Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zastanawiam się nad ograniczeniem mostka od gruntu, ściany fundamentowe mam ocieplone 16 cm xps, ściany chciałbym miec z silikatów i zastanawiam się czy można by dać pierwszą warstwę z bk 600.

Ja się zdecydowałem na isomura+ ale również na ścianki działowe i nośne wewnętrzne, a całośc będzie stawiana z 600 lub 700tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro bk400 jest w stanie utzrzymać dom z dwoma stropami betonowymi to 600 bez problemu powinna wytrzymać nacisk silikatów

 

Nic nie piszesz o swoim domu, rozumiem nie masz muru 18cm, 2 kondygnacji i 2 stropów betopnowych :)

Były już wewątku dyskusje o tym mostku i jak pamiętam ciężka dać uniwersalną odpowiedź. Jest jeszcze pomysł o ceramice zasypanej perlitem w pierwszej warstwie, pewnie do odnalezienia http://www.google.pl/search?hl=pl&biw=1130&bih=891&q=site%3Aforum.muratordom.pl+pierwsza+warstwa+bk+perlit+mostek&oq=site%3Aforum.muratordom.pl+pierwsza+warstwa+bk+perlit+mostek&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=1416l23889l0l24858l36l36l0l35l0l0l175l175l0.1l1l0

 

EDIT, poza tym nie wykluczał bym problemu z samą różnicą między wytrzymałością silikatu, zaprawy, fundamentu i słabego BK między tym.

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom parter+poddasze użytkowe (stropodach lany) ściany 24cm. Różnica w nacisku na pierwszą warstwę między silikatem a BK600 to zaledwie 0.04 MPa więc nie powinien to być problem - teoretycznie, a praktyki nie znam. Do ceramiki zwłaszcza poryzowanej jestem uprzedzony, a perlit jak nasiąknie wodą to traci właściwości izolacyjne, teraz pogoda trudna do zachowania tego warunku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyschnąć wyschnie trudno się z tym nie zgodzić, ja mam na co dzień doczynienia z perlitem również takim 30 letnim i wiem że jak zaschnie to robi się z niego bryła która izoluje ale znacznie słabiej. Zgodzę się że w domu to może mieć mniejszy wpływ bo różnice temperatur dla pierwszej warstwy to ok 10C, a nie 220. Tylko po co kombinować z perlitem jak, przynajmniej termicznie, BK zachowa się lepiej i jest gotowy bez cudowania. W poniedziałek skonsultuję to z konstruktorem bo wg. moich obliczeń to wytrzyma "z palcem w ... gazobetonie:)"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad ograniczeniem mostka od gruntu, ściany fundamentowe mam ocieplone 16 cm xps, ściany chciałbym miec z silikatów i zastanawiam się czy można by dać pierwszą warstwę z bk 600.

 

A mnie zastanawia sens tego. Jeżeli ocieplić fundamenty z dwóch stron to zimno z gruntu musi pokonać przynajmniej metr przegrody aby dojść do poziomu posadzki. Więc sporo go już tam nie dotrze. Ale co z mostkiem na styku betonu na gruncie i ściany? Można ten beton wylać z dylatacją styropianową (choćby 5 cm) dookoła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia sens tego. Jeżeli ocieplić fundamenty z dwóch stron to zimno z gruntu musi pokonać przynajmniej metr przegrody aby dojść do poziomu posadzki. Więc sporo go już tam nie dotrze. Ale co z mostkiem na styku betonu na gruncie i ściany? Można ten beton wylać z dylatacją styropianową (choćby 5 cm) dookoła?

 

Zimno nie idzie do ciepłego lecz na odwrót. Przynajmniej tak pamiętam z lekcji fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłem ostatnio straty przez wszystkie okna mojej chałupy...

wychodzi że obecnie ( 0*/ 22*) średnio tracę ok. 20 kwh na dobę przez moje byle jakie okna...

przy zużyciu 50 kwh na ogrzewanie ostatnimi czasami daje do myślenia:confused:

 

pasowałoby na sezon grzewczy (ten zasadniczy) okno likwidować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz_x,

 

Do czego byś wykorzystał sprężarkę do CNG?

 

CNG

 

Tak się zastanawiam czy nie zrobić progów pod okna tarasowe/balkonowe z BK 400. Okna będę mieć wysunięte 3cm. Myślałem nad PerlitoBetonem, ale U dla najsłabszego wynosi prawie 1, więc w zasadzie będzie minimalna różnica pomiędzy bk a PB. Ponadto drzwi chcę docieplić XPS-em 20cm w części progowej od zewnątrz.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację ale co to wnosi do idei ocieplenia fundamentu i kwestii przedstawionej przeze mnie? Czy zimno wchodzi czy ciepło spiernicza jeden pies - są straty i to jest najważniejsze.

 

Kierunek ma znaczenie :) bo jest po drugiej stronie jest raz -30 a innym razem +8 to czy bez wzgledu na kierunek straty beda takie same ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miloszenko pliz ;-) pytam o czy dwustronne ocieplenie styropianem zbliży zniwelowanie mostka do zastosowania pustaków isoterma. Nie wnikajmy już w to w którą stronę i ile atomów dobra? ;-)

Dla porównania weżmy łyżeczke metalową i zanużmy ja w gorącej wodzie jeżeli ją oizolujemy w 80 % to jej najdalszy odcinek wkońcu uzyska temperaturę wody, owiele lepszym rozwiązaniem było by przerwać łyżeczke i zastosować np styropian na łączeniu lub inny materiał który słabo przewodzi ciepło. Tak to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...