Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AKWARIUM w domu - zdjęcia, inspiracje, dyskusje


Maciek-L

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 381
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam juz miejsce zrobione ale bedzie na nie swiecic slonce, ale mam jeszcze jedno miejsce w kącie, i nie bedzie swiecic na nie sloneczko...

 

Na moje akwarium świeci słońce przez część dnia i dzięki temu rośliny pięknie się rozrastają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje akwarium świeci słońce przez część dnia i dzięki temu rośliny pięknie się rozrastają.

 

Naprawdę? To ciekawe. UV słabo przenika przesz szybę a tym bardziej przez kilka (ze dwie w oknie i trzecia szyba akwarium). Świetlówki są robione ze specjalnego szkła ołowiowego, które przepuszcza UV.

 

Nie mam żadnych glonów - nawet na szybach. To mit. W końcu słońce ma prawie to same spectrum co lampy.

Prawie, pod warunkiem, że się go nie przefiltruje przez szkło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JoShi - napisałam "prawie"

 

Ja mam akwarium otwarte, więc siłą rzeczy moje oświetlenie akwa nie może zawierać promieniowania UV. Mam lampy HQI - 140 W/250l. Kilka stron wcześniej pokazywałam swoje akwarium. Stoi 60 cm od okna pd-wsch.

Cała praca nad nim to karmienie i dolewanie wody. Szyby przecieram od wewnątrz co kilka m-cy. Glonów nie ma dzięki odpowiedniemu nawożeniu (w podłożu) i ekipie sprzątającej (krewetki i otocinclusy).

 

Mam też drugie, nano 20l, które stoi w świetle okna południowego. Jest założony na nieco innych zasadach i tam rzeczywiście były glony na szybach, ale starczyło raz w tygodniu zeskrobać. Bardziej upierdliwe jest dolewanie wody codziennie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JoShi - napisałam "prawie"

 

Ja mam akwarium otwarte, więc siłą rzeczy moje oświetlenie akwa nie może zawierać promieniowania UV. Mam lampy HQI - 140 W/250l. Kilka stron wcześniej pokazywałam swoje akwarium. Stoi 60 cm od okna pd-wsch.

Cała praca nad nim to karmienie i dolewanie wody. Szyby przecieram od wewnątrz co kilka m-cy. Glonów nie ma dzięki odpowiedniemu nawożeniu (w podłożu) i ekipie sprzątającej (krewetki i otocinclusy).

 

Mam też drugie, nano 20l, które stoi w świetle okna południowego. Jest założony na nieco innych zasadach i tam rzeczywiście były glony na szybach, ale starczyło raz w tygodniu zeskrobać. Bardziej upierdliwe jest dolewanie wody codziennie.

 

W nano jak poskrobiesz raz w tygodniu to ujdzie ale w 350l jak bedziesz sktobac raz na tydzien to nie takie hop-siup....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi - przecież piszę, że w mojej 250 szyby czyszczę co kilka miesięcy (przecieram gąbką) i jest to mniej uciążliwe niż regularne dolewanie wody do nano.

Nano jest o wiele bardziej pracochłonne niż duży zbiornik.

 

 

dokładnie , a postaw od północnej strony :) bedziesz miała ładniejsze roślinki i glony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , a postaw od północnej strony :) bedziesz miała ładniejsze roślinki i glony

 

Nie sądzę. Moje rośliny najlepiej się czuja oświetlane słońcem - bąblują jak szalone. żadne sztuczne światło nie da takiego efektu.

Piszesz do ogrodnika - w tym przypadku ogrodnika mającego wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu akwarium holenderskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz, a ja teraz myślę o powrocie do pokryw, bo denerwuje mnie wyparowywanie wody - latem jest to prawie wiadro dziennie do uzupełnienia :)

Ale refleksy odbitego od wody światła na suficie - to jest bajka...

 

Zapobiegliwie zrobiłem tuż przy miejscu gdzie ma stać akwa dojście z wodą i malutkim kranikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam,

 

Potrzebuję waszej opini na temat akwarium które miało by się znajdować w tym oto mieszkaniu.http://www.arche.pl/pliki/locals/26_4.pdf Ze wzgledu na nieco mały metraż mieszkania mam dwa pomysły na dogodne ustawienie akwarium.

 

1.Przednia ściana od pokoju nr.3. Chodzi mi o przesunięcie ściany do tyłu tak aby weszła szafka z akwa.

2.Postawienie akwarium w pokoju i wykucie okna w przedniej ścianie.

Jak myślicie co będzie dogodniejsze, a może zupełnie gdzie indziej postawić akwa? Planowany wymiar 100x50x50 lub 120x50x50 lecz ten wymiar nie pasi aby ustawić akwa w pokoju nr. 3

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...