Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Oto, jaki nas czeka stały w pogladach premier:

 

Pod koniec tamtego roku "Puls Biznesu" opublikował obszerny wywiad z przewodniczącym Samoobrony, wicemarszałkiem Sejmu Andrzejem Lepperem. Porównuje niektóre jego wypowiedzi na te same tematy z 26 sierpnia i w wywiadzie publikowanym w "PB" 18 listopada.

O prywatyzacji (26 sierpnia): Prawie 95 proc. prywatyzacji przeprowadzono z naruszeniem prawa! Trzeba je sprawdzić! A jeśli inwestor złamał prawo... Zakład nie jest twój!.

18 listopada: Prywatyzacja jest dobra, byle Polacy na tym zarabiali. To, co zostało - poza kilkoma firmami strategicznymi - trzeba jak najlepiej sprzedać. Zawsze tak mówiłem.

 

O podatku PIT (26 sierpnia): Progresywny! Najwyższa stawka 50 proc.! Od dochodów powyżej 12 tys. zł miesięcznie!.

18 listopada: Odchodzimy od tego! Te 50 proc. nie ma sensu. Tak naprawdę prawie nikt by tego nie płacił, a tylko awantura i zamieszanie.

 

 

O socjaliźmie i poglądach (26 sierpnia): Jestem socjalistą - tak jest!! Jesteśmy partią lewicy socjalistycznej, jesteśmy socjalistami!!.

18 listopada: Ja jestem kapitalistą! Partia socjalistyczna nie ma dziś szans! Ja wybieram kierunek socjalliberalny...

 

O Leszku Balcerowiczu (26 sierpnia): Powinien stanąć przed Trybunał Stanu. Choćby za prywatyzacje, za reformy gospodarcze.

18 listopada: Wcale nie musi odchodzić, on dobrze wykonuje to, co mu każe ustawa. Na jego miejscu każdy ekonomista robiłby to samo...

 

O liberalnych ekonomistach (26 sierpnia): Oni nie mają pojęcia, jak ratować Polskę, jak rządzić! Rządy słuchają doradców, którzy prowadzą politykę liberalną typowo...

18 listopada: Popiera nas Centrum im. Adama Smitha, pan Robert Gwiazdowki też mnie poparł. Spotkałem się z biznesem, z panami Kulczykiem, Niemczyckim, Malinowskim. Słucham ich rad, pewne rzeczy mi się modyfikują...

.............................

 

Mieliśmy budować drugą Japonię, a tu nam się szykuje po drodze przystanek w Chinach... Andrew wytropił tam cud(a) gospodarczy(e) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka:

Jeśli majowe wybory nie wypalą, trzeba będzie szukać większości rządowej w obecnym Sejmie - przyznają politycy PiS. Z kim chcą ją tworzyć?

:D :D :D

Tak wygląda nowy plan Jarosława. Inaczej mówiąc, to że PiS dopuszcza do władzy Leppera to wina PO, bo nie chciała wcześniejszych wyborów.

 

Kto pamięta jak się skończyły tego typu rozgrywki w 1993 r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że przerażenie panującą sytuacja juz mi przechodzi.. to niedobre podejscie do tematu, ale już mi znormalnialo, ostatnio budzę się co rano z ciekawości... co tez nowego przyniesie dzień.

Słuchając w sobote i niedziele przywódców jednej i drugiej partii, musze przyznać że jak dla mnie bardziej wiarygodny był szef PO, zwłaszcza mówiący o tym, że PIS nie chce rządzić, choć po to przecież wygrrał wybory aby móc rządzic.

W obecnej sytuacji można by zaryzykować twierdzenie, że PISowi było mało i postanowił zając ostatnie miejsce, gdzie jeszcze nie mial wpływów, czyli postanowił być sam dla siebie opozycją.

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwy jest taki scenariusz, jak podczas głosowania w grudniu w sprawie dodatku na urodzenie dziecka (nie piszę słowa b------e, bo jeszcze wywołam naszego sympatycznego adwersarza)?

Przypomnę, że PiC głosował "za" w sejmie, "przeciw" w senacie, po czym oczekiwał, że PO przyjdzie i posprząta.

Ci zaś podłożyli mu świnię i zagłosowali odwrotnie niż zaplanował Duck.

Może w piątek PO znowu zaskoczy nas wszystkich, a PiC najbardziej i poprze jego wniosek 8) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma Obywatelska przygotowała projekt ustawy podatkowej, w którym zawarte są, jak twierdzi PO, założenia programowe Prawa i Sprawiedliwości. Politycy Platformy zaapelowali do PiS-u o jego poparcie. PO zaapeluje również do premiera o wycofanie się z podwyżek cen gazu. PO zamierza dziś wysłać w tej sprawie list do premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

 

Jan Rokita określił dokument Urzędu Regulacji Energetyki argumentujący podwyżkę jako kuriozalny. Skrytykował prezesa urzędu, który twierdzi, ze interesem odbiorców gazu jest zapewnienie odpowiednich przychodów przedsiębiorstwu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

 

Zdaniem Rokity, premier powinien również odwołać prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE), który zgodził się na podwyżkę cen gazu. Jak powiedział Rokita, "ten człowiek (prezes URE - PAP) powinien raz na zawsze zniknąć z polskiego życia publicznego".

 

I jak tu się nie cieszyć? :wink: Gaz to podstawa... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie z Prezydium Sejmu przedstawicieli opozycji zaproponował Andrzej Lepper. Wicemarszałek Sejmu uważa, że tylko opozycja przeszkadza w pracy tego gremium.

 

Musimy zrobić wszystko, żeby przejąć władzę. I ja powiem tak brutalnie, ale szczerze, od serca: nie utrzymywać w Prezydium Sejmu tych, którzy chodzą i krzyczą. Nie krzyczą, a ryczą wręcz, jazgot podnoszą, krytykują rząd - mówił Lepper w telefonicznej wypowiedzi dla Radia Maryja.

 

To radio ma w sobie jakieś bioprądy, które wyzwalają u ludzi pewne utajone instynkty? Chciaż w tym przypadku, to nie jest do końca prawda. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu się nie cieszyć? :wink: Gaz to podstawa... :D

TVN 24 poprosił o wyjaśnienie sprawy L. Juchniewicza - Prezesa URE. I z tego wyjaśnienia wynika tylko tyle że Pana Rokitę ktoś sprowokował do wypowiedzi na temat rzeczy o których nie ma bladego pojęcia. Wypowiedź Rokity Juchniewicz określił jako zwyczajne kłamstwo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy wątku Radio Maryja i bioprądy.

 

"Jarosław Kaczyński dla Radyja: Dzisiaj w Gazecie Wyborczej Pani Łuczywo pisze, że Donald Tusk powiedział w końcu to, co powienien powiedzieć. Czyli nasza diagnoza, że mamy tutaj do czynienia z szybko budowanym sojuszem sił lewicowych. Że znów siły wywodzące się z komunistycznej partii Polski, a takie reprezentuje Pani Łuczywo są na pierwszej linii, i że one znów dyrygują. Tym razem dyrygują PO, został potwierdzony i to w taki bardzo bezpośredni sposób."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom

Nasz jeden z braci powie wszystko by do reszty zamacic w glowie potencjalnemu elektoratowi

Smutne to ale prawdziwe :( A jeszcze smutniejsze ze jakos ludzie bardziej wierza w jego "gadanie" niz czyny - ale o jakich czynach wogole mowimy? Kpina - to tylko paplanina o jakis gotowych od dawna 50 ustawach ktore tylko czekaja na 100% pewnosc ze przejda w sejmie. Dla mnei to lipa. Gdyby byly gotowe to od razu daliby do sejmu by w przypadku veta PO mieliby dodatkowe karty do gry a tak tylko pieprza farmazony caly czas

A nagonka w mediach na Kaczynskich do pewnego momentu byla nawet ciekawa i konstruktywna - lecz teraz obawiam sie ze Narod wezmie w obrone "ucisnionych" przez TV czy Radio. Tak jak zawsze - w obronie "potencjalnie slabszego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko współczuję tej gumy. Nasze drogi to skandal.

 

Masz coś oszołomskiego na lepsze samopoczucie:

 

"Dla mnie to zdrada. Znajomi, których lubię mnie zdradzają przez PIS. Świat się wali. Nie macie większych zmartwień? Na szczęście przyjdą tu mądrzejsi ludzie od stadnie zbałamuconej PO_pulistycznie liberalnej młodzieży. Kogo Wy wspieracie... Boże... jak Was rodzicie wychowali. Jak można wspierać PO Tuska, człowieka który zbudował kongres aferałów gospodarczych, PO które powołał agent Olechowski. Tuska który w 1992 roku obalił rząd patriotów chcących lustrować zdrajców niszczących opozycję, karać ubeków, złodziei."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...