Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Moje dziecko mając 5 tygodni trafilo do jednego z lódzkich szpitali. Mialam swoj osobny boks w ktorym stalo moje lozko i dziecka.

Pielęgniarki zajmowaly się dziećmi, niektore mamy nie zostawly z dziecmi i nie bylo problemów. Nie mam zlych wspomnien, nikt nie żadal lapówek, placilam za lózko ale byly to oplaty ustalone przez dyrekcję szpitala. Naprawdę jak czytam niekotre wypowiedzi to nie mogę w to uwierzyc. Żadna ze znajomych mi osób też nigdy nie spotkala się z wymuszaniem lapówki. Co innego dowody wdzieczności po leczeniu, ale to każdy dawal z wlsanej woli.

 

chciałem tylko dodać że ja także znam takie szpitale i wspaniałych lekarzy

 

może to trudno zauważyć tym którzy muszą tu codziennie narzekać (60% składka :lol: :lol: :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no z winy PISu będziemy mieli chyba będziemy mieli okręgi jednomandatowe(...)

dzięki PIS choc jedna rzecz z programu wyborczego PO zostanie spełniona

 

Czy w programie PO lub SLD były też wcześniejsze wybory?

Czy zadaniem koalicji rządowej jest realizować program wyborczy opozycji?

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS od dawna chciał zaprosić do rządu Samoobronę, najpierw jednak musiał przekonać wyborców, że został do tego zmuszony postawą Platformy Obywatelskiej. Mimo, że Jarosław Kaczyński zaprzecza takiej wersji, najprawdopodobniej właśnie temu miał służyć pomysł samorozwiązania Sejmu i przeprowadzenia – już w maju – ponownych wyborów parlamentarnych.

Zdaniem naszych rozmówców z PiS, Jarosław Kaczyński wezwał Platformę Obywatelską do poparcia wcześniejszych wyborów, licząc na to, że ta odmówi. Odmowa była oczywista, bo PO nie zyskałaby nic na superprzyspieszonych wyborach.

Cel prawie został osiągnięty: PiS niemal otwarcie mówi o koalicji rządowej z partią Leppera i być może PSL, a Platformę obciążył moralną odpowiedzialnością za ewentualne powierzenie władzy państwowej partii ludzi z wyrokami za pospolite przestępstwa. Tę misterną konstrukcję psuje to, że na wcześniejsze wybory nie zgadza się nie tylko PO. Przeciwne temu pomysłowi są także Samoobrona, PSL i Liga Polskich Rodzin. Do wniosku PiS przychyla się jedynie SLD.

(...)

Co łączy PiS, PSL i Samoobronę? Przede wszystkim retoryka. PiS i Samoobronę zbliża krytyka poprzedniego, eseldowskiego rządu. Za to, że nie zrobił nic, by zmniejszyć ogromne bezrobocie, w niektórych województwach przekraczające 30 proc. To, że Samoobrona za ubiegłej kadencji Sejmu pozostawała w nieoficjalnej koalicji z SLD i głosowała za większością ustaw forsowanych przez postkomunistów, wzmacniających wysokie bezrobocie, a PSL oficjalnie współrządził z Millerem, nie przeszkadza liderom obu partii popierać głoszonego przez PiS pomysłu rozwoju przez zatrudnienie.

Stanowcza postawa Leppera jest zapowiedzią, że przewodniczący Samoobrony tanio się nie sprzeda. Może przysporzyć kłopotów, np. gdy PiS spróbuje wprowadzić w życie swoje postulaty dotyczące lustracji i dekomunizacji. Lepperowi, który w ciągu ostatnich 16 lat ciężko pracował nad utrzymaniem w Polsce wpływów uwłaszczonej nomenklatury, na pewno nagle nie będzie po drodze z antykomunistyczną prawicą. Nie trzeba dodawać, że w szeregach Samoobrony aż się roi od byłych współpracowników peerelowskiej Służby Bezpieczeństwa. Bez głosów Samoobrony postkomuniści nie zmieniliby ustawy o współdziałaniu ze służbami specjalnymi PRL, dzięki czemu ustawa lustracyjna straciła sens, a procesów uniknęli eseldowscy prominenci: Marek Wagner, Jerzy Jaskiernia i Józef Oleksy (ustawę w tym kształcie uchylił później Trybunał Konstytucyjny). W 2003 roku, kiedy Jarosław Kaczyński publicznie nazwał SLD "organizacją przestępczą", Samoobrona poparła wniosek Sojuszu o powołanie specjalnej komisji śledczej do zbadania afery FOZZ, sugerując, że jej beneficjentami są politycy związani z Kaczyńskimi.

 

całość

 

bleeeee, oto cały mój komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "Róbta tak dalej"

 

Maria Nowak, wiceprzewodnicząca komisji, wyznała ultrakatolickiej gazecie: "Nie słuchałam pana Owsiaka, ale nawet bez znajomości szczegółów jestem przeciwna, żeby prowadził program pierwszej pomocy w szkołach. Jak dotąd więcej zrobił szkody niż pożytku w procesie wychowania młodego pokolenia. Uważam, że jeżeli chce coś robić, niech to robi poza szkołą. Niesprawdzonych osób (albo wręcz takich, które nie wykazały się jeszcze niczym pozytywnym) nie powinno się zapraszać do szkoły. Patrząc na przeszłość, obawiałabym się nawet, że może to przynieść więcej złego niż dobrego". [całość]

 

Jeno szkolny chór w oddali do melodii "Va pensiero":

"...tak, będziemy umierać za Owsiaka" :evil: [tu, 4,5 MB]

 

I chór z nimi :evil: :evil: :evil:

 

 

I jeszcze coś z nomenklatury, wicie rozumicie.

Słownik IV RP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no z winy PISu będziemy mieli chyba będziemy mieli okręgi jednomandatowe(...)

dzięki PIS choc jedna rzecz z programu wyborczego PO zostanie spełniona

 

Czy w programie PO lub SLD były też wcześniejsze wybory?

Czy zadaniem koalicji rządowej jest realizować program wyborczy opozycji?

:o

 

a czy to coś złego że razem PO i PIS zmienia ordynacje wyborczą???

 

ja się osobiście bardzo z tego powodu cieszę!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponuje projekt PiS

 

Jednomandatowe okręgi wyborcze to jeden ze sztandarowych postulatów Platformy Obywatelskiej. W ubiegłej kadencji PO chciała organizować referendum, m.in. by spytać obywateli, czy oczekują takiej ordynacji. Jednak wprowadzenie jednomandatowych okręgów wymaga zmiany konstytucji. PiS w poprzedniej kadencji złożyło projekt ordynacji mieszanej, która nie wymaga manipulowania przy ustawie zasadniczej. Zakłada on, że połowa 230 posłów byłaby wybierana w okręgach jednomandatowych, a druga połowa w 16 okręgach wielomandatowych, pokrywających się z województwami. Każdy wyborca wrzucałby dwa głosy: na kandydata w okręgu jednomandatowym oraz na wybraną partyjną listę (bez zaznaczania nazwisk). Na podstawie wyników głosowania na listy, a nie na ludzi w okręgach jednomandatowych byłaby ustalana liczba mandatów przypadających na każde ugrupowanie.

 

Osobiście, bardziej kretyńskiego pomysłu nie widziałem. Mamy głosować na partię a nie na konkretną osobę? Kpina... :evil: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wareczka - o czy ty znow gadasz?

Jakie zbieznosci? Jakie wspolne cele? Dlaczego ciagle opierasz swe poglady na belkocie przedwyborczym? Spojrz na realne posuniecia i nie mow juz bzdur

Jak to Kaczynski powiedzial - "...maski opadly...."

Wlasnie - maski opadly i prawdziwe oblicze PiS sie nam ukazalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście wolałbym koalicję PO i PIS szczególnie gdy widać jak wiele propozycji dla tych parti jest bliskich, ale każdy woli co lubi

 

A wcześniej:

 

po drugie cieszy mnie że to PO podało ręke i poprosiło LPR, to dobrze że PO szuka konkretnych koalicjantów,

 

mam nadzieję że moherowa koalicja PO, LPR i Samoobrony stworzy szybko rząd, przeciwko PIS i SLD

 

wejście teraz do koalicji z PIS po tym jak PO dogadywało sie z LPR w sprawach powiększania dziury w budżecie na wydatki socjalne.... jest cokolwiek dziwne....

 

i brawo LPR i PO rozwalą rząd i stworzą nowy

 

czas na sprawną koalicję PO z LPR.

 

popatrzcie na koalicję LPR i PO dają ludziom... a socjalne potrzeby w tym kraju są wielkie

:o

ozdrowienia zmysłów życzę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko masz rację

 

ale zapominasz dodać że w podobno wyciągniętej do koalicji ręce PO znajduję sie nóż, jak samo PO ogłosiło, chyba nie zaprzeczysz

 

a szkoda, mogła być wspólna koalicja która mogła coś zmienić i stabilny rząd...

 

a teraz chore PIS i PO bawi wyborami wiosna-jesień..... nie o to chodziło

 

 

aczkolwiek cieszę się bardzo że PIS i PO może przepchną ordynację większościową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtom o koalicji PO z Samoobroną mówi PO, więc życz ozdrowienia zmysłow Platformie Obywatelskiej

 

W sejmowych kuluarach pojawiły się też spekulacje, że Platforma rozważa w swojej strategii walki z Prawem i Sprawiedliwością powołanie egzotycznej koalicji: PO, SLD, Samoobrona.

 

http://wiadomosci.onet.pl/1279031,0,0,11132,przeglad.html

 

chyba każdy wyborca PO się cieszy że jest możliwość objęcia władzy przez taką koalicję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...