Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

no reszta - duzi inwestorzy musza placic 22% zeby rzad mial skad dziure zalatac :lol:

Ale male firmy budowlane umieja sobie sprwiedliwosc odebrac - maja rozne sposoby na odebranie calego VATu nie tylko 15% :lol:

Polak potrafi :p

 

A co do becikowego -trzeba miec dochodu nie wiecej niz 500 zl na osobe w rodzinie.

To ja mam juz pozamiatane :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzydzieści lat temu jak zjechałem pierwszy raz na dół, to nie był to zjazd z miłości dla górnictwa, ale z powodów czysto ekonomicznych, chociaż teraz po latach mogę stwierdzić, że mogłem postąpić lepiej, ale to by była, inna bajka, w każdym razie zjechałem i przepracowałem pod ziemią 25 lat do emerytury,

wyobraź sobie, że moje odczucie jest dokładnie odwrotne do Twojego, uważam, że na moją emeryturę rzetelnie zapracowałem, mało tego, moje składki które odprowadzano do ZUS (i to mogę powiedzieć bo moja kopalnia akurat to robiła) przewyższały składki ludzi którzy też są na emeryturach i ich emerytury wcale nie są o wiele niższe od mojej,

 

widzisz..Ty o przeszłości..ja o przyszłości. Jak bylo tak było, ale gdy słyszę, że ktoś ciężko pracuje i musi wczesniej na emeryturę, i dlatego system emerytalny będzie musiał dla niego pociagnąć z moich podatków to nie rozumiem....Czyli przez ponad 30 lat ( mojej pracy ) bedę

utrzymywać ludzi, którzy po 25 latach chcą odejść na emeryturę .

 

 

prawda o górnictwie nie jest tak prosta i łatwa,

bardzo łatwo jest ferować wyroki, o tych co to tylko walczą o swoje, kosztem innych,większość widzi górnictwo, jako kulę u nogi, że jest nie rynkowe i roszczeniowe,

 

rynkowe to może być....a roszczeniowe jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu są równi i równiejsji

 

jeżeli wprowadzić becikowe to dla wszytskich , dla tego co zarabia min 500 na głowę i dla tego co zarabia 5 tys.od łebka

 

i trafnie ktoś to okreslił że będzie więcej kasy na tanie wino

 

U mnie w firmie tez dostajemy "prezent pod choinke" w zaleznosci od dochodu w rodzinie. Im jestes bogatsza tym tanszy prezent dostajesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, ale to chyba zgodne z doktryną PiS.

 

Niech się nauczy dzielić z bliźnim.

Niech wie, że jak będzie bogate to dostanie karę.

Niech szybko zawnioskuje, że lepiej rządać niż robić.

A in niech wesprze rodzicieli w ich wyrzutach sumienia, po cholere tacy bogaci.

 

Po co ma się do jakiejś tam równości przyzwyczajać. :roll: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Nie mam nic do ludzi biednych, nie każdy może, chce i ma szanse się kształcić, nie każdy wreszcie może znależć pracę. I należy tym ludziom pomóc, zawsze wioze do schroniska jedzenie jesli mam za duzo, ubrania, pomoge w pracy itd. Ale sorry, becikowe dla patologii z mojej kasy to już woła o pomste do nieba.

Koło mnie mieszka taka co sie kwalifikuje na becikowe od lat.

Szoste dziecko oddała do Domu Dziecka. I to bez becikowego, a co dopiero teraz;)Się dziewczyna wczroaj juz ostro zabrała do roboty wywrzaskując w parku żeby były trojaczki.

Tak samo podatek od bezdzietnych uargumentowany płaceniem na moją emeryturę, no to sa szczyty!.

Dieselek poszedł w góre, Niemcy walą do nas z tonami śmieci, wymachujemy szabelką w stronę Rosji z dumnie wypięta piersią koguta(co dla mnie jest naszą powiem wprost największą głupotą)...

Wszyscy moi znajomi ze studiów uciekają zagranicę.

Co ciekawe, nie wszyscy dlatego, ze nie maja za co życ, ale coraz większa częśc ucieka bo ma dośc tej choroby toczacej nasz kraj. Kiedys ktos mnie uczyl, że kraje okupujące Polske zawsze najpierw niszczyły inteligencję. Coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co w ostatnim poscie napisalam to nic.

Mamy zabawe choinkowa - dla dzieci pracwonikow.

Prezenty sa uzaleznione od dochodu w rodzinie.

Im rodzina bogatsza tym dziecko dostanie biedniejszy prezent :lol:

wydajesz sie pracować w skandynawskiej firmie;)

 

To nie jest zły pomysł to co piszesz.

Ale rozumiem, że żulikom spod płotu samochodów nie fundujecie?

Dodam, że chodzi mi o to, że czulibyście sie trochę xle, gdyby za Wasze pieniądze ktos im robił taki prezenty analogicznie do becikowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, ale to chyba zgodne z doktryną PiS.

 

Niech się nauczy dzielić z bliźnim.

Niech wie, że jak będzie bogate to dostanie karę.

Niech szybko zawnioskuje, że lepiej rządać niż robić.

A in niech wesprze rodzicieli w ich wyrzutach sumienia, po cholere tacy bogaci.

 

Po co ma się do jakiejś tam równości przyzwyczajać. :roll: 8)

 

 

No wiesz zeby rownosc byla co do np. pozycji spolecznej to jest to nie mozliwe. Tak jak firma musi miec dyrektora tak musi miec sekretarke,ksiegowa czy sprzataczke.Z tym tez i zarobki zwiazane - zeby wszyscy rowno zarabiali to by bylo - heh dyrektor tyle co sprzataczka :lol:

Ale rownosc obywateli w ich prawach spolecznych to co innego.

A do mnie zle na PIS nie pisz, ja ich lubie :p

Za to zapomniales jaki glowny punkt programu PO mialo? im wiecej zarabiasz tym wieszky podatek dochodowy mialbys placic - a wiec podziel sie z bliznim ( moze partie pomyliles??) :wink:

 

Xena zulikom samochod ? a z czego by zaplacil podatek? :lol:

Bo my od prezentow musimy podatki placic :lol:

Xena jaki podatek od bezdzietnych :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się miałem płacić po równo 15%, masz rację im więcej bym zarabiał tym więcej bym płacił.

A czy Agule jedna nie wyciągasz w niosków z haseł pt. nie ruszamy podatków za bradzo, no może po 2007. Wiesz co to oznacza, że przy zwiększeniu ociążeń i pełznącej bo pełznącej inflacji Dzień wolności podatkowej się wszystkim pracującym przesuwa. Może za stary jestem, moze za bardzo zmęczony, ale wq.. mnie że przez ponad pół roku pracuję na myta, którlewszczyznę i inne obciążenia.

 

Czy za przeproszeniem każdy piiiiiiiiiiip (to był taki sygnał jak w TV) musi zaczynać reformy od wydatkowania pieniedzy na nowe listowniki, tablice i pieczątki w większości ministerstw?

 

Ja za przeproszeniem piiiiiiiiiiip, takie piiiiiiiiiiip rządzenie piiiiiiiiiiip i piiiiiiiiiiip ma piiiiiiiiiiip to ..... :oops: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena jaki podatek od bezdzietnych :o

 

No to się będzie u nas nazywało PIŁKOWE! Najnowsza perełka;)

 

Zasada jest prosta: Płac dziadu do ZUSu, ale płac więcej jak nie masz dzieci, bo potem dzieci obcych moga nie zechcieć Cie utrzymywać....

nie pytaj mnie o logikę PO CO WPŁACAMY DO ZUSU I CO TO JEST EMERYTURA NA KTÓRĄ SIE PRACUJE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xena jaki podatek od bezdzietnych :o

 

No to się będzie u nas nazywało PIŁKOWE! Najnowsza perełka;)

 

Zasada jest prosta: Płac dziadu do ZUSu, ale płac więcej jak nie masz dzieci, bo potem dzieci obcych moga nie zechcieć Cie utrzymywać....

nie pytaj mnie o logikę PO CO WPŁACAMY DO ZUSU I CO TO JEST EMERYTURA NA KTÓRĄ SIE PRACUJE....

 

A ty w Chinasz mieszkasz?

Dziadostwo

Masz dzieci Xena?

Co do tego po co placimy ZUS:

Ja zadalam pytanie w szpitalu lekarzowi po co ja place na ZUS skoro wszystkie badania po operacji syna musze robic odplatnie - i to nie malo.

Lekarz powiedzial ze jest mu wstyd ale musi mi jeszcze cos powiedziec :lol:

Otoz dziecko powinno miec natychmiast zrobione usg mozgowia ale miejsce jest dopiero za 3 miesiace a za 3 miesiace jak sie okaze ze nie jest dobrze to bedzie za pozno na cokolwiek. Pytam czemu na za 3 miechy dopiero? odpowiedz : bo jest taka kolejka, non stop kogos przyjmuja w pokoju badan.

Ale ma dla mnie wiadomosc taka - moge to zrobic przez fundacje ( odplatnie).

no i co dalej ? zaplacilam i z miejsca zabrano dziecko na badania - a gdzie? do tego samego pokoju co podobno miejsc nie ma bo non stop badania robia. Malo tego podczas godziny ktora tam spedzilismy ani jednego ludka nie bylo zeby badania chcial robic.

Chamstwo

i po co ja ZUS place?

< to dopiero kroyena mozna sie wq....>

 

kroyena co tam zaswiadczenie, mysle ze beda chcieli akt urodzenia dziecka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty w Chinasz mieszkasz?

Dziadostwo

Masz dzieci Xena?

trochę Cie nie rozumiem.

To jest prpozycja ustawy Agnieszko1 i mnie sie ona nie podoba w kwestii uargumentowania jej tym,że mam płacic więcej bo nie mam dzieci dlatego, że ktos będzie mnie musial utrzymywac na emeryture.

A ja rozumiałam do tej pory że ja płace ze swoich zarobków Agnieszko1 na przyszła emeryture , o to mi chodzi, poza tym sama odkładam cześc swoich zarobków na emeryturę bo z tej co dostanę (na która będa niby pracowac te nie moje dzieci, a na którą odkładam co miesiąc w ZUSie złotóweczki ale może to sa jakies brzydkie złotóweczki) to prędzej umrę śmiercia głodową niz wyżyję.

nie wiem co do tego mają Chiny,

chodzi o ustawe , która jest moim zdaniem zła i godzi własnie między innymi we mnie.

Bo dzieci nie mam, czekałam na jakieś becikowe;) ale sie przeliczyłam,,.,,,za to Kowalska obok dostanie , choć całe swoje życie głównie chleje...kolo pracy nawet nie stanęła

Co do słuzby zdrowia - czyli drugiego składnika ZUS-u - to kwestia bajzlu w lecznictwie

Ja juz nie pamiętam kiedy byłam u specjalisty bezpłatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko huto :lol: - Xeno wcale mnie nie zrozumialas!!!

W chinach jest tak ze bezdzietni placa podatek, jak napisalas ze u was ta bedzie to sie zapytalam czy ty w chinach nie mieszkasz, bo tam takie dziadostwo jest.

I zapytalam czy masz dzieci, bo jak nie masz to te dziady od ciebie kase beda ciagnac.

Tez uwazam to za zla ustawe.

Podzelam Twoje zdanie w pelni, tylko sie nie dogadalysmy strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...