Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AKWARIUM w domu - zdjęcia, inspiracje, dyskusje


Maciek-L

Recommended Posts

sama mam hopla na punkcie wszelkich zwierzatek itp. ale to mało istotne

 

natomiast mój sąsiad ( tak sie składa,że redaktor naczelny miesięcznika akwarium:):)) ma w domu 3 akwaria w tym 1(najwieksze) w salonie na jednej scianie z kominkiem (niestety nie mam fotek) ale nie ma takiej osoby która po wejsciu do pokoju nie robi wielkich oczu i mówi "WOW ALE SUPER" lub cos w tym stylu

 

pozatym jesli np o mnie chodzi akwarium doskonale zastepuje mi telewizor i daje znacznie wiecej staysfakcji niz gapienie sie pudlło-złodzieja czasu(tzn TV)

 

tyle jesli chodzi o moje zdanie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 381
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co do kosztow akwarium ja bede mial w domu zbiornik 180x60x60 z szafka robiona i pokrywa na zamowienie. Koszt zbiornika szyba 12 mm to 1200 zl szafka 800 zl filtry bede mial z obecnego akwarium. Dochodzi do tego zwir piasek i woda. :wink: Ryby mam-tanganika. Nawet moja zona zgodzila sie na ten zbiornik choc dobrze by bylo jakby mial 2 metry ale nie mam miejsca.

obecny zbiornik 220 l

 

http://foto.onet.pl/upload/18/94/_554872_n.jpg

 

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Ja mam 240L ...w czasach swietności wyglądało tak:

 

http://images4.fotosik.pl/233/b95b2accf548a948med.jpg

 

http://images1.fotosik.pl/286/509c14c63bcfbfc1med.jpg

 

http://images2.fotosik.pl/277/573c4a0502355452med.jpg

 

teraz poświecamy mniej czasu na dbanie :lol: ....z powodu budowy, więc roślinki troszkę zaniedabane...w zeszłym tygodniu powycinałam chore roślinki i posadziłam nowe, więc za jakiś miesiąc bedzie znowu wyglądało tak jak na zdjęciu :D

 

A dla zainteresowanych:

trzeba zdać sobie sprawę, że akwarystyka nie jest łatwym i tanim hobby :wink: , do tego bardzo czasochłonnym (raz w tygodniu podmiana wody, czyszczenie filtrów, codziennea obserwacja, kwarantanna ryb chorych..... więc jak widzicie to nie takie proste :wink: ..ale oczywiście widok wart wszystkiego....w naszym wypadku wart rezygnacji z kominka .... nie starczyłoby miejsca w salonie na kominek i ryby....wybraliśmy ryby 8) :D

 

Pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas kwestia akwarium otwarta, no moze nawet formalnie jeszcze nie podjeta. Moze kiedys... Mamy dosc ciekawie polozone potencjalne miejsce, tylko jest ono dosc waskie. Czy jest sens myslec (a potem pomysl zrealizowac) o akwarium dlugim na 180cm wysokim na 40-60cm i bardzo waskim - 30cm (minus szyby)...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to często trzeba czyścić? Słyszałam, że im większe akwaium tym mniej problemu z czyszczniem. to prawda?

Jak myślicie jak duże najlepiej kupić akwarium? I jak często trzeba w nim wymieniac wodę?

Im większe akwarium, tym łatwiej o równowagę biologiczną - czyli mniej kłopotów z utrzymaniem czystości :)

A jak duże akwarium kupić? NAjwiększe, na jakie pozwolą CI fundusze i warunki mieszkaniowe :)

Jeżeli chodzi o sprzątanie - powinno się co tydzień podmienić 10-20% wody ze zbiornika (nie wymieniać całej!). W większych, ustabilizowanych już zbiornikach nic się nie stanie, jak podmieni się wodę po 2, a nawet 3 tygodniach. Oczywiście na bieżąco trzeba dolewać odparowaną wodę, karmić ryby, czasem przetrzeć szyby :)

 

wiktoria -> jak najbardziej możecie myślec o akwarium! Tyle że przy szerokości 30 cm, akwarium nie powinno byc za wysokie, wydaje mi się, że 40-45 cm będzie wystarczające. Aranżacja pewnie nie będzie łatwa, ale z takiej długiej panoramy można zrobić cudo!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to często trzeba czyścić? Słyszałam, że im większe akwaium tym mniej problemu z czyszczniem. to prawda?

Jak myślicie jak duże najlepiej kupić akwarium? I jak często trzeba w nim wymieniac wodę?

Im większe akwarium, tym łatwiej o równowagę biologiczną - czyli mniej kłopotów z utrzymaniem czystości :)

A jak duże akwarium kupić? NAjwiększe, na jakie pozwolą CI fundusze i warunki mieszkaniowe :)

Jeżeli chodzi o sprzątanie - powinno się co tydzień podmienić 10-20% wody ze zbiornika (nie wymieniać całej!). W większych, ustabilizowanych już zbiornikach nic się nie stanie, jak podmieni się wodę po 2, a nawet 3 tygodniach. Oczywiście na bieżąco trzeba dolewać odparowaną wodę, karmić ryby, czasem przetrzeć szyby :)

 

wiktoria -> jak najbardziej możecie myślec o akwarium! Tyle że przy szerokości 30 cm, akwarium nie powinno byc za wysokie, wydaje mi się, że 40-45 cm będzie wystarczające. Aranżacja pewnie nie będzie łatwa, ale z takiej długiej panoramy można zrobić cudo!

Pozdrawiam

W pełnej rozciagłości popieram przedmówcę, podpisują się pod tym wszystkimi kończynami + te kota z avatara :lol: ... im więcej wody tym mniej roboty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...