Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem co o tym sądzić. Wiem natomiast, ze jak jacyś liberałowie /sic!/proponowali jakis czas temu, to kregi zblizone do obecnie miłosciwie panujacych były zdecydowanie przeciw :-?

Resort pracy i polityki społecznej chce zróżnicowania płacy minimalnej. Najniższe wynagrodzenie uzależnione byłoby od poziomu bezrobocia i liczby osób korzystających z pomocy społecznej w danym regionie. Zdaniem rzecznika i doradcy ministra pracy Andrzej Zybały takie rozwiązanie pozwoliłoby pracodawcom na tworzenie miejsc pracy w regionach dotkniętych wysokim bezrobociem.

 

Płaca minimalna wynosi obecnie niecałe 900 złotych. Andrzej Zybała twierdzi jednak, że wysokie bezrobocie to katastrofa i trzeba wszelkimi sposobami dążyć do tworzenia miejsc pracy. Dodał, że chodzi o to, by bezrobotny rozpoczął jakąkolwiek pracę i dzięki temu mógł się rozwijać, zarabiając z czasem więcej niż minimum.

Najwięcej bezrobotnych jest w województwie zachodnio-pomorskim i w regionach Polski północno-wschodniej. Stopa bezrobocia w całym kraju wynosi ponad 18 procent. Bez pracy jest ponad 2 miliony 800 tysięcy osób. (eg)

za

http://finanse.wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby znowu trzeba było trochę postraszyć?

"Pan Giertych zaczyna się ostatnio zachowywać bardzo dziwnie - powiedział przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej we Wrocławiu.

Istnieje spore zagrożenie dla paktu stabilizacyjnego - ocenił w piątek szef PiS Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej we Wrocławiu.

 

Według J.Kaczyńskiego, "odpowiedzialną alternatywą" dla paktu jest samorozwiązanie Sejmu i wybory, "chyba że - jak powiedział - PO jest gotowa rządzić z SLD i Samoobroną" i stworzyć z nimi "alternatywny rząd"."

 

To jest dobre:

 

"Program "Tanie państwo" istnieje i będzie - w ramach możliwości - realizowany; potrzebna jest jednak cierpliwość, bo nie da się go zrealizować z dnia na dzień - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński."

 

A że takich możliwości nie ma, bo dużo chętnych do żłobu... :wink:

Jak sądzicie, czy jest jeszcze ktoś w Polsce, kogo Pan Jarosław nie zraził do siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

czystą demagogią jest porównywanie pracy ekspedientki w dużym sklepie z pracą pielęgniarki na OIOM-ie w szpitalu lub innymi zawodami (strażak, policjant, bileterka w kinie, kelnerka w kawiarni).

Są zawody których funkcjonowanie w niedzielę w normalnym społeczeństwie jest konieczne ale są też zawody bez których można się obejść.

Ci co robią zakupy w niedzielę wiedzą z czym ludziska wychodzą ze sklepów. Dla niewtajemniczonych podam, że np z 5 kg ziemniaków, pościelą, sankami, wanienkami do kąpieli dziecka, oponami samochodowymi, sprzętem sportowym, 5 kg workiem proszku do prania i wieloma innymi wielkogabarytowymi zakupami.

 

I proszę mi nie mówić, że takich zakupów nie można zrobić w inne dni tygodnia.

 

I jeszcze jedno, można zauważyć pewną prawidłowość, fala klientów ma bezpośredni związek z kończącą się mszą w kościele. Do tej fali można regulować zegarki. czyli prosto po wysłuchaniu słowa Bożego lud realizuje 3 przykazanie "Pamiętaj aby dzień święty święcić".

 

 

Jacekj, a co kinem? Przecież to także może poczekać. Można też iść do teatru w sobotę, a dać aktorom trochę wytchnienia, nie?

 

widzisz jacekj... dyskusja jest o handlu w niedziele.... a niektórzy non stop o kinie, OIOM...(płyta się zacięła... a tematu rozmowy nadal nie rozumieją) zaraz pewnie przywołają przykład kosmonautów, albo marynarzy łodzi podwodnych....

 

aż dziw bierze że w Polsce nie może być po prostu tak normalnie, cywilizowanie, kulturalnie jak na zachodzie i bezrobocie mniejsze a wolne niedziele..... a u nas w Polsce jakis dziwny zachwyt wzorcami z innych kierunków niż Europa i z XIX wiecznej doktryny kapitalizmu

 

ciekawe, może jakaś pani pracująca w handlu sie wypowie... albo ciekawie by było gdyby jeden ze zwolenników handlu w niedzielę zaczął pracować za 700 zł miesiąc po kilkanaście godzin codziennie przez 7 dni.... ciekawe jak by patrzył na rozrywkę zakupów niedzielnych, a może kończąc pracę w centrum handlowym w niedzielę o 20 poszedł do kina na seans o 21???? może się ktoś wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

czystą demagogią jest porównywanie pracy ekspedientki w dużym sklepie z pracą pielęgniarki na OIOM-ie w szpitalu lub innymi zawodami (strażak, policjant, bileterka w kinie, kelnerka w kawiarni).

Są zawody których funkcjonowanie w niedzielę w normalnym społeczeństwie jest konieczne ale są też zawody bez których można się obejść.

 

Tja, a szczególnie nie można się obejść bez bileterki i kelnera ;P

 

Ci co robią zakupy w niedzielę wiedzą z czym ludziska wychodzą ze sklepów. Dla niewtajemniczonych podam, że np z 5 kg ziemniaków, pościelą,/.../

 

Jak rozumiem kupno ziemniaków w niedziele jest naganne, kupno zatem czego takie nie jest ?

 

I proszę mi nie mówić, że takich zakupów nie można zrobić w inne dni tygodnia.

Można, tyle że to ja chcę decydować kiedy kupię ziemniaki a nie żeby za mnie decydował giertych i spółka.

 

I jeszcze jedno, można zauważyć pewną prawidłowość, fala klientów ma bezpośredni związek z kończącą się mszą w kościele. Do tej fali można regulować zegarki. czyli prosto po wysłuchaniu słowa Bożego lud realizuje 3 przykazanie "Pamiętaj aby dzień święty święcić".

 

Religijność Polaków to już jest całkiem inna bajka i uwierz mi, nie poprawi jej zamykanie sklepów w niedzielę - nie tędy droga....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie wtracic swoje trzy grosze.

 

Mieszkam w kraju, w ktorym handel niedzielny i robienie zakupow tego dnia jest regula. Po prostu mamy tu tyle obowiazkow i jestesmy tak ograniczeni czasem, ze wiekszosc zakupow robimy w niedziele.

Tutaj nigdy nie mam czasu, w Polsce milem go nadmiar.

Oboje z zana pracujemy, mamy dwoje dzieci we wczesnym wieku szkolnym i wlasnie te dwa wolne dni poswiecamy na zakupy.

Osobiscie nie widze nic zlego aby sklepy byly otwarte.

Robienia zakupow nie zabrania mi tutejsza archidiecezja ani polska parafia prowadzona przez ksiedza - chrystusowca z Polski.

Moi Drodzy nie mysle, ze metoda nakazowo-zakazowa jest dobra.

Ja stawiam na wychowanie i dojrzalosc. Jesli czlowiek czegos nie zrozumie to nakaz tez nie spelni swojej roli.

Polska mieni sie krajem katolickim, czesto czytam - ostatnia twierdza katolicyzmu ale ten katolicyzm jest watpliwej jakosci.

Moim skromnym zdaniem polski katolicyzm to przede wszystkim celbra a nie jego sedno. Dlatego podziwiam Amerykanow chodzacych do kosciolow. Oni to robia z potrzeby wewnetrznej, oni to robia z oddaniem.

Mam kilku przyjaciol, ktorzy z pokora oddaja na swoje K.K. tzw. dziesiecine/10% zarobkow brutto/. Wiem z mojej parafii, ze zaden z nas -polskich emigrantow, tego nie robi. Czym ma wiecej tym daje mniej na kosciol i na wszelkie akcje dobroczynne.

Moj swietej pamieci tata-zolnierz wrzesnia, partyzant ZWZ i AK, aresztowany przez UB- mawial: synu, staniesz kiedys przed stworca i obys nie wstydzil sie za siebie i za swoje ziemskie dokonania.

Moj tata- prosty czlowiek - uczyl mnie tez patriotyzmu i chwala mu za to.

Nie byl czlowiekiem lubianym i mysle , ze nawet moja mama miala dosyc jego uczciwosci. Jego uczciwosc i sprawiedliwosc klula wszystkich w oczy.

Malutki ,prosty czlowiek. Dla mnie jednak swiety bo wychowac chcial swoje dzieci na ludzi majacych SUMIENIE.

Czasem wolalbym go nie miec, szczegolnie wtedy kiedy zrobie jakies swinstewko.

 

Sorry, ale moim zdaniem zostawmy to wiernym czy robic zakupy w niedziele czy chlac wode. Zostawmy to ich sumieniom.

 

 

Pozdrawiam,

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądrze. Niestety są jeszcze w Polsce politycy (Giertych, Kaczyńscy) i forumowicze (piwosz), którym wydaje się, że należy społeczeństwo wychowywać zakazami i nakazami. Normalnie PRL staje mi... w pamięci. :D

 

kończąc dyskusję..

Wareczka, konsekwencji życzę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtom, coś ty się tak uczepił mnie... ja widze że z reguły, nie masz nic racjonalnego do powiedzenia i czepiasz się... ale swoją droga policz ile razy w tym wątku żegnał się jareko a potem pisywał codziennie....???

 

może coś na temat będziesz pisał...

 

 

oczywiście że szkoda dyskutować z zwolennikami utrzymawania Polski jako oazy smieszności i bantustanu Europy z prawami, przepraszam brakiem jakichkolwiek uregulowań co nas sprowadza do poziomu XIX wiecznego kapitalizmu....., a w Europie jest po prostu normalnie...., ale u nas gdy zwolennik anormalności już nie ma argumentów zaczyna pisać o adwersarzu a nie na temat....

 

Oto Polska gdy ktoś powie że mogłoby być u nas jak w Europie nie usłyszy argumentów, a tylko się nasłucha o sobie....

 

powodzenia życzę w utrzymywaniu Polski na poziomie Białorusii.... a Europa płynie dalej... polscy liberałowie....

 

mam nadzieję że jednak będzie kiedyś referendum w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

społeczeństwo wychowywać zakazami i nakazami. Normalnie PRL staje mi... w pamięci. :D

 

 

naprawdę????? to zdecydowana większość krajów UNII EUROPEJSKIEJ żyje na poziomie PRL :o :o :o ?????

 

NO brawo MTOM za odwagę że takie wnioski wysuwasz... :o :o

 

bo wyobraź sobie że cywilizowany zachód, Unia Europejska ma zakazy i nakazy w dziedzinie handlu w niedzielę..... i jest to tam normalne i czy wg Ciebie Unia Europejska jest PRL-em?????

 

no kurcze... popatrz Giertych, Piwosz chcą by u nas było jak w Unii Europejskiej... za to tkz. liberałowie chcą by u nas było jak na Białorusii... gratuluje wzorców :o :o !!!!

 

ciekawe czy raz odpowiesz czy jak zwykle nie na temat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądrze. Niestety są jeszcze w Polsce politycy (Giertych, Kaczyńscy) i forumowicze (piwosz), którym wydaje się, że należy społeczeństwo wychowywać zakazami i nakazami. Normalnie PRL staje mi... w pamięci. :D

 

kończąc dyskusję..

Wareczka, konsekwencji życzę. :wink:

A jak :), ciemna masę należy kształtować, poddając obróbce /zakazami, nakazami, patrz motyw kamaszy, inwigilacji dziennikarzy Rzepy :) /zgodnie z zamierzonym celem. A jak zamierzony cel nie do konca jasny, to tym gorzej dla tych co maja watpliwości :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Co do reszty, powiem jedno : ito był zwrot retoryczny zapewne:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest Dropsiak. Jak toś był wychowany w takim systemie, to nie jest w stanie wyjść poza pewne ramy (przynajmniej nie każdy). Weźmy na ten przykład Giertycha. Wszak to jego ojciec był doradcą (w wiadomej radzie konsultacyjnej, w wiadomym czasie). :wink:

Gdyby chociaż w tym wypadku chodziło o dobro społeczeństwa... a tak, powiedzmy sobie szczerze (obserwując ostatnie dokonania Romka), chodzi mu tylko o to by zaistnieć, odróżnić się od PiS. Bo nowtowania lecą, na łeb na szyję.

A, że jest kilku (na forum troje), którym się to podoba... cóż. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i doszliśmy do etapu że państwa Unii Europejskiej które po prostu mają w taki czy inny sposób uregulowany handel w niedzielę to państwa w których są zakazy i nakazy... co przypomina niektórym PRL (oczywiście poza tym stawiają równośc pomiędzy zawodem handlowca a lekarzem na OIOM, bileterką i kosmonautą bo wszyscy muszą pracować w niedzielę)... i dzięki PAnu Giertychowi i Kaczyńskiemu którzy chcą w Polsce zrobić jak jest normalnie na zachodzie Europy, niektórych ogarnął strach że chcą nam wprowadzić PRL rodem z Unii Europejskiej.... oczywiście przy okazji (typowa wypowiedź mtoma zawsze musi byc o kimś a nie na temat, łatwo policzyć wypowiedzi o innych a nie na temat) wypomnienie kim jest ojciec Giertycha i co robił w przeszłości, bo przecież tu niektórzy sa zwolennikami metod ala Kurski i należy wspominać osiągnięcia ojców Tuska i Giertycha bo wiadomo gdzie bywali....

 

no i beda nam sie tu bić i krzyczeć byśmy nadal byli oazą nienormalności w Europie :):):):) Cóż niech się smieje z nas Europa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno hehe Jarosław chce samorozwiązać Sejm. :wink:

Tak samo jak nie wierzę w strachy Kaczyńskiego, tak nie sądzę by nasz ulubiony forumowicz spełnił swoją publicznie złożoną obietnicę.

 

A Roman dymi:

"Roman Giertych nie przejmuje się zapowiedziami PiS. - To prawdopodobnie przez to, że na posiedzenie Komisji ds. Służb Specjalnych chcę wezwać ministra Ziobrę, by wyjaśnił okoliczności podkładania atrap bomb w Warszawie tuż przed wyborami prezydenckimi. Zamierzam zapytać, czy mógl stać za tym sztab Lecha Kaczyńskiego - mówi Giertych."

 

Ale cyrk... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy na ten przykład Giertycha. Wszak to jego ojciec był doradcą (w wiadomej radzie konsultacyjnej, w wiadomym czasie). :wink:

 

kurskizm forum!!!!

 

 

1950... oczywiście że dyskusję o handlu w Europie skończyłem, przeciez nie bedę dyskutował ze zwolennikami XIX wiecznego kapitalizmu i nurtów z innych stron niz Europa...

skoro wam sie nie podoba to co normalne i cywilizacyjnie kulturalne w Europie to trudno dyskutowac!!!!! KAzdy patrzy i bierze przykłady z różnych stron świata, ja wolę z Europy!

 

a argumentacja że to co jest w Europie normalne to PRL.. to już naprawdę żenujące....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak - to wybaczcie - zmywam sie stad nie widzac sensu dalszej tu obecnosci

Pozdrawiam wszystkich :)

 

moim idolem jest jareko... odkąd obiecał (a obiecał to w tym wątku chyba nie raz) tak od tej pory bywał codziennie w tym wątku... mam nadzieję że mtom pociągniesz do odpowiedzialnośc także okniarza który zawsze dochowuje słowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby koalcjantom chodziło o to, że rząd PiS nie realizuje przedwyborczych obietnic?

Ale co ja widzę, mamy nową koalicję. Giertych oszalał? :wink:

 

"Według premiera Marcinkiewicza niezrozumiała jest krytyka rządu ze strony Romana Giertycha. - Zadziwia mnie to co mówi Roman Giertych, założył on jakąś dziwną koalicję z Platformą Obywatelską, koalicję brutalnej krytyki działań rządu - powiedział premier Marcinkiewicz. "

 

To jest niesamowite:

"PiS nie ma już jednak w rękach politycznego instrumentu, którym mogło jeszcze niedawno dyscyplinować partnerów - budżet został uchwalony i prezydent nie może skrócić kadencji Sejmu.

 

Liderzy PiS postanowili zagrać inną kartą. Jeśli Samoobrona i LPR będą nadal nielojalne PiS złoży wniosek o samorozwiązanie Sejmu. - Liczymy na to, że PO i SLD poprą ten wniosek - mówi rzecznik partii Adam Bielan."

 

PO jest w koalcji z LPR wg jednego polityka PiS. Wg drugiego PO z SLD ma stworzyć koalcję z PiS na rzecz dyscyplinowania Giertycha. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...