Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja również uważam że demonizuje się ten mostek. Powiem więcej, przy drugiej budowie przemyślał i przeliczyłbym jeszcze raz płytę (vs ławy), może to nie znów takie cudo...? :)

 

Uwazam, ze na pewno jest warta przemyslenia bo zalety sa niezaprzeczalne, zwlaszcza jak widze probe izolowania law od zimna i wilgoci to do mnie to nie przemawia: lepik, styro, folia i jedna mala dziurka zrobi z tego syf. Adam_mk kiedys planowal jakies super-bloczki fundamentowe robic ale nie wiem na czym stanelo :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez względu czy czy średnia dla sezonu grzewczego to 6 + czy - nadal uważam że przy zerze zyski bytowe w domu pasywnym nie są wystarczające dla utrzymania temperatury 21 przy zewnętrznej 0 - oczywiście należałoby rozpatrywać indywidualny przypadek ale uogólniając dziś mamy +3,

 

rok/dwa temu było tak

http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogoda/_tempsred/t02_2010.gif

 

http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/pogoda/_tempsred/t12_2009.gif

 

czy to oznacza że w domach pasywnych się nie grzeje? przy 0 na zewnątrz ? popatrzcie kiedy j-j rozpoczął sezon grzewczy w tym roku ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi taką cene podali w piątek potrzebuje 47mb gr 24 i ok 12 mb 15 cm pod ścianki działowe tak na oko bo niechce mi się czytać projektu teraz generalnie cena troszkę masakryczna ale jak liczę to stopa zwrotu powinna być w ok 8 lat za sam cokuł U dla betonu to 1,6 dla isomura jakieś 0,2 więc na 14 m2 ścian w moim przypadku straty powinny być bez isomura 2240 kwh z isomurem jakieś 220 kwh czyli 2000 kwh x 0,3 zł daje 600 zł rocznie. a na dodatek poziomą lambde isomur ma jak szkło piankowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, już mam PnB a poza tym moja ekipa nigdy nie robiła płyty. No i cena ... trudno zapłacę więcej za ogrzewanie. Na szczęście u mnie grunt to piachy więc jakby mniejsza przewodność niż w nasiąkniętej glinie ;-)

 

PnB takich zmian nie blokuje, dolaczasz projekt plyty i juz. No ale to trzeba przekalkulowac, projekt tez kosztuje, chociaz w dluzszej perspektywnie ten koszt sie zwroci z nawiazka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej K 600 zł rocznie chyba trochę przesadziłeś dla ilu metrów ścian liczyłeś ps ile chcesz ocieplac fundamet przy isomurze 5??
Juz wyjaśniam jak policzyłem może się myle to niech ktoś to sprostuje .

Fundament lub sciany działowe jak i nośne konstrukcyjne wewnetrzne . to ok 14 m2 na styku z posadzką lub fundamentem. gdybym nie stosował isomura to U dla styku tych scian powinno być ok 1,6 dla izomura to 0,2 podobno. Czyli dla isomura straty to 280 kwh dla zwykłego fundamentu 2240 czyli 1960 kwh razy 0,3 zł za taryfę nocną daje 588 zł .

Fundament jest już ocieplony 20 cm styropianem 0,038

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak licząc to wystarczy taki dom jak mój odizolować od fundamentów ( 2000 kwh ), wstawić ciepłe okna ( 2500 kwh ) i jadę na poziomie domu z PC mając kable;)

zbyt piękne żeby było prawdziwe:P

 

dlaczego liczysz że temp. fundamentu wynosi 0* ??

ja teraz mam tam 10,6*

Skąd tam taka duża temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,8m betonowego fundamentu w dól będzie miał góra U=1,375

lambda mokrego betonu to góra 1,1 a grubość to co najmniej 0,8m

 

ja bym z tego jeszcze odjął 30% bo konwekcji w dół nie będzie w ogóle, czyli do obliczeń bezpieczniej jest przyjąć U=1 a dt=10K

czyli 14m2*10K*1*4800=672kWh=221zł zwykły fundament

albo 14m2*10K*0,2*4800=134kWh=44zł isomur

 

Czyli przy pompie ciepła nie warto sobie tym głowy zawracać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,8m betonowego fundamentu w dól będzie miał góra U=1,375

lambda mokrego betonu to góra 1,1 a grubość to co najmniej 0,8m

 

ja bym z tego jeszcze odjął 30% bo konwekcji w dół nie będzie w ogóle, czyli do obliczeń bezpieczniej jest przyjąć U=1 a dt=10K

czyli 14m2*10K*1*4800=672kWh=221zł zwykły fundament

albo 14m2*10K*0,2*4800=134kWh=44zł isomur

http://www.wis.pol.lublin.pl/przegroda/index.php?show=spis_mat

Skąd wziołeś U 1.0 tu podają nawet 1,7 jako średnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...