Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za wyjaśnienie, przeglądając projekty mocno się zdziwiłem widząc tak niską wartość. Zastanawiało mnie jak zaprojektować dom o takich kształtach aby był pasywny. Jaką wiedzę na temat ewentualnych rozwiązań musiałby posiadać projektant nie myśląc nawet o kosztach, które poniósłby inwestor.Cena za projekt słuszna. Teraz wiem, że to coś całkiem innego, a cuda się nie zdarzają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K śledzę twój dziennik, masz świetne tempo prac. Zastosowałeś fajne rozwiązania szczególnie ggwc+ reku. Jestem na innym etapie inwestycyjnym. Poszukiwania projektu, rozważania na działce, którą już mamy dalej od miasta( 15-30km) czy zakup działki w mieście a co za tym idzie większe kredytowanie. Itd. Co do projektu to masz rację, twoja budowa jest tego przykładem, że da się zrobić ciepły do przy skomplikowanej bryle budynku. Na przykładzie jaki wkleiłem, też można zejść do przyzwoitych granic, przy małych korektach w projekcie, odpowiednim usytuowaniu według stron świata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zapotrzebowaniu na moc rzędu 12 kW człowiek powinien się zacząć zastanawiać, czy taki budynek spełnia przepisowe wymogi odnośnie izolacji ścian...

 

Na podstawie projektowego obciązenia cieplnego budynku gdyz o takim parametrze mówimy i wartości 12,68 kW bez znajomości powierzchni tego budynku nie mozemy bezwglednie powiedzec ze przegrody nie spełniają wymagań, wazna jest także lokalizacja tzn w jakiej strefi klimatycznej jest usytuowany ów budynek.

Mając komplet danych mozna dokładnie to wyliczyć, mając za mało danych to tylko gdybanie.

W tym konkretnym przypadku wartośc 12,68 kW jest zbyt wysoka i przy dobrze ocieplonym budynku nie powinna przekroczyc 6 kW

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie projektowego obciązenia cieplnego budynku gdyz o takim parametrze mówimy i wartości 12,68 kW bez znajomości powierzchni tego budynku nie mozemy bezwglednie powiedzec ze przegrody nie spełniają wymagań, wazna jest także lokalizacja tzn w jakiej strefi klimatycznej jest usytuowany ów budynek.

Mając komplet danych mozna dokładnie to wyliczyć, mając za mało danych to tylko gdybanie.

W tym konkretnym przypadku wartośc 12,68 kW jest zbyt wysoka i przy dobrze ocieplonym budynku nie powinna przekroczyc 6 kW

 

Powierzchnie mamy dosyć dokładnie podaną ~210m. kw.

Co do strefy klimatycznej to trzeba zapytać projektanta bo on pewnie zna założenia do swojego projektu.

Jestem ciekaw czy aby na pewno projektant pod pojęciem "Zapotrzebowanie na ciepło" miał na myśli obciążenie cieplne budynku - to jest do wyjaśnienia.

Zastanawiające jest to, że ten projekt jeszcze niedawno temu był nazwany energooszczędnym a na forum pada stwierdzenie, że może nie spełniać warunków izolacji ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie czy istnije jakies ryzyko w połozeniu rur od oc bezposrednio na chudziaku? Czy tam moze sie cos wykraplać?

Teoretycznie powinno sie w warstwie izolacji, ale to sporo kombinowania .... podkładanie , zabezpieczanie uzupełnianie styro. Na wiekszosci zdjec firm wykonawczych rur leza na chudziaku sa mocowane uchwytami - wiec chyba foli juz nie podkładaja. Czy to oznacza, ze folia idzie na rury???

proszę o rade.

Dziekuje

wibart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie czy istnije jakies ryzyko w połozeniu rur od oc bezposrednio na chudziaku? Czy tam moze sie cos wykraplać?

Teoretycznie powinno sie w warstwie izolacji, ale to sporo kombinowania .... podkładanie , zabezpieczanie uzupełnianie styro. Na wiekszosci zdjec firm wykonawczych rur leza na chudziaku sa mocowane uchwytami - wiec chyba foli juz nie podkładaja. Czy to oznacza, ze folia idzie na rury???

proszę o rade.

Dziekuje

wibart

 

Przez chwilę myślałem, że to jeszcze prima prilisowy żart. Ale nie, to już dzisiejsza data... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze powinny. ale czemu wszyscy robią na chudziaku??? Nie ukrywam ze ta wersja jest poprostu latwiejsza technicznie. Nie chce isc na łatwizne ale ejsli cos nie ma wpływu negatywnego nie chce sie niepotrzebnie narobić. Stad pytanie :)

 

Druga kwestia ile osob, które celują w dom3 litrowy stosuje standardowo (na gruncie) folie i na to styropian a ile idzie w kierunku perlitu - jest watek i koncepcja adama. czy wg was to temat wart zgłebienie? Pytam powaznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wibart

Uruchom rozum i wyobraźnię!

Spójrz sobie jeszcze raz na ten chudziak!

TERAZ jest on suchutki i nawet nie specjalnie zimny.

Ale nakryj go jaką styropianową płytą!

NATYCHMIAST zacznie być wilgotny i znacznie zimniejszy.

A w ciepłe dni to nawet woda pod tą styropianową płytą się pojawi.

 

A Ty chcesz w tej warstwie WIECZNIE bardzo wilgotnej i WIECZNIE w temperaturze "studziennej" ciepłe rurki poukładać...

- To teraz sobie sam odpowiedz ile w tym sensu...

 

"ale czemu wszyscy robią na chudziaku??? Nie ukrywam ze ta wersja jest poprostu latwiejsza technicznie."

Bo jest łatwiej, szybciej i jak się robi "nie dla siebie" to prędzej kasę wypłacą...

A do tego - wygląda bardzo "solidnie".

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...