Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AKWARIUM w domu - zdjęcia, inspiracje, dyskusje


Maciek-L

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 381
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To i ja sie pochwale swoim malenstwem

 

Objętość - 21 L

Akwarium OptiWhite Full

Wymiary 36x22x26 (4mm)

Oświetlenie 2xAquael Decolight 11W - obecnie 8h na dobę

Nawożenie - Easy Carbo ( 4ml/24h - pozbywam sie krasnych ), potas i clasic z lini aqua art - dawki wg producenta

CO2- butla 1,5kg 24h na dobę

Podłoże - Power Sand 1l ; Aqua Soil Amazonia II - 3l ; Aqua Soil Amazonia II Powder 2l

Temperatura - 21 C bez grzalki

Filtracja - Filtr zew. Hydor Prime 10

Dekoracje - piasek kwarcowy ; ADA Manten Stone 3szt

 

Flora

 

Rotala Green

Eleocharis Parvula

Eleocharis acicularis

Blyxa japonica

Hemianthus callitrichoides

Mech Fissidens fontanus

 

Fauna -

 

Neon inesa - 8szt

Kosiarka - 2szt

Razbora Galaxy - 1szt

Krewetki Amano x 2

Krewetki Red schery x 8

Krewetki Hummel x2

http://forum.roslinyakwariowe.pl/pliki/1_402.jpg

http://forum.roslinyakwariowe.pl/pliki/2_372.jpg

http://forum.roslinyakwariowe.pl/pliki/3_190.jpg

 

Obecnie akwarium jest juz dojrzale i poza podmianami wody nie wymaga praktycznie obslugi. Zdjecia pokazuja akwarium po 3 miesiacach od odpalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też będziemy mieć akwarium, marzenie męża, który miał kiedyś małe w bloku. Teraz będzie 450l zabudowane w ścianie biblioteki, ściana obłożona łupkiem. Miejsce przygotowane, fundament wzmocniony, czekamy, aż wyjdą gipsiarze i glazurnik i .... do roboty. Ja co prawda w ogóle się na tym nie znam, ale mąż jest pełen zapału :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też będziemy mieć akwarium, marzenie męża, który miał kiedyś małe w bloku. Teraz będzie 450l zabudowane w ścianie biblioteki, ściana obłożona łupkiem. Miejsce przygotowane, fundament wzmocniony, czekamy, aż wyjdą gipsiarze i glazurnik i .... do roboty. Ja co prawda w ogóle się na tym nie znam, ale mąż jest pełen zapału :D

gratuluję , ale to drogi sport , na poczatku każdy z nas miał akwarium pierwsze w wieku 7lat był słoik i Gupiki ukrywany przed rodzicami , po pewnym czasie wszystkie pływały wbrew naturze , na pleckach , lecz każdy wystraszony młodzian próbuje reanimowac swoje rybki i o dziwo udało się , przystawieniem do grzejnika po pewnym czasie , zebrało się pewien etap wiadomości , i marzenie o 1000l leczz przyczyn konstrukcyjnych upadło na 240 l i tak na razie pozostało . życzę wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję , ale to drogi sport , na poczatku każdy z nas miał akwarium pierwsze w wieku 7lat był słoik i Gupiki ukrywany przed rodzicami , po pewnym czasie wszystkie pływały wbrew naturze , na pleckach , lecz każdy wystraszony młodzian próbuje reanimowac swoje rybki i o dziwo udało się , przystawieniem do grzejnika po pewnym czasie , zebrało się pewien etap wiadomości , i marzenie o 1000l leczz przyczyn konstrukcyjnych upadło na 240 l i tak na razie pozostało . życzę wytrwałości

 

Teraz już wiem, że drogi, dostaliśmy już jakieś wstępne wyceny akwarium z osprzętem :jawdrop: A gdzie rybki? Mam nadzieję, że mężowi starczy wytrwałości i zapału. Wspierać go będę moralnie, bo akwarium będzie w bardzo centralnym punkcie i musi wyglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem, że drogi, dostaliśmy już jakieś wstępne wyceny akwarium z osprzętem :jawdrop: A gdzie rybki? Mam nadzieję, że mężowi starczy wytrwałości i zapału. Wspierać go będę moralnie, bo akwarium będzie w bardzo centralnym punkcie i musi wyglądać ;)

MUSI i propozycja zewnetrzny filtr Tetra , fluval, , super jak znajdę motywacje odnowie stare hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy jakies hobby ma, ja mam snowboard rowery, rybki i psa, kosztuje to nie male pieniadze, ale trzeba cos z zycia miec:)

 

 

Tomi dokładnie , kiedyś jezlei chodzi o połów ryb to , zebrania na policji były na mój temat :) . i równiez to padło jak i sport z braku < przysłowiowego czasu< lenistwa ale jutro wbijam na Dorsza :) może wrócą chęci , odnośnie zwierząt to również , ponieważ 2tygodnie temu odeszła moja Kochana psina < Bejra złoty pies < pitbull <-ka i musze wykonac nowe warunki dla nowego psiaka > Tak jak napisałes trzeba korzystać z życia , nie wiadomo kiedy , możemy doświadczyć jej konca >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem, że drogi, dostaliśmy już jakieś wstępne wyceny akwarium z osprzętem :jawdrop:

 

Powiedz co jest w projekcie - to zobaczę czy drogo czy nie. Na pewno warte rozważenia jest wywalenie grzałki, jeśli nie będzie jakiś bardzo ciepłolubnych gatunków typu paletki. Neony doskonale radzą sobie w temp. pokojowej, tym bardziej, że oświetlenie też dogrzewa wodę.

Kubełek - ja mam AquaEl - polski, tańszy a nie narzekam, nie przecieka. Dużo kosztują tez pokrywy - jeśli wasze akwarium jest ukryte za ścianka, czy wbudowane w mebel, to nie potrzebujecie pokrywy wcale. Świetlówki - zwykłe Phillipsa są tak samo dobre jak specjalistyczne Sylvania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz co jest w projekcie - to zobaczę czy drogo czy nie. Na pewno warte rozważenia jest wywalenie grzałki, jeśli nie będzie jakiś bardzo ciepłolubnych gatunków typu paletki. Neony doskonale radzą sobie w temp. pokojowej, tym bardziej, że oświetlenie też dogrzewa wodę.

Kubełek - ja mam AquaEl - polski, tańszy a nie narzekam, nie przecieka. Dużo kosztują tez pokrywy - jeśli wasze akwarium jest ukryte za ścianka, czy wbudowane w mebel, to nie potrzebujecie pokrywy wcale. Świetlówki - zwykłe Phillipsa są tak samo dobre jak specjalistyczne Sylvania :)

 

Racja, cos co sie nazywa specjalne do akwarium kosztuje juz niespecjalnie, trzeba uwazac na niektore przegiecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...