Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

taaaaaa, a co biednej przyszłej prezydentowej wawy (na pewno za którymś razem ją wybiorą, wszak stać nas na wybory co pół roku) te Piskorze chca zrobić???

 

no ale przecież ona ma oparcie, Odnowa w Duchu Sw. się pomodli, na rekolekcje do OPUS Dei pojedzie, a jak trzeba to całe PO w jej intencji na pielgrzymke pojedze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Paty, ckwadrat się nie oburzał, tylko biadolił, że uogólniasz i wszystkich potępiasz w czambuł a to nie prowadzi do żadnych konstruktywnych wniosków a co gorsza zabija wszelką nadzieję, że w tym kraju może być lepiej. Ja też mam comiesięczny bół głowy, jak zarobić m.in. na spłatę kredytów. I dzis mam pracę a jutro mogę jej nie mieć. Ale nie złorzeczę z tego powowdu na prawo i lewo. No może tylko na lewo :wink:, bo uważam, że co by nie mówić o ostatnich 16 latach III RP, Polska dokonała ogromnego skoku cywilizacyjnego, w tym i znacząco polepszyła się sytuacja materialna obywateli. Czy ktoś te 15 lat temu myślał w ogóle o własnym (nowym) samochodzie, komputerze, domu i tysiącu innych rzeczy, które na Zachodzie były ogólnodostępne a u nas były marzeniem ściętej głowy? Ale najważniejsze jest to, że są możliwości rozwoju dla każdego, co prawda tłumione przez duże bezrobocie i korupcję ale są i probelm w tym, żeby usunąć tylko te ostatnie przeszkody.

 

Pewnie mogło być lepiej, ale nie są temu na pewno winni wszyscy politycy III RP. Zapóźnienie ekonomiczne (nie wspominając o innych bezeceństwach) wynika przede wszystkim z 45 lat socjalizmu i dlatego tak nienawidzę (post)komunistów.

 

Po części zgoda. Obserwując jednak dokonania innych państw postkomunistycznych naszego regionu, można odnieść wrażenie, ze jesteśmy jakby ostatnio z tyłu. Weźmy tylko pod uwagę następujace wskaźniki: PKB per capita, oficjalne bezrobocie, inwestycje zagraniczne. Inaczej mówiąc mogło być dużo lepiej.

 

To, co dzieję się obecnie w naszej polityce, nie odbiega od standardu w innych krajach demokratycznych z gospodarką rynkową, więc nie widzę powodu, żeby uważać, że jedyną szansą rozwoju jest ucieczka do usa. Na wycieczkę krajoznawczą jak najbardziej! :lol:

 

To, że w innych krajach dzieją się podobne rzeczy nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Mam czasami nawet i co do tego wątpliwości obserwując koalcję, która powstała w Niemczech. Tamte kraje mogą sobie na to pozwolić, ponieważ to w Polsce powiązania polityki z biznesem są wzorcowe więc to co się dzieje "na salonach" od razu przenosi się na wartość złotówki czy reakcje inwestorów.

Na szczęście pocieszające jest to, że to co się obecnie dzieje, zostało jednoznacznie ocenione jako gra i nie ma jakiegoś specjalnego znaczenia.

 

I jeszcze jedna uwaga, kraje "przeregulowane" zawsze rowijają się wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...... napawde juz czlowiekowi wszystko opada i jak tu populacje zwiekszyc? ;)

 

W bardzo prosty sposób, przynajmniej od strony wizualnej, zamknąć parę oddziałów połozniczych , a w innych zaraz sie zrobi taki tłok, że kobiety po urodzeniu dziecka leżą na korytarzu. ...to tak apropos polityki prorodzinnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ekstra:

"Według naszych informacji Lech Kaczyński na początku spotkania z liderami PO był bardzo poirytowany. Na biurku miał teczkę, w której były wycinki zawierające krytyczne wypowiedzi przedstawicieli Platformy pod adresem PiS." rp

Jak o tym usłayszałem w radiu to w pierwszej chwili pomyslałem, że żartują. Jakie to żałosne i małostkowe, podobnie również jak przekładanie terminu spotkania na pół godziny przed planowanym spotkaniem, bo "pan prezydent" sie zdenerwował jakąs wypowiedzią - żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ekstra:

"Według naszych informacji Lech Kaczyński na początku spotkania z liderami PO był bardzo poirytowany. Na biurku miał teczkę, w której były wycinki zawierające krytyczne wypowiedzi przedstawicieli Platformy pod adresem PiS." rp

Jak o tym usłayszałem w radiu to w pierwszej chwili pomyslałem, że żartują. Jakie to żałosne i małostkowe, podobnie również jak przekładanie terminu spotkania na pół godziny przed planowanym spotkaniem, bo "pan prezydent" sie zdenerwował jakąs wypowiedzią - żenada.

 

osobniki narcystyczne bardzo nie lubia krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczyńscy zawsze byli emocjonalni, dlatego nie udało im się niczego trawałego zbudować. :wink:

A z tymi wycinkami to są jaja. Podobno facet zbiera to od 15 lat. Obsesja jakaś.

Sie czepiasz mtom :wink:

Niech sobie zbiera jak lubi :D :D . Jako prezydent to nawet powinien, żeby wiedzieć jak jest odbierany z prawa lewa i srodka :D ALE... eksponowanie tego w taki sposób jest jak dla mnie dziecinne i małostkowe.

A co do reszty: -zgadzam się ze zapóźnienie gospodarcze to spadek PRL,....ALE - Czesi tez mieli ten ustrój u siebie, i co? Prą do przodu i Polacy juz tam za pracą jeżdżą.

- zgadzam się, że winni sa politycy ..ale myslę, że niektórzy byli niewinni TYLKO do pewnego momentu.

I zadne zaklinanie rzeczywistosci i tekściki w stylu; co z tego że...ale tamci to dopiero. tego nie zmieni.

Ziemkiewicz niestety ma rację. Po komentarzach widać, że i w drugiej ale i szczególnie w pierwszej częsci felietonu. :-? :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3118537.html?skad=rss

newsik z propozycja Jarosława...

fragmencik:

 

J.Kaczyński: mam plan stabilizcji; Tusk: Kaczyński chce władzy absolutnej

 

PAP, jg 18-01-2006, ostatnia aktualizacja 18-01-2006 14:38

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zwrócił się do szefów wszystkich - poza SLD - partii parlamentarnych z propozycją planu stabilizacyjnego na najbliższe sześć miesięcy. Według szefa PO Donalda Tuska, kluczowym warunkiem do stabilizacji sytuacji, jest natychmiastowe zwołanie Sejmu i uchwalenie budżetu. - Prezes Kaczyński szuka drogi do władzy absolutnej - ocenia Tusk (...)

a i Lepper się wypiął....normalnie chocholi taniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się najbardziej cieszę z tego, że zamiast polemizować z tym co Ziemkiewicz napisał, czepiają się w jakiej gazecie pisał. Symptomatyczne. :D

Ale skoro ważna jest jego przeszłość przypomnę, że kilkanaście lat temy był rzecznikiem prasowym UPR. Natomiast Olszewski (którego rząd rzekomo obalił Tusk), to znany na świecie mason... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując jednak dokonania innych państw postkomunistycznych naszego regionu, można odnieść wrażenie, ze jesteśmy jakby ostatnio z tyłu. Weźmy tylko pod uwagę następujace wskaźniki: PKB per capita, oficjalne bezrobocie, inwestycje zagraniczne

mTomie - w tym jednym się nie zgadzam. Moim zdaniem nie powinno się bezkrytycznie porównywać wskaźników ekon. Polski i postkomunistycznych sąsiadów.

1.Kraje nadbałtyckie. Tam jest od 1,8(Estonia) do 3,2mln(Litwa) mieszkańców. Skala problemów z Polską jest więc nieporównywalna. Dla zobrazowania, np. PKB/mieszk. w Lusemburgu jest 2x wyższe niż w Niemczech - o czym to świadczy? O niczym - to tylko statystyka.

2.Punkt startu. Nie wiem ile masz lat. Czechosłowacja i Wegry do końca lat 80-tych dla nas to był kosmos. Poziom życia , gsopodarka, zadłużenie (nie dot.Węgier, które miały podobny dług/mieszk. jak my). Dzisiaj jeśli są różnice - to znacznie mniejsze.

3.I spójrz teraz na Czechy i Słowację, które były jednym państwem przez 70lat. Czechy w niektórych wskaźnikach przeganiają Portugalię, a Słowacja ze swoim ciężkim przemysłem i nieco podobnym rolnictwem ma te wskaźniki rychtyk jak RP.

3.Najciekawszy przykład b.NRD. Rep.Fedrealna wpakowała tam ok.2bln. Euro i co - bezrobocie większe niż u nas.

4.Polak potrafi. Myślę, że skala szarej strefy, a więc nie rejestrowanych dochodów obywateli (i w konsekwencji Państwa) jest nieprównanie większa niż u sąsiadów.Co znowu zaciemnia statystykę (jak powiedział mój śmiertelnie poważny wykładowca na I zajęciach z tego przedmiotu: jeśli sąsiad zdradza żonę codziennie , a pan nigdy, średnio zdradzacie żonę co drugi dzień, dlatego dane stat. to jedno a ich interpretacja, to zupełnie inna para kaloszy)

 

co nie znaczy,że nie mogłoby być lepiej, zresztą masz rację:

kraje "przeregulowane" zawsze rowijają się wolniej

nic dodać nic ująć

t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się najbardziej cieszę z tego, że zamiast polemizować z tym co Ziemkiewicz napisał, czepiają się w jakiej gazecie pisał. Symptomatyczne. :D

Ale skoro ważna jest jego przeszłość przypomnę, że kilkanaście lat temy był rzecznikiem prasowym UPR. Natomiast Olszewski (którego rząd rzekomo obalił Tusk), to znany na świecie mason... 8)

Ja się nie czepiam w jakiej gazecie pisze ,to nie jest przeszłość-wypraszam sobie :lol:

Ja się dziwię,że jest cytowany jako autorytet w całej tej dyskusji i zarzutach.

Może przez przypadek. ;)

 

A polemizować z jednym z niewielu,z którym lata lateczne się zgadzam nie zamierzam,bo po co? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się najbardziej cieszę z tego, że zamiast polemizować z tym co Ziemkiewicz napisał, czepiają się w jakiej gazecie pisał. Symptomatyczne. :D

Ale skoro ważna jest jego przeszłość przypomnę, że kilkanaście lat temy był rzecznikiem prasowym UPR. Natomiast Olszewski (którego rząd rzekomo obalił Tusk), to znany na świecie mason... 8)

Symptomatyczne. Fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się najbardziej cieszę z tego, że zamiast polemizować z tym co Ziemkiewicz napisał, czepiają się w jakiej gazecie pisał. Symptomatyczne. :D

 

Ja znam Ziemkiewicza z trochę innej strony, jako pisarza S-F i (chyba) już byłego naczelnego pisma Nowa Fantastyka. Bardzo ciepło wspominam ten okres kiedy zaczytywałem sie jego ksiązkami i felietonami....dzieki za przypomnienie, w wolnej chwili musze sprawdzic co tam u niego słychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się najbardziej cieszę z tego, że zamiast polemizować z tym co Ziemkiewicz napisał, czepiają się w jakiej gazecie pisał. Symptomatyczne. :D

Ale skoro ważna jest jego przeszłość przypomnę, że kilkanaście lat temy był rzecznikiem prasowym UPR. Natomiast Olszewski (którego rząd rzekomo obalił Tusk), to znany na świecie mason... 8)

 

dyskusja zaczyna wchodzic na wysoki poziom :D :D :D merytoryczny :D :D :D :lol: :lol: :lol: pewnie pozazdrościł dropsiakowi :o :o :o :lol: :lol: , wszyscy klaszczą w dłonie, masoni wypływają od kolejnego dyskutanta, a nawet dziecko wie że Tusk głosował przeciwko odwołaniu Olszewskiego :) :) "rzekomo" :p

 

ciwkawostką jest że wiele osób zapewniało o pewnej koalicji PIS z Samoobroną i jakos do niej nie dochodzi....

 

swoją drogą, wszyscy UD, KLD, SLD, PSL, AWS, UW, SLD (z podkreśleniem partii powtarzających się, reguluja nasz kraj, aż dziw że dziż na forum mówi się o deregulacji... ciekawe dlaczego/???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzepa

[/i]Fillipek: dalsze rozmowy koalicyjne z PiS nie mają sensuWiceszef Samoobrony Krzysztof Filipek oświadczył, że dalsze rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością o koalicji rządowej "nie mają sensu". W środę rano PiS rozmawiało z Samoobroną o koalicji rządowej, spotkanie miało być kontynuowane po południu."Z braku woli tworzenia koalicji ze strony Prawa i Sprawiedliwości dalsze rozmowy nie mają sensu" - oświadczył Filipek dziennikarzom.

no regularnie Filipek wypiął się na rządzącą......a jak tam Pawlak?

Cyrk normalnie.

A co porabia premier? Jakoś o nim cichutko ostatnio....

Do tego Kalisz jedzie na obczyzne błagać Kwacha..o co? O nie daj Boże powrót na łono.....

Kto by to wymyslił pół roku temu??? Jak balismy się/przynajmniej ja się obawiałam/, ze kontynuatorem ww. zostanie Cimoszewicz.....

 

Wareczka, nie obawiaj się, jestes bezpieczny, twej merytoryki nikt nie pobije. Nigdy.

A że składki na NFZ niby wciąz za małe i leczenie jest jakie jest, więc cieszmy się , bo ŚMIECH TO ZDROWIE. :):):)

ps. Z tą V kolumna to niezła koncepcja :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się najbardziej cieszę z tego, że zamiast polemizować z tym co Ziemkiewicz napisał, czepiają się w jakiej gazecie pisał. Symptomatyczne. :D

Ale skoro ważna jest jego przeszłość przypomnę, że kilkanaście lat temy był rzecznikiem prasowym UPR. Natomiast Olszewski (którego rząd rzekomo obalił Tusk), to znany na świecie mason... 8)

 

dyskusja zaczyna wchodzic na wysoki poziom :D :D :D merytoryczny :D :D :D :lol: :lol: :lol: pewnie pozazdrościł dropsiakowi :o :o :o :lol: :lol: , wszyscy klaszczą w dłonie, masoni wypływają od kolejnego dyskutanta, a nawet dziecko wie że Tusk głosował przeciwko odwołaniu Olszewskiego :) :) "rzekomo" :p

 

ciwkawostką jest że wiele osób zapewniało o pewnej koalicji PIS z Samoobroną i jakos do niej nie dochodzi....

 

swoją drogą, wszyscy UD, KLD, SLD, PSL, AWS, UW, SLD (z podkreśleniem partii powtarzających się, reguluja nasz kraj, aż dziw że dziż na forum mówi się o deregulacji... ciekawe dlaczego/???

 

 

wareczka,spoko,jak zaczyna się cytować Ziemkiewicza,to znaczy,że jest jakiś postęp. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...