Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Bardzo trafne opinie. I pasujące do wielu sytuacji:

Ziemkiewicz, Rzepa

 

Jak doniosły agencje, w wiosce Villaconejos na południe od Madrytu mieszkańcy skrzyknęli się pewnego dnia i podpalili dom miejscowego gangstera, terroryzującego od pewnego czasu okolicę. Policji oraz straży pożarnej tłum wyperswadował skutecznie, aby nie przeszkadzać, i dopuścił ich na miejsce dopiero w chwili, gdy pozostały już tylko popioły do dogaszenia. Mafiozowi pozwolono uciec na piechotę, bez dobytku. Nie wiem dlaczego, ale gdy czytałem o tym wydarzeniu, uparcie obijały mi się pod czaszką słowa z poematu Szpota: "straszny miał dzień towarzysz Szmaciak, ach, wprost odchodził od rozumu, kiedy uciekać musiał w gaciach, ścigany wyzwiskami tłumu".

 

Władze oczywiście uznały całe zajście za niedopuszczalne, władze mają bowiem na wyzuwanie obywateli z majątku monopol i strzegą go zazdrośnie, więc zaczęły się przesłuchania, w których oczywiście policja natrafiła na mur milczenia i na różne sposoby artykułowaną pretensję: nie broniliście nas przed bandytą, to teraz idźcie precz. Rzecz w tym, że puszczony z dymem osobnik wychodził obronną ręką ze wszystkich wytaczanych mu procesów o pobicia czy pogróżki i wszelkie podejmowane przez sąsiadów zgodne z prawem próby obrony utwierdzały go tylko w poczuciu bezkarności. Może zawdzięczał to łapówkom albo znajomościom, nie wiem. Ale najprawdopodobniej ich nie potrzebował. Po prostu prawo, zgodnie z modną na świecie tendencją, jest coraz mniej represywne. Coraz bardziej przyjazne przestępcy. O karze śmierci nikt już nie rozmawia, teraz jej obrońcy toczą zajadłą walkę o zniesienie, jako nieludzkiej, kary dożywotniego więzienia. Co bardziej humanitarni wywodzą już wręcz, że w ogóle więzienie jest niedopuszczalną i haniebną "zemstą" na człowieku, który przecież już nazajutrz po popełnieniu zbrodni może przeżyć duchowy przełom i stać się zupełnie kim innym, nad kim pastwić się nie ma sensu.

 

Kończy się to tak jak w hiszpańskim Villaconejos albo w polskiej Włodowie. Wtedy prawo zupełnie już bezwstydnie staje po stronie bandyty, przeciwko tym, którzy się przed nim obronili. Jak widać, to tendencja europejska, i należy się spodziewać kolejnych podobnych linczów, aż ktoś wreszcie zacznie myśleć.

Rafał Ziemkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

od czasu do czasu czytuję dość oryginalne teksty Matki Kurki i "najpierw porywał mnie śmiech pusty, a potem litość i trwoga"

trafne to to i zabawne, ale po refleksji smutne...

 

ostatnio jednak pojawiły się sugestie że autorem jest niejaki Kibic, co przy jego "z lekka" szmatławym życiorysie osłabiło moje zaitneresowanie tymi tekstami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nieliczni Wielcy Polacy"

 

Stefan Niesiołowski, Wilcza, Matka Kurka, Mtom, Butelkus Sokratus

 

Wielkie problemy

 

wanna Wasermana, wiceminister czegoś nie pojechał do KRLD wywołujac wojnę jądrową (takie zagrożenia ogłoszono na forum.. to nie żart), Giertych wprowadza filozofię do szkół, w obronie demokracji i czci Joanny d'Arc vel Begerowej namioty do dziś stoją pod sejmem, ogłoszenie tragicznej wiadomości o obniżce akcyzy na auta, uroda prezydentowerej, wzrost Prezia...., atak szarańczy...

 

 

Składam hołd

 

 

p.s. Wilcza cytat "Nielicznych Wielkich Polakach" to bodajże cytat z Bieruta zgadza się???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nieliczni Wielcy Polacy"

 

Stefan Niesiołowski, Wilcza, Matka Kurka, Mtom, Butelkus Sokratus

 

Tak się zastanawiam dlaczego teraz Opalka nie wystąpi z tekstem jakie to powiedzmy, "żałosne i małe". Niemniej, miło mi. Z małymi wyjątkami wystąpiłem w doborowym towarzystwie. 8)

 

Ckwadrat, wciąż czekam na wyjaśnienie. Chyba nie stosujesz metody insynuacji i niedomówień?

 

Dropsiak, ten tekst Ziemkiewicza jest doskonały i idealnie opisuje forumową sytuację. Za jakiś czas znów się grupa skrzyknie i znów będzie biedaczek pokrzywdzony. Ba, może nawet na skargę do Redakcji tradycyjnie poleci. Skąd ja to znam... 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Wiceminister gospodarki Paweł Poncyljusz i wiceszef Związku Zawodowego Górników w Polsce Wacław Czerkawski zadeklarowali gotowość do dalszych rozmów między rządem, a przedstawicielami górniczych związków zawodowych.

 

Obstawiamy? Rząd po raz kolejny klęknie? Przypominam, że to nie kto inny jak PiS głosował w zeszłej kadencji za ustawą dającą szczególne (i szczególnie obciążające podatników) uprawnienia emerytalne dla górników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtom chyba nazwanie kogoś "Wielkim człowiekiem" i bycie na liście najbardziej szanowanych osób na forum, to nie jest powód by Opal napisała że to "żałosne"????

 

W przeciwieństwie do radosnego grupowego zlotu oblepiania innych epitetami... i pewnie dlatego Opal tak napisała...

 

Mtom kilka razy w tym wątku krzyczałeś że doniesiesz do redakcji..??? Jak oceniasz takie donosy???

 

CO do Ckwadrata to powyżej tekstem Michalkiewicza odpowiedziałem na zadane mu pytanie.... za to dawno temu zadałęm Co mtom pytanie na jakiej podstawie wmawiałeś przez wiele stron że Bogusław jest tu na forum służbowo????

 

 

 

 

P.s. Nareszcie rozwiązano sprawę PZPN, ciekawe czy nadal na tym forum będzie podtrzymywana przez pewną osobe obrona Listkiewicza...., przypuszczam że 99% kibiców jest szczęśliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Biedaczysko. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Łgarstwo pierwszej wody.

Przypominam, ze to boguslaw nazwał mnie sk..., nadawał od rżnących głupa i stwierdził, że jestem na forum służbowo oraz że Lepper to mój przyjaciel.

Przykłady:

A Wy?... Bez zmian.

Dalej na służbie?

A Ty już od rana na stanowisku.....

Już po prasówce i huuuuuzia.

Tak sobie myślę, a nawet jestem pewien mTom, że twój udział w tym wątku jest Służbowy.

Twoje wypowiedzi są niemerytoryczne, jątrzące, zjadliwe, czepiasz się pojedynczych zwrotów i słówek, nagminnie przeinaczając całkowicie sens czyichś wypowiedzi.

W cztery oczy powiedziałbym ci znacznie więcej z tej smutnej prawdy.

 

Kłamstwo ma krótkie nóżki, jak kaczuszki. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o Niesamowite... ty mtom, po prostu inaczej nie potrafisz rozmawiać... i tak codziennie.....

 

 

 

 

p.s. Przeczytaj dokładnie "Wielki człowieku" nie pytałem jak Bogusław Cię nazywał, zapytałem dlaczego Ty wmawiałeś Bogusławowi udział służbowy w wątku???? Więc co ma odpowiedź cytatami z Bogusia :lol: :lol: piernik do wiatraka :lol: :lol: więc gdzie to łgarstwo, czytaj pytanie zanim odpowiesz

 

Chyba że twierdzisz że nie wmawiałeś nigdy Bogusiowi służbowego udziału na forum?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to dawno temu zadałęm Co mtom pytanie na jakiej podstawie wmawiałeś przez wiele stron że Bogusław jest tu na forum służbowo????

 

tak manipulować w odpowiedzi na proste pytanie to tylko mtom potrafi...

 

 

zapytam jeszcze raz..

 

1. Mtom czy ja Cię pytam, co Bogusław o Tobie napisał??? Czy pytam dlaczego wmawiałeś Bogusławowi jego służbowy tu udział???

 

2. SKoro pytam Cię czemu coś pisałeś o Bogusławie, co mają do tego cytaty Bogusłąwa :lol: :lol: CZy zawsze tak zmanipulujesz byle odwrócić kota ogonem???

 

3. Zapytam jeszcze raz czy pisałeś czy nie pisałeś że Bogusław jest tu służbowo??

Jeśli tak to dlaczego tak uważasz???

 

Mtom raz odpowiedz, a nie manipuluj, jakiś cytatami nie na temat...

 

Potrafisz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dawno temu zadałęm Co mtom pytanie na jakiej podstawie wmawiałeś przez wiele stron że Bogusław jest tu na forum służbowo????

Czekam na cytat, gdzie tak twierdziłem "przez wiele stron".]

Mtom kilka razy w tym wątku krzyczałeś że doniesiesz do redakcji..??? Jak oceniasz takie donosy???

Cytat? :wink:

 

Zaprzeczysz, że doniosłeś na mnie, przynajmniej raz? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtom nadal zaprzeczysz, że wmawiałeś to i owo Bogusławowi???

 

:

 

Bogusław jako tuba PiS

 

 

Kowalski (nomen omen Bogusław :lol: ) - LPR, powiedzaiał:

 

 

 

Zauważcie, że forumowi PiS-owcy

 

 

Oto do czego prowadzi polityka rządu. Działacz PiS (jakby nie było inteligentny człowiek) musi wypisywać takie głupoty

 

 

Nadawałbyś się na rzecznika...

 

 

 

Bogusław jako rzecznik PiS...

 

 

 

 

Dobrze, że premier ma swojego rzecznika

 

 

 

 

Karty zostały odkryte? Nowy Platformers się nam objawił?

 

 

Po prostu facet, tak pływasz, że inaczej jak w punktach nie da się z Tobą rozmawiać. Nadawałbyś się na rzecznika prasowego jakiejś partii. 8)

 

 

 

 

Kim jest Boguslaw - tego nie wie nikt (za wyjatkiem mnie , Mtoma , Dropsiaka i kilku innych) . Pisze na podstawie jego postow

 

 

 

Moim zdaniem to jakiś funkcjonariusz partyjny, kóremu jest dobrze (a będzie jeszcze lepiej), jak "nasi" są u władzy. Zresztą jak widać nie on jedyny... Mamy więc przedstawiciela PiS, LPR/MW, brakuje jeszcze SO. Doczekamy się? 8) :wink: :D

 

 

 

PS. Bogusław, czy jesteś politykiem

 

 

W zasadzie, Boguś już nie muszę pytać czyś polityk.

 

 

 

mtom wielokrotnie był proszony o zaprzestanie wycieczek osobistych:

 

Nie wstydź się tego! Dropsiak :oops:

 

 

 

Panie mTom! :evil: Mógłbyś się pan powstrzymać od nieustannych wycieczek osobistych pod adresem każdego o odmiennym od pana zdaniu :evil: :evil:

 

 

 

To jest żałosne i głupie w pańskim wydaniu.

 

 

 

 

 

 

 

Alternatywna koalicja większościowa?b]

 

 

 

Boicie sie powiedzieć?

 

 

 

P(o)S(o)L D - powtórka z 4 czerwca 1992 :lol:

[/

 

 

"Załosne" ciekawe że wczoraj Opal użyła podobnego słowa..., ciekawe mtom że wiele osób tak samo Cię postrzega..., jak myślisz, co to znaczy??? a TY MIAŁEŚ do mnie zarzut że dla mnie jesteś "Nielicznym Wielkim Polakiem" i wstawiłem Cię do listy najlepszych forumowiczów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie napisałem, ze Boguslaw jest na forum służbowo - on napisał mi to wielokrotnie?

To jest najlepsze:

Kowalski (nomen omen Bogusław ) - LPR, powiedzaiał:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

2.

Załosne" ciekawe że wczoraj Opal użyła podobnego słowa..., ciekawe mtom że wiele osób tak samo Cię postrzega..., jak myślisz, co to znaczy???

Być może. Niemniej poproszę o cytaty.

 

3. Po raz wtóry pytam - czy zaprzeczysz, ze przynajmniej raz na mnie doniosłeś? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtom każdy po powyższych cytatach widzi że absolutnie masz rację że nigdy nikomu nic nie wmawiasz :lol: :lol: :lol:

 

Wczoraj napisałem, szanuję Opal, także jej zdanie o Tobie...

 

KOńcząc Twoje odwracanie kota ogonem....., zyczę miłej niedzieli (dla niektórych bywa pracowita)

 

Jerzy Jachowicz,

"Nieznośnie krótka pamięć"

 

To już nie jest nawet relatywizm moralny; to zgoda na etyczną wolną amerykankę. Tam gdzie rzecz wymaga potępienia moralnego, dwaj zasłużeni dla opozycji demokratycznej ludzie, dziś znani politycy, nie widzą nic nagannego - pisze w DZIENNIKU Jerzy Jachowicz.

 

Jan Lityński i Bronisław Komorowski bez najmniejszych choćby wątpliwości rozgrzeszają Bogusława Wołoszańskiego ze współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. I negatywny bohater Wołoszański i jego niespodziewani obrońcy używają eufemizmu, określając go jako agenta wywiadu PRL, a nie SB. Hańbiącą współpracę usprawiedliwiają tym, że niemal wszyscy dziennikarze zagraniczni byli na usługach wywiadu. To rzecz naturalna także dla innych krajów.

 

Jeśli można rozumieć linię obrony Bogusława Wołoszańskiego tłumaczącego się dość naiwnie, że do współpracy popchnęła go chęć poznania tajników pracy służb specjalnych, to nie mogę się zgodzić z moimi przyjaciółmi z dawnych lat. Czy zapomnieli, co się działo w Polsce w połowie lat 80., kiedy Bogusław Wołoszański podpisywał zgodę na kolaborację z SB? Rok wcześniej został przez ludzi SB zamordowany ksiądz Jerzy Popiełuszko. Ludzie opozycji siedzieli w polskich więzieniach, przyzwoici najczęściej dziennikarze nie pracowali w swoim zawodzie.

 

A cała SB bez wyjątku, w tym wywiad i kontrwywiad, nastawiona była na walkę z opozycją i Kościołem. Pokątnie stosowała przemoc, łącznie z zabójstwami. Czyżby Lityński i Komorowski o tym zapomnieli?

 

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=28625

 

 

Pozostaje pytanie, pamiętając pewną wypowiedź Olejniczaka...

 

CZym różnią się Komorowski, Lityński, Olejniczak od siebie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtom każdy po powyższych cytatach widzi że absolutnie masz rację że nigdy nikomu nic nie wmawiasz :lol: :lol: :lol:

Póki co to nie ja jestem na cenzurowanym.

Ponawiam pytanie, gdzie napisałem o służbowej obecności na forum?

 

Wczoraj napisałem, szanuję Opal, także jej zdanie o Tobie...

Cytat?:lol: :lol: :lol:

KOńcząc Twoje odwracanie kota ogonem....., zyczę miłej niedzieli (dla niektórych bywa pracowita)

Zgadzam się z Tobą, niedzielę mógłbyś chociaż uszanować.

 

Więc ile razy na mnie doniosłeś do Redakcji? 8)

 

Ziemkiewicz miał Rację... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtom odpowiedzi to ty się nie doczekasz., zauwaz więc, że jareko i Wojtek co do meritum mieli 100% racji. Dowody powyżej.

Gdzie moralisci i obrońcy pilnujacy regulaminu??

Tu ich nie ma. :o :o :o

Czyżby jednak podwójne standardy??

Pytanie retoryczne jak widać.

Niektórzy konkretów unikają jak diabeł święconej wody.

 

Ciekawy tekst w temacie:

/w temacie wątku rzecz jasna/:

http://biznes.interia.pl/news?inf=860505

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Wilcza cytat "Nielicznych Wielkich Polakach" to bodajże cytat z Bieruta zgadza się???

:o :o :o

odezwał się ten co nie prowokuje 8)

:-?

 

a co do meritum, jako, że miłościwie panujący na Krakowskim Przedmieściu to specjalista od Lenina,to jego agitatorzy na wyrywki cytują Bieruta .... :-? (przynajmniej tym się chwalą) ,

nie znam człowieka ale doceniam ,że są miłośnicy jego twórczości :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nieliczni Wielcy Polacy"

 

Stefan Niesiołowski,

 

ale Cię boli ta opinia,

8)

I wiem nawet dalczego

Życiorys Stefana Niesiołowskiego - BOHATERA,

to coś, co ludzie PiSu bardzo chcieliby mieć, ale czego niestety nie mają.

Gdy był czas proby /w latach 60 i 70-tych/, to w przypływie odwagi ........ wygrażali telewizorowi podczas oglądania DTV.

Zbierając do kupy chwile chwały członków PIS i LPR, a nawet wspierając ich całą PZPR-owską sotnią SO, nie uzbiera się nawet jedna taka bigrafia, jak p.Niesiołowskiego

to boli Lewakk

:cry:

rozumiem Cię, ale nie żałuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy zgodnie z swoją naturą na forum gustują w wulgaryzmach...., a ja niedzielnie uważam że o innych dobrych słów nigdy dość...

 

w naszym kraju mało jest geniuszy...

 

dlatego tym bardziej podkreśkę"Nielicznymi Wielkimi Polakami" są dla mnie Stefan Niesiołowski, Mtom (nigdy nikomu nic nie wmawia), Matka Kurka, Wilcza (źródło cytatów dla mnie)....

 

trzeba zawsze potrafić powiedzieć o drugim człowieku dobre słowo...

 

ale Wilcza uważaj, mówienie o kimś że jest "Wielki" to wg niektórych "podwójne standardy", "niezgodne z regulaminem" i zapewne doniosą o tym do redakcji...

 

 

Wilcza ja także jak Ty uważam że Stefan to "Wielki Polak" z przeszłością antykomunisty, ZCHN-owca (walczył z KAzikiem), ultrakatolik, wróg antkoncepcji i aborcji, antyliberał....

 

p.s. Dropsiak zaprewniam Cię że Opall podda mnie krytyce za "podwójne standardy", na pewno redakcja zareaguje na wasze doniesienia o tym...., jak można napisać że kogoś szanuję, że ktoś jest "Wielki" i że składam im hołd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciele koalicji i opozycji zgadzają się, że samorządowcy ws. oświadczeń majątkowych powinni być traktowani jednakowo. - W Konstytucji nie ma zapisu, że wszyscy są równi wobec prawa z wyjątkiem Hanny Gronkiewicz-Waltz - powiedział Michał Kamiński z PiS. Politycy uważają jednak, że należy ujednolicić przepisy dotyczące oświadczeń, by w przyszłości uniknąć problemów....

I słusznie. wszyscy wobec prawa są równi.

W moim mieście dziwnym trafem niektórzy nowowybrani radni PIS złozyli oświadczenia /BIP/ale jakoś zapomnieli w nich wspomniec o tym, ze prowadza działalnosc gospodarczą z wykorzystaniem majątku miejskiego. Czyżby dlatego, ze wtedy albo albo?

Ciekawe co bedzie dalej

Pewnie zgodnie z prawem i sprawiedliwością.

:roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...