Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zatem witam. Jeszcze nie podjąłem decyzji co do systemu budowy. Badam rynek i możliwości. Wysłałem im do wyceny link z projektem ( mój ze stopki ) i dostałem odpowiedź z wyceną. Generalnie wygląda tak: ściany mam 183 m2 - cena:

 

1. NISKOEMISYJNY EPS 35 CM - U [W/m2K] - 0,16 - 31500 BRUTTO

2. NISKOEMISYJNY NEOPOR 35 CM - U [W/m2K] - 0,15 - 36200 BRUTTO

3. PASYWNY EPS 45 CM - U [W/m2K] - 0,11 - 41500 BRUTTO

4. PASYWNY NEOPOR 45 CM - U [W/m2K] - 0,1 - 47600 BRUTTO

 

PŁYTA FUNDAMENTOWA: 91M2 - MATERIAŁ PERIPOR - U° = 0,13 W/m²K - 21000 BRUTTO Z MONTAŻEM ( DO TEGO TRZEBA DOLICZYĆ ZBROJENIE ORAZ BETON )

Co sądzicie?

 

Pozdrawiam!

Michał

U mnie z kosztorysu wychodzi 165 zł za m2 ściany BK 600 + 25 cm styro u 0,036 Sciana U o,12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pkt 3 i 4 : niby pasywny ???

 

u mnie ściana z silikatów (tych najgęstszych i najgorszym Uw=0,8 ) + 30 cm styropiany Uw dla ściany 0,9 - a mogłem zbudować z silikatów 24 N a nie 25NP i byłoby taniej i jeszcze lepszy wynik - ale inne czynniki na to wypływ miały ....

 

i teraz pojawia się pytanie po co bawić się w jakieś dziwne systemy ?? czy będzie taniej ?? szybciej ? jeśli tak to o ile ?? i czy gra jest warta świeczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z robocizną? Bo ja nie wiem czy w tej mojej wycenie jest robocizna. Muszę do nich jeszcze zadzwonić. No i beton trzeba doliczyć - betonu wg wyceny potrzeba 24 m 3. ( do ścian )

 

P.S. Setny post :). Trzeba jakąś setunię w związku z tym wypić hehe!

 

 

U mnie oczywiście z robocizną . Robociznato koszt 60 zł za m2 murowanie i styropian. 24 m3 betonu to będzie jakieś 6 do 7,5 tyś zł plus praca pompy i wynajem wibratora. Zbrojenie również nie jest tanie. Zapytaj ile prętów potrzeba na wszystkie ściany.Wtedy łatwo bedziesz wiedział ile to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt 3 i 4 : niby pasywny ???

 

u mnie ściana z silikatów (tych najgęstszych i najgorszym Uw=0,8 ) + 30 cm styropiany Uw dla ściany 0,9 - a mogłem zbudować z silikatów 24 N a nie 25NP i byłoby taniej i jeszcze lepszy wynik - ale inne czynniki na to wypływ miały ....

 

i teraz pojawia się pytanie po co bawić się w jakieś dziwne systemy ?? czy będzie taniej ?? szybciej ? jeśli tak to o ile ?? i czy gra jest warta świeczki ?

 

moim zdaniem łatwiej postawić pasywniaka z klocków niż murować i ocieplać...

system jest świetny jak ktoś chce sposobem gospodarczym z pomocą żony i dzieci ;)

ja osobiście jak bym stawiał nowy dom ( kto wie ...? ) to zrobię go z klocków:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównujesz oczywiście system gospodarczy do murowania przez ekipę ? te 30% taniej ??

 

armia ludzi ci do tego nie potrzebna;)

przeliczałem na dniówki murarzy...

 

ojciec nie dawno się budował z pustaków ( bo niby miał okazyjnie tanio... ), przeliczyliśmy i okazało się że na ściany z robocizną wydał tyle że z klocków by miał już z dociepleniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiek, ty takie wynalazki robisz to mur na śpiąco postawisz ;) Tak myślę, ja ze swoją "armią" amatorów (3 osoby) zamierzam wymurować ściany jak przyjdzie wiosna. Takie slikaty p+w to też (prawie) klocki, tylko troche cięższe (BTW, Konrad, te pełne 24 to jest masakra! ale dziurawa 18 całkiem ok)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są WIARYGODNE informacje nt użycia tynków maszynowych cem-wap lub gipsowych podczas budowy w systemie IZODOOM/THERMOMUR? W drugim domu chcę mieć ZERO płyt G-K, więc obecnie planuję SILKA 18cm + 20/25cm styropianu i tynki maszynowe. Gdyby okazało się, że na klockach styropianowych można kłaść tynki (zamiast klejenia płyt), to kto wie, może, może... Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armia ludzi ci do tego nie potrzebna;)

przeliczałem na dniówki murarzy...

 

ojciec nie dawno się budował z pustaków ( bo niby miał okazyjnie tanio... ), przeliczyliśmy i okazało się że na ściany z robocizną wydał tyle że z klocków by miał już z dociepleniem...

 

Jaśku71 Powiedz mi jaki gruby masz ten thermomur? I czy od wewnątrz dawałeś płyty nida na ściany, czy nic. Na zewnątrz od razu tynk? Jak to funkcjonuje? Jak z hałasem wewnątrz domu?

 

Pozdro!

Michał

 

EDIT:

 

I jeszcze jedno pytanko. Jak ten beton wlewa się w kształtki, to jak długo oddaje wilgośc? Przeciez ten beton na samym dole wlany zanim odda całą wilgoć, to musi minąć dość długi czas. Czy mam rację?

Edytowane przez kitesurf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśku71 Powiedz mi jaki gruby masz ten thermomur? I czy od wewnątrz dawałeś płyty nida na ściany, czy nic. Na zewnątrz od razu tynk? Jak to funkcjonuje? Jak z hałasem wewnątrz domu?

 

Pozdro!

Michał

 

EDIT:

 

I jeszcze jedno pytanko. Jak ten beton wlewa się w kształtki, to jak długo oddaje wilgośc? Przeciez ten beton na samym dole wlany zanim odda całą wilgoć, to musi minąć dość długi czas. Czy mam rację?

 

mam TH - 250 ale teraz robiłbym z 450 i nawet sie nie zastanawiał...

całe wnętrza mam wykończone k-g na stelażu metalowym, ale można tez bezpośrednio tynkować

na zewnątrz od razu siatka, klej i wykończenie

jak dla mnie całość jest OK

 

są dwie wersje budowy...

albo stawiasz całą kondygnację ze zbrojeniem i zalewasz całość (trzeba zastosować inny typ kształtek )

albo na bieżąco co dwie warstwy z podstawowych...

 

zalewania po całości nie polecam, jeden większy błąd i masz ściany do rozbiórki

 

do zalewania jest specjalna kaseta metalowa żeby nie chlapać po elementach

nie mam pojęcia ile czasu oddaje wilgoć, ma to jakieś znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia ile czasu oddaje wilgoć, ma to jakieś znaczenie ?

 

Dzięki za info. No właśnie nie wiem, czy ma znaczenie. Ale przecież ta woda z betonu gdzieś musi "wyparować", a jak się zamknie ściany po zalaniu betonem, to może gdzieś ta wilgoć wybić. Np. wylewki muszą swoje oddać zanim będze można kłaść np. panele. To tylko moje ( być może błędne ) przemyślenia.

 

Pozdro!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2-3 lata temu o cenie budynku decydował tak na prawdę koszt robocizny (technologie bardziej kosztowne materiałowo, ale ograniczające robociznę były opłacane). Nie sądzę by coś się w tym temacie ostatnio zmieniło aż tak drastycznie. Jesli na dodatek robociznę się "wyzeruje" budując samodzielnie, to wygrywają technologie proste do samodzielnego użycia i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ty chociaż byłeś przy budowie, lub w takim budynku ???

Nie nie byłem nie chodzi mi tu o samo wykonanie tylko o cenę wg ich cennika http://www.thermomur.pl/

na same materiały wychodzi drożej niż ściana np BK 60 + styro 25 cm wraz z robocizną a do termomuru trzeba doliczyć jeszcze beton i pracę pompy, Jeżeli ręcznie to ma być zalewane to czas budowy sie wydłuży i to znacznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ręcznie to ma być zalewane to czas budowy sie wydłuży i to znacznie

 

u mnie trzy osoby...

ja -składanie i zbrojenie

ojciec - zalewanie betonem

sąsiad -obsługa betoniarki

kondygnacja z nadprożami w trzy dni, masz gotowe ściany z dociepleniem praktycznie bez mostków termicznych...

 

strop w jeden dzień poskładasz i za zbroisz, na następny zalejesz betonem...

 

potrzebujesz jeszcze szybciej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...