Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Będę wdzięczna za konsultację.

Dom 200m2 całkowitej...

 

Mam i liczyłem dość podobną konfigurację. Moim zdaniem wzmocnienia termiczne olej, okna wysuń na 2-3cm, i zrób węglarki, w strop 30-40cm, na ściany 20cm styro jak jest kasa szarego (a nawet 25cm jak przejdzie), w podłogę 15-20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jaki wynik Ci wyszedł? tak z ciekawości.

 

4L (prostokąt 16x9,5m, 245m2 użytkowej, parter+pełne piętro, WM reku+gwc, GZ50, ocieplenie 15/20/35, okna 3sz profil 73 :) ). To dał bym 20cm grafitu na ścianę, w podłogę nie idź w "turbo współczynniki", i tak masz grubo. Też mam dach bezokapowy :)

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie :) U mnie parterówka, w dodatku garaż w bryle (nie chcę go ogrzewać - trzeba będzie jeszcze ścianę ocieplić między nim a resztą domu), więc parametry będą gorsze. Bez gwc.

 

Co to "GZ50"?

 

Serio zrezygnować ze zmocnień termicznych? bo już właściwie zamówione, jutro ostateczne pomiary, kasa poszła. Mogłabym ją przesunąć na montaż okien z taśmami illbruck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie :) U mnie parterówka, w dodatku garaż w bryle (nie chcę go ogrzewać - trzeba będzie jeszcze ścianę ocieplić między nim a resztą domu), więc parametry będą gorsze. Bez gwc.

 

Co to "GZ50"?

 

Serio zrezygnować ze zmocnień termicznych? bo już właściwie zamówione, jutro ostateczne pomiary, kasa poszła. Mogłabym ją przesunąć na montaż okien z taśmami illbruck.

 

Akurat garaż czy piwnica chyba podnosi wynik (pewien nie jestem) :) A, liczyłem dla mojego projektu WM i wymiany 1/3 kubatury/h. GZ50 to paliwo - gaz ziemny.

 

Ja mam utrwalone że na te wzmocnienia nie wydam (ale zapytam ile zaśpiewają w MS oknach), Ilbrucka może zrobię sam w wersji dla ubogich :). Jak koniecznie chcesz się pozbyć pieniędzy zawsze możesz nimi palić w kominku (masz kominek?), albo już olej i bierz te wzmocnienia, pieniądze szczęścia nie dają ;) a może głupoty gadam i się opłaca...

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i liczyłem dość podobną konfigurację. Moim zdaniem wzmocnienia termiczne olej, okna wysuń na 2-3cm, i zrób węglarki, w strop 30-40cm, na ściany 20cm styro jak jest kasa szarego (a nawet 25cm jak przejdzie), w podłogę 15-20cm.

Konfiguracja konfiguracją, a projekt swoje. macie takie same? skoro proponujesz 25 grafitowego na ściany i 40 na strop, to czemu tylko 15 w podłogę? dla mnie to do siebie nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja konfiguracją, a projekt swoje. macie takie same? skoro proponujesz 25 grafitowego na ściany i 40 na strop, to czemu tylko 15 w podłogę? dla mnie to do siebie nie pasuje.

 

A ja to liczyłem, OZC i arkusz z symulacją zwrotu inwestycji w czasie, piszę co mi wyszło. Podałem swoją konfigurację.

 

BTW, nie koloruj mojej wypowiedzi, napisałem 30-40 w strop i 15-20 w podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat garaż czy piwnica chyba podnosi wynik (pewien nie jestem) :) A, liczyłem dla mojego projektu WM i wymiany 1/3 kubatury/h. GZ50 to paliwo - gaz ziemny.... a może głupoty gadam i się opłaca...

liczyłem ostatnio dom 140m2 z garażem doklejomym ocieplenie: 25 ściana; 25 podłoga; 40 strop, z garażem wynik to 4700kWh, bez garazu 4100kWh

Edytowane przez Lobo_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłem ostatnio dom 140m2 z garażem doklejomym ocieplenie: 25 ściana; 25 podłoga; 40 strop, z garażem wynik to 4700kWh,

 

No ale chyba liczyłeś też inne warianty ociepleń? Jaki wynik wychodził dla 15cm w podłodze?

 

Ja liczyłem warianty i oglądałem wykresy - po ilu latach dana grubość robi się optymalna. Na tej podstawie dobrałem (w zasadzie lekko skorygowałem założenia) ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to liczyłem, OZC i arkusz z symulacją zwrotu inwestycji w czasie, piszę co mi wyszło. Podałem swoją konfigurację.

 

BTW, nie koloruj mojej wypowiedzi, napisałem 30-40 w strop i 15-20 w podłogę.

wiec jezeli 15 to 30 a 20 do 40 i wtedy jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba liczyłeś też inne warianty ociepleń? Jaki wynik wychodził dla 15cm w podłodze?

 

Ja liczyłem warianty i oglądałem wykresy - po ilu latach dana grubość robi się optymalna. Na tej podstawie dobrałem (w zasadzie lekko skorygowałem założenia) ocieplenie.

potem edytowalem 4100, różnica 600kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jak uprzejmie. W takim razie podaj konkretne wyniki wyliczeń. Przypominam, grzanie gazem. BTW, napisałem "grubo" na 20cm mądralo.

dla 162m2 parterówki różnic w "Roczne zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania Q!-h!=:" to prawie 400kWh. to są akurat wyliczenia dla styropianu o wsp. 0,039. Różnica w końcowych kosztach będzie wieksza jeśli ogrzewanie jest podłogowe. to jest dla konkretnego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 162m2 parterówki różnic w "Roczne zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania Q!-h!=:" to prawie 400kWh. to są akurat wyliczenia dla styropianu o wsp. 0,039. Różnica w końcowych kosztach będzie wieksza jeśli ogrzewanie jest podłogowe. to jest dla konkretnego przypadku.

 

Nie wiem czy my się rozumiemy ;) 10cm mniej w podłodze to tu jakieś 2600 zł taniej, a 400kWh przy GZ50 to jakieś 2400zł po 20 latach. (dobrze liczę na szybko? wzrost cen grzania pomijam kosztem kredytu lub zyskiem z inwestycji gotówki). Przypominam że porównujemy dość skrajne opcje: 15 vs 25(u mnie było jeszcze inaczej bo liczyłem XPSa pod płytę, biorę na to poprawkę)

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy my się rozumiemy ;) 10cm mniej w podłodze to tu jakieś 2600 zł taniej, a 400kWh przy GZ50 to jakieś 2400zł po 20 latach. (dobrze liczę na szybko? wzrost cen grzania pomijam kosztem kredytu lub zyskiem z inwestycji gotówki). Przypominam że porównujemy w dość skrajne opcje (u mnie było jeszcze inaczej bo liczyłem XPSa pod płytę, biorę na to poprawkę)

ale wyliczenia są dla 5cm mniej! A po co XPS, piszesz o nieprzepłacaniu, a teraz chcesz dać xps-a eps 100 spokojnie starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wyliczenia są dla 5cm mniej! A po co XPS, piszesz o nieprzepłacaniu, a teraz chcesz dać xps-a eps 100 spokojnie starczy

 

To pisz co piszesz (-5cm, ja pytałem o 10cm) ;) U ciebie przy prądzie warto, przy gazie już dyskusyjnie. A XPS bo pod płytę fundamentową.

 

EDIT: odpaliłem maszynerię - umnie przy EPSie 20cm opłacać zaczyna się po 16 latach, przy XPSie po 40 ;)

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ae z tego co pamiętam dyskusja była między 15 a 20cm. Nie zapominaj że kwH z gazu to min 25gr, a cytując kol z wątku o ogrzewaniu elektrycznym, post z dzisiaj :"Zastanawiam się nad ogrzewaniem elektrycznym ponieważ w moim regionie gaz kosztuje EWE (GZ-50) 2.24 PLN za m3 co łącznie z abonamentem daje nam ok 0.27 PLN za kWh z kolei kWh prądem II taryfa to 0.29 PLN (ENEA), co przy tak małej cenowe" więc jak widać róznica jest praktycznie żadna, zależy od rejonu Polski. No i mowa była o fundamencie "Będę wdzięczna za konsultację.

Dom 200m2 całkowitej, ogrzewanej 140. Parterówka na planie prostokąta, duże przeszklenia od południowej strony, od strony północnej tylko jedno okno. Ściany z silikatów 24cm, 15cm ocieplenia fundamentów, "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...