Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?


jareko

Recommended Posts

Ciekawe teksty można znaleźć na stronie internetowej PiS. Moim zdaniem ta powinna być "odpowiednio" zaktualizowana. :wink:

 

- Były szef MSW Andrzej Milczanowski mówił mi wprost, że Tymiński i partia X to był pomysł WSI, wskazywał nawet konkretnych ludzi, którzy tę operację organizowali - wspomina Jarosław Kaczyński, lider PiS. Tymiński i Lepper znają się. W połowie lat 90. zdobywająca dopiero popularność Samooobrona i dogorywająca Partia X współpracowały bardzo ściśle. W pewnym momencie utworzyły nawet wspólną organizację "Samoobrona Mieszkańców". Gdy w 1995 r. Stan Tymiński zapowiedział, że będzie kandydował w wyborach prezydenckich, lider Partii X - Józef Kossecki informował, że oba ugrupowania wspólnie zbierają podpisy pod listami poparcia dla Tymińskiego i Leppera. Z czasem ci sami ludzie, którzy stawiali wcześniej na Tymińskiego, postawili na Leppera. Tuż po 1989 r. egzotyczny biznesmen lepiej sprzedawał się wśród niezadowolonego elektoratu, ale gdy kapitalizm spowszedniał, a wielu także obrzydł - popularność łatwiej mógł zdobyć zbuntowany chłopski watażka. Być może pewne światło na to, jak do tego doszło, rzucają wyjaśnienia Tymińskiego, który w 2001 r., w wywiadzie umieszczonym na stronie internetowej http://www.obnie.w.interia.pl powiedział: "Nasze trudności z Lepperem zaczęły się w roku 1992. Na miesiąc przed wyborami do parlamentu odebrano nam biuro partii. Dostaliśmy wypowiedzenie i nasze biuro partii wraz z telefonem zostało przekazane Lepperowi".

 

Z partii Tymińskiego przeszło do Samoobrony wielu działaczy, w tym były współorganizator kampanii Partii X, Jacek Ogonowski. Według Tymińskiego, Samoobrona naśladowała Partię X. "Wszystkie te posunięcia, które myśmy planowali, jeśli chodzi o Partię X, to oni robili. Mieli swoich ludzi u nas - no, bo byliśmy dużą organizacją i trudno było wyłapać wszystkich agentów. Mieli wtyczki i mieli błyskawiczne donosy. Tak, że jakikolwiek ruch, jaki chcieliśmy zrobić, to oni to już robili pierwsi, ale z pełnym poparciem prasy i telewizji w czasie, kiedy myśmy byli objęci całkowitą cenzurą". Wielu przywódców Samoobrony i Partii X wywodzi się z tego samego środowiska - betonowego skrzydła PZPR. Lider Partii X, Józef Kossecki - był w latach 80. publicystą tygodnika "Rzeczywistość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ja co dwa dni mowie sobie przestaje ogladac wiadomosci - co sie bede dołował i klnął w domu ...

ale ku...a jakos ciagle mi zalezy na przyszlosci swojej w kraju (pomimo wszystko) wiec znowu wlaczam wiadomosci otwieram rzepe i znowu dół ... :evil: :evil:

 

bo na przykład jakiś ojczulek z jakiegoś zakonu zaczął sobie inwestować na giełdzie ... a że bidny szczęścia nie miał to umoczył pare milionów ...

babcie juzby lepiej te swiadectwa wnusiom na wino dały ... :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jadę na czeskie piwo.

Będzie resecik.

 

PS1. Chciałem przeprosić wszystkich za błedne wróżby. Jędrek nie zostanie mini_sterem do Skrabu, jeno od roli. Łatwiej mu będzie latyfundium powiększyć. Już jeden talki minister rolnictw był. Pół Wolina wykupił. Historia zatacza krąg. 8)

 

PS2. Chciałem Majeczkę przekierować do "Prawa i pieniędzy". Nie dalej jak kilka miesięcy temu na zad klikałem, co by myśleć nad przewalutowaniem na złoty. Co innego gdyby czasy były stabilne, to proszę bardzo, euro/franrk, ale jak Andriu zacznie głosić mądrości chłopskie, to albo kosynierzy, albo Jakub Szela. W obu przypadkach ludziska będą z sianem uciekali w waliute. Poza tym sezon turystyczny nadchodzi wielkimi krokami. 8)

 

PS3. Co do praw uzcnia to wyjątkowo jestem zgodny z powyższym posłem od PiSanek. Uczyć się mają a nie pyskować. Niech wiedzą gdzie ich miejsce. Jak oni potem robotę znajdą jako Słowiańscy Pariasi Europy. Jak będą rabobiorcom pyskować o prawach rabów miast rabotat'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głeboko trosko przyglondamy sie obecnej sytuacji w kraju...

Rozwydrzone grupy antypaństwowców z Tuskiem na czele nie osłabio jednak naszego marszu ku świetlanej przyszłości.

O ile jeszcze przed wojno staliźmy nad przepascio, to teraz zrobiliźmy wielki krok naprzód.

 

Niech żyje Polska Ludowa !

Niech żyje sojusz Lepperowsko - Kaczyński !

Niech żyje sprawiedliwość dziejowa !

 

 

 

http://lepper.linuxpl.com/images/idol.jpg

 

 

http://lepper.linuxpl.com/modules/news

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponury :) przypomniały mi się młodzieńcze lata Gomułka, Wiesław mu było. Wiesław, Wiesław, Wiesław, a teraz Andrzej, Jarek, Andrzej Jarek :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto ulubieniec/jeszcze niedawno/ chwalców JP - R. Ziemiewkicz i Rzepa :-?

Ostatni gasi światło

 

Młodszym przypomnę: tak się żartowało za głębokiej komuny. Jak rozwiązać kryzys energetyczny? Otworzyć granice, ostatni wyjeżdżający na Zachód zgasi światło.

 

Stary dowcip spełnia się dziś na naszych oczach. Wyjeżdżają lekarze, wyjeżdżają pielęgniarki, wyjeżdżają studenci, pracownicy naukowi, nauczyciele, teraz, jak się dowiaduję, przyszła kolej na policjantów. W odległej i zimnej Islandii napływowi Polacy stanowią już 2,5 proc. ludności, a państwo to obiecało otworzyć sięna naszych pracowników dopiero za dwa tygodnie.

 

Leniwym mieszkańcom Zachodu nie chce się rodzić i kształcić własnych dzieci, i słusznie, skoro mogą sobie zaimportować siłę roboczą przyuczoną na koszt Polski. Dwa lata członkostwa w Unii wystarczyły, by rozkręcić błędne koło - im bardziej wyjeżdżają z Polski ludzie z głową na karku, pracowici, przedsiębiorczy i wykształceni, tym większe wyborcze poparcie dla "sprawiedliwości społecznej", czyli zmuszania ludzi pracowitych do utrzymywania nierobów i zaradnych do utrzymywania nieudaczników. Innymi słowy, im więcej Polaków wyjeżdża, tym więcej powodów, dla których bardziej się z Polski opłaca wyjechać, niż w niej zostać.

 

Jeszcze paręnaście lat, a nikt nie będzie nawet musiał gasić światła, bo i tak pozostanie w kraju tylko sama ciemnota. Nie martwi to tylko polityków - ciemnota jest ich ulubionym elektoratem od zawsze, pewnie dlatego, że swój ze swoim łatwo się dogaduje.

 

Skoro Polacy potrafią pracować i dorabiać się tylko w innych krajach, a u siebie nie, to jedynym sposobem zatrzymania ich między Odrą a Bugiem wydaje się jak najszybsze poddanie tego terytorium obcej okupacji. Najlepiej, oczywiście, wybrać sobie okupanta wolnorynkowego, bo taki jednym dekretem wprowadzi wszystkie reformy, na które polska demokracja zdobyć się od lat nie może. Najlepiej sprowokować interwencję Ameryki. Jak najszybciej. Bo inaczej i tak za kilkanaście lat znowu stracimy niepodległość, tylko że na rzecz mocarstwa bynajmniej nie wolnorynkowego.

Rafał A. Ziemkiewicz

a czym zajmuja się politycy???

odpowiedż znaazłam

W najbliższym czasie w ministerstwach, urzędach centralnych, samorządach pojawić się mają doradcy etyczni. Pomysłowi patronuje i szkolenia zapewnia Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji .

Do tego instytut wychowania, rada dobrych mediów i cos tam cos tam......./ale więcek urzedów, więcej etatów, więcej kontroli/

szlag mnie trafia

a w mediach Pis i samoobrona sie wdziecza i kryguja:-? :-? :-?

ble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w TERAZ MY było dyskutowane inwestowanie pewnego radia w pewna spółkę pewnych środków z powszechnych świadectw udziałowych

 

i był poseł PIS .. nawet nie wiem jak sie gosc nazywal ... ale nie o to chodzi

 

PO PROSTU SIE POPŁAKALIŚMY Z ŻONA oglądając to ...

facet pomimo przygniecienia argumentami o łamaniu prawa z usmiechem na ustach tlumaczyl ze wszystko bylo OK i w zasadzie to sie nie ma z czego robic afery ...

 

znowu sie przekonalem ze tak zwana klase srednia (tych co sa w stanie ze zrozumieniem obejrzec taki program czy tez przeczytac rzepe) to oni maja w du...ie

 

ciekawi mnie tylko jak O.dyr. wyprowadzil ta kase dla siebie bo w to ze rzeczywiscie umoczyli na gieldzie to nieuwierze :o :o :o

 

i hasło na dziś:

 

Zyta Gilowska to z rządu kumpela wicemarszałka Leppera :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[.....] i był poseł PIS .. nawet nie wiem jak sie gosc nazywal ... ale nie o to chodzi

Był to poseł Zawisza z PiS. Widziałem to, żenada, kpina paranoja totalna.

Zastanawiam sie tylko czy On faktycznie tak myśli czy do tego stopnia jest wyrachowany.

 

wyrachowany

 

albo bezmyslnie klepiący jedyne słuszne stanowisko p. Jarosława

 

w to że wierzył w to co mówi nie uwierze ...

 

A swoja droga ciekawe jak bedzie wygladało śledztwo w tej sprawie prowadzone przez nasza (niezalezna od politykow :wink: ) prokurature...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prokuratora umorzy śledztwo z powodu niskiej szkodliwości czynu. :wink:

 

no w sumie racja ... no bo i na co moherowym swiadectwa ...

przeciez oni i tak nie maja pojecia o inwestowaniu... jeszcze by dur... niedouczone zainwestowały w jakąś upadającą spółke i stracili cale oszczednosci ... lepiej powierzyc to bylo profesjonalnym maklerom z torunia :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poseł zawisza produkował sie jeszcze w jednym programie. Jak zwykle miał sporo do powiedzenia nic nie znaczących frazesów.

 

To jednak nie wyrachowanie to poprostu idiota

tez widziałam, wypowiadał się mianowicie autorytatywnie na temat wychowania/w kontekscie narodowego instytutu rzecz jasna/

Bardzo z buta potraktował go i jego wiedzę pewnien prof. z Uniwersytetu Toruńskiego, prosząc by rzeczony Zawisza wylegitymował się znajomością choć jednej pozycji fachowej z omawianego zakresu. Poseł w zamian /i zamiast/ powowyłał się na naród, w którego imieniu on i jego ugrupowanie itd itp

Wniosek: facet zna się na giełdzie, finansach, bankowosci, pedagogice i wychowaniu 8) więc to człek nieomal renesansu!!

A my sie czepiamy..........fachowców.....

czas umierać?? :wink: :D

oo i następny

Poseł Stanisław Pięta z PiS grozi wyrzuceniem z pracy dyrektorom szkół, które wprowadzają edukację seksualną. Mówienie uczniom o antykoncepcji jest dla posła skandaliczne

dalej tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...