególnie w niedzielę lubi oczerniać, jak nie rodziny polityków, to ich samych...

 

ale przykre że znajduje się pajac który będzie w swoim jadzie nienawiści przeciwko rządowi, bronił PZPN, Listkiewicza, kilkudziesięciu aresztowanych działaczy, sędziów...., przeciez ci ludzie siedzą tam od dziesiątek lat..., siedzą na sfałszowanym statucie..., chyba tylko gnida moze bronić takiego towarzystwa....

 

powtarzam, kiedyś straszono nas że jak odwołamy Biesiadę to naszych siatkarzy zawieszą na lata, Biesiadę odwołano a Polska jest wicemistrzem świata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja PO wobec rządu jest dobrym przykładem politycznej korupcji!

 

Donald Tusk złożył J. Kaczyńskiemu propozycję, któa według ostatnio obowiązujących norm moralnych jest typowym przypadkiem korupcji politycznej. Zaproponował w zamian za usunięcie Leppera i Giertycha i ich ludzi z rządu oraz zobowiązanie do rozpisania nowych wyborów na wiosnę popracie dla ustawy budżetowej i tolerowanie rządu mniejszościowego. Korupcja poltyczna w czystym wydaniu. Przecież jeszcze niedawno Platforma potępiała przyjmowanie poparcia za stanowiska.

Popracie za utratę stanowisk niczym się nie różni. I tu, i tu jest handel, coś za coś. Obijętnie, czy wyrzucenie Leppera, czy wyniesienie Begerowej to odrażające przekupstwo. Oczywiście nie zwyczajne, tylko polityczne. A już poparcie dla budżetu, który się od początku uważa za zły, hamujący rozwój kraju i szkodliwy dla gospodarki, jest szczególnie trującym rodzajem korupcji. Korupcyjnym oparem, który bez ustanku zatruwa wszystko i wszystkich.

Gdybym był moralistą czystej wody, wzniosłym duchem, takim co to w ręku ma zielony badylek, a przed nim bieży baranek, to by się na Tuska oburzył, nadął i ogłosił ze łzami w oczach koniec demokracji, Rzeczypospolitej niezależnie od numeracji oraz świata. Polityk żąda od partii, wobec której jest w opozycji, aby zrealizowała jego program, a on się zrewanzuje.

Ale nie jestem aż tak uduchowiony. Barany liczę tylko wtedy, kiedy zasypiam przed telewizorem.

Ja, tak samo jak zapewne znacznia większość obywateli, mam dość Leppera i Giertycha - w rządzie, w mediach i w prokuraturze. Mam dośc pomysłów LPR i szczegółów fizljologicznych funkcjonowania Samoobrony. Rozpędzanie kijem tego towarzystwa wzbudziłoby mój niezakłamany zachwyt.

Ale trzeba być politycznym realistą. Bez Samoobrony i LPR nie tylko PIS nie mogłoby dziś rządzić, ale nawet PO czy SLD. Straszne, ale taka jest prawda. Oczekiwanie że J. Kaczyński zrezygnuje dobrowolnie z rządu w zamian za niepotrzebne mu poparcie budżetu i wyprowadzi się na wieś, nawet gdyby to był Sulejówek, jest skrajnie naiwny.

Po prostu kicz polityczny

 

M. Rybiński

 

 

p.s. przynajmniej dobrze wiedzieć że budżet jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...