Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Trudno cokolwiek znaleźć na tym Forum. Może i wyszukiwarka jakoś działa, ale ja chyba jej nie umiem obsługiwać.

 

Stąd prośba o pomoc/radę.

 

Buduję dom energooszczędny. Jestem na etapie szukania drzwi wejściowych o jak najniższym współczynniku przenikania ciepła. Oprócz tego zależy mi, żeby były w stylu nowoczesnym.

 

Proszę napiszcie co wybraliście lub co polecacie.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowiłem CAL`a okrągłe 78 mm, są grubsze od stabdardowych bodajże 60 mm i są z podwójną uszczelką itp, pasują jak najbardziej wg mnie do domu pasywnego.

 

A teraz wracam do mojego domku.

Przyszła wełna "granulowana".

Tak granulowana że raczej nie ma sensu tego wdmuchiwać.

Właśnie jakąś godzinę temu gołymi rękoma wpychalem ją w szpary na stropie, musze powiedzieć że jest to wygodne, jak pomyślę że normalną wełnę w rolce musiałbym upychać kawalami lub drobi c na kawałki a to nie byłoby to łatwe i byłoby czasochłonne.

W każdym razie tak ona wygląda:

 

http://images24.fotosik.pl/255/752b406f899604c6med.jpg

http://images27.fotosik.pl/254/2dee4934840cea32med.jpg

http://images28.fotosik.pl/255/c7364d1f8400677amed.jpg

 

 

Strop już uszczelniłem, teraz jeszcze ocieplenie jego, dzialówki i przebicia przez strop a potem ich uszczelnienie.

A tu przyszły ścianki działowe sillka E8

 

http://images26.fotosik.pl/255/a3c0f0a9231b094bmed.jpg

 

 

No na razie wszystko zgodnie z planem!

Najgorsze że za dwa tyg. sie już z mieszkania wyprowadzam i do czasu możliwości zamieszkaniu w nowym domu będe sie cisnął ... z teściami :(.

Ktoś chce mi pomóc w budowie i tym samym uratowac komuś życie ;) ? Zapraszam :).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Drzwi CAL wg producenta mają współczynnik przenikania ciepła około 1,9. Trochę dużo. Poza tym nie mają w swojej ofercie 78mm drzwi 100 cm.

 

Ja z kolei zastanawiam się nad drzwiami z Vidoku, które są z wypełnieniem o współczynniku 1,18. Ciekawe jakie są wartości dla całych drzwi.

 

Czy pomiędzy garażem a częścią mieszkalną oraz pomiędzy kotłownią a częścią mieszkalną stosujecie drzwi ogniotrwałe? Jeżeli tak, to co polecacie?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Drzwi CAL wg producenta mają współczynnik przenikania ciepła około 1,9. Trochę dużo. Poza tym nie mają w swojej ofercie 78mm drzwi 100 cm.

 

Ja z kolei zastanawiam się nad drzwiami z Vidoku, które są z wypełnieniem o współczynniku 1,18. Ciekawe jakie są wartości dla całych drzwi.

 

Czy pomiędzy garażem a częścią mieszkalną oraz pomiędzy kotłownią a częścią mieszkalną stosujecie drzwi ogniotrwałe? Jeżeli tak, to co polecacie?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

 

 

1,9 mają te zwykłe (w ich certyfikacie podają bardzo ogólnie dla wszystkich) a te 78 mm mają mniej bo ok 1,5 (rozmawiałem z technologiem i powiedział że dla 78 nie robili badań na "u" ale mają ok. 1,5).

Nie wiem jak z wymiarem ale ja na wejście mam 90 więc takie mają.

A z ciekawości wszedlem na vidok, rzeczywiście podają 1,18 ale dla płyty warstwowej a dla całych drzwi już nie. Ich plyta ma 68 mm z wypelnieniem materialem izolacyjnym a CAL ma 78 mm również z wypelnieniem izolacją.

A drzwi to dodatkowe wzmocnienia więc przerwy w izolacji i cała reszta.

Specjalnie prosilaem CAL`a o dokladne rozysowanie ich drzwi i mam przed sobą ich rysunek techniczny.

Jestem ciekaw dokładnie budowy vidoku.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzwi Vidoku, to postaram się wyciągnąć od nich rysunek techniczny, wtedy będzie wiadomo więcej na temat ich budowy.

 

Wiem, że wcześniej zastanawiałeś się nad oknami z profila Aluplast - to był chyba Ideal 5000 Passiv House. Na jakie okna się ostatecznie zdecydowałeś?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi - ja to rozpatruję TAKIE

 

Deklarują u=1,05. Grubość skrzydła 72mm.

 

Kiedyś je rozpatrywałem ale ostatecznie zrezygnowałem ae nie pamiętam dlaczego, w każdym razie tak wysokie współczynnik przy:

 

- Wewnętrzne zbrojenie drzwi stanowią wkładki stalowe.

Dodatkowe wewnętrzne zbrojenie stanowi kratownica drewniana

 

http://www.drzwi.krakow.pl/drzwi_zewnetrzne_drewniane_wymiary.html

 

tyle drewna, wstawki stalowe, z rysunkunwynika że 1/3 grubości to izolacja, kurcze trudno w to uwierzyć (nic nie piszą też o ościeżnicy :) ) no ale podają 1,05.

Jednak osobiście nie wiem czy da radę znaleźć takie ciepłe drzwi jak w rzeczywistości poniżej 1,5 :(.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No :lol: Internorm mnie powala ceną :lol: nawet nie dzwonię do nich odnośnie tych drzwi ale .... parametry jeśli takie mają to super.

 

Ale właśnie jeszcze raz dzwoniłem do CAL`a hehe tak mnie zmotywowaliście.

Dokładnie wewnątrz drzwi jest styrodur o gr. 78 mm i na to jest okladzina więc izolacją w okrągłych 78 mm ma dokładnie 78 mm.

Gość powiedzial że mogą być takie do domów pasywnych i mogą mieć nawet u=1,4 W/m2*K.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie dużo pisze się o ocieplaniu domów z użytkowym poddaszem, wskazując ewentualne mostki termiczne na połaczeniu murłaty ze ścianą, a cięzko mi znaleźć szczegółowe rozwiązania likwidacji mostków w dachach płaskich odwróconych.

 

Głównie chodzi o attyke i odwodnienie.

http://images26.fotosik.pl/256/2e3fd5faf64dd8a5med.jpg

 

Czy w przypadku rysunku dolnego nie ma mostka miedzy ociepleniem attyki a dachem, tam, gdzie przebiega izolacja przeciwwodna?

 

I jaki będzie najlepszy sposób odwodnienia, by nie doszło do przerwania izolacji termicznej? Wpust pośrodku, idący w budynku wydaje mi się kominem przez które ucieka ciepło z domu. Rura spustowa na elewacji specjalnie mi nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir - jejku, mon... Folia ma chyba 0,2mm? No to masz swój mostek. A polietylen czy tam inne g.. ma znośne U. Daj spokój z takim mostkiem.

 

j-j - w drzwiach o grubości 78mm jest izolacja 78mm i obłożone są płytami? Czyli płyty mają 0 mm grubości? Jakiś cud! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko to nawet ja ;) nie uwzględniałem mostków na grubości folii hehe.

 

 

Depi też mnie to zdziwiło ale aż parę razy pytałem i tyle ma niby izolacja.

Weź też zadzwoń i się podpytaj do działu technicznego.

 

 

 

Wczoiraj sprawdzałem przez 2 h swój GMC żwirowy!

Co prawda mały wentylatoirek miałem i dawał ok 70-80 m3/h tylko ale na wlocie miałem temp. 28 st. a na wylocie do domku było 16,5 st.

W żwirze na poczatku GWC było ok 15,2 st. a bezpośrednio w wylewce nad żwirem juz na wylocie było 17 st. W ciągu 2 h temp w żwirze się nic nie zmieniła.

Świadczy to o tym że wylewka trzyma długo ciepło i jej temp. ma niewiele wspólnego z temp. w żwirze GWC bo są aż o ok. 2 st. różne.

W każdym razie myślę że GWC jest w tej chwili wykorzystywane w małęj części, przy większej ilości powietrza po prostu większa powierzchnia GWC będzie chłodzić powietrze i sprawność będzie też wysoka czyli ok 16-17 st..

Czekam na większy wetyl. i zobaczymy :).

W każdym razie działa :).

Acha i opory na razie wynika że są prawie żadne przy takiej ilości powiietrza.

Opór GWC jest taki jak 3,0 m rura z kolanem 90 st.- sprawdzałem wstepnie.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drzwi CAL od 5 lat. Nie sprawiają one wrażenia takich co do domów pasywnych sie nadają.

 

I masz te 78 mm? Bo dokładnie o nich Jezier rozmawiamy i to właśnie te gości mi opisywał jako ciepłe dobre nawet do domów pasywnych.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...