Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Zeby było jasne- w wyborach do europarlamentu głosowałam na Bielana. A teraz się tego wstydzę.

Dropsiak... :cry:

A ja Cię tak lubiłem :cry:

 

 

:p

 

 

 

Ponoć niedawno spadło napięcie... nie widać tego jednakoż :-?

 

>>> *** [głośniki]

 

 

 

"Wszyscy chcą twojego dobra. Nie daj go sobie zabrać".

S. J. Lec

 

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/9055/alternatywy__kaczynskiego_krynicki_350.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

:p

 

 

Ale ad vocem - nawet jeśli wygląda to na "smucenie", "odwracanie kota ogonem" [sorry, ale czuję się przewartościowany - ja jestem co najwyżej pilnym uczniem w tej materii] czy "zaspokajanie rządzy* odwetu" bądź "leczenie jakiejś frustracji", to nie jest dokładnie tak. Od początku dyskusji we wszystkich wątkach "politycznych" dobijam się tylko o równowagę sił oraz nową jakość [przecież obiecaną, do ciężkiej cholery !!] w polityce, a dla mnie oznacza to [poza oczywistościami, jak np. uczciwość (oj, naiwny, naiwny)] także silną kontrolę ugrupowania rządzącego. I taką rolę spełnia PO - nie mogła w koalicji, spełnia ją w opozycji.

I nie ma się o co wściekać. Wałęsa, którego organicznie nie cierpię, jasno wyraził tutaj opinię o swych byłych najbliższych współpracownikach. Ja bliźniakom nigdy nie daruję udziału w podzieleniu wielkiej, demokratycznej siły na samym początku drogi.

Pamiętać trzeba też, że ZAWSZE na sporach w centroprawicowej [ogólnikowo mówiąc] części sceny politycznej korzystała lewica. Co grozi i teraz; oni - w odróżnieniu od tej tak bardzo "uwartościowanej" części sceny - mniej gadają, a sprytniej pracują. Co zwykle daje efekt, może już niedługo się o tym przekonamy.

 

PS 1: "ponurkowanie" rzeczywistości można zawsze uznać za lobbing antybrowarowy :p

PS 2: 90 dni spokoju chciałem dla Zyty - krótko, jak widać.

 

 

* miałem to zmienić, ale niech zostanie jako neologizm - żądza odwetu w wykonaniu sił rządzących = rządza [typowe dorobienie ideolo do cytata z kół zbliżonych :lol:]

Muza ortografii zrzędzi, ale co tam. Wszak nowe wymaga zmian :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałabym wybierać to :lol: :lol: od mobbingu browarowego wolę lobbing antybrowarowy. 8) 8) 8) 8) 8) 8) :wink: :wink:

Dobra, już.... ja się aż tak bardzo za tego Bielana nie gniewam :p

 

Mobbing... może mob rules ? :wink:

Ot, takie np. 'uTyski-wanie' na rzeczywistość nie-którzy stosują w formie u-Tuskiwania na rzeczywistość :p

A rzeczywistość na Żywca ich weryfikuje. Trzeba być silnym jak Harnaś i zaprzeć sie jak Żubr, by się nie dać Okocić.

Aha, a po piwku balonówę trzeba poglumać. Może być Donaldówa :D

 

Najważniejsze, by wszystko było jasne i pełne. Np. dobrych intencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja Klubu Platformy Obywatelskiej dla posłów PO obowiązująca przy kontaktach z mediami.

 

1.PiS przyjął świadomą politykę dyskredytowania Sejmu polegającą na wywoływaniu awantur,nadużywania i łamaniu regulaminu,przepychankach między Marszałkami.Kluczową rolę w tej grze odgrywa Marszałek Marek Jurek,który jest pierwszym po 1989 r. Marszałkiem wykonującym jawnie partyjne polecenia własnego klubu parlamentarnego.

 

2.Polska straciła ponad 100 dni od wyborów na skutek jałowych rządów PiS-u i przepychanek parlamentarnych. Najgorsze cechy III RP-prywata,dominacja interesów partyjnych wygrały nad interesem

państwa.

PiS torpeduje prace Sejmu nad budżetem,co prowadzi do pogłębiania obecnego kryzysu państwa.

 

I luźne myśli do wykorzystania w dzisiejszych komentarzach:

"stracone 100 dni pracy Sejmu"

 

"Marszałek Sejmu służy partyjnym interesom PiS"

 

"PiS wpędził państwo w kryzys instytucji"

 

"nie wystarczy wygrać wybory,trzeba umieć rządzić"

 

"PiS-najgorsze cechy III RP"

 

"konflikty w PiS uniemożliwiają współpracę"

 

Prosimy także w wypowiedziach do mediów używać zdania:

"Marszałek Jurek zakazał zwoływania komisji sejmowych w celu storpedowania prac nad budżetem"

 

 

 

"nie wystarczy wygrać wybory,trzeba umieć rządzić"-to moje ulubione,podoba mi się tak bardzo,że chyba sobie do sygnaturki wezmę,no sama już nie wiem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"stracone 100 dni pracy Sejmu"

 

"Marszałek Sejmu służy partyjnym interesom PiS"

 

"PiS wpędził państwo w kryzys instytucji"

 

"nie wystarczy wygrać wybory,trzeba umieć rządzić"

 

"PiS-najgorsze cechy III RP"

 

"konflikty w PiS uniemożliwiają współpracę"

 

 

nie pozostaje nic innego jak się pod tym podpisać, ....no może poza ostatnim stwierdzeniem.

 

....a tak przy okazji to możesz podać źródło tej informacji ? ..bo jakoś nigdzie nie mogę go znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pasuje to czemu nie.

Ja tam prosty wyborca jestem, do waaadzy sie nie pcham to i takich dylematów nie zaposiadam :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ło, to my tu może z ludźmi waadzy dyskutujemy? :wink:

Jakiś taki ważny się poczułem. :D

 

A to co znowu?

 

"PiS chce znieść obowiązek organizowania konkursów na kierownicze stanowiska w agencjach, funduszach czy urzędach wojewódzkich.

- Szukają bocznej furtki, by obsadzać stanowiska z nadania politycznego - komentuje przewodniczący Rady Służby Cywilnej prof. Marek Rocki.

(...)

Zmiana ustawy to jeden z punktów paktu stabilizacyjnego, od którego PiS uzależnia koalicję z innymi partiami. Zdaniem wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego PiS Marka Kuchcińskiego ustawa o służbie cywilnej w obecnym kształcie toruje drogę do kariery urzędnikom z PRL-owskim stażem pracy, bo to oni stanowią większość wśród urzędników mianowanych. - A czy tacy ludzie sprawdzają się w czasach demokracji? - pyta Kuchciński

 

Jeżeli PiS-owi nie uda się znaleźć koalicjantów do podpisania paktu, to będzie próbował już w lutym przeforsować w Sejmie nowelizację ustawy o służbie cywilnej, żeby ominąć przepisy konkursowe.

 

Co przeszkadza PiS-owi? Ustawa o służbie cywilnej wymaga, by wyżsi urzędnicy państwowi (dyrektorzy wydziałów urzędów wojewódzkich czy departamentów ministerstw i ich zastępcy) byli wybierani w konkursach, w których mogą brać udział tylko urzędnicy mianowani (czyli tacy, którzy są po studiach, zdali odpowiedni egzamin, znają język obcy i mają minimum dwuletni staż pracy w urzędzie). Rygory te mają blokować nominacje z politycznego i towarzyskiego klucza. PiS chce je znieść.

 

- Mamy około 3 tys. urzędników mianowanych - argumentuje poseł PiS Artur Górski. - Połowa zdała egzamin w ubiegłym roku, za rządów SLD! W tym czasie zostały obniżone wymagania co do znajomości języka obcego. Rząd jest teraz w bardzo trudnej sytuacji. Czy może realizować swoją politykę przez urzędników powiązanych z dzisiejszą opozycją?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, byle komu chyba tajnych instrukcji się nie udostępnia........zreztą, jak pisałam, ja tam prosty elektorat. :)

 

Co do reszty to ile mnie pamięć nie myli, parę lat temu/4???/ rządzaca wtedy siła nierzadko omijała konkursy mianujac tzw. pełniacych obowiązki........

Z przyczyn analogicznych??

Wiem,ze wtedy mi się to nie podobało........i tak mam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja Klubu Platformy Obywatelskiej dla posłów PO obowiązująca przy kontaktach z mediami.

 

1.PiS przyjął świadomą politykę dyskredytowania Sejmu polegającą na wywoływaniu awantur,nadużywania i łamaniu regulaminu,przepychankach między Marszałkami.Kluczową rolę w tej grze odgrywa Marszałek Marek Jurek,który jest pierwszym po 1989 r. Marszałkiem wykonującym jawnie partyjne polecenia własnego klubu parlamentarnego.

 

2.Polska straciła ponad 100 dni od wyborów na skutek jałowych rządów PiS-u i przepychanek parlamentarnych. Najgorsze cechy III RP-prywata,dominacja interesów partyjnych wygrały nad interesem

państwa.

PiS torpeduje prace Sejmu nad budżetem,co prowadzi do pogłębiania obecnego kryzysu państwa.

 

I luźne myśli do wykorzystania w dzisiejszych komentarzach:

"stracone 100 dni pracy Sejmu"

 

"Marszałek Sejmu służy partyjnym interesom PiS"

 

"PiS wpędził państwo w kryzys instytucji"

 

"nie wystarczy wygrać wybory,trzeba umieć rządzić"

 

"PiS-najgorsze cechy III RP"

 

"konflikty w PiS uniemożliwiają współpracę"

 

Prosimy także w wypowiedziach do mediów używać zdania:

"Marszałek Jurek zakazał zwoływania komisji sejmowych w celu storpedowania prac nad budżetem"

 

 

 

"nie wystarczy wygrać wybory,trzeba umieć rządzić"-to moje ulubione,podoba mi się tak bardzo,że chyba sobie do sygnaturki wezmę,no sama już nie wiem. :roll:

 

 

jak za starych dobrych czasów, instrukcje co gaddać, gratuluje inteligencji posłom PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszło na to, że jak mamy odmienne zdanie od zwolenników obecnie rządzących to jesteśmy frustratami. Może nas, czyli tych inaczej myslących wysłac przymusowo na leczenie? Jakies tęskne spojrzenia w strone władzy totalitarnej? :wink:

 

Jest pare punktów "propozycji" stabilizacji, które mnie zastanawiają.

 

Szybkie podjęcie rozmów między ugrupowaniami parlamentarnymi nieobciążonymi odpowiedzialnością za doprowadzenie do głębokiego kryzysu państwa. Tematem rozmów byłby plan stabilizacyjny na najbliższe 6 miesięcy i rozważenie w dalszej perspektywie powołania trwałej większości.

Plan stabilizacyjny obejmowałby następujące punkty:

Przyjęcie, iż Sejm w ciągu najbliższego półrocza uchwali następujące ustawy (spisustaw w załączniku);

- budżet państwa zostanie uchwalony bez poprawek zwiększających w sposób znaczący wydatki państwa;

- nie będą zgłaszane i popierane wnioski o wotum nieufności wobec ministrów rządu Premiera RP Pana Kazimierza Marcinkiewicza, poza przypadkami rażącego naruszenia prawa i w sytuacji, w której wnioski te uzyskają poparcie Prezydium Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej;

- utrzymane zostaną dotychczasowy zapisy w Regulaminie Sejmu RP dotyczące kierowania przez Marszałka Sejmu pracami Sejmu, w tym ustalania przez niego porządku obrad, a także udzielenie poparcia dla dalszego pełnienia tej funkcji przez Posła Marka Jurka.

 

Warunki powołania przyszłego rządu koalicyjnego obejmowałyby co najmniej:

- nie zgłaszanie i nie powoływanie w skład Rady Ministrów, do korpusu urzędników administracji państwowej oraz władz spółek z udziałem Skarbu Państwa, osób skazanych za przestępstwa umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego;

- nie zgłaszanie i nie powoływanie w skład Rady Ministrów, do korpusu urzędników administracji państwowej oraz władz spółek z udziałem Skarbu państwa, osób pełniących funkcje państwowe z nominacjami SLD w latach 2001-2005 i będących w tym okresie członkami tej partii.

 

w pierwszym przypadku nie rozumiem chęci chronienia d.py Jurka.

W drugim - sądzę, że wielu specjalistów ma pochodzenie od SLD, wychodzi, że lepiej dać nic nie umiejących swoich. Czyli powtórka tego co robiła SLD :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooooooo.... nie wiedzialem że posłowie PO to stado baranów ktrym daje się rozpiske co mają mówić.... prawie jak na naszym forum.....

 

Może byś tak zbastował z lekka, co ?

 

Czy masz jakiś problem ze zwierzątkami ?

 

 

nieMajka.. ale stosowanie metod Kurskiego to objaw flustracji....

 

..aaa, chyba że to sflustrowanie.. no tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...