Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AKWARIUM w domu - zdjęcia, inspiracje, dyskusje


Maciek-L

Recommended Posts

Kurcze, podziwiam Was wszystkich, w międzyczasie zaciągnęłam trochę języka... w sparwie posiadania akwarium... ale to trzeba się nieźle na tym znać... odpowiednie ryby do dopowiedniej wody, odpowiednie warunki...Wow. :roll: To chyba dużo pracy i full książek do przeczytania....

Powiedzcie, czy dla osoby początkującej jak duże akwarium było by wskazane?

Przyznam się szczerze , że nie bardzo mam czas na czytanie o rybkach. Więc moja wiedza by była bardzo ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 381
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kurcze, podziwiam Was wszystkich, w międzyczasie zaciągnęłam trochę języka... w sparwie posiadania akwarium... ale to trzeba się nieźle na tym znać... odpowiednie ryby do dopowiedniej wody, odpowiednie warunki...Wow. :roll: To chyba dużo pracy i full książek do przeczytania....

A od czego są fora akwarystyczne? :) Na pierwszym lepszym forum zapoznasz się z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi zakładania akwarium, a jak już będziesz miała jakiekolwiek podstawy, na pewno znajdą się chętni do pomocy i udzielania dalszych rad :)

Nie ma się czego bać, każdy jakoś przecież zaczynał... Zaawansowanym akwarystom też czasem zdarza się palnąć "akwarystyczną" gafę ;)

JA zaczynałam przygodę z rybkami od 52 litrów, za pół roku wymieniłam je na 112 (niestety wcześniejsze warunki mieszkaniowe nie pozwalały mi na większe). Jak tylko się przeprowadziliśmy, postawiłam 375.

Początkującemu polecałabym zbiornik ok. 150-200 litrów, może być też większy. Dochodzi jeszcze kwestia kasy, skompletowanie osprzętu troszkę kosztuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ninus napisał:

prystelka - jakoś mi ta Twoja szafka i pokrywa dziwnie znajoma Czyżbyśmy zaopatrywały się w tej samej firmie? Ładna akwarium

Pozdrawiam

Niestety to nie moje :( Jak spojrzysz wyżej, to zauważysz że wklejam różne piękne akwaria ponieważ sama mam w planie takie w nowym domu. A przynajmniej podobne :oops: A co do tego akwarium, o którym piszesz - zgadzam się - piękne. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądało moje 126 l na początku roku. Teraz, z braku czasu, to obraz nędzy i rozpaczy :(

Ale w domu akwa też będzie i to "troszkę" większe.

http://akwa.ovh.org/forum/akwa.jpg

 

Aka z Ina - nie ma znaczenia czy akwa widać z dwóch, trzech czy też z jednej strony. Obsługa zawsze będzie taka sama.

Generalne zasady:

- światła nigdy w nadmiarze (dla akwa roślinnych przyjmuje się ok. 0,5W/1l wody, jeżeli rośliny są bardziej wymagające to oczywiście więcej - ale bez przesady);

- dobra filtracja;

- regularna podmiana wody (ok. 20%-25% tygodniowo);

- ustabilizowane nawożenie (w przypadku akwarii roślinnych).

Oczywiście temat potraktowany "po łebkach" a więcej na forach akwarystycznych.

Jeden z tematów jak dbać

O roślinach w akwarium: www.holenderskie.pl

Styl "Nature": www.akwahobby.com/ - polecam Galerię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorgio-kumam o co loto :wink: :D

mam w tyej chwili akwarium 110 l, ale w bloku :roll:

w domku chciałabym je bardziej wyeksponować!

plany:umiejscowienie akwarium miedzy jadalnia a salonem-z obu stron widoczne, no moze być z 3

 

 

ale nadal nie kumam jak je zabudowac w ścianie. jaki bede miała dostep do wymiany wody, czyszczenia i karmienia :roll: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorgio -kumam o co loto :wink: :D

mam w tyej chwili akwarium 110 l, ale w bloku :roll:

w domku chciałabym je bardziej wyeksponować!

plany:umiejscowienie akwarium miedzy jadalnia a salonem-z obu stron widoczne, no moze być z 3

:oops: :oops: :oops:

 

ale nadal nie kumam jak je zabudowac w ścianie. jaki bede miała dostep do wymiany wody, czyszczenia i karmienia :roll: :-?

 

Old wood in grass...

Akwa "dwustronne", zakładane przez Norberta Sabata "Ducha", powinno rozwiać parę wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nadal nie kumam jak je zabudowac w ścianie. jaki bede miała dostep do wymiany wody, czyszczenia i karmienia :roll: :-?

 

Tu masz przykład: http://www.akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=8853&page=2&highlight=%B6cianie

a tu drugi: http://www.akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=21773&highlight=%B6cianie

 

Poszukaj w galeriach na forach akwarystycznych, na pewno znajdziesz ciekawe zastosowania. Te dwa przykłady znalazłam tak na szybko... Generalnie chodzi o to, żeby z jednej strony był dostęp do akwarium (najczęściej od strony przedpokoju czy kuchni), a w salonie tylko piękny widoczek z ładną ramką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno

 

Cały czas jestem na etapie szukania odpowiedniego projektu domu. Bezwzględnie jednym z najważniejszych punktów jest możliwośc umiejscowienia w nim efektownego akwarium. Niekoniecznie musi być to akwa dwustronne (bo ma swoje "walety i zady") ale ogólnie akwa musi być i już. I tak mam już od 20 lat

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
oooo dawno tu nikt nie zaglądał.

Mam nadzieję, ze sympatyków akwarium w domu nie zabraknie :wink:

 

Pozdrawiam

Nie zabraknie, właśnie poszukiwałem tego wontku!!!!!!!!!

Ja dopiero buduje dom więc na akwariu, musze troszke poczekać, ale specjalnie dla niego planuje przesunąć okno w salonie, co by sie zmieściło 250x50x50, lub coś podobnego. narazie w mieszkaniu mam 400 litrów i kilka mniejszych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo dawno tu nikt nie zaglądał.

Mam nadzieję, ze sympatyków akwarium w domu nie zabraknie :wink:

 

Pozdrawiam

Nie zabraknie, właśnie poszukiwałem tego wontku!!!!!!!!!

Ja dopiero buduje dom więc na akwariu, musze troszke poczekać, ale specjalnie dla niego planuje przesunąć okno w salonie, co by sie zmieściło 250x50x50, lub coś podobnego. narazie w mieszkaniu mam 400 litrów i kilka mniejszych :D

 

Szukałam takiego tematu z myślą o akwarium w domu który budujemy, ponieważ nie mam doświadczenia w tym temacie. Ciężko wyszukać fotki , pomysły na umiejscowienie akwarium. Może znajdzie się ktoś z ciekawymi pomysłami a na dodatek podzieli sie fotkami :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo dawno tu nikt nie zaglądał.

Mam nadzieję, ze sympatyków akwarium w domu nie zabraknie :wink:

 

Pozdrawiam

Nie zabraknie, właśnie poszukiwałem tego wontku!!!!!!!!!

Ja dopiero buduje dom więc na akwariu, musze troszke poczekać, ale specjalnie dla niego planuje przesunąć okno w salonie, co by sie zmieściło 250x50x50, lub coś podobnego. narazie w mieszkaniu mam 400 litrów i kilka mniejszych :D

 

Szukałam takiego tematu z myślą o akwarium w domu który budujemy, ponieważ nie mam doświadczenia w tym temacie. Ciężko wyszukać fotki , pomysły na umiejscowienie akwarium. Może znajdzie się ktoś z ciekawymi pomysłami a na dodatek podzieli sie fotkami :wink:

 

Pozdrawiam

Niestety na forum nie ma za wiele, ale poszukaj w googlach "zdjęcia akwariów" lub podobne wpisz hasło, albo fora akwarystyczne tam jej zdjęć do oporu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam akwamaniaków i tych, którzy dopiero o własnym baniaku myślą.

Długi czas chodził mi po głowie zniornik dustronny, jednak zarzuciłem ten pomysł na rzecz tradycyjnego rozwiązania.

Aktualnie jestem bez akwarium, natomiast w przyszłum domu planuję postawienie 250x70x60/70, (biotop:amazonia), chociaż to co wkleił Gorgio powala na kolana (jak wszystkie realizacje ze szkoły Amano.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...