Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

O, widzę, że nowy ośrodek badania opinii społecznej powstał. A jaka reprezentacyjna próba.. No tak, jakoś pocieszać się musicie, skoro z przedterminowych wyborów nic nie wyszło.

Alez to tylko smutne jest niezmiernie.

Gdzie tu widac coś pocieszajacego? Oświeć.

Wszystkiego nie da się upolitycznić, chociaz niektórzy bardzo by chcieli. Wygodniej jest niektórym porzadkować swiat widzac go :My kontra Oni. To stare , wielokrotnie opisywane zjawisko, tyle, że przynosi wiele szkód.

Ckwadrat - juz raz ktos napisał coś w stylu: popisac sobie mozecie jedynie. Ty się wpisujesz w tę retorykę. /sa równi i równiejsi, nie?/

Zaczynam więc myśleć jak mtom - takie teksty moga cieszyc jedynie beneficjentów.

Jeśli się myle, dlaczego nie podejmiesz rozmowy i nie spróbujesz wytłumaczyc nam ciemnym Polakom tych ww światłych posunięc rządzacych? Spróbuj, może da się czyms wiecej niz takim w stylu: nasza paczka waszej paczce /satysfakcja dla niebeneficjenta raczej na krótki dystans/?? Bo ja się do żadnej paczki /choć robicie wszystko by kazdego w nią wtłoczyć - w jakim celu ?/ nie poczuwam, a to co widze to....choć bardzo chciałabym wierzyć, że rzadza mądrzy, odpowiedzialni, itp itd.

A rozczarowanie zagorzałych zwolenników potwierdzam. Przykładem szwagierka moja osobista. :-? :-? :-?

I to jest fakt. Zapewne socjologiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jeśli się myle, dlaczego nie podejmiesz rozmowy i nie spróbujesz wytłumaczyc nam ciemnym Polakom tych ww światłych posunięc rządzacych? Spróbuj, może da się czyms wiecej niz takim w stylu: nasza paczka waszej paczce /satysfakcja dla niebeneficjenta raczej na krótki dystans/??

 

A dlaczego mam coś tłumaczyć? Nie jestem żadnym beneficjentem i nikt mi za to nie płaci, nie jestem w żadnej paczce itd. A ile zresztą można, widać że jest to bezcelowe, bo każdy zostaje przy swoim osądzie. A poza tym, dla mnie milczenie jest teraz naturalne - kampania wyborcza się skończyła. A że ktoś nadal ją uprawia, i to w coraz mniej wybrednym, wręcz obrazkowym stylu, albo nawołuje do anarchii, z Tuskiem i Wyborczą na czele, to ja chcę być od tego jak najdalej.

 

A rozczarowanie zagorzałych zwolenników potwierdzam. Przykładem szwagierka moja osobista. :-? :-? :-?

I to jest fakt. Zapewne socjologiczny.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że próba jest coraz bardziej reprezentacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, dla mnie milczenie jest teraz naturalne - kampania wyborcza się skończyła. /.../

 

to ty dotąd cały czas prowadziłeś kampanię wyborczą ? ciekawe.... i co ? wygrałeś ?

 

A że ktoś nadal ją uprawia, i to w coraz mniej wybrednym, wręcz obrazkowym stylu, albo nawołuje do anarchii, z Tuskiem i Wyborczą na czele, to ja chcę być od tego jak najdalej.

 

widzę biedaku, że już za bardzo nie masz się czego złapać. Kaczyńscy wraz ze świtą co dnia dostarczają nam co najmniej takich samych jak nie większych "potknięć", ....no ale ty widzisz tylko to jedno, zresztą co ci pozostało poza kurczowym trzymaniem się swojej wersji ? NIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzyk, jak zwykle porażasz merytoryką, chłodną oceną sytuacji i brakiem osobistych wycieczek. Współczuję, że mój punkt widzenia wywołuje w Tobie aż taką złość. A jeśli o kampanię chodzi, to każdy ją tutaj w pewnym sensie przed wyborami prowadził. I było to najzupełniej normalne, biorąc pod uwagę czas, w jakim się to odbywało - nie pisaliśmy przecież sobie a muzom, a żeby przekonać do własnych racji (wyborów). Teraz to do niczego nie prowadzi, poza wzmacnianiem wśród przeciwników PiS frustracji, że wygrała nie ta opcja, co "powinna".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzyk, jak zwykle porażasz merytoryką, chłodną oceną sytuacji i brakiem osobistych wycieczek.

 

Dzięki, uczę się od lepszych ode mnie, których mozna znaleźć na tym forum 8)

 

Współczuję, że mój punkt widzenia wywołuje w Tobie aż taką złość.

 

Złość ? :D Nie pochlebiaj sobie, nie ty mnie złościsz, wkurza mnie natomiast to co obecna władza robi z naszym krajem, wkurza mnie że moje obawy się sprawdzają w 100%, wkurza mnie ślepota moich rodaków - to mnie wkurza :-?

 

A jeśli o kampanię chodzi, to każdy ją tutaj w pewnym sensie przed wyborami prowadził. I było to najzupełniej normalne, biorąc pod uwagę czas, w jakim się to odbywało - nie pisaliśmy przecież sobie a muzom, a żeby przekonać do własnych racji (wyborów).

Nigdy swoich wypowiedzi w ten sposób nie traktowałem. Polemizowałem, starałem się pokazać swoje racje ale nigdy nie agitowałem. Tym bardziej, że tak do końca to nie było wiadomo która opcja jest lepsza, czy się postawiło na właściwego konia. Teraz to już wiadomo, aż nadto ...

 

Teraz to do niczego nie prowadzi, poza wzmacnianiem wśród przeciwników PiS frustracji, że wygrała nie ta opcja, co "powinna".

Znowu pudło. Uważasz, że dyskutować należy tylko przed wyborami ? Ciekawe stanowisko, zresztą jak wiele innych twoich stanowisk 8) ....wiem, wiem osobista wycieczka :roll:

Moim skromnym zdaniem dyskutować należy zawsze, ale dyskutować a nie próbować zdyskredytować bardzo często merytoryczną dyskusję określeniami typu frustracja przeciwników, nagonka, bezpodstawne atakowanie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzyk mistrzu.... masz zdecydowany numer 1 w wycieczkach osobistych i pisaniu nie na temat dyskusji za to o ludziach... głównie ich atakując... dowód PATRZ WYŻEJ...

 

ostatnia moja rozmowa.... z zwolennikiem PO... "zobacz co te h.... z Rydzykiem wyprawiają.... ja juz tylko czekam kiedy Tusk wezwie.. a przestanę płaić podatki... a te KAczki powiesic..."

porażające i żenujące....

 

teraz rozumię jaki miał cel ostatni wywiad Tuska i widze że jego zwolennicy potraktowali to na powaznie.....

zapowiada się niuezła anarchia... pozbycie sie KAczki, zdelegalizowanie PIS... słuszne i trafne uwagi Rybiński rzekł....

 

 

najlepsze jest to że mamy dawno po wyborach a wątek wiecznie zywy.... widzę że dla osób które tu codziennie pisują kampania wyborcza nadal trwa... a psychicznie sa tak niepogodzeni z wynikami.... że większośc tych postów jest już dawno nie na temat a jest pisaniem tylko o oponentach (patrz np dobrzykowice i inni... zaraz jak zwykle pojada po mnie albo po ckwadracie taka kultura, nie masz argumentu zaatakuj personalnie), no ale skoro sie juz nie ma argumentów to sie pisze o ludziach by ich atakowac... ot politycy... czyżby niektórzy tu przestali byc beneficjentami skoro aż tak się szarpią???

 

pewnie skakali z radości po ostatnim wywiadzie Tuska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mam coś tłumaczyć? Nie jestem żadnym beneficjentem i nikt mi za to nie płaci, nie jestem w żadnej paczce itd. A ile zresztą można, widać że jest to bezcelowe, bo każdy zostaje przy swoim osądzie. A poza tym, dla mnie milczenie jest teraz naturalne - kampania wyborcza się skończyła. A że ktoś nadal ją uprawia, i to w coraz mniej wybrednym, wręcz obrazkowym stylu, albo nawołuje do anarchii, z Tuskiem i Wyborczą na czele, to ja chcę być od tego jak najdalej.

 

(...).

 

Widzisz, traktuję to jako unik. Bowiem ja nie prowadziłam zadnej kampanii. Dyskusje na forum rozumiem jako wymiane opinii o tym co dzieje sie teraz wokół nas, w NASZYM kraju. Milczeć to stan naturalny według Ciebie? Mamy więc nie widzieć tego co dzieje się wokół i slepo wierzyć w nieomylnośc i odpowiedzialnośc tych, co rzadzą? Ja tak nie potrafię. Poza tym to juz było.

A decyzje podejmowane na tzw. górze niestety dotycza też mnie i mojego zycia.

Ja nie nawołuję do anarchii. A ktos tu nawołuje?

Nie zauwazyłes, ze nie rozmawiasz na forum z Tuskiem czy inną Gronkiewicz plus GW? ?/to jest własnie wg. paczkowanie , my - oni /

A tłumaczyć mógłbyś pewne posunięcia tych, których wspierałes i wspierasz. Nie w celach wyborczych/ wybory były dawno/. Może ot tak, w ramach forumowej dyskusji. Bez agresji i osobistych podjazdów.

ps. słuchałam Śniadania w radio Zet. Alez się poseł Filipek wił, zapytany o ocenę słynnego parafowania.I się niestety od pomysłu zdystansował, nawet mu sie wyrwało coś w stylu, ze niewiele mieli do powiedzenia w tej sprawie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełnił się najczarniejszy z możliwych niestety scenariuszy. :cry: Ponieważ kaczki i reszta nie mają pomysłu na umocnienie gospodarki i poprawę warunków pracy i życia ludzi, więc nadal będziemy obserować paradę pt. to nie my to oni ( czytaj PO), to oni są winni, to oni zepsuli itd w ten deseń. A ponieważ najłatwiej jest tropić czarownice/diabły więc kaczki nadal będą tropić afery, ujawniać teczki, potem pokazowe procesy, a może nawet roboty karne i nacjonalizacja prywatnych majątków. W Rosji też myśleli że mieli demokrację, ale nastał Putin i zrobił porządek z niepokornymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dropsiak, dla Ciebie czy dla mtoma.... i waszej CODZIENNEJ tu obecności... widać kampania wyborcza się nie skończyła... i wybory nadal trwają....

 

na razie mamy sytuację... albo partię wzywającą otwarcie do anarchii w kraju...

 

albo jakokolwiek stabilizacja

 

wybór nalezy do każdego z nas

 

swoją droga pewnie wszyscy mnie zjedzą, ale jestem zwolennikiem tylko i wylącznie koalicji PO z PIS.... ale dwóch ludzi na to nigdy nie pozwoli Tj Donald Tusk I Jarosław Kaczyński.... a każdy miesiąc dłużej... to kolejny procent dla SLD.... i wtedy gdy do władzy wróci SLD wreszcie wszyscy beda szczęsliwi... ale ja nie

 

swoją drogą gdy PIS dogaduje się z Samoobroną to jest źle, ale gdy PO dogaduję się z Samoobroną to jest dobrze.... dziwne...... czyli PO wolno a PIS nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wareczka z Twoich wypowiedzi dokładnie wynika z kim trzymasz. Próbujesz to jakoś maskować, ale nie dość, że nie wychodzi, to jeszcze robisz za V kolumnę PiS'owi :lol:

 

No nic, będziemy obserwować co z tego trójkącika wyjdzie. Obawiam się, że nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej zdania nie zmieniłem...i nie zmienię. I mam głęboko w ...tą całą zgraję nazywającą się "politykami". Banda darmozjadów ,którzy zamiast poprawiać niewesołą bądź co bądź sytację w kraju organizują własne "wycieczki" i "bitwy" między tymi złymi i tymi dobrymi. I bazując na (zaiwedzionym?) zaufaniu naiwnych ,którzy na nich głosowali...i to niezależnie wygranych czy tez przegranych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie można ich mieć " w głębokim poważaniu" bo oni mają wpływ na nasze życie i pracę, poprzez ustawy które uchwalają. A tu to już niestety nikt nic nie wie jak będzie, z tego co się dzieje do tej pory dobrze to nie wygląda. Jak można wierzyć ludziom, którzy jednego dnia mówią jedno, a następnego dnia wypierają się wszystkiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za rzeczpospolitą

Maciej Rybiński

"Czeka nas wesoła stabilizacja. Pakt może przecież wyglądać tak, że popierające rząd Marcinkiewicza ugrupowania będą go wprawdzie popierać w mediach, ale w Sejmie będą zgłaszać własne projekty ustaw, sprzeczne z interesem rządu, interesem publicznym, a nawet zdrowym rozsądkiem. Doświadczenie z becikowym uczy, że PO może takie projekty poprzeć i wtedy będziemy mieli dwa pakty - stabilizacyjny PiS z Giertychem i Lepperem i destabilizacyjny PO z LPR i Samoobroną."

 

"Liga Polskich Rodzin, pewna widocznie poparcia liberałów z Platformy Obywatelskiej, rozhulała się i po becikowym zgłosiła projekt senioralnego. Ma kosztować miliard rocznie. Plus półtora miliarda becikowego to razem dwa i pół. Grosze. Nie można na tym poprzestać. "

 

moge sie załozyć... że jak Samoobrona złoży w Sejmie projekt 800 zł dla każdego bezrobotnego nie ze swojej winy.... to projekt ten poprą Samoobrona, LPR.... i PO....., doświadczenie z becikowym, czyli historia uczy...., ale co tam 20 miliardów zł z budżetu słusznie wydane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny kwiatek w naszym wymiarze sprawiedliwości:

Co z posłanką Gut?

 

Klub Samoobrony ma w czwartek podjąć decyzję w sprawie Alicji Gut, wybranej na członka Krajowej Rady Sądownictwa. PiS domaga się rezygnacji posłanki po doniesieniach m.in. "Rzeczpospolitej", że przeciwko posłance prowadzono kilka lat temu postępowanie karne dotyczące płatnej protekcji. Postępowanie zakończyło się stwierdzeniem winy, a następnie warunkowym umorzeniem. Krzysztof Filipek w Radiu Zet poinformował, że klub Samoobrony zareagował na doniesienia prasowe i poprosił Gut o wyjaśnienia.

pap

Czy to ma znaczyć, że wybierano kobietę bez zapoznania się z jej dokonaniami ??? I dopiero Rzeczpospolita skompletowała dane, zmuszajac posłów do refleksji??

:o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzyk, jak zwykle porażasz merytoryką, chłodną oceną sytuacji i brakiem osobistych wycieczek. Współczuję, że mój punkt widzenia wywołuje w Tobie aż taką złość. A jeśli o kampanię chodzi, to każdy ją tutaj w pewnym sensie przed wyborami prowadził. I było to najzupełniej normalne, biorąc pod uwagę czas, w jakim się to odbywało - nie pisaliśmy przecież sobie a muzom, a żeby przekonać do własnych racji (wyborów). Teraz to do niczego nie prowadzi, poza wzmacnianiem wśród przeciwników PiS frustracji, że wygrała nie ta opcja, co "powinna".

Widzisz cwkwadrat, tylko że ja na przykąłd jestem strasznie sfrustrowana właśnie dlatego, ze mi do PiS było bardzo blisko. Właściwie do końca się łamałam, na kogo głosować, bo co tu ukrywać, część PO wcale nie jest mi bliska ideologicznie. Jak pisałam, w końcu na wybory nie poszłam ze względu na stan zdrowia.

Ale jestem porażona zbliżeniem z Samoobroną i tą niepojętą dla mnie arogancją w sprawowaniu władzy. Aczkolwiek - to muszę przyznać - chylę czoła przez skutecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz cwkwadrat, tylko że ja na przykąłd jestem strasznie sfrustrowana właśnie dlatego, ze mi do PiS było bardzo blisko. /.../Ale jestem porażona zbliżeniem z Samoobroną i tą niepojętą dla mnie arogancją w sprawowaniu władzy. Aczkolwiek - to muszę przyznać - chylę czoła przez skutecznością.

 

 

Może Cie to pocieszy a C2 też się swego czasu z tego powodu chciało wyć. Mam cichą nadzieję, że w tej kwestii nie zmienił zdania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...